Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cele mai bune metode de copiat

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
blue_white_is

blue_white_is

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.07.2006
care sunt cele mai bune metode de copiat care au dat si rezultate?

eu folosesc cele mai des metoda cu fituica: pe o bucatica mica de hartie scriu ceva formule etc, apoi urmeaza metoda "caietului"  :mellow: .

astept pareri cu privire la aceasta tema.

#2
afterdeath

afterdeath

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 702
  • Înscris: 27.10.2006
Cel mai eficient e să te tatuezi cu toate formulele şi să te ardă cineva cu butan peste ele. Aşa o să înţelegi că şcoala doare.

#3
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Cea mai buna metoda de copiat e sa te uiti aici --> http://forum.softped...showtopic=56559

#4
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Baga un ochi aici


edit: rog un moderator sa-mi stearga postul.

Edited by Andreas1, 17 December 2006 - 17:57.


#5
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005
mai bine sa se faca o sinteza a metodelor aici ca topicul ala e prea stufos si se pierde obiectivitatea

#6
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Eu pur si simplu nu inteleg de ce va agitati atat de mult cu copiatul asta. Recunosc ca pana acuma imi era si mie frica sa copiez , si de obicei invat , dar la anumite materii gen: Civica, Tehnologie , Engleza ( La Engleza ma pricep foarte mult , dar  la teste ne da sa povestim nush ce lectie din carte si eu cum nu deschid cartea acasa .. o deschid la scoala ).

Am doua metode de a copia : 1. Ma inspir de la colega din fatza. ( A luat premiu I de cand o stiu, si medii numai de 10)
                                           2. Deschid caietu in banca si ma risc . Risti si Castigi !

#7
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Si ne miram apoi ca a decazut invatamantul...

#8
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Tabu ai si tu dreptate aici dar decat sa raman corigent :/ ... mai bine ma risc :))

#9
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006

 Fade™, on Dec 28 2006, 22:48, said:

Tabu ai si tu dreptate aici dar decat sa raman corigent :/ ... mai bine ma risc :))
Decat sa ramai corigent mai bine inveti.

#10
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
We don't need no education

We don't need no false control

The dark sarcasm in the classroom

Teacher leave them kids ALONE!


HEY! Teacher! Leave the kids alone!!

All in all its just another brick in the wall.:frust:

Edited by djclocky, 29 December 2006 - 09:50.


#11
Fade™

Fade™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 28.12.2006
Pai de exemplu Tabu daca am 5 teste intr-o zii si 2 dintre ele sunt la Civica si Tehnologie si celelalte 3 sunt la Chimie , Mate , Romana. Sa le invat pe toate ? Ce naibii :)) ... orcum media am avut-o peste 9.30 pana acuma :)

#12
xmin

xmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2006
Eu la sc Folosesc Caietul pe genunchi tinandu-l cu genunchii limit de banca astfel daca profa ma controleasa pe bratze si in banca nu-l gaseste ca eu il am sub banca:)) si metoda cu dfitzuica best Iar la bacc XEROX MINIMIZAT

#13
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004
Stau si ma minunez ca se permite un astfel de topic, avand in vedere ca pe alte arii nu se permit nici un fel de discutii (nici macar colaterale, nu de incurajare) despre fraudare, piraterie (de ex. software), etc. Inseamna ca SP propaga si incurajeaza metode de pacalire a invatatului la scoala? Hmm....

#14
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
numai din cauza copiatului nu a decazut invatamantul.

#15
Adytzu^

Adytzu^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.01.2007
bah  yo am telefon cu symbyan si am office  pe el  soi pun documente in el cu  tot ce imi trebe  la scoala si copiez de pe  tel   :coolspeak:

#16
DeZaXaTu

DeZaXaTu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.12.2006
Pai depinde de prof cum si unde copiezi :P .. eu de exemplu la romana si mate stau in spate =)) ... ca profa sa in fata si eu copiez de rup caietu  :D
Dar cea mai eficienta e fituica dupa mine . Dar si aia trebuie facuta cu cap nu asa aiurea :)
Dar oricum , mai bine invatati , ca eu   ;)  :D

#17
barTenstein

barTenstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 20.08.2005
depinde de materii ... in general caietu pe banca si dai bataie ... la romana e mai greu k tre sa scrii eseuri de multe pagini ... cea mai buna chestie mi se pare sa ai un telefon cu symbian , iti instalezi quikword pe el si stai cu telefonu pe banca :D nu are ce sa iti zica ... ma uit la ceas  :naughty:

#18
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006
Se vede de la o posta cand te copie cineva. Numai iti arunci privirea si sesizezi o multime de gesturi si asta fara sa ma obosesc. Ce pot spune se vede. Si acum ce sa faci ? Ii iei lucrarea, il avertizezi, ii scazi doua puncte ? Nu exista tehnici aparte de copiat. Cel mai bine stai undeva prin mijlocul clasei sau daca profesorul sta deobicei numai la catedra, ultimele banci sunt cele mai bune. Sunt lucruri cunoscute. Fiti de treaba cu profii, macar inainte de lucrare, vor fi mai indulgenti, eventual luati-le un ziar sau o revista. Fie de citesc ca au gasit ceva interesant scris pe acolo sau poate se prefac ca citesc doar ca va lasa sa copie, important e ca va faceti treaba. Am sesizat ca se vad cu usurinta doua lucrari identice, chiar daca nu sunt una dupa alta dar e ok daca nu ati scris si aceleasi prostii. Dar mai bine invatati. Nu faceti asta pentru profi ci pentru voi. Nu invatati la toate prostiile, ci la ce considerati important, fie ca e util, fie ca va fi de folos pentru o facultate buna sau e in programa de bac... La restul puteti copia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate