Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum sa am un abdomen in "patratele"

- - - - -
  • Please log in to reply
977 replies to this topic

#289
sam65

sam65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.02.2010

View PostGlobalMods, on 3rd February 2010, 22:01, said:

1. Te ajuta daca faci exercitii aerobice, dar deja le faci de dimineata.
2. E decizia ta. La 19 ani, ai putea incerca ceva mai usor. Poti incepe cu SuperFatBurner de la VitalLife. :)


Am inteles, dar .. de ce zici ca-i decizia mea?.. adica.. dauneaza intr-un fel?

#290
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

View PostGlobalMods, on 25th November 2009, 19:54, said:

Pentru slabire recomand un fat-burner...

De miine ma apuc de dieta si sala, vreau sa slabesc, ajuta sa iau si ceva fat-burner ?
In caz ca ajuta imi recomanzi te rog un fat-burner bun.

#291
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Cat esti dispus sa investesti? :D
Pret:
mic: Xs;
mediu: Anadrox;
mare: Lipo6 sau Lipo6 Black, Hydroxycut Hardcore.
@sam65, nu dauneaza dar cu daca tii regim nu ai nevoie.

Edited by GlobalMods, 04 February 2010 - 23:39.


#292
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 09.10.2006

View PostGlobalMods, on 4th February 2010, 23:37, said:

Cat esti dispus sa investesti? :D
Pret:
mic: Xs;
mediu: Anadrox;
mare: Lipo6 sau Lipo6 Black, Hydroxycut Hardcore.

Multumesc pentru raspuns.
Vad ca e ceva diferenta de pret intre Xs (30RON) si Anadox, Lipo6 (ambele le-am gasit pe net pe la 115RON).
In mod normal as lua Xs-ul ca e mai ieftin  :).

Later edit :
Am gresit, gasisem altceva nu Xs ci BurnFX  :rolleyes:, imi dai te rog un link cu Xs ca nu gasesc pe google nimic.

Edited by vp-emanuel, 05 February 2010 - 00:52.


#293
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Xs.

#294
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Pentru a avea mult doritul six-pack,nu e nevoie sa faceti abdomene! Din contranu trebuie sa faceti nici un exercitiu pentru abdomen.
Totul consta in regim,alergat si cateva exercitii :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ucHrLUgSx6Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tL4Ygzz20gk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yHu4jhUbx9M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#295
knubbe

knubbe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.08.2006
stati on-topic daca se poate cat mai mult.
as vrea si eu un program de abdomene pentru 3 zile pe saptamana , cer ca cel ce-mi ofera un astfel de program sa puna si o poza cu abdomenul lui si de cat timp face si daca a luat sau nu surplusuri fie anabolice sau nu.

#296
NoCash

NoCash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2010
Buna am 16 ani,1.72 si 62kg.eu as vrea daca se poate sami dati un sfat de a slabi pe aproape tot corpul...mai pe scurt sa transpir si sa reduc ceva din grasimi(ca am)...Multumesc :peacefingers: astept  :peacefingers:

#297
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
@ knubbe
2 zile pe saptamana

prima zi- Ridicari picioare din atarnat 3 serii
Crunch declinat 3 serii
scripeti ptr oblici 3 serii

a doua zi- plank ptr dreptul abdominal (60 secunde stat in pozitie plank, 30 de secunde miscari din gluteus sus jos, repeti inca o data, deci 3 minute ptr o serie)3 serii
plank ptr oblici(60 secunde stat in pozitie plank vertical, daca intelegi, 30 secunde miscari gluteus stanga dreapta, deci 1 min jumate ptr o serie) 3 serii pe fiecare parte.

http://img59.imagesh...61120090022.jpg dupa 2 luni.

Edited by watami, 12 February 2010 - 00:53.


#298
knubbe

knubbe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.08.2006

View Postwatami, on 12th February 2010, 00:52, said:

@ knubbe
2 zile pe saptamana

prima zi- Ridicari picioare din atarnat 3 serii
Crunch declinat 3 serii
scripeti ptr oblici 3 serii

a doua zi- plank ptr dreptul abdominal (60 secunde stat in pozitie plank, 30 de secunde miscari din gluteus sus jos, repeti inca o data, deci 3 minute ptr o serie)3 serii
plank ptr oblici(60 secunde stat in pozitie plank vertical, daca intelegi, 30 secunde miscari gluteus stanga dreapta, deci 1 min jumate ptr o serie) 3 serii pe fiecare parte.

http://img59.imagesh...61120090022.jpg dupa 2 luni.
mersi ;)

#299
radu122

radu122

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.02.2010
Am 14 ani in iunie fac 15 ...am 1,76 greutate 59 kg ...fac fotbal de 5 ani cred ...antrenamente dure in fiecare dimineata cu  alergat foarte mult mananc bine...dimineata cereale inainte de antrenament...si cand zic cereale...cereale sunt, nu nesquick sau toate panaramele de la magazin apoi ajung acasa mananc ceva consistent gen pireu cu piept de pui ...scoala de la 12-6(7),si seara incerc sa mi formez un abdomen si brate...fac mult la brate (am o gantera...)...as vrea sa stiu ce exerciti si cat sa fac pentru a avea un abdomen frumos...vreau sa ma tin si sa fac un abdomen frumos...cu cap... sa nu fac multe si prost.am un strat de grasime de 2-3-4 cm care se vede cand stau jos ...cand stau drept nu iese in evidenta.


defapt daca ma uit mai bine sunt cam 2 cm (stratu de grasime)

Edited by GlobalMods, 14 February 2010 - 13:12.


#300
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Cu piure de cartofi, nu-ti vei forma niciodata abdomenul. Incearca alte legume fierte.
Totusi nu ai spus CE altceva mananci si cate mese ai pe zi.

#301
radu122

radu122

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.02.2010
am zis ...dimineata cereale inainte de antrenament la pranz depinde ce face sefa'(mama) ...si la cina ce mananc la pranz:)...ciorba cartofi la cuptor...da orcum nu excesiv nu mananc foarte mult...cativa cartofi si o bucata de carne acolo:)...iti dai seama la 59 de kg k nu mananc mult.la scoala rareori imi iau un corn sau niste biscuiti.

+ k la echipa de club facem odata pe saptamana sauna si bazin

Edited by radu122, 14 February 2010 - 14:30.


#302
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
am o oarecare problema, dupa 5 ani in care nu am facut nici un exercitiu pt abdomen, am facut 150 la declinat+100 la drept. dupa o saptamana inca nu pot sa fac abdomene, febra nu mai am, dar cand incerc sa misc ceva ma doare in partea de jos a abdomenului, si in lateral, inclusiv muschii inercostali. nu s-a refacut in atata timp?

#303
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
ba nene, duceti-va ma la doctor cand va doare ceva, e atat de greu?

#304
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
pai ba nene, daca si pt o febra musculara ne ducem la doctor, unde ajungem? ca doar nu am facut ciroza de la 200 de abdomene.

#305
alincret

alincret

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2006
Salutare! Am 25 de ani, 1,89 si 85kg. Merg de 3 ani la sala cu mici intreruperi (eram destul de slab si cu strat de grasime insa prin munca si cu ceva suplimente la inceput am reusit sa pun niste muschi si sa dau jos din grasime pastrand cam aceeasi greutate). Totusi in ultimul timp am inceput sa tin un regim cu cat mai multa carne de pasare fiarta si legume, fructe ... cat mai multe alimente fara aditivi si foarte putina paine. Am citit cu interes toate posturile de aici insa as avea cateva intrebari pe care as dori sa le pun in special lui GlobalMods si/sau adi185:
1. Va tot aud cu orezul si carnea de pasare si eventual legume ... mi-ati putea da cateva variante de meniuri pentru fiecare masa a zilei (pentru ca sincer nu cred ca poti manca tot timpul aceleasi lucruri). (pentru a-ti mentine masa si eventual definire) (Sau daca puteti sa imi spuneti unde gasesc o lista cu ce pot sa mananc si ce nu.
2. Legat tot de alimentatie ... unii spun ca trebuie sa mananci fara carbo multi si multe grasimi (dieta keto) iar altii tocmai opusul ... sa nu bagi in tine grasimi. Nu prea inteleg ... care e calea buna totusi.

Mentionez ca abdomenul este partea de care inca nu sunt multumit. (merg 3 zile la sala si 2 zile la bazinul de inot cu 2 pauza).

Va multumesc anticipat!

#306
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
1. Cam greu si probabil imposibil sa gasesti un astfel de meniu pe net, dar hai sa te ajut:
omleta de albusuri, oua fierte, pulpe de pui/curcan, piept pui/curcan, aripi pui/curcan, carne de vita, fasole verde/alba/pesritrita, paine neagra, mix-uri de legume(se gasesc in foarte multe variante), ciuperci, spanac, urzici, linte, porumb, morcovi, lapte. Cu toate de aici gasesti retete. In general, un meniu saptamanal/lunar il platesti bine de tot sa-l faca un profesionist.
In alta ordine de idei, pe langa acestea, sunt si cateva retete mai speciale(atat de felul 2, cat si desert) de gen: clatite din concentrat proteic.
2. Dieta ketogenica, se tine maxim 2 luni. ;)

Edited by GlobalMods, 20 February 2010 - 13:02.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate