Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#55
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostAMDG, on Sep 18 2007, 00:23, said:

Pana apare vreun Patriot Act si suspectii sunt plimbati prin Guantanamo sau inchisori secrete - iar in ceea ce priveste cetatenii potentiali ostili , aminteste-ti de americanii de origine japoneza ce au aterizat direct in lagare in WW2 - curat constitutional , da' umflati-i :) .

Daca ai impresia ca americanii sint mindrii de perioada aia din istoria lor(Patriot Act), te inseli amarnic. Pina si-n ziu de azi le este rusine de ceea ce le-au facut japonezilor in lagare si de paranoia care i-a cuprins.

#56
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 10:21, said:

Pina si-n ziu de azi le este rusine de ceea ce le-au facut japonezilor in lagare si de paranoia care i-a cuprins.

Le e asa de rusine incat au introdus Patriot Act , opereaza Guantanamo si tortureaza suspectii carati cu zborurile CIA prin tari straine . Mai fac si cate un razboi pentru petrol , vorba lui Greenspan , cu sute de mii de musulmani victime colaterale - plus ca rapesc musulmani de pe strazile Europei ca sa ii interogheze in liniste fara sa tina seama de abureli precum suveranitate sau drept international . Nu sunt deloc paranoici , mai curand eficienti - de aceea doneaza munitie cu fragmentare Israelului sau folosesc atacuri aeriene ce curata zone intregi .

NB - in razboi si in dragoste totul e permis :)

#57
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 10:21, said:

Daca ai impresia ca americanii sint mindrii de perioada aia din istoria lor(Patriot Act), te inseli amarnic. Pina si-n ziu de azi le este rusine de ceea ce le-au facut japonezilor in lagare si de paranoia care i-a cuprins.


Nefer, stii ca asupra WTC au fost 2 atentate.unul..nereusit in '93 parca si al doilea , 9/11.

De fiecare data, teroristii au fost ajutati de arabi stabiliti de generatii in State.

Cum comentezi acest fapt?

Coranul parca te invata sa cinstesti tara in care-ti castigi painea.

#58
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postjihadu, on Sep 18 2007, 02:39, said:

Nefer, stii ca asupra WTC au fost 2 atentate.unul..nereusit in '93 parca si al doilea , 9/11.

De fiecare data, teroristii au fost ajutati de arabi stabiliti de generatii in State.

Cum comentezi acest fapt?

Coranul parca te invata sa cinstesti tara in care-ti castigi painea.

Lasa Quranul la o parte ca nu are nimic de aface cu tembelii aia. Doar pentru ca ei s-au crezut a fi musulmani adevarati in mintea lor bonlava asta nu inseamna ca asta si sint cu adevarat.
In cite limbi posibile va trebuie explicat vou astora care nicidecum nu vreti sa pricepeti ca acesti teroristi isi justifica faptele cu religia,decit sa-si asume responsabilitatea si vina pentru ceea ce fac.E mai usor sa dai vina pe Dumnezeu decit pe tine insuti. Daca ei s-au convins intratit ca ceea ce fac este the right thing si ca vor merge in rai,asta nu da dovada decit de gradul lor de deluzie si halucinatie.
Exact ca si acei criminali de serie care ucid in singe rece prostituate si dupa aia spun ca sint trimisii lui Dumnezeu sa purifice pamintul.Cred ca au o cauza nobila pe cind ei sint dusi pe aratura....dar nu realizeaza.Asa si cu teroristii care sint indoctrinati de cei care sint prea lasi sa faca ei insisi ceva si trimit pe altii in locul lor,cu capul inbuibat plin de minciuni ca sa le faca lor political statement.
It's got nothing to do with religion.....totul este politica....iar prostimea este trimisa sa se arunce in aer cu cheia de la beci in buzunar. Sa vezi ce surpriza ii asteapta pe ei dupa moarte...Posted Image......saptezeci de draci sa le-o traga in...Hmmm.....nu 70 de fecioare.

Edited by Nefersetty, 18 September 2007 - 09:54.


#59
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 07:14, said:

Practicarea libera a propriei religii este un drept uman inclus in constitutia unei tari civilizate.
După criteriul ăsta, cîte țări musulmane sînt civilizate?

#60
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Jihadule, nu știu dacă ai citit știrile, zilele-astea un român stabilit în SUA a construit o bombă, cu care a avut de altfel și un accident - de-aia a ajuns la știri.  Cum comentezi acest fapt?

#61
PeterPan 42

PeterPan 42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 15.06.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 10:50, said:

Lasa Quranul la o parte ca nu are nimic de aface cu tembelii aia. Doar pentru ca ei s-au crezut a fi musulmani adevarati in mintea lor bonlava asta nu inseamna ca asta si sint cu adevarat.
"Dacă întâlniți necredincioși, jos cu gâturile, până ce i-ați măcelărit, și legați tare cătușele lor!"
Verset din coran. Restu-i apa de ploaie...

#62
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 10:50, said:

Exact ca si acei criminali de serie care ucid in singe rece prostituate si dupa aia spun ca sint trimisii lui Dumnezeu sa purifice pamintul.

Unele religii insista pe iertarea dusmanilor , altele pe lichidarea lor fizica - ca sa citam din Coran

008.065 O Prophet! rouse the Believers to the fight. If there are twenty amongst you, patient and persevering, they will vanquish two hundred: if a hundred, they will vanquish a thousand of the Unbelievers: for these are a people without understanding.

#63
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostStrict, on Sep 18 2007, 10:55, said:

Jihadule, nu știu dacă ai citit știrile, zilele-astea un român stabilit în SUA a construit o bombă, cu care a avut de altfel și un accident - de-aia a ajuns la știri.  Cum comentezi acest fapt?


Un link, ceva?

cand asta?

#64
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006

View Postjihadu, on Sep 18 2007, 11:13, said:

Un link, ceva?

cand asta?
Ia linkul, ca să nu crezi că l-am inventat eu. http://www.hotnews.r...eze-de-hoti.htm

Dar nu asta e ideea, n-are legătură cu topicul, deci nu-i nevoie să-l comentezi.  Ideea e că nu am eu de ce să-ți cer ție să comentezi tu, român, ce fac alți români plecați pe te miri unde.  Și așa mai departe.

#65
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostIocan, on Sep 18 2007, 02:54, said:

După criteriul ăsta, cîte țări musulmane sînt civilizate?

Discutia era despre altceva,nu schimba subiectul. Se vorbea de constitutia tarilor din occident...

#66
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 11:25, said:

Discutia era despre altceva,nu schimba subiectul. Se vorbea de constitutia tarilor din occident...

Adica doar in occident iti poti practica liber religia ? :)

#67
PeterPan 42

PeterPan 42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 15.06.2007
Pai n-a zis bine deputatul ala neamt, care a cerut interzicerea islamismului, pen'  ca incalca constitutia Germaniei ?... Ca de drepturile omului, n-are rost s-aducem vorba !

#68
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 11:25, said:

Discutia era despre altceva,nu schimba subiectul. Se vorbea de constitutia tarilor din occident...
Credeam că se vorbește despre toleranța Europei și de felul în care musulmanii răspund la această toleranță.

#69
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostPeterPan 42, on Sep 18 2007, 10:33, said:

Pai n-a zis bine deputatul ala neamt, care a cerut interzicerea islamismului, pen'  ca incalca constitutia Germaniei ?... Ca de drepturile omului, n-are rost s-aducem vorba !
un link ceva ????

@ nefersetty: draga mea, nu te obosi sa ne explici atatea. nimeni nu are cu musulmanul de rand nimic . toti avem cu haba haba aia care se bubuie pentru alah.

insa tacerea voastra e semn de complicitate cu ei.

#70
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postturbo trabannt, on Sep 18 2007, 03:37, said:

un link ceva ????

@ nefersetty: draga mea, nu te obosi sa ne explici atatea. nimeni nu are cu musulmanul de rand nimic . toti avem cu haba haba aia care se bubuie pentru alah.

insa tacerea voastra e semn de complicitate cu ei.

Yeah sure...hai mai generalizeaza putin. Acum sintem si complici. :rolleyes: Am explicat pe alt topic cum e treaba cu protestele musulmanilor impotriva teroristilor.Topicul e pe aici prin poiana. Du-te si citeste-mi postul daca vrei raspuns.A doua oara nu-l mai scriu...

Vorbesti de tacere? Cam ce ai vrea sa facem noi aici mai nene? Pot sa ies eu in strada si sa zbier cit ma tin plaminii,crezi ca asta o sa-l incalzeasca cu ceva pe Osama sau o sa-l faca sa iasa din hibernare?

Edited by Nefersetty, 18 September 2007 - 10:47.


#71
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View PostAMDG, on Sep 18 2007, 03:28, said:

Adica doar in occident iti poti practica liber religia ? :)

Citeste mai intai posturile care au fost scrise pina sa se ajunga la aceste intrebari si vei vedea ca esti off subject.
Se vorbea despre interzicerea religiei musulmane in europa....iar eu am spus ca asta ar fi o incalcare constitutionala si a depturile omului de asi practica propria religie unde vrea el.
Dar vad ca tu ai reusit sa rastalmacesti sensul si sa deviezi de la subiect...

#72
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostNefersetty, on Sep 18 2007, 10:45, said:

Yeah sure...hai mai generalizeaza putin. Acum sintem si complici. :rolleyes: Am explicat pe alt topic cum e treaba cu protestele musulmanilor impotriva teroristilor.Topicul e pe aici prin poiana. Du-te si citeste-mi postul daca vrei raspuns.A doua oara nu-l mai scriu...
proteste musulmane? unde ? in pauza de pranz?
Vorbesti de tacere? Cam ce ai vrea sa facem noi aici mai nene? Pot sa ies eu in strada si sa zbier cit ma tin plaminii,crezi ca asta o sa-l incalzeasca cu ceva pe Osama sau o sa-l faca sa iasa din hibernare?
exact asta si vreau . sa iesiti in strada si sa urlati din toti bojocii : DEATH TO OSAMA!

capisci?

Edited by turbo trabannt, 18 September 2007 - 10:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate