Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Cum sa am un abdomen in "patratele"

- - - - -
  • Please log in to reply
977 replies to this topic

#37
doxxx

doxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2008
Ilie da'mi un PM cu id-ul tau te rog frumos

#38
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 cutler, pe Jun 7 2008, 00:30, a scris:

o greutate ok , insa un procent crescut de grasime.
Da nu m-am exprimat bine eu :) Asta vroiam sa zic. Adica daca vrea patratele la 75kg cu 1.80 trebuie sa aiba un procent 6-7% grasime (mai ales ca zice ca are "burta"). E foarte greu de obtinut acest lucru.

@ilie. Exercitiile alea maresc muschii abdominali. Din pacate nu dau senzatia de patratele pe care o vezi la culturistii profesionisti sau la atletii de performanta. De ce? Pentru ca si cel mai mic strat de grasime fac 6-packul invizibil.

#39
doxxx

doxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2008
ce ar trebui sa fac pana la urma? :D :|

#40
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 ilie., pe Jun 7 2008, 10:39, a scris:

e pe dracu .  baiatul sta bine.

doxxx, trebuie sa faci abdominale.  zilnic daca se poate  si o perioada cam lunga.  uite , ca sa nu-ti folosesti coloana prea tare ,  stai intins pe spate pe un pat/banca , numai trunchiul si fundul pe pat , iar picioarele jos.  cu picioarele intinse , balanseaza picioarele intinse in plan vertical ; sau aseaza-te in fund si da-i drumul la abdominale.  trebuia sa intelegi , fara efort nu obtii patratele.  si ar fi bine sa nu ai burta.
o mare aberatie...sa faci abdomene zilnic... abdomenul ca orice alt muschi trebuie timp de refacere... ia fa tu brate zilnic sa vezi...

abdomen se face de 2 ori pe saptamana maxim 3 , seri a maxim 14-15 repetari... zecile de abdomene iarasi is degeaba. daca poti face multe repetari fa-le foarte lent.. in 4-5 secunde o repetare


sa se vada patratelele trebuie masa musculara la abdomen, si strat de grasime cat mai mic.

#41
@lyg@t0r

@lyg@t0r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 23.08.2007
adi are foarte mare dreptate si tin sa ii multumesc pe aceasta cale. Inainte si eu faceam abdomene in fiecare zi pana la epuizare,dar mai apoi am ascultat sfaturile lui Adi si se pare ca au dat roade. Fac abdomene de 2 ori pe saptamana,3 serii a cate 12-13 repetari si se vad rezultatele. Asa ca ascultati sfaturile lui adi185  :coolspeak:  :thumbup: !!!

#42
doxxx

doxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2008
aha ...

#43
doxxx

doxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2008
Am inceput de 3 zile sa fac un nou antrenament care consta in : merg la sala alerg 4 serii a cate 4 - 5 minute la viteza 8 la banda si pauza consta in viteza 3 sau 4 timp de 2 minute - 3 minute , deci fac 4 serii de astea, dar inainte beau Thermo Drine, iar dupaia fac abdomene la aparatele care sunt si beau proteina Ultra Way . e ok asa ? cum imi recomandati ?

#44
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Mergi la sala doar ca sa alergi sa faci abdomene ?  <_<

#45
teddydevil

teddydevil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.06.2008
salut vali .. eu sunt varu lui dox .. merg  cu el impreuna la sala .. noi vrem sa slabim mai intai si dupa aceeia o sa facem pentru toate grupele . eu am facut cateva luni si mi-au crescut muschii dar a ramas stratul de grasime . acum incerc sa alerg cat mai mult, sa tin regim ca sa dau intai jos si dupa sa ma apuc ... eu am 1 90 si 90 si ceva de kg .. si nu imi place .. tre sa dau jos ceva .. vreau sa dau jos mult de la abodmen ca apoi sa imi fac patratele :)

Edited by teddydevil, 12 June 2008 - 21:57.


#46
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
frate...alergari poti sa faci afara...abdomene acasa...dai banii aiurea pe sala sincer

#47
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

 opK, pe Jun 12 2008, 23:03, a scris:

frate...alergari poti sa faci afara...abdomene acasa...dai banii aiurea pe sala sincer
serios?

#48
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007

 adi185, pe Jun 12 2008, 23:05, a scris:

serios?


spune'i lui asta :)

#49
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Si de grasimea de pe burta cum se poate scapa? (& aia de pe fese...) :mellow:

#50
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
alergand si tinand regim.

#51
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Consumi energie cand antrenezi celelalte grupe plus ca daca ai muschii mari poti sa slabesti fara sa vrei, pentru ca numai existand consuma mai multa energie decat muschii unui om nesportiv.

#52
doxxx

doxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 06.06.2008
deci continuam asa sau ? facem pt fiecare grupa ?

#53
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Faceti pentru fiecare grupa ! Chiar nu v-a zis nimeni de la sala ?

#54
teddydevil

teddydevil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.06.2008
ne-a zis .. dar daca continuam asa poate slabim mai mult .. adica doar alergare si abdomen .. si inca ceva .. acasa nu ai ambitia sa alergi ca la sala si sa faci abdomene ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate