Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Huawei U1000s

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#1
anl

anl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2008
am primit si eu in sfarsit un telefon de la rds...am sperat ca voi primi mai demult, dar nu s-au grabit panaa cum...si acum vreo 2 saptamani am primit in sfarsit unul. am fost putin suparata, caci am primit un telefon fff simplu, acel nou U1000. prietena mea cea mai buna a primit demult U120, cel cu camera si mi-ar fi placut unul ca ala...la inceput nici sa il primesc nu am vrut, ca mi se parea urat, dar mama a zis ca daca nu tre sa dam bani pe el, sa il luam...in fine. ideea este ca, spre deosebire de 120-ul prietenei mele, amaratu' asta de U1000 tine bateria la el mult mai mult si vorbesc cu el foarte mult. mie mi se pare chiar ca se aude mai bine. in fine, o fi el cenusareasa, dar e bunicel. seamana f mult cu nokia alea low cost de le vinde orange si vodafone, dar uitandu-ma si la nokia ala si la cindarella meu de la rds, mi se pare ca e bun pana si plasticu'..si tastatura merge mai bine.

cine a primit U1000? voua cum vi se pare?

#2
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2004

 anl, on May 7 2008, 08:39, said:

am primit si eu in sfarsit un telefon de la rds...am sperat ca voi primi mai demult, dar nu s-au grabit panaa cum...si acum vreo 2 saptamani am primit in sfarsit unul. am fost putin suparata, caci am primit un telefon fff simplu, acel nou U1000. prietena mea cea mai buna a primit demult U120, cel cu camera si mi-ar fi placut unul ca ala...la inceput nici sa il primesc nu am vrut, ca mi se parea urat, dar mama a zis ca daca nu tre sa dam bani pe el, sa il luam...in fine. ideea este ca, spre deosebire de 120-ul prietenei mele, amaratu' asta de U1000 tine bateria la el mult mai mult si vorbesc cu el foarte mult. mie mi se pare chiar ca se aude mai bine. in fine, o fi el cenusareasa, dar e bunicel. seamana f mult cu nokia alea low cost de le vinde orange si vodafone, dar uitandu-ma si la nokia ala si la cindarella meu de la rds, mi se pare ca e bun pana si plasticu'..si tastatura merge mai bine.

cine a primit U1000? voua cum vi se pare?

In sfarsit am primit si eu telefon mobil de la erdeesh...tot u1000s, din pacate. Oricum, imi place ca are totusi alarme multiple, calendar, ON-OFF automat la telefon (spre exemplu, se poate automat inkide la 10 PM si deskide la 8 AM) si tine f. f. mult bateria. E super ca are alarma la care se poate scoate vibratia (fara sa afecteze soneria telefonului care poate fi combinata in paralel si cu vibratii).

Designul este cam de nota 7 din 10...plasticarie kinezeasca, dar cu taste care nu se pot apasa singure in buzunar, semnalul e slabutz (nu stiu dak e de la tel. sau de la antenele RDS) - nota 7 din 10, display-ul...cam ca la nivelul anului 2003...nota 6 din 10, robustetea pare OK...cam de nota 8 din 10, bateria - nota 10 din 10, greutatea - nota 10 din 10, calitatea audio e cu mult sub asteptari...cam de nota 6 din 10 ( ...se aude infundat rau de tot; la tel. fix RDS se aude mai bine.

Oricum, tinand cont ca nu suporta sonerii mp3, nu are camera (ceea ce este imperativ din partea unui telefon 3G), nu are bluetooth etc. etc. etc. la capitolul performanta nu cred ca poate depasi nota 5 din 10...:(.

Si totusi, tinand cont ca un telefon se doreste a fi un dispozitiv electronic la care sa poti initia/receptiona apeluri de voce...:))), consider ca, moka fiind, se merita de purtat in buzunar, in special pentru faptul ca majoritatea oraselor din RO sunt acoperite cu 3G de la RDS, drumurile europene asemenea si, de curand, s-a inceput si acoperirea cu semnal a drumurilor nationale.

#3
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Pana la urma, are sau nu modem 3G?

#4
badegheo

badegheo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 21.10.2007
pana la urma e o pocn itoare chinezeasca

#5
addy05

addy05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.04.2007
la mine se aprinde beculetul 3g pe ecran de la o vreme..

#6
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Are domnilor si modem telefonul U1000S. Sebi_bv a arat foarte frumos dovada aici http://forum.softped...t...t&p=4474692

 sebi_bv, on Apr 25 2008, 00:43, said:

Eu zic ca are modem. Nu ma prea pricep eu la telefoane mobile (retele si porcarele) dar la pc-uri ma mai pricep. Uite dovada. E instalat de 2 ori...era prea greu sa sterg #1 :P
[ http://img222.imageshack.us/img222/7284/23138933ur3.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si nu, nu este modemul de la SE. fa o incercare...ai cablu USB?
PS nu am citit instructiunile, deci nu iti pot spune daca este sau nu scris ceva de spre asta!
PS unde stai?

Instalati HUAWEI USB Data Cable Driver de pe digimobil.info http://digimobil.info/download.php (gasiti si tutoriale), aceleasi ca al 1220/120, conectati cablul USB si o sa gasiti si modemul

 addy05, on May 24 2008, 13:34, said:

la mine se aprinde beculetul 3g pe ecran de la o vreme..
Serviciul de date in teste, depinde unde stai

Edited by Blackhawk, 24 May 2008 - 13:51.


#7
costel298

costel298

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.06.2008
Am citit pe un alt forum ca pe cat de pricajit arata 1000s, totusi are modem de 3.6Mbs  :thumbup: , ceea ce 1220s si 120s nu au(368kbs)

La pretul asta mic(~45euro) in curand o sa vedem multa lume cu laptopul si digi.mobilul dupa ei :D

#8
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,867
  • Înscris: 10.06.2008
In principiu ateptam toti lansarea ofertei de date.
Nu etse cine stie ce de acest model, dar este moca. Daca aveti de gand sa-l folositi, probabil va veti lua alt model.
Eu intentionez sa-mi iau alt telefon, insa astept lanasarea serviciului de date de la rds si apoi vad exact cum o sa actionez.
Mie nu mi se pare chiar atat de prost modelul!

cablu pentru conectare, gasiti foarte usor, si ieftin. Eu il folosesc pe cel de la un card-reader.

Sper ca stiti ca nu trebuie sa-l lasati conectat la PC, mai ales daca exista riscul sa aveti vreun troian, care sa faca figuri si sa apeleze umere cu suprataxa!

#9
Renegate

Renegate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.08.2006
Salut, a gasit cineva metoda sa schimbe melodiile din acast telefon ? ca suna cam jenant majoritatea lor :(

#10
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,867
  • Înscris: 10.06.2008
Nu am reusit si nu cred ca se poate prea usor. cand il conectezi la pc il vede ca modem...iar mms-uri...nu stie ce-s alea!

#11
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 Renegate, on Jul 1 2008, 11:21, said:

Salut, a gasit cineva metoda sa schimbe melodiile din acast telefon ? ca suna cam jenant majoritatea lor :(
eu nu am gasit nici cum se schimba melodia care e....
mai are si alte melodii in afara de cea standard?...unde?

#12
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 bubalus, on Jul 3 2008, 01:00, said:

eu nu am gasit nici cum se schimba melodia care e....
mai are si alte melodii in afara de cea standard?...unde?
la profile cred

#13
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
tot huavei am primit si noi de la redese... :) preferam cel mai ieftin model de nokia, dar ma rog, calul de dar nu se cauta la dinti. Nu stiu insa pe ce frecventa merge pocnitoarea asta chinezeasca: nu merge tot pe 900 MHz, ca telefoanele mobile obisnuite din Romania ?

#14
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 negociator, on Jul 4 2008, 17:02, said:

tot huavei am primit si noi de la redese... :) preferam cel mai ieftin model de nokia, dar ma rog, calul de dar nu se cauta la dinti. Nu stiu insa pe ce frecventa merge pocnitoarea asta chinezeasca: nu merge tot pe 900 MHz, ca telefoanele mobile obisnuite din Romania ?
Pocnitoarea asta chinezeasca, spre deosebire de cea mai ieftina nokie, merge pe UMTS 2100Mhz (3G), Digi.Mobil fiind o retea exclusiv 3G spre deosebire de restul operatorilor.
Link aici cu toate telefoanele compatibile

#15
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
Eu am primit de la redese telefonul Huawei U 1000 S. Sa inteleg ca acest telefon este 3 G ?

#16
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 negociator, on Jul 4 2008, 18:08, said:

Eu am primit de la redese telefonul Huawei U 1000 S. Sa inteleg ca acest telefon este 3 G ?
Stiu. Da.

Edited by Blackhawk, 04 July 2008 - 18:33.


#17
LucaSystem

LucaSystem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2007
Am pus cartela SIM pe un nokia 6120c. O alta poveste. Prima observatie - retea stabila, full in aceleasi conditii, fata de huawei care are abia jumatate semnal care oscileaza. :mellow:  Alte comparatii nici nu am de facut, pentru ca sunt telefoane diferite. E bine ca merge cartela si pe alte telefoane. :proud:

Huawei U1000s, dupa mine este un telefon jenant  :puke: (o jucarie telefon - nici la copiii nu poti sa mai dai asa ceva, zic ca-ti bati joc de ei). Cum se spunea mai sus, vom vedea cand se va oferi pachetul de date. Acumulatorul tine mult timp, dar ce folos? Nu poti sa pui o melodie cat de cat la sunet de apel... Tie rusine cand esti sunat de cineva.

Apropo, cei care la-ti primit ati semnat o prelungire de contract RDS la doi ani :o ? Verificati ce ati semnat, daca va dat ceva la semnat. Asta pentru a nu avea neplaceri in cazul renuntarii la serviciile RDS. Oricum, pentru un astfel de telefon, nu merita sa-ti faci obligatii. :nonobad:

#18
Dragos.Costache

Dragos.Costache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2007
Buna ziua,
Am Huawei 1000s .nu are slot pentru card de memorie.
are slot pentru conectare USB, l-am conectat la USB pe calculator, am instalat driverul, am instalat mob time cell phone manager, l-am conectat pe mobtime si nimic, imi spune ca operatia nu este suportata....adica cu alte cuvinte..e facut sa il conectezi la PC prin USB si eu nu pot sa schimb nici macar tonul de apel...nu am alte pretentii..
ajutati-ma daca stiti ceva..cum sa introduc macar un ton de apel; cele din telefon sunt penibile, ma fac de ras pe strada, in autobuz.. cand suna.

Edited by Dragos.Costache, 10 July 2008 - 12:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate