Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Slabire rapida

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
bogdann1893

bogdann1893

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.04.2009
Salut,probabil s-a mai discutat despre asta pe formuri insa nu am avut timp sa caut cu foarte multa atentie.Am 16ani iara vara trecuta din luna august m-am dus la sala cu un gand:sa dau jos niste kilograme destul de serioase(pana acu sa tot fie 30-35).In decembrie m-am oprit la 90kg la 1.90 insa am o mare mare problema abdomenul meu este de groaza este lasat avand foarte multa piele in exces am auzit de operatii plastice la abdomen insa asta seara m-am documentat mai serios,iar spre uimirea mea dupa o astfel de operatie este nevoie de o recuprare destul de intena ~1luna,spitalizare ~1sapt iar cicatricile sunt ingrozitoare :angry: .Intrebarea mea se rezuma la urmatoarele:este operatia sigura iesire?eu ma gandesc ca daca ma re-apuc de sala si ma tin si cu niste creme de exfoliere ceva si avand avantaju ca sunt tanar voi reusi?daca da ce exercitii imi recomandati.mersi

#2
sacmarian

sacmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 04.11.2008
pielea in exces se restrange de la sine cu timpul. nu ai nevoie de operatii.

#3
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 sacmarian, on Apr 14 2009, 14:31, said:

pielea in exces se restrange de la sine cu timpul. nu ai nevoie de operatii.

Pielea se retrage cu alergatul.

#4
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004

 bogdann1893, on Apr 10 2009, 21:52, said:

Salut,probabil s-a mai discutat despre asta pe formuri insa nu am avut timp sa caut cu foarte multa atentie.Am 16ani iara vara trecuta din luna august m-am dus la sala cu un gand:sa dau jos niste kilograme destul de serioase(pana acu sa tot fie 30-35).In decembrie m-am oprit la 90kg la 1.90 insa am o mare mare problema abdomenul meu este de groaza este lasat avand foarte multa piele in exces am auzit de operatii plastice la abdomen insa asta seara m-am documentat mai serios,iar spre uimirea mea dupa o astfel de operatie este nevoie de o recuprare destul de intena ~1luna,spitalizare ~1sapt iar cicatricile sunt ingrozitoare :angry: .Intrebarea mea se rezuma la urmatoarele:este operatia sigura iesire?eu ma gandesc ca daca ma re-apuc de sala si ma tin si cu niste creme de exfoliere ceva si avand avantaju ca sunt tanar voi reusi?daca da ce exercitii imi recomandati.mersi


cum ai reusit sa slabesti?
as vrea si eu reteta..
multumesc anticipat..si astept un pm de la pine.

#5
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Nu tot timpul se retrage de la sine. Sunt multe cazuri in care ai nevoie de operatie

#6
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 ot_57_bac, on Apr 14 2009, 16:59, said:

cum ai reusit sa slabesti?
as vrea si eu reteta..
multumesc anticipat..si astept un pm de la pine.

Infometare

#7
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 fkn0wned, on Apr 14 2009, 17:44, said:

Pielea se retrage cu alergatul.


 fkn0wned, on Apr 14 2009, 22:08, said:

Infometare


 fkn0wned, on Apr 14 2009, 23:06, said:

Inseamna ca la aia sedentari le arata vreo 30-35% adica un morman de grasime  -_-
fkn0wned spune si tu toate perlele astea in mai multe zile , nu le consuma azi pe toate  :lol:

#8
bogdann1893

bogdann1893

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.04.2009

 fkn0wned, on Apr 14 2009, 21:08, said:

Infometare
I-am dat un PM dar pe scurt ai dreptate :naughty:

#9
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 Valy1, on Apr 14 2009, 22:34, said:

fkn0wned spune si tu toate perlele astea in mai multe zile , nu le consuma azi pe toate  :lol:

1 la mana eu am trecut printr-o slabire d'asta rapida de 24 kg in vreo 2 luni si ceva,stiu ce vorbesc si ce am patit pe pielea mea.O dieta buna si mult alergat m-au ajutat si nu numai pe mine,ci si pe cel care m-a indrumat

2 vezi tu alta dieta minune decat infometarea?crezi ca el a slabit atat mancand corect...mai ales in timpul asta scurt ?Explica-mi si mie


3 la mana aia cu 30-35% a fost o gluma pt ca adi a spus ca acea metoda la oamenii sedentari s-ar putea sa dea rezultate eronate iar eu am zis ca daca la el dupa concurs,definit arata 21% bodyfat...la unu sedentar ar fi dezastru.

Pe viitor te rog sa citesti cu atentie si daca nu esti in cunostinta de cauza,sa nu vorbesti

Multumesc.

Edited by fkn0wned, 15 April 2009 - 11:08.


#10
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 fkn0wned, on Apr 15 2009, 12:06, said:

pe pielea mea.
pai asta faci in fiecare post , spui lucruri numai din super-experienta ta. De aia slabi te iei ca nu sunt destul de slabi , de aia grasi sa faca fix ce ai facut tu - era acum ceva timp un gras pe forum de intreba cum sa slabeasca si tu ii spuneai sa alerge , fara sa tii cont ca omul ala pur si simplu isi facea oasele praf.

1. El a slabit 30kg in 5 luni , iar tu 24 in 2 luni.
  " vezi tu alta dieta minune decat infometarea?crezi ca el a slabit atat mancand corect...mai ales in timpul asta scurt ?Explica-mi si mie" .
Sa-ti mai zic ceva ?

#11
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 Valy1, on Apr 15 2009, 13:50, said:

pai asta faci in fiecare post , spui lucruri numai din super-experienta ta. De aia slabi te iei ca nu sunt destul de slabi , de aia grasi sa faca fix ce ai facut tu - era acum ceva timp un gras pe forum de intreba cum sa slabeasca si tu ii spuneai sa alerge , fara sa tii cont ca omul ala pur si simplu isi facea oasele praf.

1. El a slabit 30kg in 5 luni , iar tu 24 in 2 luni.
  " vezi tu alta dieta minune decat infometarea?crezi ca el a slabit atat mancand corect...mai ales in timpul asta scurt ?Explica-mi si mie" .
Sa-ti mai zic ceva ?

Tu crezi ca omul ala era in stare sa alerge asa rau incat sa isi faca praf oasele?Incet incet se incepe.
Da vorbesc din experienta mea,eu cred ca e mai ok decat sa vorbesc din articolele de pe net care si alea sunt scrise in bataie de joc(unele)

@El a slabit 30kg in 5 luni
Vreau sa aud de la tine,perioada asta de 5 luni ti se pare una scurta sau lunga pt o slabire de 30 kg?Aici vorbim de un om normal.

Edited by fkn0wned, 15 April 2009 - 14:32.


#12
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
N-ai inteles.
El a slabit 30kg in 5 luni - N-am precizat daca mi se pare normal sau nu , mult sau putin , dieta buna sau nu.
Tu ai slabit 24kg in 2 luni - El a slabit 6kg/luna , tu 12kg/luna (asta presupunand ca datele sunt adevarate in ambele cazuri )

Acum intrebarea : De ce dieta lui este neaparat proasta (tu nestiind care e ) , si dieta ta e buna si sanatoasa ?

Quote

Tu crezi ca omul ala era in stare sa alerge asa rau incat sa isi faca praf oasele?Incet incet se incepe.
In nici un caz cu alergat.

#13
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Uite ca nici tu nu ai inteles.Dieta mea a fost proasta de la cap la coada pentru ca eu mancam numai mere si rar mancare,de asta am zis ca o slabire ca asta presupune infometare in mare parte.

#14
absolutep0wer

absolutep0wer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.03.2009
unii se chinuie sa slabeasca,eu ma chinui sa ma ingras

#15
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 fkn0wned, on Apr 15 2009, 12:06, said:

1 la mana eu am trecut printr-o slabire d'asta rapida de 24 kg in vreo 2 luni si ceva,stiu ce vorbesc si ce am patit pe pielea mea.O dieta buna si mult alergat m-au ajutat si nu numai pe mine,ci si pe cel care m-a indrumat

 fkn0wned, on Apr 15 2009, 16:12, said:

Uite ca nici tu nu ai inteles.Dieta mea a fost proasta de la cap la coada pentru ca eu mancam numai mere si rar mancare,de asta am zis ca o slabire ca asta presupune infometare in mare parte.

Eu am inteles exact ceea ce ai zis.

#16
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Am zis ca pielea se retrage cu alergatul iar tu ai zis k bat campii.Cand am zis ca m-au ajutat o dieta buna si alergatul m-am referit la pielea lasata de dupa regim....doamne <_<

#17
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
sunt de acord cu valy, alergatul pentru o persoana f grea este crima. in primul rand epuizarea va fi data in primul rand de durerile groaznice de articulatii si va aparea cu mult inainte sa slabeasca ceva. alte variante mai bune decat alergarea?
1) inot
2) bicicleta
3) bicicleta eliptica
4) stepper

nu neaparat in ordinea asta.

daca tu imi dai o legatura logica intre retragerea pielii si alergat...

cea mai mare prostie e sa slabesti brusc. regula este sa pastrezi oarecum ritmul in care te-ai ingrasat si la slabire. sunt multe elemente care pot fi afectate grav de o slabire brusca, elemente mult mai importante decat cum sta tricoul X sau un abdomen bine conturat. ma rog, fiecare face cum il taie capul

#18
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 figo1988, on Apr 15 2009, 19:44, said:

sunt de acord cu valy, alergatul pentru o persoana f grea este crima. in primul rand epuizarea va fi data in primul rand de durerile groaznice de articulatii si va aparea cu mult inainte sa slabeasca ceva. alte variante mai bune decat alergarea?
1) inot
2) bicicleta
3) bicicleta eliptica
4) stepper

nu neaparat in ordinea asta.

daca tu imi dai o legatura logica intre retragerea pielii si alergat...

cea mai mare prostie e sa slabesti brusc. regula este sa pastrezi oarecum ritmul in care te-ai ingrasat si la slabire. sunt multe elemente care pot fi afectate grav de o slabire brusca, elemente mult mai importante decat cum sta tricoul X sau un abdomen bine conturat. ma rog, fiecare face cum il taie capul

Ei bine nu stau sa insir explicatii stiintifice pe aici.Eu v-am zis cum am reusit,vreti sa incercati bn,nu vreti...iarasi bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate