Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

M-am ingrasat ! Ce sa NU mai mananc ?

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#1
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Sper ca am facut topicul pe unde trebuia,m-am invirtit vreo 5 minute pe aici  :cursing:

Situatia sta astfel .

M-am ingrasat vara asta ca un porc .   :death: Am ditamai c**u si o burtica umflata  :coolspeak:  . Hainele nu prea ma mai incap . Nu-i bine  <_<


Mananc in special mancaruri cu foarte multa CARNE , de pui in special .
Salamuri,mult parizer .
Omlete cu branza . Cartofi prajiti .
Destul de multa pizza.
Inghetata ( cate 500 ml / saptamana  . mancat tot intr-o repriza )

Suc cate 2 L  /zi  ( Frutti Fresh . dar in ultima vreme a fost mai mult Pepsi.

La *munca* de Luni pana Vineri mananc cate 1-2 Sandwich-uri  cu salam/sunca ...

------------------------------------------------------------------------------------/---------------------------

Ce sa NU mai mananc ?!

Ingrasa sucul ?

Ce sa ma apuc sa mananc ?

Sunt disperat  :confuzzled:

------------------------------------------------------------------------------------//---------------------------

Astept raspunsurile voastre,cei care vor sa faca mistouri sa o faca in alta parte  :cursing:

#2
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005
Pai , ar cam trebui sa renunti la tot ce ai enumerat mai sus :D
Eu am inceput disociatul astazi, sa vad cat rezist :confuzzled:

Bun venit in club! :coolspeak:

#3
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Nu mai mânca pâine decât 3 feliuțe, sucuri, dulciuri și alcool excluse. Să nu faci
prostia să te înfometezi. Că pe urmă razi tot frigideru'.

#4
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006
continua cu carnea (nu mezeluri) si omletele, dar nu mai manca garnituri pe baza de cartofi/orez/paste

uita de pizza, paine si de suc.

mananca salata in loc de garnitura. mananca fructe in loc de inghetata si nu imediat dupa masa ci la 2-3 ore dupa.

daca te intereseaza mai mult, da search dupa "dieta Montignac" si urmeaza acele principii de alimentatie, sunt foarte bune, si nu implica infometarea.

baga apa plata la greu

Edited by PisicaAlba, 05 October 2006 - 18:43.


#5
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pune lacat la frigider, pe bune, sau arunca TOT ce-ai zis ca mai ai prin el. umple-l cu apa plata, cu legume si fructe si cu MULTA, da' multa, branza. poti sa pui si iaurt, sana, lapte...piept de pui  si peste. atat. nici un suc, nici o prajitura, nimic. adio paine, adio paste, adio pizza, adio inghetata, ciocolata,salam ( sincer cred ca as muri ca eu numai d-astea mananc, da' tu vrei sa slabesti, asa ca..arunca-le la mine daca e  :bigwhitegrin: ). cand ti-e foame, baga o rosie cu branza de vaci, sau o salata gigantica asortata bineinteles cu branza de vaci. dupa 3 zile o sa ti se acreasca de atata branza, incat n-o sa-ti mai vina sa mananci cand stii ca oricum n-ai decat aia. sterge numarul de telefon de la livrare pizza sau catering. :)
Branza poate fi un alimet multifunctional, poate inlocui cu succes painea, dulciurile, mancarea gatita, tot. Eu am mancat o vara intreaga, acum vreo 3-4 ani, numai branza, de atunci am ramas dependenta :)
Poti sa incerci sa mananci si supe creme, de morcovi, telina, ceapa, cam tot ce se poate pasa dupa fierbere( nu cartof ca iese piure :) ) Mai tarziu mege cate un cartof copt cu eterna branza de veci, un sufleu de legume....adio prajeli, adio ulei incins, grasime...
Stiu ca suna cam nasol, eu una n-am mancat decat branza cu rosii/ardei/salate, insa n-am renuntat la cola....am zis ca macar luxul asta sa mi-l permit :) Vezi ca exista tot felul de chestii dietetice, ciocolate, biscuiti, desert, mai multe...mie una nu-mi plac, n-au nici un fel de gust, da' poti sa incerci, poate tu ai alte gusturi...

#6
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006
rox, bune sfaturi, dar cred ca merg numai la noi gagicile. ai vazut vreun mascul sa manance salate sau branza de veci si sa reziste cu asta?

#7
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
daca vor sa dea jos fundu' si burtica, ar face bine sa manance asta :). daca la  noi merge tre' sa mearga si la ei. hai, un peste la cuptor sau pe gratar, niste carne de vita tot la gratar, un piept de pui...nu-i chiar asa greu. trebuie doar sa arunce toate porcariile alea( atat de gustoase de altfel) pe care le mananca acuma. sa-ti dau adresa?  :bigwhitegrin:

#8
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Inca un aspect . eu mananc FOARTE REPEDE . extraordinar de repede !!!!!! nu . nu ma inec . sper sa nu am probleme pe viitor  :notangel:  are vreo legatura asta ? hmm  :death:


Nu ma infometez . Dar cateodata se intampla fara sa vreau.ma iau cu *treaba* pe la PC si stau de dimineata pana pe la 15-17 fara sa mananc NIMIC ! Doar SUC  :cursing:




@PisicaAlba - o sa incerc  :proud:


// deci renunt si la omlete da ?

#9
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006
nu mei, omletele e bune  :P : aici o reteta de-li-cioa-sa: calesti praz, pui ciuperci, ardei taiati si apoi arunci cinci oua batute cu sare si piper. o nebunie, nu-ti mai trebuie pizza pe urma.

#10
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005
5 oua? deja mi-a venit sa vomit.

#11
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006

View Postnone, on Oct 5 2006, 20:16, said:

5 oua? deja mi-a venit sa vomit.


mi se pare normal, din avatar se vede ca esti ierbivor.. :console:

#12
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
totusi cred ca 5 oua e puuutin cam mult, chiar si pentru un barbat :)

#13
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostPisicaAlba, on Oct 5 2006, 20:10, said:

nu mei, omletele e bune  :P : aici o reteta de-li-cioa-sa: calesti praz, pui ciuperci, ardei taiati si apoi arunci cinci oua batute cu sare si piper. o nebunie, nu-ti mai trebuie pizza pe urma.
Păi da, și-o să bage pe lângă o jumate de pâine! :nonobad:

#14
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 03.06.2005

View PostPisicaAlba, on Oct 5 2006, 20:20, said:

mi se pare normal, din avatar se vede ca esti ierbivor.. :console:

si ca toate ierbivorele am doar doua oua.

#15
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Omletele nu e prea bune  :P  pentru ca absorb mult ulei la prajit si galbenusul mult=colesterol pompat fortat; eventual din cele 5 oua arunci 3-4 galbenusuri si calesti(nu prajesti!) toate chestiile intr-o tigaie de teflon cu o lingurita de ulei.Cel mai bine e sa consumi mai rarut oua, fierte, amestecate intr-o salata.

#16
PisicaAlba

PisicaAlba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2006
hai ca-i deturnam topicul la baiat: "omleta, prieten sau dusman in cura de slabire" , "cat de mare trebuie sa fie omleta", "cine cate oua are" - propun topic splits  :D

eu am slabit cu omlete, si stiu si pe altii care au slabit; sa vada si baiatu ce efecte are, dar eu stiu ca sunt sanatoase.

#17
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostPisicaAlba, on Oct 5 2006, 20:03, said:

rox, bune sfaturi, dar cred ca merg numai la noi gagicile. ai vazut vreun mascul sa manance salate sau branza de veci si sa reziste cu asta?

il vad zilnic in oglinda :naughty:

#18
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Oul fiert tare este bun în curele de slăbire, este unul din consumatoarele de energie.
Chestia cu colesterolul e o prostie, poți mânca liniștit un ou tare pe zi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate