Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Cum sa fac sa slabesc mai repede

- - - - -
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#127
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postcnd_nick, on Jul 23 2008, 11:50, said:

De cand am scris am inceput sa iau L-Carnitina si am marit distanta la 10 km (25 de ture) in 51-52 minute. Am mai slabit cam un kg si jumatate.
Ce as putea sa iau impreuna cu L-Carnitina ca sa ma tonifiez, pentru ca uneori sunt destul de obosit a doua zi?

Am luat ceva potasiu, pentru ca incepusem sa simt crampe la gambe.
pt a slabi nu conteaza distanta cat alergi!!!!!! ci timpul, cea mai eficienta alergare este pas alergator, poate putin mai lent, cat sa poti sa vorbesti cu cineva, ia-ti un complex de vitamine-minerale, si pentru crampe ajuta, caliciu , magneziu si potasiu

#128
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

View Postadi185, on Jul 23 2008, 14:05, said:

pt a slabi nu conteaza distanta cat alergi!!!!!! ci timpul, cea mai eficienta alergare este pas alergator, poate putin mai lent, cat sa poti sa vorbesti cu cineva, ia-ti un complex de vitamine-minerale, si pentru crampe ajuta, caliciu , magneziu si potasiu
si la bicicleta e la fel?e mai bine sa stai mai mult timp pe ea decat mai putin dar la o intensitate mai mare?

#129
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Pe bicicleta trebuie sa faci cel putin 30 de minute la intensitate mare/foarte mare....cum iti poti imagina ca slabesti daca pedalezi in reluare?.Din cate stiu pulsul trebuie sa fie peste 120.

#130
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

View Postherren, on Jul 23 2008, 15:44, said:

Pe bicicleta trebuie sa faci cel putin 30 de minute la intensitate mare/foarte mare....cum iti poti imagina ca slabesti daca pedalezi in reluare?.Din cate stiu pulsul trebuie sa fie peste 120.
nam zis ca in reluare, ci la nu la intensitate maxima

#131
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postherren, on Jul 23 2008, 15:44, said:

Pe bicicleta trebuie sa faci cel putin 30 de minute la intensitate mare/foarte mare....cum iti poti imagina ca slabesti daca pedalezi in reluare?.Din cate stiu pulsul trebuie sa fie peste 120.
gresit cu intensitatea!!!!, trebuie intensitate moderata.. la intensitate mare intrii in catabolism tau de tot.. si se duce pe apa sambetei masa musculara...

#132
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Asa e,dar nu a spus ceva in legatura cu masa musculara,a spus doar ca vrea sa slabeasca.

#133
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002

View Postadi185, on Jul 23 2008, 13:05, said:

pt a slabi nu conteaza distanta cat alergi!!!!!! ci timpul, cea mai eficienta alergare este pas alergator, poate putin mai lent, cat sa poti sa vorbesti cu cineva, ia-ti un complex de vitamine-minerale, si pentru crampe ajuta, caliciu , magneziu si potasiu

Pai marind distanta am marit si timpul, evident. Nici nu pot sa alerg prea incet, ca obosesc numai la gambe. La o alergare mai vioaie simt ca lucreaza si partea superioara a piciorului.

Merci pentru sfaturi, o sa caut vitamine si minerale.

#134
Ugle

Ugle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 05.04.2007
http://www.ovidiu-bo...tritie#digestia
Un articol interesant,zic eu,despre alimentatie.Totusi,nu stiu cu ce as putea combina cartofii in afara de carne :D.

#135
Ugle

Ugle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 05.04.2007
Scuze de dublu post,nu am mai avut cum sa dau edit la anteriorul.
Am 20 de ani 1.80 si 81 de kg.Pana acum nu mi`am pus in viata mea problema alimentatiei,eram suplu fara sa ma interesez de ce bag in mine.
De vreo luna m`am apucat de sala,am inceput sa mananc mai mult si am facut chiar putina burta.Am inceput sa ma documentez tot mai mult in domeniu si sa imi pun intrebari.Doua dintre ele ar fi:
1)Ce tip de alcool nu ingrasa?Am inteles ca berea ar fi pe primu loc in topul negativ,dar vinul ce efecte are?
2)Voi e mancati dimineata?Eu antrenamentul il fac dupa micul dejun,asa ca vreau sa gasesc ceva hranitor si accesibil dpdv al timpului de preparare.

#136
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
Cre'c-oi fi off topic, da' habar n-am unde sa postez. M-ati ametit de tot. Toata lumea se contrazice pe-aici si nu mai inteleg nimic. Care-mi explica si mie care-i treaba cu muschii si cu grasimea? Stiu ca e vag...
Unu' zice sa faci efort ca sa dai grasimea jos, altu' zice ca daca faci efort dai masa musculara jos. Unu' zice sa mananci sa-ti creasca muschii, altu' zice ca daca nu mananci, dai grasimea jos (si cre'ca si muschii). Unu' zice sa iei suplimente (ce-or fi alea), carnitina (nici aia nu stiu ce-i), altu' zice sa nu iei. Unu' zice sa mergi la sala, altu' zice alergat. :wacko:
Macar dati-mi vreun link pe undeva sa ma lamuresc, ca citesc pagini intregi si tot nu inteleg.

#137
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Daca esti un culturist care s-a chinuit aproape un an sa puna masa musculara poti pierde o parte din ea daca atunci cand slabesti nu mananci cum trebuie. Mergi si la sala sa tonifiezi muschii, dar si alearga, tot la sala.

#138
MrDjBthu

MrDjBthu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.07.2007
buna ziua
am ajuns la concluzia ca e cazul sa mai pierd si eu din kilogramele luate in ultima vacanta.
am cam 188 si 100 de kg
vreau sa ma apuc de mers la sala/fitness ceva in genu si am nevoie de un sfat mai avizat.
ce ar trebui sa fac ? mentionez ca vreau sa dau jos burtica in mare, ca acolo e cam nasoala treaba.
de asemenea suplimente nutritive, am vazut ca se vorbeste de L-Carnitina , ce recomandari aveti si cum se administreaza (fata de antrenament ma refer)
multumesc anticipat

#139
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostMrDjBthu, on Aug 19 2008, 14:07, said:

buna ziua
am ajuns la concluzia ca e cazul sa mai pierd si eu din kilogramele luate in ultima vacanta.
am cam 188 si 100 de kg
vreau sa ma apuc de mers la sala/fitness ceva in genu si am nevoie de un sfat mai avizat.
ce ar trebui sa fac ? mentionez ca vreau sa dau jos burtica in mare, ca acolo e cam nasoala treaba.
de asemenea suplimente nutritive, am vazut ca se vorbeste de L-Carnitina , ce recomandari aveti si cum se administreaza (fata de antrenament ma refer)
multumesc anticipat
daca vrei strict sa slabesti, du-te la alergat nu la sala, sau ambele in paralel, carnitina se ia cu 30 min inante de efort.

#140
oliatorul

oliatorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.01.2009
sal

Ma numesc andrei incatat de cunostinta..sunt nou aici:Pam si eu o problema :P

Am 15 ani,am 1,74 si 73-74 kg..vreau si eu sa slabesc ... stitzi cum e la varsta asta sa fii gras...toti rad..numai ca eu sunt mai bine facut asa nu prea se vde grasimea .. dar totusi sunt plinutz...umpic mai mult .. mentionez ca am inceput sa fac sala de forta fara nimik steroizi si alte cacaturi .. de 1 luna fac sala de forta:P...fac fotbal o pauza de 2 luni am luat ca am fost operat la genunchi dar ma reapuc in 2 saptamani...MANANC ORICE EU NU TIN CONT DE NIMIK...si vreau sa imi spuneti ce reteta sa iau?...adik la mic dejun,pranz nu am km ca`s la scoala..si CINA vin la 6:30 sau 7:30 deci no haleala seara :( ...

daca se poate ceva mai nush cum drastic sa zic asa /:) .. in 2-3 saptamani sa slabesc mkr 5-6 kile :D...va rog sa ma ajuta`tzi daca putetzi .. sa cumpar ceva de slabit nush voi stiti mai bine...eu nu le am ...
DAR NU CONTEAZA OPERATIA CA NU MAM INGRASAT De LA EA DOAR CA MAM OPRIT DIN FOTBAL DIN CAUZA EI :D
multumesc anticipat pentru tot..


vreau ceva de slabit REPEDE si eficient...in 2-3 sapt...5-6kg si mai mult..:D


have fun... mult succes tuturor....

Edited by oliatorul, 06 January 2009 - 23:55.


#141
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Nu este o reteta magica pentru slabit. Tocmai asta e greseala ca mananci orice si nu tii cont de nimic. Incearca sa mananci de cel putin 5 ori pe zi, dar mai putina mancare intr-o portie. Mananca cat mai sanatos, fara fast-food, sucuri, prostii dinastea. Bea multa apa. E cam mult 6 kilograme in 2-3 saptamani, de ce te grabesti?

#142
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Fratilor poate ma bag aiurea.Toti spune-ti :''cum slabesccc????de ce nu merge?''.
Eu m-am enervat si am TAIAT complet de pe lista:
-bauturi acidulate de orice fel
-prajeli
-carne de porc si tampenii
-fast-food
-mancat dupa ora 5
-paste

Am pus accent pe:
-fructe la greu tati ,ajung sa manc cate 1-2 kg de mere/zi cateodata
-apa plata la greu
-legume dar ai grija ce legume (fara cartofi prajiti/fierti daca vrei regim)
-lactate (branza eu)
-ALERGARI.Cu sala va chinuiti aiurea si cu suplimente si tot felu de balarii.Luati-va castile si dati si alergati pana curg apele de pe voi dar atentie , alergati incet pentru ca daca va dati rotunzi bagand sprinturi , dupa 20 de metrii sunteti pe prima bordura.
-necombinarea alimentelor ( ete aci un articol EXCEPTIONAL http://www.sanatatea...-alimentele.htm )
-carne slaba: piept de pui,peste(fiert sau la cuptor)
-salate

Inca un secret: bagati in voi conopida si varza ca va scoate caloriile din organism .Aveti grija sa le combinati cu alte alimente ca altfel in cateva saptamani o sa va scoata tot.

Nu va trebe nu stiu ce diete si tampenii , eu am inceput prima oara cu disociate dalea 3 zile fructe,3 zile carne.Nu zic ca nu au fost bune ,m-au antrenat pentru ce urmeaza.
Un factor extrem de important e AMBITIA!!!! Daca nu o ai nu faci nimic.La mine ambitia a fost urmatoarea ,mama si tata bagau in ei fripturi cu cartofi prajiti ,prajituri,cola (placerile mele) si eu mancam mere fara sa ma ating de un cartof.

Poate unii de aici o sa creada ca vorbesc prostii dar eu odata ce am avut organismul invatat numai cu mancaruri de genu si mancat haotic.....cand am pus PUNCT a avut un impact atat de urat asupra mea incat in 2 luni am slabit in jur de 15 kg.Puteti si voi.

@oliatorule ,my friend....incearca disociata aia 3 zile fructe , 3 zile legume , 3 zile lactate.Slabesti cica vreo 4 kg in 9 zile dar degeaba , cum te-ai intors aiurea la vechiul obicei ai pus la loc..

Edited by fkn0wned, 07 January 2009 - 18:07.


#143
oliatorul

oliatorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.01.2009
aha..ok ms...da niste pastile la varsta mea asa de slabit de exemplu alea XENADRINE sau cum se numesc popt sa le iau sau alte pastile ?:D

#144
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007
O dieta e inutila daca nu se pune accent si pe SPORT!!!
E totusi un pas inainte daca nu mai consumati sucuri,chipsuri,mancare de fast-food si alte gunoaie.
Dar dupa cum am spus... vrei sa slabesti? Fa SPORT!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate