Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Numar telefon scurt ? 1391

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Exista vreo lista sau o modalitate de a afla cui apartine acest numar de telefon ?

#2
popescri

popescri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.12.2005
De ce? ce-ai patit? Ce s-a intamplat ?

#3
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postpopescri, on Mar 6 2009, 17:12, said:

De ce? ce-ai patit? Ce s-a intamplat ?

Am primit un mesaj :)
Nu-i grav. Dar vroiam sa stiu ce taxa presupune.

#4
popescri

popescri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.12.2005

View PostFreeMan_FX, on Mar 6 2009, 18:04, said:

Exista vreo lista sau o modalitate de a afla cui apartine acest numar de telefon ?
0,99 fara TVA pe mesaj trimis/ ai dat de chaturi erotice taticu? te-a agatat vreo gagica si o sa te faca la banuti !!

#5
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Postpopescri, on Mar 6 2009, 17:16, said:

0,99 fara TVA pe mesaj trimis/ ai dat de chaturi erotice taticu? te-a agatat vreo gagica si o sa te faca la banuti !!

:) Nu stiu cum m-a gasit.
Stii si despre ce chat e vorba ?

De curiozitate, exista vreun chat in Cosmote fara suprataxa ? :)

#6
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
1391 LAURA:BUNA! AM GASIT PE CHAT NICK_UL TAU SI ..........
Am primit si eu ieri asa ceva. Habar n-am de existenta vreunui chat sau altceva, sint in Cosmote am un Nokia 1100 care cred nu stie decat sa dea telefon si sa primeasca, nicicum chat sau alte tampenii.

#7
smyleru2

smyleru2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.04.2007
M`a mancat in cur si am raspuns si eu la mesaj, acum nu m`ai scap de ele, presupun ca e un robot cu scopu de a`ti manca banii...Mai bine nu trimite`ti mesaj inapoi, daca nu vreti sa va umfle factura cu 1euro/mesaj.
Am sunat la relatii cu clientii si tipul care mi`a raspuns nu a stiut sa imi spuna mai multe detalii despre acest numat 1391. Mi`a spus sa caut pe google... [^_^]

Take care.

#8
Echo_ro

Echo_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2009
nu sunteti singuri intepati-buna sunt tina am gasit nick-ul tau pe chat................. :notangel:
-te gandesti ca vezi doamne au bagat chat-ul destepti de la cosmo... :death:
iar cand iii suni si le spui ca esti abonatul lor si ca ai dreptul sa fi protejat atata timp cat exista un departament anti-frauda
-normal dupa ce s-a primit o plangere de la primul intepat ar trebui luate masuri... :nonobad:  
ei prefera sa se spele pe maini ca nu pot face nimic...ceva obisnuit la cosmote si nu e pentru prima data
:cursing:
ANPC scrie pe voi cosmoteul **** ****
trebuie sa ne unim si...... revolutie fratilor cineva sa-l sune pe che... sau la chisinau:))
vorbesc serios...
de ce sa fi furat si sa nu ai dreptul sa ii intepi si tu
sa nu de domnu sa aflu cine sunt ca se muta toti la chisinau

#9
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Numerele voastre sunt intr-o baza de date care a ajuns pe mainile cui nu trebuie. Sper ca nu va imaginati ca e responabil COSMOTE-ul raspunzator de faptul ca voi primiti mesaje de la un numar cu suprataxa.

#10
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

View PostMasterC, on Apr 13 2009, 20:11, said:

Sper ca nu va imaginati ca e responabil COSMOTE-ul
Totusi (nu numai Cosmote) ar fi bine sa nu permita trimiterea de SMS-uri catre numere cu suprataxa decat daca activezi aceasta functionalitate.

#11
Echo_ro

Echo_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2009
eu sunt abonatul cosmoteului deci am dreptul...  :ph34r: sa fiu inselat... :madanimated:
iar cosmo nu ia masuri sa nu mai pateasca abonati sai asa ceva
te intrebi ce greu poate fi :excl:
fratilor am sunat lqa opc am facut o plangere online www.anpc.ro  :first:

iar daca aflu cine e in spatele smecheriei  :bandit:
face-ti plangerii .....
nimeni nu are dreptul sa va insele si in acelasi timp sa continuie sa tapeasca :samui:  
nu trebuie sa fiti de acord cu mine ci doar sa scrieti la anpc :gunsmilie:

#12
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Intrebarea e alta, daca operatorul in cauza nu ia masuri, oare opc-ul asta sau anpc-ul va intreprinde ceva in acest caz?

#13
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postchatnoir401, on Apr 15 2009, 22:32, said:

Intrebarea e alta, daca operatorul in cauza nu ia masuri, oare opc-ul asta sau anpc-ul va intreprinde ceva in acest caz?

Serviciul nu este oferit de Cosmote, este oferit de alta firma.

E ca si cum da vina pe providerul de internet pt ca ai fost inselat la o licitatie pe eBay.

#14
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostEcho_ro, on Apr 15 2009, 20:30, said:

eu sunt abonatul cosmoteului deci am dreptul...  :ph34r: sa fiu inselat... :madanimated:
iar cosmo nu ia masuri sa nu mai pateasca abonati sai asa ceva
te intrebi ce greu poate fi :excl:
fratilor am sunat lqa opc am facut o plangere online www.anpc.ro  :first:

iar daca aflu cine e in spatele smecheriei  :bandit:
face-ti plangerii .....
nimeni nu are dreptul sa va insele si in acelasi timp sa continuie sa tapeasca :samui:  
nu trebuie sa fiti de acord cu mine ci doar sa scrieti la anpc :gunsmilie:

Ai dreptul sa te informezi in prealabil... (poti suna oricand la 1234 daca ai nelamuriri legate de un serviciu)!
Daca nu esti suficient de istet cat sa ignori genul asta de mesaje, atunci meriti sa fi intepat... cei de la Cosmote nu au obligatia sa-ti blocheze apelurile/mesajele cu suprataxa. E suficient ca nu ai Apeluri Internationale activat by default ca si masura anti*******!

#15
Echo_ro

Echo_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.04.2009
numarul inca functioneaza  :ph34r:
daca credeti ca cosmoteul nu are nici o vina de ce nu ia masuri dupa prima plangere formulata DE CATRE ABONAT acelasi abonat care plateste factura  :excl:  :ciocan:
numarul inca mai face victime cine o sa-l opreasca :boxing:
mie mi-a iesit faza cu opc  :first:   le-am explicat frumos
dar tot nu am aflat cine sunt ... dar oricum ii gaseste opc-ul
faceti plangeri... :gunsmilie:

#16
popescri

popescri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.12.2005

View PostEcho_ro, on Apr 26 2009, 18:36, said:

numarul inca functioneaza  :ph34r:
daca credeti ca cosmoteul nu are nici o vina de ce nu ia masuri dupa prima plangere formulata DE CATRE ABONAT acelasi abonat care plateste factura  :excl:  :ciocan:
numarul inca mai face victime cine o sa-l opreasca :boxing:
mie mi-a iesit faza cu opc  :first:   le-am explicat frumos
dar tot nu am aflat cine sunt ... dar oricum ii gaseste opc-ul
faceti plangeri... :gunsmilie:

Operatorul n-are nici o responsabilitate pentru faptul ca tu ti-ai bagat degetele pe taste si te-ai intins la vorbe cu fetele pe chat. E un serviciu la fel ca serviciile de la televizor cu premiile . Nu te obliga nimeni sa suni sau sa trimiti sms-uri. E problema ta. E ca si cum ai face scandal la loteria romana ca nu ti-a dat premiul desi tu ai jucat si vrei banii inapoi.
Baga la cap si nu iti mai pierde capul dupa orice fetita care iti face ochi dulci ca asa iti pierzi toti banii din portofel...Mama ta stie?

#17
cristian_iv

cristian_iv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.02.2007

View Postpopescri, on Apr 27 2009, 11:03, said:

Operatorul n-are nici o responsabilitate pentru faptul ca tu ti-ai bagat degetele pe taste si te-ai intins la vorbe cu fetele pe chat. E un serviciu la fel ca serviciile de la televizor cu premiile . Nu te obliga nimeni sa suni sau sa trimiti sms-uri. E problema ta. E ca si cum ai face scandal la loteria romana ca nu ti-a dat premiul desi tu ai jucat si vrei banii inapoi.
Baga la cap si nu iti mai pierde capul dupa orice fetita care iti face ochi dulci ca asa iti pierzi toti banii din portofel...Mama ta stie?

Pe "Operatorul" il doare undeva la 11 metri in spate bai 'nea. Acum 10 min un coleg de serviciu a primit un mesaj de la 1391, iar el habar nu are de chat cu gagici sau alte brizbrizuri d-astea. Asa ca nu e dracul asa de negru cum crezi tu. Noroc ca i-am zis sa nu raspunda si sa stearga mesajul, iar apoi, din curiozitate am cautat nr de tel pe google si am dat peste forumul asta. Deci omul asta nu are nici o treaba in plus cu telefoanele, in afara de vorbit. Atunci de unde numarul lui de tel este tinta unui mesaj ca asta? Sau crezi in coincidente? Acum ce mai ai de zis?

#18
danberceni21

danberceni21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2009

View Postpopescri, on Apr 27 2009, 12:03, said:

Operatorul n-are nici o responsabilitate pentru faptul ca tu ti-ai bagat degetele pe taste si te-ai intins la vorbe cu fetele pe chat. E un serviciu la fel ca serviciile de la televizor cu premiile . Nu te obliga nimeni sa suni sau sa trimiti sms-uri. E problema ta. E ca si cum ai face scandal la loteria romana ca nu ti-a dat premiul desi tu ai jucat si vrei banii inapoi.
Baga la cap si nu iti mai pierde capul dupa orice fetita care iti face ochi dulci ca asa iti pierzi toti banii din portofel...Mama ta stie?

M-am inscris pe siteul lor cu o saptamana in urma, sau ceva de genul, si vorbeam norm@l, fara niciun fwl de problema. Apoi dintr-o data nu am mai putut comunica cu nimeni. Am trimis mai multe sms, aproape 10 zile la rand si nu mi-a mai raspuns nimeni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate