Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

examen admitere psihologie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
lucian_fbf

lucian_fbf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.03.2007
salut lume! imi cer scuze pt noul meu topic.... dar am o belea mare .,..... mi-am gasit in sfarsit tzelul meu in viata si sunt sigur de asta ... sa termin facultatea de psihologie... dupa indelungate chinuri la o facultate in care nu imi placea nimic .... am lasat-o  balta si acum vreau sa dau in vara la psihologie .... ce ma intereseaza pe mine este despre examenul de admitere ... ce anume contine acel test .. am inteles din auzite ca este vorba de niste teste logice cu numere si cum s-ar potrivi ele intre ele si multe alte combiantii plus ce anume ai face in anumite situatii.... daca ati putea sa ma ajutati cu un link unde as putea sa exersez  si eu aceste teste avand in vedere ca  timpul meu e scurt si nu prea imi pot permite sa risc acum cand mi-am gasit drumul si ma consider cam batranel la ai mei 22 de ani sa mai pierd un an din viata din cauza unui examen picat.Astept orice comment, sfat sau orice m-ar putea ajuta.

                                       va multumesc si va iubesc pe toti  :P

#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 lucian_fbf, on Apr 24 2007, 18:16, said:

salut lume! imi cer scuze pt noul meu topic.... dar am o belea mare .,..... mi-am gasit in sfarsit tzelul meu in viata si sunt sigur de asta ... sa termin facultatea de psihologie... dupa indelungate chinuri la o facultate in care nu imi placea nimic .... am lasat-o  balta si acum vreau sa dau in vara la psihologie .... ce ma intereseaza pe mine este despre examenul de admitere ... ce anume contine acel test .. am inteles din auzite ca este vorba de niste teste logice cu numere si cum s-ar potrivi ele intre ele si multe alte combiantii plus ce anume ai face in anumite situatii.... daca ati putea sa ma ajutati cu un link unde as putea sa exersez  si eu aceste teste avand in vedere ca  timpul meu e scurt si nu prea imi pot permite sa risc acum cand mi-am gasit drumul si ma consider cam batranel la ai mei 22 de ani sa mai pierd un an din viata din cauza unui examen picat.Astept orice comment, sfat sau orice m-ar putea ajuta.

                                       va multumesc si va iubesc pe toti  :P


what???

bun, n-are sens sa spun ca am dat si eu examen in urma cu ... n-are importanta cati ani :) dar n-am auzit de ceva de genul asta vreodata. din cate stiu, anul asta se da admitere din manualul (sau manualele) de liceu. nici urma de testare.

#3
Balthasar

Balthasar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.11.2005
Daca dai unde cred eu, vezi ca ai nevoie de sport in primul rand. Pe urma invatat. Testarea e doar o etapa din intregul proces de admitere. Da-mi un PM daca banuiala mi se confirma :)

Edited by Balthasar, 25 April 2007 - 13:13.


#4
lucian_fbf

lucian_fbf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.03.2007
o sa dau la facultatea de psihologie din constanta universitatea ovidius nu cred ca e nevoie de sport ca sa dai la psihologie. am o prietena care a dat acum vreo 2 ani si mi-a spus ca testul a fost ceva gen test logic cu cifre si combinatii mai multe de cuvinte sa le asortezi sa le mama dracu.... si ca ultim subiect ... ceva d egenu .... ce ai face daca un prieten de al tau ar invita toti prietenii si pe tine nu.... ce ai gandi in momentu ala.. intelegi.... ma intereseaza astfel de teste ca vreau sa le exersez dar nu le gasesc...dati-mi un link ceva... orice :P

#5
lucian_fbf

lucian_fbf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.03.2007
din ce manuale?.. de liceu?... la dracu ... crezi ca eu mai tin minte ce era in alea... si care manuale .. de romana de mate istore geografie .. care sa fie ... sau de psihologie? :D la asta nu mam gandit :P  nasol daca ar fi asa

#6
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 lucian_fbf, on Apr 25 2007, 23:35, said:

o sa dau la facultatea de psihologie din constanta universitatea ovidius nu cred ca e nevoie de sport ca sa dai la psihologie. am o prietena care a dat acum vreo 2 ani si mi-a spus ca testul a fost ceva gen test logic cu cifre si combinatii mai multe de cuvinte sa le asortezi sa le mama dracu.... si ca ultim subiect ... ceva d egenu .... ce ai face daca un prieten de al tau ar invita toti prietenii si pe tine nu.... ce ai gandi in momentu ala.. intelegi.... ma intereseaza astfel de teste ca vreau sa le exersez dar nu le gasesc...dati-mi un link ceva... orice :P


:D

http://www.psihoteste.ro/

spor! si cand le termini, mai da un search cu "teste psihologice" si-o sa gasesti o gramada :)

sau o poti suna pe mama omida s-o intrebi ce teste-ti vor pica exact :P



ce cauti tu la psihologie, daca nu realizezi ca nu exista "raspuns corect" la asa ceva?

#7
Balthasar

Balthasar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.11.2005
Scuze credeam ca dai in alta parte:D In cazul tau nu poate fi prea complicat. Nu-ti fa griji :) Atentie maxima si nu o sa ai de ce sa-ti faci probleme. Poti vorbi cu un psiholog sa iti dea niste teste cu siruri de numere, vocabular, dar nu cred ca e cazul.

#8
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Da, ai dreptate, va fi un interviu; uite copy/paste de pe site-ul facultatii:

Pentru domeniile Psihologie, Asistență socială și Științele educației - cursuri de zi, IFR, a doua licență (curs de zi sau IFR) sunt aceleași condiții de admitere vizând probele de concurs și condițiile de departajare.
          Proba de concurs constă într-un Interviu pentru evaluarea capacitatilor intelectuale, de comunicare si a reactiei la frustrare, prin administrarea de probe consacrate și prin crearea de situații adecvate la care candidații urmează să elaboreze răspunsuri în mod spontan pentru domeniile Psihologie, Asistență socială și Științele educației (numai pentru specializarea Psihopedagogie specială). Pentru domeniul Științele educației, specializarea Pedagogie învățământ primar și preșcolar candidații vor suține și Probele de aptitudini (eliminatorii) la desen, educație fizică și muzică.


... Destul de criptic. Macar nu ai de invatat niciun manual.

Poti sa mai citesti pe pagina facultatii.

#9
color3

color3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.05.2007
Hello...Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare cu a ta,doar ca eu am abandonat o facultate cu profil juridic,nu mi-a placut deloc si acum vreau sa dau la psihologie "Univ.Ovidius" invatamant pentru scolari si prescolari,am ajuns la concluzia ca imi plac mult copiii si mi s-ar potrivi meseria de educator,desi am facut deja 24 de ani,nu imi pierd speranta niciodata.Am trecut si eu printr-o perioada de confuzii si am meditat mult pana sa iau hotararea asta....acum  caut si eu niste informatii cu privire la testele de evaluare a capacitatilor intelectuale, de comunicare....etc....daca are cineva un exemplu de test sa-mi raspunda(poate cineva care a dat examen in anii anteriori)...va rog... :rolleyes:
Tu la ce dai?.....la psihologie,sau pedagogie?
..................................................................Doamne ajuta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate