Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

oameni care aud voci...

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#55
morepillz

morepillz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.05.2007
nu stiu daca isi are locul aici, dar era o poezioara mai veche:
"Roses are red
Violets are blue
I am a schizofrenic
and so am I"

#56
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
Un lucru n-am inteles la Tudorel. Daca vocile sunt independente de preoti, in ce fel se fac acestia vinovati?

#57
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Franco222, on May 9 2007, 13:42, said:

Un lucru n-am inteles la Tudorel. Daca vocile sunt independente de preoti, in ce fel se fac acestia vinovati?

     Vrei sa reformulezi intrebarea? Nu imi este foarte clar ce anume nu ai inteles.

#58
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005

 tudorel666, on May 9 2007, 19:23, said:

Vrei sa reformulezi intrebarea? Nu imi este foarte clar ce anume nu ai inteles.
Inteleg ca "auzi" discursul a diverse personaje si din cauza asta ai fost considerat nebun si ai petrecut ceva vreme in spital, pierzandu-ti si slujba.
Nu stiu insa de ce ii acuzi pe  preoti pentru necazurile acestea.
(la cat scrii e posibil sa fi explicat undeva si sa nu fi vazut...)

Edited by Franco222, 09 May 2007 - 19:48.


#59
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Franco222, on May 9 2007, 20:47, said:

Inteleg ca "auzi" discursul a diverse personaje si din cauza asta ai fost considerat nebun si ai petrecut ceva vreme in spital, pierzandu-ti si slujba.
Nu stiu insa de ce ii acuzi pe  preoti pentru necazurile acestea.
(la cat scrii e posibil sa fi explicat undeva si sa nu fi vazut...)

     Am avut cancer si am crezut ca voi muri. Era un cancer la piele, care nu dadea metastaze, dar se refacea dupa fiecare tratament. Daca nu s-ar fi vindecat, urma sa-mi manance intai obrazul, ca era pe fata si ajunsese deja in apropierea nasului, apoi se intindea la ochi, la gura samd, pana imi cuprindea toata pielea sau ma hotaram eu sa termin mai repede. In aceasta situatie, cand cancerul ma manca mereu si supura permanent, traind zilnic cu gandul ca voi muri in chinuri cumplite, a mai intervenit si teroarea iadului ce-mi fusese insuflata de biserica, dar ma temeam nu atat pentru mine, cat pentru copiii mei, mama, tata, sotia si fratii, ca eu voi ajunge in rai, ca urmare a chinurilor suferite, iar ei in iad. Am studiat Biblia si vietile sfintilor fara oprire, posteam, ma duceam la biserica, ma spovedeam, ma impartaseam, faceam nu stiu cate rugaciuni pe zi si noaptea, pana cand am cazut psihic, cum era de asteptat.
     Numai ca orice rau are si o parte buna! Studiul zilnic si asiduu al bibliei m-a facut pana la urma sa-mi  dau seama ca am fost inselat de biserica si ca lucrurile cu viata vesnica, iadul si raiul stau cu totul altfel!
     Acum sper ca intelegi de ce sunt asa de furios pe aceasta biserica ce ii face pe oameni sa traiasca in intuneric sub amenintarea unui foc ce nu exista in realitate! Daca nu era biserica, eu NU IMI PIERDEAM SERVICIUL, deoarece cancerul s-a vindecat acum, dar mi-a ramas cutiuta agatata de coada ca as fi nebun!
     Nu vreau sa fac contestatie la decizia de pensionare, desi sunt constient ca am sanse de reusita, pana nu ii dau in judecata pe mincinosii din BOR !

#60
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

 tudorel666, on May 10 2007, 01:45, said:

Nu vreau sa fac contestatie la decizia de pensionare, desi sunt constient ca am sanse de reusita, pana nu ii dau in judecata pe mincinosii din BOR !
Daca le spui ca tu auzi voci si vorbesti cu Isus si mai dai si biserica in judecata, or sa-ti puna sapte dungi rosii pe buletin.

#61
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 beaucafea, on May 10 2007, 02:11, said:

Daca le spui ca tu auzi voci si vorbesti cu Isus si mai dai si biserica in judecata, or sa-ti puna sapte dungi rosii pe buletin.

     Adica daca tu te duci acum si spui unui psihiatru ca auzi voci, te propune imediat pentru pensionare?!

#62
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

 tudorel666, on May 10 2007, 02:19, said:

Adica daca tu te duci acum si spui unui psihiatru ca auzi voci, te propune imediat pentru pensionare?!
Una e sa spui ca auzi voci, ca te deranjeaza, dar poti sa la controlezi si alta sa actionezi in consecinta, ie: sa dai biserica in judecata.

#63
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 beaucafea, on May 10 2007, 14:09, said:

Una e sa spui ca auzi voci, ca te deranjeaza, dar poti sa la controlezi si alta sa actionezi in consecinta, ie: sa dai biserica in judecata.

      Am auzit ca se pot castiga ceva bani daca ceri daune morale. De fapt, banii ma intereseaza! Crezi ca un om interesat de bani este nebun? Atunci 99,99% din oameni sunt nebuni, nu crezi?

#64
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
In your head in your head

They are fighting



With their tanks and their bombs

and their bombs and their guns

In your head in your head they are crying...........


In your head...
In your head...
Zombie zombie zombie ei ei

Ohooooooo uuuuuuuuu...

#65
beaucafea

beaucafea

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 03.04.2007

 tudorel666, on May 11 2007, 03:07, said:

Am auzit ca se pot castiga ceva bani daca ceri daune morale. De fapt, banii ma intereseaza! Crezi ca un om interesat de bani este nebun? Atunci 99,99% din oameni sunt nebuni, nu crezi?
Eu nu am spus ca esti, ci ca asa ai fi considerat daca dai biserica in judecata pentru ca doctrina ei nu corespunde cu ce-ti spun tie vocile (sincer si mie mi se pare o absurditate)

#66
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 beaucafea, on May 11 2007, 03:18, said:

Eu nu am spus ca esti, ci ca asa ai fi considerat daca dai biserica in judecata pentru ca doctrina ei nu corespunde cu ce-ti spun tie vocile (sincer si mie mi se pare o absurditate)

     Nu pentru asta ii dau in judecata, ci pentru ca din cauza gogoritelor ei am ajuns la nebuni! In privinta doctrinelor din capul meu, vreau sa demonstrez ca totul se poate interpreta si altfel, fara a fi nevoie sa sperie oamenii cu tot felul de chinuri doar pentru ca nu cumva sa scada cifra de afaceri a BOR!

#67
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Și liberul arbitru unde era?

#68
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 naughtydream01, on May 11 2007, 03:11, said:

In your head in your head

They are fighting
With their tanks and their bombs

and their bombs and their guns

In your head in your head they are crying...........
In your head...
In your head...
Zombie zombie zombie ei ei

Ohooooooo uuuuuuuuu...

     In capul meu, este ce-i si in al tau! Nu-s nici bombe, nici pistoale si nici tancuri! Doar ca al  meu este mai liber ca al tau si nu se teme de a afirma ce crede de cuviinta ca ar fi necesar.

#69
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Hoo, psihoanalistule! Eu încă nu am Dumnezei impuși. In my head.
Încă nu înțeleg de ce te plângi de ceea ce se pare că tare-ți mai place...

#70
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 naughtydream01, on May 11 2007, 03:36, said:

Și liberul arbitru unde era?

      Cand ai cancer si stii ca vei muri, ai mancarimi permanente, pe fata ai o rana ce supureaza permanent si te desfigureaza, banii s-au dus naibii, familia nu  are ce sa manance si ce sa imbrace, nu mananci nimic timp de 49 de zile si te rogi tot timpul sperand intr-o minune, crezi ca liberul arbitru mai are vreo putere?!

 naughtydream01, on May 11 2007, 03:41, said:

Hoo, psihoanalistule! Eu încă nu am Dumnezei impuși. In my head.
Încă nu înțeleg de ce te plângi de ceea ce se pare că tare-ți mai place...

     Imi place sa am dumnezei AUTOimpusi, si-mi place sa ma plang, ca mult timp nu am avut nici lacrimi sa plang. Ai ceva impotriva?

Edited by mianna, 11 May 2007 - 11:15.


#71
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

 tudorel666, on May 11 2007, 03:34, said:

Nu pentru asta ii dau in judecata, ci pentru ca din cauza gogoritelor ei am ajuns la nebuni! In privinta doctrinelor din capul meu, vreau sa demonstrez ca totul se poate interpreta si altfel, fara a fi nevoie sa sperie oamenii cu tot felul de chinuri doar pentru ca nu cumva sa scada cifra de afaceri a BOR!


 tudorel666, on May 11 2007, 03:43, said:

Cand ai cancer si stii ca vei muri, ai mancarimi permanente, pe fata ai o rana ce supureaza permanent si te desfigureaza, banii s-au dus naibii, familia nu  are ce sa manance si ce sa imbrace, nu mananci nimic timp de 49 de zile si te rogi tot timpul sperand intr-o minune, crezi ca liberul arbitru mai are vreo putere?!
Iar visele tale nu mai sunt doar păreri. Diengieros!
Cancerul e in în capul tău. buh, oricât de multă plăcere mi-ar face să... discut... cu tine, mă retrag la nani cu cimpoaie sforăinde. Noapte bună.

Edited by naughtydream01, 11 May 2007 - 02:49.


#72
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 naughtydream01, on May 11 2007, 03:46, said:

Iar visele tale nu mai sunt doar păreri. Diengieros!
Cancerul e in în capul tău. buh, oricât de multă plăcere mi-ar face să... discut... cu tine, mă retrag la nani cu cimpoaie sforăinde. Noapte bună.

     Am facut doua serii de citostatice, radioterapie si patru operatii, plus ca l-am avut pe fata ani de zile si am fotografii cu el! Ar fi cam greu sa falsific atatea date, nu crezi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate