Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

ce parere aveti-LEONARDO?

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#91
father1

father1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.11.2007
ASA FIRMA ASA MARFA,SAU ASA CONDUCERE ASA FIRMA.
PE ASTIA NU-I CONTROLEAZA NIMENI!!!!
DATORII IMENSE, ANGAJATI NEPLATITI LA TIMP, BONURILE DE MASA NU AU MAI FOST DATE DIN DECEMBRIE 2008.
MAI RAU CA PE VREMEA RAPOSTAULUI,EXPLOATEAZA ANGAJATII LA MAXIM,ORE DE MUNCA IN PLUS CAT CUPRINDE BINENTELES NEPLATITE,SEFE DE MAGAZINE SEXOASE PLATITE BINE SI PROASTE DE IMPUNG HABAR NU AU DE MANAGEMENT.

ASA CA SPOR ,,LA PAPUCI''

:nonobad:   :nonobad:  :nonobad:

#92
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Despre produse ca cele de la Leonardo eu as zice doar atat: ''cat dai atata face'' .   :D

#93
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Au preturi cam mari in general, de aceea fac mereu si aceste oferte de exemplu iei un produs care il platesti integral si unul la jumatate (adica acela care e mai ieftin).

#94
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009
chiar si cu reduceri tot preturi mari au...si-a luat prietenul meu o pereche de ghete 400ron si intr-o luna s-a rupt talpa.....cand l-a vazut mama lui..s-a dus si i-a luat altii...si culmea tot de la lonardo...ink doua luni si gata cu papucii....si nu a dat o suta doua de mii....ce sa zic ..marfa proasta..preturi exagerate!

#95
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu se merita sa dai un pumn de bani si sa te tina o luna doua.

#96
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
As zice ca 70% din produsele lor sunt din complex en-gros europa, de fiecare data cand intru un magazinele lor ma loveste un iz dinala de marfa chinezeasca. Ca sa nu mai zic ca am vazut niste pantofi din carpa cu pretul de aproximativ 110 lei, si imi aduc aminte foate bine, ca aceeasi pantofi au fost candva redusi la aproximativ 30 de lei. Deci ganditi-va cu cat ii iau ei de la chinezi.

#97
sorina25

sorina25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2009
cu totii suntem de acord ca au produse proaste dar de ce continuam sa cumparam? probabil ptr ca inca mai speram ca odata vom da peste o "mega" reducere si vom purta perechea de ceva vreo 2 ani cel putin...in fine aveti dreptate speranta moare ultima si pana la urma nici nu e recomandat de medici sa porti mai mult de 3 luni o pereche de pantofi  ;)

#98
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 sorina25, on May 26 2009, 09:09, said:

nu e recomandat de medici sa porti mai mult de 3 luni o pereche de pantofi  ;)
:confused: De ce???

#99
sorina25

sorina25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.05.2009
ptr ca indiferent de calitatea produsului din piele sau nu picioarul tot transpira se formeaza micoze si in plus pantoful sau adidasul sau ce vreti voi va lua forma anatomica a piciorului ducand in timp la o calcatura proasta sau chiar la deformarea mersului.in fine eram putin ironica mai sus dar adevarul e ca in pricipiu nu avem nici un motiv sa purtam acceasi pereche atata timp indiferent de pret.

#100
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007

 sorina25, on May 26 2009, 10:17, said:

in pricipiu nu avem nici un motiv sa purtam acceasi pereche atata timp indiferent de pret.
Asta da,purtam cateva perechi alternandu-le...astfel de recomandari am auzit si mi se par corecte.In ceea ce priveste faptul ca incaltamintea capata forma piciorului cred ca asta face incaltamintea mai veche confortabila...si asta-i bine!  On topic:marfa de la leonardo mi se pare de o calitate mediocra si cam prea scumpa pentru ce se ofera.

#101
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 sorina25, on May 26 2009, 09:09, said:

cu totii suntem de acord ca au produse proaste dar de ce continuam sa cumparam? probabil ptr ca inca mai speram ca odata vom da peste o "mega" reducere si vom purta perechea de ceva vreo 2 ani cel putin...in fine aveti dreptate speranta moare ultima si pana la urma nici nu e recomandat de medici sa porti mai mult de 3 luni o pereche de pantofi  ;)

Am luat de la ei acum multi ani, cam 7 ultima data, iar atunci inca aveau lucruri ok. Chiar azi am fost si nu imi venea sa cred ca marfa au, 90% e marfa exclusiv pentru pitipoance, curve si tiganci.
In ceea ce priveste faptul ca nu e ok sa porti mai mult de 3 luni o pereche de pantofi sunt de acord, dar numai daca e vorba de aceeasi pereche. Daca in schimb ai, sa zicem, 30-40 de perechi (sandale, papuci, adidasi, pantofi, cizme, ghete) pe care le porti cate o zi, maxim 2, atunci te tin incaltarile ani buni.

#102
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 bubu30, on May 26 2009, 16:46, said:

Daca in schimb ai, sa zicem, 30-40 de perechi (sandale, papuci, adidasi, pantofi, cizme, ghete) pe care le porti cate o zi, maxim 2, atunci te tin incaltarile ani buni.
Corect. ;)

Eu nu imi cumpar pantofi de la Leonardo pentru ca lasa de dorit.
Imi cumpar de la Benvenuti pentru ca sunt de calitate si au design elegant. :)

Edited by stokarit_s, 26 May 2009 - 22:24.


#103
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 99ton, on May 26 2009, 12:20, said:

Asta da,purtam cateva perechi alternandu-le...astfel de recomandari am auzit si mi se par corecte.In ceea ce priveste faptul ca incaltamintea capata forma piciorului cred ca asta face incaltamintea mai veche confortabila...si asta-i bine!  On topic:marfa de la leonardo mi se pare de o calitate mediocra si cam prea scumpa pentru ce se ofera.
Intr-un certificat de garantie la niste pantofi pe care i-am cumparat acum cativa ani scria tot asa - se recomanda folosirea alternativa a cel putin 2 perechi de incaltaminte.
Subscriu la ideea ca marfa de la Leonardo e din ce in ce mai slaba calitativ.

#104
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
Eu mi-am luat niste pantofi sport Lotto de la ei,inca mai rezista la fotbal si niste mocasini Best Walk,care,daca ma descalt,au murit plantele in jur de pe o raza de 50m.Asa ca...i-am purtat doar de doua ori.Penibili.Asa ca mi-am luat o pereche aproximativ identica direct de la un producator din jud.Suceava (Vicovu de Jos,sau Sus...nu mai stiu),ma simt superb in ei,piele in interior si exterior si aromele lipsesc cu desavarsire.Plus ca i-am luat si ceva mai ieftin.De atunci stiu ce sa evit.

#105
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Benvenuti , a doua pereche la care s-a rupt talpa in 3 luni , prima mi-au schimbat-o sa vedem cu a doua pereche ce se intimpla - 3 luni m-au tinut ambele perechi in total nu fiecare in parte ... pantofi de 250 ron sau nu m-am orientat eu bine la pret , poate numai de la 10 mil in sus tin 12 luni/pereche
Bine ca am desfiintat Clujana , Guban , au venit alti sa ne invete sa facem pantofi si sa tabacim piele . Din cauza tabacitului chimic miros ingrozitor pantofii , despre tanin cred ca nici nu au invatat patronii la scoala ce sa mai spun despre tehnologia de tabacire a pieilor de animale - Clujana a avut una dintre cele mai renumite tabacari din tara , ma refer la calitatea pieilor ce ieseau in productie .

#106
dusandragh

dusandragh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.07.2008
Leonardo vinde marfa proasta la preturi exagerate. Va recomand tuturor incaltaminte Josef Seibel, care se gaseste acum si pe la noi.

#107
OitaNeagra

OitaNeagra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 25.06.2009
Produsele de la Leonardo sunt proaste. Si eu am avut probleme cu ele. Si nu numai cu incaltamintea, mi-am luat o gentuta care avea atasat un fluturas tare dragalas dar cred ca era lipit cu scuipat ca a cazut cum am cumparat-o.

#108
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

 sorina25, on 26th May 2009, 09:09, said:

cu totii suntem de acord ca au produse proaste dar de ce continuam sa cumparam?
cei care cumpara inca, nu au aflat ca Leonardo de acum este o firma romaneasca, iar Leonardo de mai demult era firma italiana.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate