Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Chitara bass?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
theonemp40

theonemp40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.01.2007
Doresc de ceva timp sa achizitionez o chitara bass (mai pe la inceputu verii voi avea destui bani pentru una). Problema este ca, nu am pus mana pe nici o chitara in viata mea si nu stiu ce sa aleg pentru inceput.
Ceva sfaturi, modele ?
Din cate am inteles, nu e chiar asa de greu sa invat pe chitara bass.

#2
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Pentru inceput, un bass Hora este numai bun.
Pentru sfaturi mai pertinente viziteaza site-ul http://www.xbass.ro. Ai acolo tutoriale foarte bune.
Au si un forum: http://www.xbass.ro/forum

Bafta!

#3
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Eu nu ti-as recomanda bass-ul de la Hora. Desi fac chitare electrice oribile, bassurile stag se aud mult mai ok decat cele Hora. In fine, mai bine intrebi pe rgc.

#4
theonemp40

theonemp40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.01.2007
multumesc pentru informatii, am umblat putin prin forumul ala sa mai inteleg si eu cate ceva

un prieten mi-a sugerat intai sa incep cu o chitara acustica... apoi sa trec la bass, dar eu sunt incapatanat si vreau direct la bass :)

#5
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Posttheonemp40, on Mar 16 2008, 10:40, said:

multumesc pentru informatii, am umblat putin prin forumul ala sa mai inteleg si eu cate ceva

un prieten mi-a sugerat intai sa incep cu o chitara acustica... apoi sa trec la bass, dar eu sunt incapatanat si vreau direct la bass :)

Daca vrei sa te fixezi numai pe bass, good luck si nu e chiar nevoie de acustica (mai multe corzi, mai multa bataie de cap :P - dar tot iti formezi degetele). Daca voiai electrica si eu ti-as fi recomandat acustica.

#6
vasilieGabriel

vasilieGabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2008
Salut...am si eu o chitara bass HAPAX si un Cube chitara bass "Harley benton"  sunt cumparate de jumatate de an...si functioneaza fff bine...nu prezinta zgarieturi sau alte probleme tehnice sau vizuale...inca mai am garantia...sunt cumparate de la magazinul de muzica din alba iulia ..as vrea sa le vand cat mai repede..pk sunt ale unei foste prietene care a plecat in SUA...pret negociabil...au fost cumparate cu 870 ron...astept oferte de preturi...va multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate