Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

S-a ingrasat dupa casatorie!

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Ieri m-am intalnit cu un vechi amic de-al meu . Nu l-am vazut de 6 ani. I-am luat o bere si am stat la taclale intr-o bomba cam 2 ore.
"Ce mai faci, aveai o femeie faina langa tine. O frumusete, mai esti cu ea?" l-am intrebat eu
La care el a oftat din greu " Da, mai suntem impreuna, am luat-o de nevasta" si si-a prins fata in palme
" Care-i baiu, frate, asa femeie atragatoare ca Oana mai rar are omu la casa lui" i-am zis mirat ca ofteaza
"Da" mi-a oftat iarasi "mai tii minte ce subtire si sexi era acum 6 ani ?"
"Normal ca imi amitesc" zic eu de colo
" Ei bine, acum e ditamai balena" incepu sa urle disperat amicu meu." Creste in dimensiuni vazand cu ochii!"

De ce femeile se latesc dupa casatorie ?

#2
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 killeru_x, on Oct 19 2007, 09:04, said:

Ieri m-am intalnit cu un vechi amic de-al meu . Nu l-am vazut de 6 ani. I-am luat o bere si am stat la taclale intr-o bomba cam 2 ore.
"Ce mai faci, aveai o femeie faina langa tine. O frumusete, mai esti cu ea?" l-am intrebat eu
La care el a oftat din greu " Da, mai suntem impreuna, am luat-o de nevasta" si si-a prins fata in palme
" Care-i baiu, frate, asa femeie atragatoare ca Oana mai rar are omu la casa lui" i-am zis mirat ca ofteaza
"Da" mi-a oftat iarasi "mai tii minte ce subtire si sexi era acum 6 ani ?"
"Normal ca imi amitesc" zic eu de colo
" Ei bine, acum e ditamai balena" incepu sa urle disperat amicu meu." Creste in dimensiuni vazand cu ochii!"

De ce femeile se latesc dupa casatorie ?
:lol:
io cred ca e ceva general , si nu tine numa de dame( saru mana , nevasta , stiu ca citesti ce scriu aici , asta e, o sa ma bati acasa , maine am sa pun si eu topic"de ce ma abuzeaza fimeia fizic" :naughty: :naughty:  ).
Sincer sa fiu , dupa casatorie  , damn , si eu si nevasta-mea am pus pe noi, eu mai mult ( 20 kile damn,..) ea mai putin , dar vizibil totusi.. si amandoi ne juram la trei zile ca ne apucam de slabit si fix pixu..
probabil ca , actele fiind facute , dispare in buna parte grija fata de cum aratam , pentru ca nu prea mai importa ( a se citi :" nu mai iesim la vanatoare/ nu ne mai intereseaza sa fim agatate") , comoditatea vietii , rutina zilnica , haleala prea buna si apetisanta facuta de nevasta - (hai ca m-am scos , nu ma mai bate nevasta pentru cele de mai sus  :naughty: :naughty:   )
e o problema generala , nasoala si frustanta (io cu burta ,ea cu altele  :P ) dar si stresanta..poate om face ceva , mai sigur ca nu..
il compatimesc pe nenea ala , sper sa nu ajung ca el sau sa devin eu ultra fat joe.. si , vorbind intre noi , ce dracu , barbatii nu se latesc si ei?

#3
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

 killeru_x, on Oct 19 2007, 09:04, said:

Ieri m-am intalnit cu un vechi amic de-al meu . Nu l-am vazut de 6 ani. I-am luat o bere si am stat la taclale intr-o bomba cam 2 ore.
"Ce mai faci, aveai o femeie faina langa tine. O frumusete, mai esti cu ea?" l-am intrebat eu
La care el a oftat din greu " Da, mai suntem impreuna, am luat-o de nevasta" si si-a prins fata in palme
" Care-i baiu, frate, asa femeie atragatoare ca Oana mai rar are omu la casa lui" i-am zis mirat ca ofteaza
"Da" mi-a oftat iarasi "mai tii minte ce subtire si sexi era acum 6 ani ?"
"Normal ca imi amitesc" zic eu de colo
" Ei bine, acum e ditamai balena" incepu sa urle disperat amicu meu." Creste in dimensiuni vazand cu ochii!"

De ce femeile se latesc dupa casatorie ?

Sunt multi factori, inclusiv stresul + desigur ca nu mai trebuie sa arate bine, deja si-a luat barbat!  :lol:

#4
timtim67

timtim67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.12.2006
Pai depinde si de varsta respectivei,nu s-o fi ingrasat brusc in prima luna dupa casatorie.Si cum probabil ca mananca tot cat inainte insemna ca nu mai are activitati care sa-i consume energia - o noapte pierduta pe la club,bar,discoteca nu e la fel cu rontaitul de popcorn in fata televizorului,a si disparut cate ceva din motivatia de a arata bine-oricum e casatorita si atunci de ce sa se abtina de la ceva care-i place desi stie ca se ingrasa,chestii de astea.
Intreaba si pe la nea Motzoc ala,o fi mai in tema

#5
killeru_x

killeru_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.09.2007
Ultima oara i-am vazut impreuna acum 6 ani . El bine facut, da nu gras, ea o viespe sexi.
Ieri cand l-am revazut el s-a prezentat aproape neschimbat, ca are si un job in care trebe sa alerge de colo-colo. Amu nu stiu ce face nevasta-sa, ca acum 6  ani era studenta la Informatica.
Ea sa tot aiba 24-25 ani ... hai sa zicem 26 max...

Edited by killeru_x, 19 October 2007 - 08:35.


#6
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 killeru_x, on Oct 19 2007, 09:34, said:

Ultima oara i-am vazut impreuna acum 6 ani . El bine facut, da nu gras, ea o viespe sexi.
Ieri cand l-am revazut el s-a prezentat aproape neschimbat, ca are si un job in care trebe sa alerge de colo-colo. Amu nu stiu ce face nevasta-sa, ca acum 6  ani era studenta la Informatica.
Ea sa tot aiba 24-25 ani ... hai sa zicem 26 max...
daca la varsta asta e batoza , e nasol.. la 40 ce facem , chemam macaraua?
din nefericire tendinta asta am mai obsevat-o si mai stiu eu pe unele care nu isi prea fac probleme ca in jur de 20 de ani arata ca dracu... sau ca nu mai sunt cum erau o data..

Edited by mufă, 19 October 2007 - 09:01.


#7
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
Să citească asta :D

#8
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 mufă, on Oct 19 2007, 10:02, said:

Să citească asta :D
mdea .. las ca am citit io.. si? big fas...
si am o presimtire ca peste un an o sa fim la fel.. bleah...

#9
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
sexul ingrasa femeile! uneori scapa de 3-4 kg (dureaza 9 luni)...

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 carman, on Oct 19 2007, 10:54, said:

sexul ingrasa femeile!
Nu sexul, ci faptul ca dupa fug imediat in frigider, in timp ce noi preferam sa ne culcam.  :lol:

#11
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
e normal sa se ingrase..... nu ai observat ca INAINTE sunt lihnite de foame, tin tzaspe' cure de slabire si cate si mai cate... ? Trebuie sa arate bine cat mai pot, dupa starea civila, gata, stresul dispare, sunt deja aranjate si pot sa se relaxeze (sau reverse, dupa caz) :)

La masculi e aceeasi discutie, nu e mare diferenta.

Singurul factor incontrolabil este cel genetic

#12
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
"Asa face toate!!!" Sau ma rog aproape toate femeile dupa casatorie se ingrasa.
O explicatie stiintifica ar fi ca inconstient se pregatesc pentru perioada de maternitate.
Daca e in anumite limite, astea tin de constitutie, nu e grav dar daca trebuie sa schimbi patul dupa implinirea anului e f urat.
Mai e si situatia cand o iei direct supraponderala si scapi de griji :D

#13
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
:) sau te trezesti cu un vis mai putin, vorba reclamei....

#14
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 DeeJay, on Oct 19 2007, 11:15, said:

:) sau te trezesti cu un vis mai putin, vorba reclamei....
si un metru mai aproape de cosciug..... <_<

#15
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
ale draqu! dupa ca ce se ingrasa, mai si imbatranesc...

#16
eu ditza

eu ditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 28.09.2007
Si eu m-am ingarsat de cand sunt cu prietenul meu (4 ani)...si sunt constienta ca nu e bine,dar incerc sa ma mentin,ma aranjez,ma coafez ,ma fardez,ce mai ..ma pun la punct...si totul este ok...e atras in continuare de mine ...si de ce zic toate astea ,pentru ca daca inca nu esti decis sa slabesti nu inseamna ca trebuie sa areti ca dracu, sa mirosi a sarmalute,sa ai parul ca Einstein si sa ai ciarcane pana la genunchi....
Poti sa fi sexy si cu 10kg in plus ^_^

#17
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 eu ditza, on Oct 19 2007, 11:29, said:

Si eu m-am ingarsat de cand sunt cu prietenul meu (4 ani)...si sunt constienta ca nu e bine,dar incerc sa ma mentin,ma aranjez,ma coafez ,ma fardez,ce mai ..ma pun la punct...si totul este ok...e atras in continuare de mine ...si de ce zic toate astea ,pentru ca daca inca nu esti decis sa slabesti nu inseamna ca trebuie sa areti ca dracu, sa mirosi a sarmalute,sa ai parul ca Einstein si sa ai ciarcane pana la genunchi....
Poti sa fi sexy si cu 10kg in plus ^_^
sexy purcicutza... stim... the sexy peggy ..cunoastem..cert e ca nu da bine....de coafat si machiat si muma padurii stie da asta nu o impiedica sa ne duca la cimitir.... so...

#18
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

 eu ditza, on Oct 19 2007, 11:29, said:

Si eu m-am ingarsat de cand sunt cu prietenul meu (4 ani)...si sunt constienta ca nu e bine,dar incerc sa ma mentin,ma aranjez,ma coafez ,ma fardez,ce mai ..ma pun la punct...si totul este ok...e atras in continuare de mine ...si de ce zic toate astea ,pentru ca daca inca nu esti decis sa slabesti nu inseamna ca trebuie sa areti ca dracu, sa mirosi a sarmalute,sa ai parul ca Einstein si sa ai ciarcane pana la genunchi....
Poti sa fi sexy si cu 10kg in plus ^_^
dupa ce ca esti grasa, nu faci nici sarmale?????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate