Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#91
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostIocan, on Sep 18 2007, 16:20, said:

Oaaa... deci 9/11 a fost doar film? Păi, bine, mă, doar acuma ziceți?

din nefericire avioanele NU AVEAU sisteme de protectie contra imbecililor sinucigasi. ACUM AU si de-aia n-a mai reusit nimeni, nu pentru ca am trai intr-o lume cu mai putini imbecili sinucigasi

#92
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

View Postcardinal, on Sep 17 2007, 17:27, said:

pai stiu si eu cum este cu globalizarea. problema este, ce solutii sunt ? ca daca doar ne vaitam, problemele nu trec de la sine.
propun eu cateva :

- jus_sanguinis adica cetatenie numai pentru cei cu cel putin un parinte national al tarii. de obdervat ca innegrirea tarilor vestice, se petrece mai ales unde este jus_soli, adica cetatenia prin locul de nasgtere
- sterilizarea imediata a solicitantilor de azil nu ai ce sa le faci, asta e o solutie de compromis, intre trimiterea lor acasa, si acceptarea lor.
- nerecunoasterea dublei cetatenii cetatenii cu alta loialitate rugati sa se duca frumos la ei acasa.
- actiuni pentru nivelarea veniturilor, imi pare rau sa o spun, dar capitalismul genereaza conditii pentru patrunderea alienilor, deoarece autohtonii sunt prinsi in lupta dintre stang si dreapta, iar alienii, care voteaza etnic, servesc ca balanta de putere. in canada, deja asiaticii sunt prin toate birourile guvernamentale, si se trag unii pe altii, isi fac legi pentru ei.
- eliminarea drepturilor pentru minoritati, asa numita "afirmative action", favorizarea unora pe baza de rasa.
- secularizarea statului, religia prosteste poporul. a trecut vremea ei.
- fara federalizare, deoarece entitatile substatale cer imigranti din afara.
- politica de fortare a angajatorilor sa ia autohtoni, multe tari fac asta. imigrantii legali, numai cu contract de munca. si la incetarea contractului, parasirea tarii.

dar pentru asta trebuie un stat puternic, cu oua tari, din pacate.
americanii se impotrivesc masurilor de afirmare a identitatilor nationale, pentru ca ei nu vor concurenta.


Adolf , aici erai?  :bigwhitegrin:

#93
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

View PostMosotti, on Sep 18 2007, 17:47, said:

din nefericire avioanele NU AVEAU sisteme de protectie contra imbecililor sinucigasi. ACUM AU si de-aia n-a mai reusit nimeni, nu pentru ca am trai intr-o lume cu mai putini imbecili sinucigasi
Ok, deci s-a rezolvat cu avioanele, de-acu trai pe vătrai nenică, amenințările teroriste fuse și se duse.
Apropos de fire roșii și fire verzi: boamba aia de la Hirosima avea ceas cu fir verde numa bun de tăiat?

#94
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMosotti, on Sep 18 2007, 17:15, said:

atita naivitate incit sa crezi ca armele de distrugere in masa se pot folosi de catre oricine?

De oricine le au - Pakistan si acum in curand Iran :)

#95
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMosotti, on Sep 18 2007, 17:15, said:

atita naivitate incit sa crezi ca armele de distrugere in masa se pot folosi de catre oricine?  ........

e doar o problema de timp pana un zburatac la cer va varsa o zeama miraculoasa in alimentarea cu apa - sa te vad atunci ce parere o sa ai

remember - "asahara-san" a incercat ceva pe la metroul din Japo

apopos la bacilu super ebola ce fir trebuie taiat pentru dezamorsare??? :huh:

Edited by colt45, 18 September 2007 - 20:00.


#96
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005
Haide-ti sa fim putini seriosi.Eu cred ca omul de rand din Europa de Vest este agasat de sutele de mii de romanasi si bulgari ce le-au invadat tara si piata munci.Numarul emigrantilor ce provin din tari islamice este de zeci de ori mai mic decat cel al romanilor.Musulmani au o conduita condusa de morala si frica de Dumnezeul lor. Nu fura si nu omoara prin tarile unde se cuibaresc asa cum fac, o  parte din compatriotii nostri.Sunt retrasi si umili pe cand noi suntem zgomotosi si certareti.Muzica la refuz, batai , baute , scandaluri jafuri si crime .Asa ceva nu vei auzi din partea celor de religie Islamica.


Cititi articolele de mai jos sau faceti o vizita prin Madrid, Roma , Atena si alte capitale europene .Va veti minuna...

Romanians legal migrants are making headlines with violent incidents

Romanian migrants at the train-station in AlmeriaRomanian migrants at the train-station in Almeria
Italy and Spain are the favorite destinations for Romanians looking for a better living. Having Romanians at work is beneficial for the economy but in recent months an increasing number of crimes committed by Romanian citizens have made headlines in Italian and Spanish media. Iulian Muresan, from Radio Romania International


continuare


Italy tells Romania: We don't want your Roma

1,000 migrants a month arrive in Italian capital ?20-a-week wages mean few are likely to go back

Tom Kington in Rome
Tuesday June 26, 2007
The Guardian

Tourists gazing down from Rome's third-century BC Milvian bridge get a glimpse of an idyllic, tree-lined stretch of the Tiber winding its way into the heart of the city. But if they look closer, they can make out a cluster of well-hidden shacks on the river bank built by homeless Roma migrants - many from Romania, a new EU member.


continuare

Edited by daniel_85, 18 September 2007 - 21:18.


#97
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

View Postdaniel_85, on Sep 18 2007, 22:15, said:

Haide-ti sa fim putini seriosi.Eu cred ca omul de rand din Europa de Vest este agasat de sutele de mii de romanasi si bulgari ce le-au invadat tara si piata munci.Numarul emigrantilor ce provin din tari islamice este de zeci de ori mai mic decat cel al romanilor.Musulmani au o conduita condusa de morala si frica de Dumnezeul lor. Nu fura si nu omoara prin tarile unde se cuibaresc asa cum fac, o  parte din compatriotii nostri.Sunt retrasi si umili pe cand noi suntem zgomotosi si certareti.Muzica la refuz, batai , baute , scandaluri jafuri si crime .Asa ceva nu vei auzi din partea celor de religie Islamica.
Cititi articolele de mai jos sau faceti o vizita prin Madrid, Roma , Atena si alte capitale europene .Va veti minuna...

Cum ar zice americanul, e vorba de branding si de imagine aici :P, nu de realitate. Teroristii islamici creaza o imagine mai proasta in lume decat cersetorii romani si criminalii romani,bulgari, alti imigranti. E vorba de imagine aici nu de realitate. Oamenii se panicheaza usor si incep sa fie semi-orbi, sa vada teroristi in fiecare musulman si sa vada defecte mai mari in ei decat in alti oameni.

#98
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Mai, despre ce europa vorbiti voi ?
A mea are cam 20 de milioane de muslimi si creste.
Sunteti siguri ca vorbim despre alcelasi lucru ?

#99
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
NU vreau sa fac acum o generalizare, DAR: in zona unde stau, aproape toate gainariile si atacurile (nu foarte dese , ce e drept) au ca faptasi imigranti turci / din Orientul Mijlociu.   -_-

#100
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007
HOMICIDE BOMBING IS A CRIME AGAINST HUMANITY
                An Iraqi policeman guards the center of Baghdad, as hundreds of Iraqis demonstrate against terrorism and condemned Saddam Hussein , at a rally on a square in the center of the city, Friday, Nov 28, 2003. Protesters held banners that read: 'Killing the innocent is terrorism that we must condemn' and 'Cooperating with the criminal Saddam is a crime against humanity.'

http://www.brandonbl...28_archive.html

"Massive            Muslim Protest in Bahrain Against Terrorism"
          
(Montadayat.org, 2006/03/01)
           Via: "Massive            Muslim Protest in Bahrain Against Terrorism" (Gateway Pundit,            2006/03/05): "Chan'ad Bahraini on the massive unity protest in            Bahrain after the Golden Mosque bombings:
'It            comes as no surprise that the recent sectarian violence in Iraq would            have repercussions here in Bahrain. Both countries have a Shia majority            but have been politically dominated by the minority Sunnis; and both            countries are now trying to establish themselves as something that looks            like a democracy.'"

http://watch.windsof...6_0227_0305.htm

United against (the real) terrorism      Some UK IMCers |      21.07.2007 00:05                                        

                         On 7 July, 2007, following the failed attack on Glasgow Airport, some 2,000 people gathered in Glasgow to protest against the war of terror at a Scotland United Against Terror rally, which was called by a few young folks from the the Muslim community and was quickly backed by the city's mosques and Islamic organisations. Speakers ranged from religious and union leaders, Stop the War Coalition, to police and government representatives [report].

http://www.indymedia.../07/375421.html
British Muslims Stand United Against  terrorism

http://mylondondiary...2006/02/feb.htm

                    

Rallying to make a difference
Hundreds of families and community leaders, Muslim and non-Muslim, attend a Dallas rally against terrorism, sponsored by the Council on American-Islamic Relations
By Katherine Morales, The Dallas Morning News, October 21, 2001

http://www.islamfort...terrorrally.htm

Aprox. 1000 de femei au protestat in Septembrie in Jakarta(Indonezia) impotriva terorismului.
http://www.state.gov...s/crt/45388.htm
Attached File  indonesian_muslims_5.jpg   67.44K   4 downloads
Attached File  muslimscondemnterrosm.jpg   80.88K   2 downloadsAttached File  islamwantspeace.jpg   37.44K   2 downloads]

[ http://img503.imageshack.us/img503/665/exporthomeyaleglobalrepsa5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]http://yaleglobal.ya...article?id=5430

Spanish muslims protest against terrorism.

Attached Files


Edited by Nefersetty, 19 September 2007 - 00:23.


#101
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostAMDG, on Sep 18 2007, 05:59, said:

si totusi impresia creata e ca musulmanii se folosesc de asa-zisii radicali sa faca treba murdara de lichidare a necredinciosilor pentru ei

Asta este o acuzatie pe cit se poate de falsa si injusta.Cei care doresc neaparat eradicarea tuturor musulmanilor de pe pamint ar spune asta,ca noi ceilalti ne folosim de teroristi.Cum poti debita asa ceva?

Vrei dovezi de proteste si manifestatii a musul,anilor din lumea larga impotriva terorismului,dute pe Google images si pe internet si vei gasi aceste dovezi.

Nu uita ca nu toti musulmanii sint wahabiti sau talibani. Eu traind intr-o tara occidentala sint expusa riscului la fel ca si cetatenii de aici non-musulmani. Daca merg miine cu metroul in oras si sare in aer,voi muri si eu laolalta cu toti ceilalti. Crezi ca-mi convine sa traiesc cu gindul asta in fiecare zi? Sint sute de mii de oameni care gindesc ca mine,care vor o viata pasnica si normala,sa ne crestem copii si sa ajungem la adinci batrineti in pace.
Masoara-ti cuvintele mai nesimtitule,inainte sa ne spurci acuzindu-ne ca sintem intr-o haita cu teroristii! :angry:

Edited by Nefersetty, 19 September 2007 - 00:37.


#102
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007
  In the U.S., the council that interprets Islamic law for North America issued a fatwa or religious edict saying the Qur'an forbids the targeting of civilians in suicide bombings or other terrorist acts. According to the fatwa, Muslims who commit such violence are "criminals, not martyrs."
LAWTON: The fatwa was endorsed by more than 100 American Muslim groups.Also this week, the Council on American-Islamic Relations released new public service radio ads in Arabic and Urdu denouncing terrorism. The group has also produced an English TV ad saying Muslims will not allow their faith to be hijacked by extremists.

http://www.pbs.org/w...news.html#right

COUNCIL ON AMERICAN-ISLAMIC RELATIONS, PUBLIC SERVICE ANNOUNCEMENT: Those who commit acts of terror in the name of Islam are betraying the teachings of the Qur'an and the Prophet Muhammad.

[ http://img408.imageshack.us/img408/8472/mulla2smhg6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ http://img354.imageshack.us/img354/3430/pnewsprotestpu0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


‘Muslims Against Jihad’ Documentary on FNC Saturday

June 29th, 2007 ·[ http://img354.imageshack.us/img354/5182/muslimsagainstjihadimagxi4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


http://bobmccarty.wo...n-fnc-saturday/

The film highlights the difference between moderate Muslims and the radicals who want to kill us. It asks where are the moderate Muslims and why aren’t they speaking out against the jihadists? It was financed with $675,000 of taxpayers’ money and commissioned as part of the PBS series “America at the Crossroads” about the post 9/11 world, but PBS executives rejected it.

PBS claims the filmmakers were “alarmist, overreaching and unfair,” according to FOX, while the filmmakers say they were censored because of liberal bias at PBS.

Like Fox, I think you have the right to decide for yourself.  Make sure you watch this program!

Edited by Nefersetty, 19 September 2007 - 00:54.


#103
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 19 2007, 01:31, said:

Vrei dovezi de proteste si manifestatii a musul,anilor din lumea larga impotriva terorismului,dute pe Google images si pe internet si vei gasi aceste dovezi.

Nu , vesticii doresc rezultate concrete a luptei musulmane contra radicalilor - incepand cu eliminarea regimurilor ce sprijina acesti oameni , precum Iranul .

View PostNefersetty, on Sep 19 2007, 01:31, said:

Nu uita ca nu toti musulmanii sint wahabiti sau talibani. Eu traind intr-o tara occidentala sint expusa riscului la fel ca si cetatenii de aici non-musulmani. Daca merg miine cu metroul in oras si sare in aer,voi muri si eu laolalta cu toti ceilalti. Crezi ca-mi convine sa traiesc cu gindul asta in fiecare zi? Sint sute de mii de oameni care gindesc ca mine,care vor o viata pasnica si normala,sa ne crestem copii si sa ajungem la adinci batrineti in pace.
Masoara-ti cuvintele mai nesimtitule,inainte sa ne spurci acuzindu-ne ca sintem intr-o haita cu teroristii! :angry:

Trecand peste furia nejustificata ( ce ar trebui sa se concretizeze macar in ceva constructiv precum o democratie musulmana pe undeva ) , pot doar sa remarc ca lipsa dorintei de a elimina radicalii din mijlocul musulmanilor creeaza riscul de securitate de mai sus - evident ca doar in momentul cand o sa vad pe musulmani interzicand secta wahabita de exemplu oamenii vor crede ca sunt bine intentionati , altfel o sa constate ca e o problema a comunitatii musulmane ce ameninta pe toti ceilalti , iar daca musulmanii nu isi vor elimina radicalii altii vor face asta pentru ei si ii vor acuza pe ei ca sunt complici .

Edited by AMDG, 19 September 2007 - 07:57.


#104
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
AMDG wrote:
Nu , vesticii doresc rezultate concrete a luptei musulmane contra radicalilor - incepand cu eliminarea regimurilor ce sprijina acesti oameni , precum Iranul .

deci vesticii vor de la musulmanii din toronto, de exemplu, sa elimine regimul iranian ? stai ca te-am pierdut aici
auzi nefersetty pune mana pe pusca and head for tehran :) !

Edited by cardinal, 19 September 2007 - 08:02.


#105
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcardinal, on Sep 19 2007, 08:59, said:

AMDG wrote:
Nu , vesticii doresc rezultate concrete a luptei musulmane contra radicalilor - incepand cu eliminarea regimurilor ce sprijina acesti oameni , precum Iranul .

deci vesticii vor de la musulmanii din toronto, de exemplu, sa elimine regimul iranian ? stai ca te-am pierdut aici
auzi nefersetty pune mana pe pusca and head for tehran :) !

Mai curand sa elimine sectele radicale de la ei  - ca sa nu se repete situatia din Madrid sau Londra .

#106
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006

View Postdaniel_85, on Sep 18 2007, 22:15, said:

Haide-ti sa fim putini seriosi.Eu cred ca omul de rand din Europa de Vest este agasat de sutele de mii de romanasi si bulgari ce le-au invadat tara si piata munci.Numarul emigrantilor ce provin din tari islamice este de zeci de ori mai mic decat cel al romanilor.

Fals in multe tari. In Franta sau Germania numarul romanilor e mic comparativ cu cel al maghrebienilor respectiv turcilor/kurzilor.  :P
Si si in Marea Britanie e cam la fel - desi acolo e drept ca majoritatea imigrantilor sunt indieni de religie hindusa, nu musulmani.  :rolleyes:

Eventual in Italia cred ca e singura tara vestica in care romanii sunt mai multi ca altii - ca na, aia nu au prea avut colonii la vremea lor de unde sa vina un val de imigranti lesne primiti de autoritati.

#107
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostIoan76, on Sep 19 2007, 10:14, said:

Fals in multe tari. In Franta sau Germania numarul romanilor e mic comparativ cu cel al maghrebienilor respectiv turcilor/kurzilor.  :P
Si si in Marea Britanie e cam la fel - desi acolo e drept ca majoritatea imigrantilor sunt indieni de religie hindusa, nu musulmani.  :rolleyes:

Eventual in Italia cred ca e singura tara vestica in care romanii sunt mai multi ca altii - ca na, aia nu au prea avut colonii la vremea lor de unde sa vina un val de imigranti lesne primiti de autoritati.


Sunt destui pakistanezi imigranti in UK, muslimi  -_-

#108
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
nefersetty:

iubire, scumpo, daca mai pui zece mii de linkuri cu demonstratii inutile o sa imi crape compu.

rezultate maica, maica rezultate. tradati toti extremistii , cioc cioc la politie : stiti, fiul nostru a fost in pakistan la training. mai bine bagati-l in arest decat sa faca o prostie imensa.

cat timp mame de sinucigasi vor fi mandre ca al lor copil s-a facut snitel si a mai luat cativa "infideli" cu el aveti o mare problema. si e pacat de oameni obisnuiti ca tine ca sunt asociati cu handicapatii aia.

ahh , si am vrea niste fatwa contra sinuciderii si terorismului. as prefera sa vad niste "popi " de ai vostri ucisi cu pietre ca erau pro-terorism.

adica cu alte cuvinte sa le dati la cap teroristilor exact cu armele lor.

dar slabe sanse sa faceti  asta cat timp aprobati tacit si visati la un mare imperiu islamic cladit pe petrol.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate