Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

"Lac de Nuferi" - Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#235
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004

View Postalexandra-tis, on Mar 31 2009, 10:13, said:

Cei care s-au mutat deja, au reusit sa se branseze la curent pana acum?E lumina in complex?
Si ma intereseaza in mare transportul pana in Bucuresti.se circula greu?Ai si alte variante de transport inafara de masima personala?

Curent este in complex dar inca nu sunt instalate toate contoarele pentru electrica, cei care s-au mutat au evident bransarea facuta. De principiu insa nu cred sa mai dureze foarte mult acest lucru. Traficul este OK spre foarte OK dar cred ca parerea mea e mai putin relevanta - am un program mai ciudat. Exista 3 masini RATB care te duc pana in Bucuresti, la Clabucet dar statia este la fix 1 Km de complex. Depinde de conditia fizica ;)
Spor la negociere ;)

#236
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Cateva imagini "capturate" in acest weekend la fata locului: http://cid-83b800d91.......a/De pe lac

Am incercat eu sa "curat" imaginile dar lacul tot are nevoie de ceva intretinere de primavara. Cine este amator de un weekend de voluntariat, undeva spre finalul lunii Mai? Barca avem, ne mai trebuie niste saci, niste plase si ceva voie buna. Cred ca in 2 zile putem face ca micul nostru lac sa arate mult mai curat si prezentabil, cu beneficii pentru toata lumea.
Cine se ofera?

#237
MBDezvoltare

MBDezvoltare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.10.2008
Eu subscriu!

Si ca sa nu vin cu mana goala aduc eu saci de plastic si o barca pneumatica! Avem in subsol si o barca normala.

In Iunie infloresc nuferii asa ca ar trebui facuta actiunea cat mai repede. Acum sunt deja imbobociti. Propun ca dupa ce terminam cu munca sa ne intalnim pe terasa de la etj 4 pentru a admira privelistea si a bea o bere.

Stabiliti o data.

O zi buna,

ID

#238
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Foarte de acord - o barca pneumatica aduc si eu sa ca daca ne adunam minim 6 persoane, cu saci suficienti si chef de treaba in 2 zile facem lacul sa arate muuuult mai bine. Ce ziceti de weekend-ul de peste 2 saptamani - adica 23-24 Mai?
Haideti sa facem o lista cu cine vine si cu ce am avea nevoie:

Participanti:

D-l Duminica
Vulupe
...


Necesar:

- saci de plastic
- manusi
- ceva plase pentru sticle
- carlige sau ceva de agatat
- altele ...
...
- bere ;)

Lista este deschisa, va rog sa preluati acest post si sa completati mai departe.

#239
DeeJayU

DeeJayU

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.09.2004
Participam si noi...
Sambata viitoare ne facem antrenamentul la Brasov - Piatra Mare

Cristi

#240
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Excelent, e bine ca veniti cu experienta ;) Am primit confirmare si de la Anda ca va participa. Actualizam:

Participanti:

D-l Duminica
Vulupe
Cristi
Anda
...


Necesar:

- saci de plastic
- manusi
- ceva plase pentru sticle
- carlige sau ceva de agatat
- altele ...
...
- bere ;)

Altcineva???

Edited by vulupe, 10 May 2009 - 20:00.


#241
LaviniaC

LaviniaC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.10.2008
doresc si eu sa vin,daca nu apare ceva iminent. Dar,doar pe marginea lacului, cu barca nu ma incumet :).
totusi, cred ca o astfel de actiune este binevenita si in toamna, cand asaneaza lacul si atunci vom avea intradevar ce strange. ati vazut asta iarna ce era pe fundul lui :) Asa ca Marian, sa repeti actiunea si atunci.
DAR: trebuie sa luam o masura si in ceea ce priveste pescarii care vin sambata si dumincia precum si oamenii cu gratar. Ei vor continua sa lase pet-uri , resturi de mancare, hartie, carbuni arsi..si altele. Am putea lua legatura cu Primaria Chitila si sa posteze un panou cu , ceva gen, amenda pentru aruncarea gunoiului....
    am fost duminica in complex, sa ud cateva floricele pe care le-am plantat langa locul de parcare. am vazut insa celelalte plante, sunt destul de uscate; portarul exista? uda florile? sau daca inca nu exista propun ca ..fiecare dintre vecini sa si aleaga 3-4 copacei si sa ii ude in mod regulat, la cateva zile,   dimineata , astfel le vom putea salva.
    In legatura cu ultimele contoare la curentul electric, Firma Zeuros mi-a comunicat vineri ca  sapt aceasta- miercuri si joi se vor monta ultimele contoare din bloc. Sper sa fie asa...

#242
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Mai avem putin si incepem actiunea de ecologizare. Lista participantilor, pana acum este:

D-l Duminica
Vulupe
Cristi
Anda
Lavinia
Roxana

Sper sa mai apara si alti doritori, la momentul trecerii la fapte ;

Propun ca ora de incepere 10 AM, sa ne adunam in parcare si sa vedem ce face fiecare. Pe langa sacii de plastic pe care a promis ca-i aduce D-l Duminica, propun sa vina fiecare cu cate ceva din cele mentionate mai jos. Niste manusi de cauciuc ne-ar fi foarte utile.

Treceti deja in agenda Sambata 23 Mai 2009, ora 10 ;)

Si ca sa ne motivam, cateva poze de pe un lac din apropiere care arata mult mai "comercial": http://cid-83b800d91.....Lac Mogosoaia

#243
oxbog

oxbog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.11.2007
poze cu gunoiul strans

Attached Files



#244
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Thanks - revin si eu dupa-masa cu poze de la actiunea monstru :P

Multumiri tuturor celor care au participat, a fost chiar placut sa ne vedem si sa aratam ca se poate ;) Data viitoare poate vom fi si mai multi - acum doar am spart gheata, sper.

#245
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Si cateva poze si de la mine, cu multumiri fotografei ;)
http
://cid-83b800d91d853602.skydrive.live....%20de%20nuferi

Chiar a fost o zi reusita si ne-am simtit foarte bine. Pacat ca a cam fost nevoie s-o scurtam din motive de programe de weekend.

#246
MBDezvoltare

MBDezvoltare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.10.2008
De saptamana viitoare avem profesor de dansuri sportive la sala de fitness! Luni si Miercuri de la 19.30, spatiul comercial nr 1.  
Profesor de dansuri DIANA TOMA. Cu  cat mai multi cu atat mai bine!!!


PS Multumesc pentru participare la ECOLOGIZAREA lacului. Sper sa mai organizam astfel de actiuni!


ID

#247
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Organizam cu placere ;) Si multe aplauze pentru ideea cu sala de dansuri - este excelenta. Inteleg ca deja incepem cursurile de saptamana viitoare???

#248
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Update - prima sedinta de dansuri va avea loc Miercuri la ora 19.30, pentru cine este interesat.
In seara aceasta/astazi vor fi puse in functiune si interfoanele, deci luati asta in calcul, va rugam, cand deschideti usile de la intrarea pe scara. Nu este nevoie sa fie fortate, trebuie folosit codul pe care l-ati setat, conform instructiunilor afisate.

#249
mib81

mib81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2007
Buna ziua!

Lucrez la o companie de asigurari de prestigiu si as vrea sa va prezint oferta noastra in asigurari de locuinte.
In aceasta perioada avem o reducere de 20%, asigurare fara fransiza si fara limita maxima de despagubire.Asigurarea noastra acopera atat cladirea si continutul cat si cotele comune care revin apartamentului dumneavoastra.Riscurile acoperite sunt :
-explozia, incendiu
-cutremurul
-avrii produse de/la instalatiile de apa sau de refulare a canalizarii
-raspundere civila fata de terti
-raspundere civila a familiei
-furtul prin efractie
-talharia
-actele de vandalism

Acestea sunt o parte dintre riscurile acoperite de asigurarea noastra.

Pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati.

Va multumesc!

Cristina Ungureanu
Consultant asigurari
Telefon: 0726.451.032
E-mail: [email protected]

P.S. De asemenea, compania la care lucrez incheie in conditii foarte avantajoase si asigurari de viata, sanatate, travel, casco, RCA, IMM, etc.

#250
Ancors

Ancors

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2007
Salut!

Sunt o doritoare de apartament  in acest complex (mai ales dupa ce am citit parerile voastre obiective sau nu :P ). Am fost aseara sa vad si eu locatia si am ramas placut impresionata.. si de peisaj si de atmosfera (am nimerit in timpul cursurilor de dans :P ).
Ma interesa daca puteti sa-mi spuneti ce costuri de intretinere are un apartament de 2 camere.. ma refer la intretinere, paza, utilitati si tot ce se mai plateste lunar. Si am vazut cateva drumuri (cu pietris) pe langa complex.. alea duc undeva? Eventual la un parc? :D

Multumesc:)

#251
MBDezvoltare

MBDezvoltare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.10.2008
Buna ziua

Am sa incerc sa fiu cat mai obiectiv :)

Paznic-administrator- aprox 14 mil pe luna(incl taxe)
Femeie serviciu- aprox 12 mil pe luna (incl taxe)
Curent spatii comune (care include si apa rece) aprox 350 000 lei vechi pe luna/ apartament
Au mai fost cateva achizitii de unelte si probabil ca vor mai fi, cateva sute de mii de lei / apartament asta doar cand se stabileste ca este nevoie de ceva.

Toate aceste sume se impart la 80 de apartamente, suma rezultata este comparabila cu blocurile vechi.


Sper sa confirme cineva aceste sume!!!


Te asteptam la o vizita in Complex. Tel Vanzari 0731088089.

ID

Edited by MBDezvoltare, 05 June 2009 - 10:46.


#252
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Doua filmulete facute aseara, pe lacul Mogosoaia:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2VhCAu9ju3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ogFioR4LOsU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si cateva poze: http://cid-83b800d91...us/P1390522.jpg

Sper ca v-am facut pofta de o plimbare ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate