Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Open IT - O Revista Open Source Romaneasca

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
i_m_meen

i_m_meen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 27.03.2005
"Cu gust de Linux și Open Source, proaspăt ieșită din distilerie, revista OpenIT te așteaptă să o guști!"

Tocmai a apărut o nouă revistă Open Source, de data asta una românească.
Sper să vă placă - se adresează începătorilor, dar nu numai lor, și orice contribuție e binevenită ;)

În calitate de colaborator, vă doresc lectură plăcută, și să trimiteți sugestiile folosind formularul de contact:
http://www.openitromania.org/contact

Homepage:
http://www.openitromania.org/

Download (arhivă ZIP a PDF-ului, 4,7MB):
http://www.openitrom...rg/revista1.zip

#2
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View Posti_m_meen, on Nov 23 2006, 20:25, said:

"Cu gust de Linux și Open Source, proaspăt ieșită din distilerie, revista OpenIT te așteaptă să o guști!"

Tocmai a apărut o nouă revistă Open Source, de data asta una românească.
Sper să vă placă - se adresează începătorilor, dar nu numai lor, și orice contribuție e binevenită ;)

În calitate de colaborator, vă doresc lectură plăcută, și să trimiteți sugestiile folosind formularul de contact:
http://www.openitromania.org/contact

Homepage:
http://www.openitromania.org/

Download (arhivă ZIP a PDF-ului, 4,7MB):
http://www.openitrom...rg/revista1.zip

Lăudabilă inițiativă ! Felicitări ;) Să creșteți mari  :peacefingers:

#3
i_m_meen

i_m_meen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 27.03.2005
Multumim. Sa speram ca ai dreptate :)

#4
moto_V360_nebun

moto_V360_nebun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.09.2006
f frumoasa revista am citi si eu pdful..ce pret are?
cum va descurcati si cu familie/munca/linux?

#5
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
E o revista in format electronic adica nu exista si pe hartie. E gratuita.

#6
oblio.

oblio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.09.2005

Quote

cum va descurcati si cu familie/munca/linux?
Pe scurt, fiecare cum poate... Greu, dar ata ete.

Sunt i_m_meen, am renunțat la acel nick, dar se pare că din păcate, Softpedia nu permite schimbarea nick-urilor, așa că am fost nevoit să improvizez.

Edited by oblio., 05 December 2006 - 22:39.


#7
moto_V360_nebun

moto_V360_nebun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.09.2006
Salut....am citit undeva un articol care mi a facut sila..ca cica Linux e sistemul de operare al "saracilor" si al africanilor din lumea a treia unde conditiile is mizere si n au bani....

adica cum domne eu fol linux ca sunt sarac slava domului ca am 2 calcuri cu Xp licientiat......dar fol linux pt ca e mai bun.....(sper sau cel putin asta e opinia mea pana acum)
sa ma lamureasca careva si pe mine de faza asta cu sistemul saracilor ca eu prefer sa dau un ban in plus pt Linux decat sa dau pt Windows....

#8
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003

View Postmoto_V360_nebun, on Dec 6 2006, 17:07, said:

Salut....am citit undeva un articol care mi a facut sila..ca cica Linux e sistemul de operare al "saracilor" si al africanilor din lumea a treia unde conditiile is mizere si n au bani....

adica cum domne eu fol linux ca sunt sarac slava domului ca am 2 calcuri cu Xp licientiat......dar fol linux pt ca e mai bun.....(sper sau cel putin asta e opinia mea pana acum)
sa ma lamureasca careva si pe mine de faza asta cu sistemul saracilor ca eu prefer sa dau un ban in plus pt Linux decat sa dau pt Windows....
Salut! E o aberație. Cu siguranță n-ai citit în revista aceasta. Dacă potezi aici se subînțelege că ar fi legat de revista. Mai multă atenție - să nu inducem lumea în eroare.

#9
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View Postdobrotescunicol, on Dec 6 2006, 23:02, said:

Salut! E o aberație. Cu siguranță n-ai citit în revista aceasta. Dacă potezi aici se subînțelege că ar fi legat de revista. Mai multă atenție - să nu inducem lumea în eroare.

Off-topic: moto_V360_nebun posteaza numai aberatii .. de dragul de a face posturi. I think  :w00t:

#10
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
pai cam asa e...linuxul e un sistem al saracilor... ca sa-l completez, ii spun ca sarac este omul ale carui placeri depind de permisiunea celuilalt...so, ...got root ? :P

sa nu uitam ca din linux/unix se scot bani frumosi :rolleyes:


felicitari pentru revista, orice proiect este binevenit. cu ce "utilitar" e scrisa ?

sugestii:

-rss :kisstogether:
- alte culori, nu gen Ubuntu :D

#11
oblio.

oblio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.09.2005

Quote

-rss  
- alte culori, nu gen ubuntu
Nu e RSS, dar e newsletter. Te poți abona, și vei primi înainte de lansare anunț :)
Nu te speria, nu trimitem spam  :lol:

Legat de culori, dau legătura la departamentul tehnic. Mai precis, trimite un mail redacției, nu e domeniul meu grafica + DTP :)

Edited by oblio., 12 December 2006 - 11:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate