Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cum renunt la mancat chestii care ingrasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
650 replies to this topic

#433
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
si eu tot luni mai incep o disociere :P

2 kg era la figurat...cantitatile exacte sunt 600 g rosii 200 gr castraveti 1 salata (200-400 g) 300 gr branza ....mancata in 3 4 ratii toata ziua eu INSIST ca nu e mult ... IN NICI UN CAZ 2 KG LA O MASA!

SI CAND BETI APA CAT .... nu setot umfla matul? :D

#434
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
Salut, nu am mai scris nimic pe aici de ceva vreme. Am ajuns si eu la 93 kg dupa o perioada destul de mare de stagnare la 96kg. Si da este adevarat ori ce aliment ingraja daca umflii matul, chiar si apa se depune asa ca aveti grija ce cantitati mancati. Eu sunt mananc pe saturate si nu am matul umflat, automat stomacul se micsoreaza.

cred ca e cazul sa ma apuc de sport :)

#435
gigi_ciobanu

gigi_ciobanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.03.2008
cand va e pfta de ceva dulce.... macati pomelo... va spun e genial fructu asta :P :coolspeak:

#436
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
ce IQ are pomelo??

#437
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
mi s-a bulit cantarul :death:

#438
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postspare-me, on Mar 7 2008, 10:38, said:

mi s-a bulit cantarul :death:
ce usor este sa gasesti scuze....
:)

#439
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
A incercat cineva Cereale Fitness Nestle 250gr? Am impresia ca ingrasa si daca mancam asa ceva numai cura de slabire nu tinem. Ce parere aveti?

#440
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postcarman, on Mar 7 2008, 10:51, said:

ce usor este sa gasesti scuze....
:)
nu e o scuza. chiar s-a bulit
e o chinezarie de 20 de lei, cantar de baie si i s-a blocat arcul...nu se mai roteste nici in dreapta nici in stanga....
oricum eu 150-300 e lei pe un cantar nu dau, ca de slabit slabesc si fara el...

si oricum slabesc in continuare puternic...se vede pe nadragi...
o sa-mi iau altul cand 'miros' a 75-80 ;)

#441
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
acum a cat mirosi? ultima oara cat aveai?!?

#442
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

View Postjonae, on Mar 7 2008, 11:13, said:

A incercat cineva Cereale Fitness Nestle 250gr? Am impresia ca ingrasa si daca mancam asa ceva numai cura de slabire nu tinem. Ce parere aveti?

Daca tii neaparat sa consumi cereale, cauta fulgi de ovaz integral si prepara-ti propriile amestecuri,; sunt foarte bogati in fibre solubile si au un indice glicemic nu prea mare.

#443
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sau de poruuuuuuumb...;)

#444
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007
Eu vreau sa ma apuc de o dieta foarte saraca in carbohidrati si bogata in proteine, bineinteles, hipocalorica.
Se pare ca doar nr redus de calorii nu da rezultate spectaculoase, cum bagi ceva peste, apare imediat efectul de yo-yo :cursing: Trebuie redus aportul de zaharuri ca sa poata fi mobilizate grasimile prin arderi.
Numai ca ideea mea de dieta nu se pupa cu postul pastelui :confuzzled:

#445
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008

View Postjonae, on Mar 7 2008, 11:13, said:

A incercat cineva Cereale Fitness Nestle 250gr? Am impresia ca ingrasa si daca mancam asa ceva numai cura de slabire nu tinem. Ce parere aveti?
ingrasa dak mananci mai mult de 50 g la o masa ..oricum numai la micul dejun sa le consumi

#446
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
wellcome p'aici habioboaso!

de unde stii tu? Pe alt topic te vaitai ca te-ai ingrasat in ultimul an! Te bagi cu noi la cura de slabire?

eu am slabit 12 kg de la mijlocul lui ianuarie! carman a slabit 20 in cateva saptamani :D :D :D, spare-me cred ca 20 (da nu zice ca daca recunoaste trebuie sa dea de baut), loopooo si el vreo 10 +/-2.

PS : n-am zis in cat timp a slabit spare-me (de la mijlocul lui ianuarie cam 12 as zice eu!-nu mai are cantar :P )

Edited by jamalex2000, 10 March 2008 - 18:38.


#447
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007

View Postjamalex2000, on Mar 10 2008, 18:37, said:

wellcome p'aici habioboaso!

de unde stii tu? Pe alt topic te vaitai ca te-ai ingrasat in ultimul an! Te bagi cu noi la cura de slabire?

eu am slabit 12 kg de la mijlocul lui ianuarie! carman a slabit 20 in cateva saptamani :D :D :D, spare-me cred ca 20 (da nu zice ca daca recunoaste trebuie sa dea de baut), loopooo si el vreo 10 +/-2.

PS : n-am zis in cat timp a slabit spare-me (de la mijlocul lui ianuarie cam 12 as zice eu!-nu mai are cantar :P )

Si nu atarna pielea pe voi? :huh:

#448
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
eu ar trebui sa slabesc cam 4-5 kg ..sa ajung la 55... ar fii ideal pt inaltimea mea ...1.72 k ma-m masurat azi si atat am

#449
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postjamalex2000, on Mar 10 2008, 18:37, said:

wellcome p'aici habioboaso!

de unde stii tu? Pe alt topic te vaitai ca te-ai ingrasat in ultimul an! Te bagi cu noi la cura de slabire?

eu am slabit 12 kg de la mijlocul lui ianuarie! carman a slabit 20 in cateva saptamani :D  :D  :D , spare-me cred ca 20 (da nu zice ca daca recunoaste trebuie sa dea de baut), loopooo si el vreo 10 +/-2.

PS : n-am zis in cat timp a slabit spare-me (de la mijlocul lui ianuarie cam 12 as zice eu!-nu mai are cantar :P )
eu am adoptat noul stil de viata de fix 6 saptamani
am slabit 15 kg.

#450
marinareasa

marinareasa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 30.11.2007

View PostHABIBA, on Mar 10 2008, 18:50, said:

eu ar trebui sa slabesc cam 4-5 kg ..sa ajung la 55... ar fii ideal pt inaltimea mea ...1.72 k ma-m masurat azi si atat am
Esti bine, stai calma.
Eu am doar 1,65 si am vreo 58 (nu mai am cantar, mi s-a defectat, ca si lui spare-me :(), cel mai bine m-am simtit pe la vreo 47 de kg acum vreo 5 ani.....:(
Se mai schimba metabolismul, mai imbatranim, nu mai facem poate nici atata miscare, suntem mai ocupati.
Obisnuiam sa fac 2 ore zilnic de pilates acum cativa ani.
In prezent mai merg cateva ore cu rolele si merg mult pe jos, insa nu este suficient, nu mai am tonusul dorit. Trebuie sa umblu la dieta.


View Postspare-me, on Mar 10 2008, 18:54, said:

eu am adoptat noul stil de viata de fix 6 saptamani
am slabit 15 kg.

Ma scuzi ca n-am citit tot thread-ul: poti rezuma? :P
E cam mult 15 kg in 6 sapt, (oricum nu am nevoie de atata) insa sunt curioasa ce stil ai adoptat.
merci :)


View Postjamalex2000, on Jan 19 2008, 16:18, said:

Salutari colegi forumisti,

Incep asa usor cu o istorie personala
in 2004 aveam 67 de kg.
2006(primavara)-72 kg
2006-(aug-oct)- ~80 kg
2007 - februarie 82
          august    85
          octombrie 90-92
          decembrie (n-am habar ca am renuntat la cantarit-de...luna fara restrictii la mancare etc.)
2008 Ianuarie 12 - 99 kk  -ceea ce a tras un semnal de ALARMA!!! si m-am gandit ca ar cam trebui sa fac ceva in privinta asta ...ca sa greutatea mea sa fie exprimata cu ajutorul a 3 cifre :D
                    13-18 99 -> 93.2 (cantar electronic)
                    acum am 94.6 ...


Problema mea este ca sunt plecat FOARTE mult timp de acasa...si chiar si cand sunt acasa mi-e lene sa "gatesc" (chiar  daca asta ar insemna un banal incalzit a vreunui fel de mancare gasit in frigider)

pierderea rapida de greutate am realizat-o renuntand la mancat seara...si mancand multe / foarte multe fructe...

Sper sa nu va sec prea tare cu diverse UPDATE-uri de greutate :D !
Promit ca car eu inchiderea topicului atunci cand ajung la 80 kg. daca nu cumva cereti voi inainte

Astept metode (feluri in care sa mi transport mancarea la munca etc.)

Acum, on topic:

Eu personal nu cred in dieta cu fructe, pentru ca fructele contin multe zaharuri :rolleyes:
Da, este mult mai sanatos, nu contest, este pe riscul fiecaruia. Eu iau suplimente.
Dieta care la mine a functionat mereu (fara sa stiu ca unii numiti Atkins sau Montignac au inventat ceva asemanator) a fost bazata pe carne slaba fiarta sau facuta la gratar, cu legume verzi sau salata, in cantitati suficiente. nu am facut niciodata foamea, mereu am mancat pe saturate.
Cel mai mare succes l-am avut acum cativa ani, cand cu regim bazat pe cartofi (!!!!) si ceva miscare am slabit vreo 9 kilograme in doua luni, fara sa le pun la loc imediat:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate