Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ansamblul Rezidential "Lacul Morii"

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
yoyuta

yoyuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008
:peacefingers:  Buna ziua,

Ce stiti despre acest ansamblu rezidential ? www.laculmorii.ro. As dori sa stiu ca zona, cum este ?

Am cateva informatii, vi le atasez mai jos.

Acest Complex va cuprinde 6 blocuri (P+ 7E). A fost inceputa constructia la primul bloc B6 (dinspre Calea Giulesti) - termenul de finalizare al acestuia este preconizat pentru luna decembrie 2008.


Modalitatile de plata sunt urmatoarele:

            1) se incheie antecontractul de vanzare cumparare, se plateste o taxa de rezervare (in functie de tipul de apartament dorit). Aceasta taxa de rezervare va fi scazuta din valoarea apartamentului. Aceasta taxa se plateste in lei la cursul BNR din data incheierii antecontractului de vanzare cumparare, in baza facturii fiscale., in termen de 10 zile lucratoare de la semnarea antecontarctului.  

            2) prima rata (50% din valoarea apartamentului) se va plati la momentul la care apartamentul obiect al prezentului antecontract va fi ridicat la rosu, dupa dezmembrarea, intabularea si inscrierea lui in cartea funciara. (pentru primul bloc iunie 2008). In acest moment se va face contractul de vanzare cumparare. Se poate obtine un credit ipotecar, deoarece la acest moment va putem pune la dispozitie actele necesare (intabulare, cadastrul)  

            3) a doua rata (50% din valoarea apartamentului) va fi platita la predarea apartamentului la cheie (pentru primul bloc - decembrie 2008)

Toate sumele se platesc in RON, la cursul BNR din data facturarii.


Preturile sunt :

- la locurile de parcare 5000 euro fara tva - la suprateran

- iar la subteran 8900 euro fara tva

Achizitia unui loc de parcare este obligatorie

Pentru apartamente, preturile sunt  73.487,26 € garsoniera cu tva inclus, apartamentul cu 2 camere 132.065,01 € cu tva inclus, iar cel cu 3 camere este 164.685,29 € cu tva inclus.
In perioada aceasta pana pe 15 martie au o oferta promotionala la apartamente, scad cu 1.11%  :D

Edited by yoyuta, 11 March 2008 - 12:11.


#2
sOnYcU

sOnYcU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.10.2006
fusesi azi acolo..

zona saraca.. departe.. exact la capatul tramvaiului 44.. care se ia exact de sub podul grant..

nu inteleg de ce se numeste lacul morii ca e pe calea giulesti toata ziua.. complexul este vis-a-vis de o cale ferata.. nu stiu daca este functionala sau dezafectata.. in rest in fata complexului nimic de vazut.. camp.. si un pod..

intrarile pe stradutele adiacente sunt ca cele de la tara.. neasfaltate.. si exista praf din belsug..

te poti multumi doar ca esti inca in bucuresti.. altfel insa nu o consider o locatie ideala..

bafta..

cristi

#3
piticutza1

piticutza1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.03.2008
din cate stiu zona este inundabila, de fiecare data cand a plouat mai puternic , s-au dat reportaje la TV despre inundatiile de acolo.

#4
yoyuta

yoyuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008
hello !

mdea ma gandeam eu...am ajuns si eu acolo...chiar nu se merita...dar la preturi asa mici chiar ca nu gasesti in zona cat de cat buna...trebuie sa fie ceva care sa nu fie ok

bafta in continuare

#5
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

 yoyuta, on Mar 13 2008, 11:08, said:

hello !

mdea ma gandeam eu...am ajuns si eu acolo...chiar nu se merita...dar la preturi asa mici chiar ca nu gasesti in zona cat de cat buna...trebuie sa fie ceva care sa nu fie ok

bafta in continuare
preturile nu sunt deloc mici.. gasesti la preturi mai mici in zone mult mai sanatoase )

#6
yoyuta

yoyuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008

 baba_dochia, on Mar 13 2008, 13:26, said:

preturile nu sunt deloc mici.. gasesti la preturi mai mici in zone mult mai sanatoase )


buna

poti sa dai exemple de astfel de zone ?

bafta

#7
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

 yoyuta, on Mar 18 2008, 14:11, said:

buna

poti sa dai exemple de astfel de zone ?

bafta
gloria-jilava, athos artemis etc din voluntari. Macar nu sunt zone inundabile si ai avnatjul ca tot ce se va construi in jur va fi nou si va arata mai bine decat blocurile 1960-1980 din Bucuresti.

#8
yoyuta

yoyuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008

 baba_dochia, on Mar 18 2008, 14:19, said:

gloria-jilava, athos artemis etc din voluntari. Macar nu sunt zone inundabile si ai avnatjul ca tot ce se va construi in jur va fi nou si va arata mai bine decat blocurile 1960-1980 din Bucuresti.


Gloria - jilava ??? ai fost acolo sa vezi cum arata zona ???? Nu cred ca se merita sincer, da, poate ca nu este zona inundabila dar numai pt atat ???

Cand ma refeream la zone acceptabile, ma refeream la zonele din bucuresti, nu din afara lui.

In Bucuresti nu gasesti proiecte rezidentiale la preturi mai mici, doar in afara.

#9
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

 yoyuta, on Mar 18 2008, 14:56, said:

Gloria - jilava ??? ai fost acolo sa vezi cum arata zona ???? Nu cred ca se merita sincer, da, poate ca nu este zona inundabila dar numai pt atat ???

Cand ma refeream la zone acceptabile, ma refeream la zonele din bucuresti, nu din afara lui.

In Bucuresti nu gasesti proiecte rezidentiale la preturi mai mici, doar in afara.
oki ))

#10
Calculici

Calculici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 28.11.2001
Am trecut in weekend pe la Lacul Morii. Blocurile sunt ridicate, o parte din ele, dar zona parerea mea ca e naspa. acum fiecare cu gusturile lui. oricum va fi o dezvoltare mare in continuare in zona

#11
vasitrtr

vasitrtr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2008
Are cineva contractat apartament/garsoniera in primul bloc ? Poate ne facem vecini.

#12
ioana03

ioana03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
Cedez contract de rezervare pentru o garsoniera in complexul Lacul Morii la etajul 3. Planul il gasiti pe site, www.laculmorii.ro pretul este de 84.000 euro si include parcare subterana si boxa de 3mp. Pot negocia usor pretul din taxa de rezervare pe care am platit o. Ma puteti contacta la 0741216406 pentru mai multe detalii.

Edited by ioana03, 21 January 2009 - 02:43.


#13
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

 ioana03, on Jan 21 2009, 03:41, said:

Cedez contract de rezervare pentru o garsoniera in complexul Lacul Morii la etajul 3. Planul il gasiti pe site, www.laculmorii.ro pretul este de 84.000 euro si include parcare subterana si boxa de 3mp. Pot negocia usor pretul din taxa de rezervare pe care am platit o. Ma puteti contacta la 0741216406 pentru mai multe detalii.
  Boje moi!!! La banii astia cumperi astazi o garsonera la Unirii-Fantani..sau un apartament de 3 camere in dr tabere!!! :wub:

#14
ioana03

ioana03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009

 baba_dochia, on Jan 21 2009, 08:55, said:

Boje moi!!! La banii astia cumperi astazi o garsonera la Unirii-Fantani..sau un apartament de 3 camere in dr tabere!!! :wub:



Sa nu comparam apartamentele vechi cu cele noi... nu are sens. Cat despre preturi la apartamentele vechi ai fi surprinsa sa constati ca multi nu lasa pretul atat de jos. Eu am vizitat destule apartamente de 3 camere in Dr. Taberei sau Militari sau Giulesti la preturi mici insa nu cred ca vrei sa stii in ce stare erau.

#15
baba_dochia

baba_dochia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.11.2007

 ioana03, on Jan 27 2009, 21:30, said:

Sa nu comparam apartamentele vechi cu cele noi... nu are sens. Cat despre preturi la apartamentele vechi ai fi surprinsa sa constati ca multi nu lasa pretul atat de jos. Eu am vizitat destule apartamente de 3 camere in Dr. Taberei sau Militari sau Giulesti la preturi mici insa nu cred ca vrei sa stii in ce stare erau.
  Eu inteleg ca vrei sa iti dai garsoniera. Dar sincer.....atatia bani pt o gars noua in locatia respectiva,peste 80.000 euro..... cand acum cumperi cu 60.000 sau mai putin o gars in imobil nou la baneasa, cu o suprafata utila mult mai mare decat ce ai tu?
  Sper sa o poti da, anyway )

#16
voigaby2005

voigaby2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.10.2009
Mai stie cineva noutati despre proiect. E gata?  Mai sunt apt. disponibile?
La ce preturi?

Ms,

#17
h3ro

h3ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.12.2005
Salut,

Mai are cineva noutati despre acest Proiect?eventual proprietari care locuiesc deja acolo sa ne ajute cu mai multe informatii...

#18
Claww18

Claww18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.06.2009
Buna seara. Sunt si eu interesat de acest complex . Ceva detalii despre el de la locatari? Si pana la urma cu ce ne afecteaza ca blocul este social nu este rezidenta, o data ce iti da contract de vanzare cumparare e apartamentul tau nu ? Am citit pe net si am vazut ca mai multi zic ca e tzeapa . De ce?  
A reusit cineva sa ia un apartament aici cu prima casa ????

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate