Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Islamizarea Europei

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1486 replies to this topic

#361
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006

View Postmotanul13, on Oct 5 2007, 18:01, said:

Americanii oricum nu au inteles acest adevar .
Îți spun un secret, da să nu-l spui la nimeni: E vorba de zone de influență, nu de implementarea democrației.

#362
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View PostIocan, on Oct 5 2007, 18:03, said:

Îți spun un secret, da să nu-l spui la nimeni: E vorba de zone de influență, nu de implementarea democrației.
Iti spun si eu unul , in aceleasi conditii : E vorba de PETROL !

#363
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,784
  • Înscris: 02.06.2006
Cine poate, oase roade. Cine nu, latră după gard...

#364
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postpunkt, on Oct 5 2007, 16:08, said:

E un razboi de eliberare. Nimic mai mult.

Si eu care aveam impresia ca musulmanii din Balcani sunt sustinuti de americani :)

#365
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcardinal, on Sep 29 2007, 01:41, said:

evident, cine are banii, si sunt multi, (chinezii, indienii si muslimii) pana la urma isi impun legea lor.
astia cumpara pamant cu hectarele, si apoi fac presiuni la guvern ca vor tot mai multi imigranti, (evident de ai lor).

exemplu, si premierul canadian harper, de dreapta foarte conservator,a ajuns de inaugureaza moskei, si temple hindu :)
e de ajuns sa citesti, dar mai cu atentie, sa vezi ce spun bietii canadieni albi, despre ocuparea tarii lor.
iar pr forumurile de imigranti, asiaticii, desi sunt cata frunza si iarba, se plang mereu de albi, si ameninta ca ii vor trimite inapoi in europa. daca vreti, va dau linkuri. daca acestia spun ceva, imediat aduc aminte de hitler, vezi ca si musulmanca noastra de aici aceeasi metoda de victimizare aplica !


vezi si tu ca Nefersetty, pe forum, face propaganda musulmana. doctorii din canada, muslimi, dau cartea sfanta negrilor inculti, si ii indeamna sa treaca la islamism.

CAPITALISMUL DUCE LA DISPARITIA TARII SI NATIUNII !

Ei sunt doar niste simpli emigranti economici. E vai de capul lor. Pleaca de foame.
de unde stii? a fost aici? uite la vancouver, tot litoralul e al chinezilor ! de unde atata foame ?

orasul toronto e in faliment, mai stai putin, sa vezi demonstratii contra saraciei (deja au inceput)si atunci vei vedea cine face foamea si cine are puterea de fapt.

Hmmm....ca de obicei you are full of shit compadre..... :thumbdown:
Daca ai beli ochii mai bine ai realiza cit de puturosi sint canadienii de rind. Nu cred ca am mai pomenit tara unde exista atitea holidays si long weekends. Cind e vorba de munca la greu,immigrantii sint cei care pun spinarea la bataie si daca dupa 30 de ani de munca au case mari si bani muti in banca( ia de exemplu italienii si potrughezii) asta este pentru ca merita.

Te oftica faptul ca .....Canada este o tara multiculturala care respecta si incurajeaza diversitatea si care este unde este in ziua de azi datorita numeroaselor nationalitati? Nici de mirare ca nu ai reusit sa te integrezi cu mentalitatea ta de cacat,rasista,unilaterala si bati toba mereu de rasa alba si ce victime au ajuns sa fie saracii canadieni albi din cauza emigrantilor care le-au "furat" sau "ocupat" tara.
Asemenea prostii numai un ratat ca tine poate spune.

Curios faptul ca eu sint cea care traiesc si lucrez in Toronto si nu am vazut vreun protest impotriva saraciei astea despre care tot vorbesti tu. Dupa ce ca nu esti prea luminat la minte mai esti si mincinos pe deasupra. Toronto este falimentar? IN YOUR DREAMS BUDDY... :rolleyes:

Edited by Nefersetty, 05 October 2007 - 22:04.


#366
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postpunkt, on Oct 4 2007, 10:10, said:

Musulmanu' amarastean cind vine in Franta sau Germania si vede ca apa iese din perete si'i ia rahatu' de la cur, face pe el de emotie si fericire.
Ca'si fac moschei, treaba lor, sa'si faca ce vrea muschiu lor, sa stea cu bucile'n sus si sa se roage.

FYI.....pentru musulmani igiena este o regula nu o optiune cum este pentru voi. Faptul ca unul ca tine doar se sterge la fund cu hirtie( frunze de papusoi pe la tara)...si faptul ca musulmanii in plus de hirtie se si spala de fiecare data cind folosesc toaleta,plus ca se mai spala de 5 ori pe zi pentru rugaciune si fac dus complet de fiercare data dupa sex....arata cit de diferita este notiunea noastra de igiena fata de a voastra.
Noi aveam aceste obiceiuri de igina inca de pe timpurile cind europenii faceau baie doar atunci cind cadeau in vreun lac sau riu din greseala. Spuneau ca daca fac baie o sa moara de pneumonie..... :lol:

Sint curioasa.....te speli pe "partile private" de cite ori mergi la toaleta(indiferent daca pentru Nr.1 sau Nr.2). Pun pariu ca nu.So shut the F up.

Iar in privinta rugaciunilor si a statului cu bucile'n sus....ia informeaza-te despre felul cum se roaga si ortodoxii. Daca mi-amintesc bine se numesc matanii. Dupa ce-si face omul cruce se coboara in genunchi se apleaca cu"bucile'n sus" si pune capul la pamint dupa care se ridica si face cruce din nou. Am crescut cu jumate de familie de religie ortodoxa si stiu ce vorbesc.

Păcatele care opresc de la Sfânta Împărtăsanie si canonisirea    lor după Sfîntele Canoane
   (Molitfelnicul Mare de Chisinău, ed.1820, pag.501-527.)

Cel ce a facut malahie (Onania), 40 de zile să mănânce hrană uscată si să      facă câte o sută de mătănii pe zi, si cu mare căintă în suflet hotărându-se      de a nu mai gresi; se poate împărtăsi cu Sfintele Taine. Dacă nu îndeplineste      canonul arătat mai sus, 1 an să nu se împărtăsească.

http://www.sfaturior...telecanoane.htm


MĂTÁNIE, mătănii, s.f. (În unele practici religioase) 1. Îngenunchere și înclinare a corpului până la pământ, în semn de venerație și de pocăință.

Gideste-te daca ai similaritati in cultura si religia ta cu cea pe care o jignesti.

Edited by Nefersetty, 05 October 2007 - 22:34.


#367
(THX)GogolometroEAW

(THX)GogolometroEAW

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 08.07.2007
Malaezia a publicat primul ghid al musulmanilor care se deplasează în spațiul cosmic. Asta pentru că în curând, spre Stația Spațială Internațională va călători primul astronaut malaezian. Șeicul Muszaphar Shukor, un chirurg ortoped de 34 de ani și profesor la Universitatea din Kuala Lumpur, va decola miercuri de la centrul din Baikonur, din Kazahstan.

Îndrumarul are 18 pagini și poartă titlul Directive pentru a practica ritualul islamic la bordul Stației Spațiale Internaționale. Astronautul este sfătuit cum să își asigure băile rituale, la ce ore să se roage, cum să respecte postul la bordul stației și chiar cum să afle în ce direcție se află Mecca.

Ghidul va fi tradus în engleză, rusă, arabă și poate și în alte limbi, a anunțat ministrul malaiezian al problemelor religioase. Primul musulman care a călătorit în spațiu, prințul saudit Sultan bin Salman, a mărturisit că nu a fost în stare să localizeze Mecca.
Sursa: Realitatea TV


Comentariile cititorilorCornel R: Cartea se numeste "Ghidul de calatorie al Evului Mediu prin spatiul extraterestru si metode de evitare a capcanelor te(hn)ologiilor ghiauresti de camuflare a Meccai" :D

Edited by (THX)GogolometroEAW, 08 October 2007 - 15:37.


#368
daniel_85

daniel_85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 29.01.2005

View Post(THX)GogolometroEAW, on Oct 8 2007, 16:36, said:

Malaezia a publicat primul ghid al musulmanilor care se deplasează în spațiul cosmic. Asta pentru că în curând, spre Stația Spațială Internațională va călători primul astronaut malaezian. Șeicul Muszaphar Shukor, un chirurg ortoped de 34 de ani și profesor la Universitatea din Kuala Lumpur, va decola miercuri de la centrul din Baikonur, din Kazahstan.

Îndrumarul are 18 pagini și poartă titlul Directive pentru a practica ritualul islamic la bordul Stației Spațiale Internaționale. Astronautul este sfătuit cum să își asigure băile rituale, la ce ore să se roage, cum să respecte postul la bordul stației și chiar cum să afle în ce direcție se află Mecca.

Ghidul va fi tradus în engleză, rusă, arabă și poate și în alte limbi, a anunțat ministrul malaiezian al problemelor religioase. Primul musulman care a călătorit în spațiu, prințul saudit Sultan bin Salman, a mărturisit că nu a fost în stare să localizeze Mecca.
Sursa: Realitatea TV
Comentariile cititorilorCornel R: Cartea se numeste "Ghidul de calatorie al Evului Mediu prin spatiul extraterestru si metode de evitare a capcanelor te(hn)ologiilor ghiauresti de camuflare a Meccai" :D


Ateii intodeauna se simt intimidati de cei care cred in ceva cu tarie !

#369
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postdaniel_85, on Oct 8 2007, 17:07, said:

Ateii intodeauna se simt intimidati de cei care cred in ceva cu tarie !

Sigur ca da .... Ce m-am intimidat de tot ! :P

#370
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postdaniel_85, on Oct 8 2007, 17:07, said:

Ateii intodeauna se simt intimidati de cei care cred in ceva cu tarie !


Tie nu iti vine sa razi cu lacrimi, ori de cate ori citesti asemenea traznai ?
Pai daca e sa se orintez catre Mecca, in timp ce se deplaseaza cu 28000Km/ora, ii trebuie si un asistent care sa il ghideze in timp ce se afla in imponderabilitate.
Nu de altceva dar ar putea risca sa bata matanii catre Pentagon sau catre Tel Aviv si se linge pe bot de virgine .

P.S.
Parca prin statie sunt si femei .
Nu ?

#371
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
Curios faptul ca eu sint cea care traiesc si lucrez in Toronto si nu am vazut vreun protest impotriva saraciei astea despre care tot vorbesti tu. Dupa ce ca nu esti prea luminat la minte mai esti si mincinos pe deasupra. Toronto este falimentar? IN YOUR DREAMS BUDDY...  

bineinteles ca nu ai vazut, ca nu vrei sa vezi.
uite aici:
http://www.thestar.c.../article/261045
iar despre toronto, uite aici :
http://www.thestar.c.../article/264574

e adevarat ca beleaua e din cauza provinciei, care nu vrea sa le mai dea bani, dar e de inteles, cine ar vrea sa suporte hoardele de refugiati needucati si salbatici adusi si parasiti aici de guvernul federal ?ca tot bugetul local trebuie sa ii suporte pana la urma.
deci e adevarat ce se spune, ca oamenii religiosi sunt mai putin inteligenti, de fapt de aia sunt religiosi ? :)

Edited by cardinal, 08 October 2007 - 19:27.


#372
eurosceptic

eurosceptic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.12.2006
Buna idee, tomaso, sa faci topicul asta.
Asa e, europa devine islamica.
Dar eu as fi de parere sa nu spui asta in gura mare.
Nu numai ca n-o sa te creada nimeni, dar o sa-ti mai si recomande un psihiatru.

In fond, nici nu e asa grav ca politicieni sint protejati de politie fiindca s-au ridicat impotriva islamizarii, ca Theo van Gogh a fost omorit pentru filmul sau legat de islamisti, ca pe cei ce au vrut sa protesteze impotriva islamizarii Europei in Bruxelles au fost luati de duba...ma rog...neesential.


E un fel de "oglinda-oglinjoara, cine e mai multiculturalist in tara!?"

Cred ca Suedia mai sta rau la capitolul asta, Olanda, si - vine tare din urma - Marea Britanie. Britain was once great, cum spune mentorul meu ;) Dennis Prager.
Dar ce sa-i faci...am devenit seculari, noi, ca europeni. Si fiindca am devenit seculari, nici nu ne intereseaza sa ne batem pentru civilizatia noastra.
Mai bine negociem cu azilantii sa primeasca ajutor de la stat, si am terminat povestea.

Unul din cele mai tulburatoare imagini pe care le-am vazut in ultimul timp a fost un "militant", cred ca de la Hamas, si avea o pancarta pe care scria "Thx, San Francisco liberals. You will die last". Trebuie sa-l caut, ca nu mai stiu unde era.
Cu siguranta au si varianta "europeana".
Dar cred ca si daca vad asta, 60% din europeni nu cred asta.

Un site recomandat:
www.brusselsjournal.com
si
http://gatesofvienna.blogspot.com/

Prin amindoua scrie un tip Fjordman. Se merita citite articolele lui

#373
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
daca s-ar consfinti separarea religiei de stat, s-ar intarzia problema.

dar capitalistii, nu pot sa renunte la opiul pentru popor, din motive egoiste evidente, de conservare a prostiei populare.

si la alegerile din ontario, dreapta conservatoare a propus ca sa fie finantate de la buget scolile religioase !

in romania, cine sunt printre cei mai mari profitori ? popii !

Edited by cardinal, 08 October 2007 - 22:37.


#374
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Posteurosceptic, on Oct 8 2007, 22:45, said:

Thx, San Francisco liberals. You will die last".

Foarte corect - desi la sporul natural actual , cred ca vor disparea de la sine :)

View Postcardinal, on Oct 8 2007, 23:33, said:

si la alegerile din ontario, dreapta conservatoare a propus ca sa fie finantate de la buget scolile religioase !

Ai vrea sa fie finantate miscari gen MISA ? Nici macar Albania nu mai e un stat ateist :)

Edited by AMDG, 09 October 2007 - 07:10.


#375
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
pai da, dar au sarit unii ca doar nu suntem in pakistan sa finantam de la buget madrassas :)

e vorba de toronto, unde chestiunile religioase, sunt foarte sensibile, in romania, din fericire, nu avem problema asta.

eu ce spun aici? intotdeauna dreapta sustine religia (opiul pentru popor), si intretine conflictele acestea, si segregarea religioasa si rasiala :(

si apare tomaso ca de ce aia sunt de religia aia, ca nu ii place.

Edited by cardinal, 09 October 2007 - 07:37.


#376
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcardinal, on Oct 9 2007, 08:33, said:

intotdeauna dreapta sustine religia (opiul pentru popor),

Poti sa emigrezi in Cuba sau Coreea de Nord daca vrei sa scapi de influenta religiei in societate :)

#377
cardinal

cardinal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,127
  • Înscris: 28.06.2006
de ce sa ma duc in cuba ? m-as duce, dar aia nu primesc pe oricine, au un nivel de trai destul de decent.
si nici nord korea, cine sta sa invete cele 20000 de hieroglife ?! :(

pai nu eu sunt care ma plangeam de islamizarea europei, eu doar discut faptele si cauzele reale, dincolo de propaganda capitalista si corect politica :)

deci, sintetizez : capitalismul duce la invazia strainilor si distrugerea tarii in ultima instanta.

pana la urma, eu sunt ateu, pot sa trec si la islamism de convenienta, si atunci sa vezi ce va fi la curu' capitalistului tomaso :)

#378
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcardinal, on Oct 9 2007, 11:46, said:

sintetizez : capitalismul duce la invazia strainilor si distrugerea tarii in ultima instanta.

pana la urma, eu sunt ateu, pot sa trec si la islamism de convenienta,

Poti sa te muti in comunism , cat mai exista - daca e capitalismul asa de rau . Nu-i asa ca iti pare rau dupa ceasca ? :)

Daca treci la islam de convenienta , ai fi in stare sa urmezi si sa aplici legea sharia ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate