Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cum sa ma ingras

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
cum pot sa ma ingras si eu cat mai rapid posibil? Am 1.77 si si doar 56 de kg ;) si am aprox 17 ani si vreau sa ma ingras si eu sa am vreo 67 :D si o sa ma duc la sala si trebuie sa pun neaparat pe mine :)

#2
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
de 5..6 ori pe zi potol gretos  :D

#3
symbyan

symbyan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.02.2006

 vata_pa_batz, on May 23 2007, 13:26, said:

de 5..6 ori pe zi potol gretos  :D
Ce ai vrut sa zici  :huh:  ca n-am inteles si m-ar interesa si pe mine  :rolleyes:

#4
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
si eu am 23 de ani si 53kg...la mine ma gandesc ca e de la fumat si cafea (un pachet pe zi+3 cafele+mancat pe sarite la servici =   :surprise: )
idei ceva? :D

#5
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
nu beau si nici nu fumez, si totusi cum sa ma ingras rapid?

#6
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007

 kappa_man84, on May 23 2007, 13:51, said:

si eu am 23 de ani si 53kg...la mine ma gandesc ca e de la fumat si cafea (un pachet pe zi+3 cafele+mancat pe sarite la servici =   :surprise: )
idei ceva? :D

Te gandesti bine.

Ideei: lasa-te de fumat.

#7
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

 walking^human, on May 24 2007, 00:18, said:

Te gandesti bine.

Ideei: lasa-te de fumat.

da man, i know....din pacate irealizabil momentan :(

#8
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Vezi ca mai sunt cateva topicuri pe tema asta, trebuie doar sa cauti.

#9
Ben Ami

Ben Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.12.2004
ca sa te ingrasi... trebuie sa "zgandari" cumva metabolismul... sa-l starnesti s-o ia pe o alta cale.
somnul si mancarea buna ajuta... fara indoiala.
deasemenea un complex multi-vitaminic, sau -mineralic.
dar pofta de mancare nu vine din cer... ea trebuie, cumva, stimulata sa se manifeste.
dupa ce mancati... faceti o mica siesta... leneviti vreo juma de ora.
daca vi se pare irealizabil... incercati sa mancati pana plezniti... pana cineva - dincolo de voi - zice ca "GATA, domle, c-o sa mori!"... si apoi pauza... sau somn...
mancati inainte de culcare... ceva mai grasutz...
si leneviti mai mult...
si mai mult...
pastrati in minte SCOPUL pentru care faceti toate astea!
MULTA BAFTA!

#10
jonae

jonae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.04.2004
Unii sa chinuie sa slabeasca si voi vreti sa va ingrasati. Ingrasatul nu este sanatos dar daca vreti puteti incerca:

Mancati mult seara dupa ora 6. Mancatul dupa ora 6 este cel mai sanatos pentru ingrasat (nu pentru organism) . Cand mancati nu va puneti la masa si dupa o felie de paine va ridicati! Mancati consistent si mult. Mancati dulciuri dar atentie la dinti! Mancati prajeli, oua prajite, carnati prajiti, si ca garnitura folositi cu incredere maioneza (prietenul ingrasatului) Mancati pana va simtiti plini!!
Pentru fumatori si bautori de cafea, se inlocuieste cafeaua de dimineata si tigara cu mancare !!!!

Bafta la ingrasat si daca vreti sa faceti burta: o bere pe zii este OK!

bafta si anuntatine si pe noi cum stati cu greutatea dupa o sapt.

p.s. fara suparate dece vrei sa te ingrasi??

Edited by jonae, 31 May 2007 - 06:37.


#11
ktalinu

ktalinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.02.2006
He he ... greu cu ingrasatu, mai greu decat cu slabitul cred eu. Si eu sunt slab , am tot cam 1,77 cm si nu am avut niciodata mai mult de 64 de kile. Si astea le am acuma dupa 4 luni de sala. Inainte aveam cam 57 dar am avut perioade in care aveam si mai putin. Toata lumea zice sa maninci de nu stiu cate ori pe zi, mult, etc dar nu e asa usor.   Nu intra frate, ... nu poti sa mananci mult in nestire, ti se ia de la un timp, daca nu ai pofta de mancare.  

Eu am pus vreo 6 kg in 4 luni ducandu-ma la sala de 3 ori pe sapt, tras serios de fiare si mancat cat mai mult. Exercitiul fizic face pofta de mancare si pe langa ceva muschi care s-au umflat am pus si ceva burtica sa stea pantalonii pe mine.
Deci, sfatul meu e sa te apuci de fiare, o sa poti manca si mai mult,  eventual mai bagi si niste proteine dupa fiecare antrenament. Recunosc ca am luat si proteine dar nu am exagerat, luam chiar mai putin decat scria pe cutie.

PS: Bineinteles,  am renuntat la cafea si tigari . Le-am inlocuit cu lapte ... :)

Edited by ktalinu, 31 May 2007 - 11:45.


#12
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Dupa cura de prajeli de ingrasare sa nu va mirati ca va doare ficatul.

#13
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Ce spui tu e perfect corect. Fara tigari si apucat de sport (fiare). Am 1,70 si 57 kile. Fumez 1 pach tigari/zi, 2-3 cafele normal, nu man dimineata..la pranz neste sandwishuri si cina (pe la 18-18.30) e mai consistenta si cam atat. Si eu tot zic ca am ceva probleme. Am pe naiba, la analize nu mi-au iesit ''carcalaci'' prin matze. Sunt convins ca daca as avea un program de somn mai bun, fara tigari si putina miscare as pune ceva pe mine . Momentan e bine si asa...dar va veni si ziua aia cand am sa ma fac eu mare.... <_<

#14
tripluxdubluq

tripluxdubluq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 25.01.2007
eu de cand ma stiu am fost sub greutatea optima....uneori mult sub....da nu am considerat asta o problema....cel mai tare e atunci cand persoane care tin cura de slabire iti spun sa te mai ingrasi si tu.....parerea mea e ca dac vrei sa te ingrasi pui mana pe o reteta de slabit si faci exact pe dos...;) ...io acu am vro 70 de chile la 180....si totusi revin proalemele cu greutatea nu ar trebui sa genereze complexe...eu sunt fericit pot manca ce vreau cand vreau fara sa mi pese de cate calorii contine.

#15
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Apuca-te de Lineage II  (= stat 20 de ore pe zi la PC :lol: ) si bea minim 2L de Coca-Cola pe zi. La mine a dat rezultate: 90 Kg cam la aceeasi inaltime ca a ta.

Acuma glumesc... NU vrei sa te ingrasi.. crede-ma. Nu cred ca vrei sa ajungi sa nu mai poti dormi cu fata in sus pentru ca nu mai poti respira din cauza burtii.

Edited by SINEKT, 31 May 2007 - 13:27.


#16
LordSheva

LordSheva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.12.2006
aceeasi problema. am 1.80 ,am 15 ani,am 60 kg.
am incercat sa fac un " sondaj" prin scoala sa ii intreb pe toti cam cum manaca ei deobicei. Eu manac de 2 ori mai mult dar ei sunt cu 10 kg mai grasi ca mine.Adevarul este ca eu fac mult sport si mai ales foarte diversificat( fotbal in fata blocului si in orele de sport, baschet in FIECARE pauza, antrenamente la dans sportiv si destul de des joc volei).Ba chiar la toate sporturile de mai sus sunt considerat un tip destul de bun(adica nu ma duc sa lenevesc pe teren).Am luat o vreme si vitamine.Atunci eu intrunesc conditiile:-manac mult,fac sport,iau vitamine,seara mananc deobicei dupa ora 6......de ce sunt tot un scheletron?....  poate ar trebui sa lenevesc mai mult.

#17
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Am tot auzit-o pe asta cu ingrasatul, de obicei de la oameni pana in 20 de ani. Lasand la o parte lucrul evident care se poate face (mers serios la sala, nutritie pe masura si odihna), eu mai recomand ceva: asteptati fratilor pana la 30-40 de ani sa vedeti voi cum se pune burtica de nu mai scapi de ea. O sa va fie dor de vremurile cand erati batz.

#18
ktalinu

ktalinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.02.2006

 LordSheva, on May 31 2007, 21:49, said:

aceeasi problema. am 1.80 ,am 15 ani,am 60 kg.

La 15 ani corpul tau e in crestere, sufera modificari, nu-ti fa probleme din astea. Mananca sanatos, fa sport si mai vorbim peste 10 ani. Nu cred ca ai vrea sa fii gras la varsta asta. Pe la 18 ani fa ceva muschi sa placa ochiului (al fetelor :) ) daca tot slabut esti, tine-te departe de tigari, alcool si alte vicii nesanatoase si ... mai pune mana si pe carte ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate