Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Credeti in compatibilitatea zodiilor? Care au fost criteriile in alegerea partenerului dumneavoastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
278 replies to this topic

#1
EntaEih

EntaEih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 23.10.2007
Credeti in compatibilitatea zodiilor? Care au fost criteriile in alegerea partenerului dumneavoastra?
La o iesire in oras cu grupul meu de prieteni, au aparut si cateva persoane noi. Nu mica mi-a fost mirarea cand, vorbind mai mult cu una dintre fete, am aflat ca ea fiind in zodia pestelui vrea sa aiba prieten numai in zodia racului, spunandu-mi ca citise mai demult o carte despre zodii in care racul avea exact calitatile pe care le dorea ea de la un barbat pe plan social, sentimental si sexual. Intrebandu-le pe prietenele mele daca zodia a contat in alegerea partenerului, mi s-a spus ca nu, insa s-a nimerit ca ele si prietenii lor sa aiba zodii compatibile si ca lucrul acesta se vede in viata de cuplu.


Ps: Daca topicul se mai gaseste pe undeva, rog frumos un moderator sa il stearga pe acesta.

#2
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
Destinul nu tine cont de zodie... ;)
Nu cred in compatibilitatea zodiilor.

#3
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
da

#4
Ramona.vsp

Ramona.vsp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.08.2007
Din punctul de vedere al astrelor.... eu sunt casatorita cu "dusmanul meu de moarte"!  Asa ca am incetat sa cred in compatibilitatea astrelor. :P

.........compatibilitatea zodiilor.            Sorry!

Edited by mufă, 02 November 2007 - 11:19.


#5
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Si ce daca esti casatorita ?:D

Cei mai buni prieteni, cu care ma inteleg cel mai bine, sunt in aceeasi zodie cu mine.

#6
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View Postandreiandrei, on Nov 2 2007, 08:49, said:

Si ce daca esti casatorita ?:D

Cei mai buni prieteni, cu care ma inteleg cel mai bine, sunt in aceeasi zodie cu mine.
Tu esti ala de-a castigat concursu` "cel mai frumos cur"?

ontopic: da.  :confuzzled:

#7
investman

investman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.07.2006
ceva ceva trebuie sa fie, dar sa stii ca mai intra si alti factori care eu as spune ca depasesc ca importanta aceasta compatibilitate...

#8
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
da

insa cei care au citit maculatura e normal sa fie sceptici

#9
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
lol, de mult nu m-a mai suprins un mesaj precum cel de mai sus. Poți explicita, pe scurt?

ps: pariasem c-o să văd înghesuială pe topicul ăsta, dat fiind inițiatorul ;), da' Franco era ultimul pe care mă așteptam să-l pontez pe-aici :)

Edited by CornelB, 02 November 2007 - 09:50.


#10
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 03.06.2006
Intr-o oarecare masura, deoarece fiecare zodie are ascendentul ei, pe perioade, pe conjuncturi astrale, etc. De accea doua zodii compatibile anul acesta, pot fi peste 5 ani sa zicem incompatibile.
In alegerea partenerului este si mai relativa problema. Depinde de fiecare ce-si doreste de la celalalt. Poate mie imi este suficient sa gasesc in celalalt trasaturi care ma caracterizeaza si asta imi este de ajuns (doi parteneri din aceeasi zodie). Dar daca incerc sa ma autodepasesc atunci nu vreau ca partener unul asemeni mie, ci diametral opus. Si invers un partener diametral opus poate sa ma oboseasca si atunci caut unul asemeni mie. Ajungem de unde am plecat.
Pana la urma totul se rezuma la perceptia fiecaruia asupra celui de langa noi.
Daca zodiile sunt incompatibile iar eu o vad perfecta, e bine, nu? Si reciproca: daca zodiile sunt compatibile si eu nu gasesc in ea femeia perfecta, nu-i bine deloc.

#11
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
In fond, pe topicul asta ne dam cu parerea despre valabilitatea astrologiei. Dar de unde stim ce e aia? Cei mai multi au patit asa: au citit "horoscoapele" din ziare si reviste, pe care nu poti decat sa pui stampila de aberatie, si au extins eticheta si la astre pardon zodii ghicitori banii si dusmanii de moarte...u get the idea

Millionaires do not use astrology, billionaires do.
-J.P. Morgan

Edited by Franco222, 02 November 2007 - 10:34.


#12
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Nu.
Pe cand "Ce flori va place sa primiti?", "Ce culoare preferati?", "Ce filme priviti cu jumatatea?"
Mai bine faceati oracol din prima si scapati de o corvoada.

#13
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View PostCICI&Co, on Nov 2 2007, 10:38, said:

Nu.
Pe cand "Ce flori va place sa primiti?", "Ce culoare preferati?", "Ce filme priviti cu jumatatea?"
Mai bine faceati oracol din prima si scapati de o corvoada.
Tu ai avut oracol? Ai avut si partea aia cu "Si acum, sa trecem la intrebari mai serioase, vreti?". Bineinteles ca voiau. "Aveti prieten/prietena?".

Eu mi-am ales partenerul dupa sex. Zodia n-a contat.

#14
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postrobertmihaileanu, on Nov 2 2007, 10:40, said:

Tu ai avut oracol?
Da, prin cls 4-a.

#15
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 03.06.2006
Nu poti nega influentele astrale asupra fiintei umane. Studierea caracteristicilor unei fiinte ofera tipologii care sunt determinate de conjuncturi astrale, temporale, bioritm, de mediul in care s-a nascut, etc. si care influenteaza psihicul uman. Horoscoapele (bazate pe pozitia astrelor) in 2,3 randuri ofera doar o mica parte din informatia potrivita pentru o oarecare zodie, care se poate potrivi sau nu pentru un individ aparte. Asa ca sunt 98% divertisment.
Poate daca studiam astrologia eram mai docent dar asa zic din ce am citit (poate mai mult ca altii) din ce am trait, etc.

Later: si pentru cei (cele) care nu cred in fenomen: vedeti ca se pot face astrograme dupa data, ora si locul nasterii in care o sa va regasiti cu siguranta. Nu-i asa draga user Cici?

Edited by gvincentiu, 02 November 2007 - 10:49.


#16
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View PostCICI&Co, on Nov 2 2007, 10:41, said:

Da, prin cls 4-a.
Ce misto! Il mai ai? As fi chiar surprins sa aflu ca l-ai pastrat mai bine de 40 de ani! Pot sa scriu si eu ceva in oracolul tau?

On: eu sunt scorpion.

#17
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,374
  • Înscris: 06.06.2006

View Postrobertmihaileanu, on Nov 2 2007, 10:40, said:

Eu mi-am ales partenerul dupa sex. Zodia n-a contat.
ia-te de mana cu cel de aici: http://forum.softped...p;#entry3595140 (nu e mai atac la persoana, ci doar o remarca forumistica)
:lol:

on topic
nu ma pasioneaza chestia asta cu zodiile; daca ma iei repede si imi spui o data, nici macar nu stiu cam in ce zodie ar fi; deci nu prea cred; dar, daca mandra mea crede, nu ma pis contra vantului
si ca sa fac pe plac unora: nu conteaza zodia, atata timp cat nu are par pe tate  :thumbup:

Edited by kretzu77, 02 November 2007 - 11:03.


#18
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 03.06.2006

View Postkretzu77, on Nov 2 2007, 11:00, said:

deci nu prea cred; dar, daca mandra mea crede, nu ma pis contra vantului
Imi pari cam sub papuc? Sau  te-ai topit in ea? Oh, ce compatibilitate "mai perfecta" pentru ea decat pentru tine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate