Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#505
readygo

readygo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2010
Pensiunea Pasul Caprioarei din Poiana Marului, jud. Brasov.

Zona e superba, pensiunea pare OK, insa din pacate nu am reusit sa ajungem acolo. Propietareasa nu a suflat o vorba despre cat de abrupt e drumul de la sosea la pensiune. Pe site-ul pensiunii scrie "Drumul de acces este pietruit (distanta de 900 m)". Descrierea corecta ar fi macadam acoperit cu pietre pe alocuri, cu 2 santuri pentru roti, pe alocuri adanci. Am urcat cu a 1-a. De 2 ori a trebuit sa oprim ca sa dam pietrele din drum, masina nefiind dotata pentru drumuri grele. Am urcat ce am urcat pana cand, intr-o zona umeda, rotile au pierdut aderenta si masina a derapat (in jos). Dupa ce am oprit nu a mai vrut decat in jos. Am mers cu spatele vreo 300 m pana cand am putut sa intorc intr-o curba. Ne-am dus la alta pensiune din zona, mai aproape de sosea, fara drum de acces "pietruit".

#506
florrinel

florrinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.02.2006
Trebuie sa va povestesc patania pe care am avut-o la cabana Frasin din Rucar.

Dupa ce am citit cu interes mai multe review-uri pozitive pe site-ul lor si dupa o rezervare prealabila, eu sotia si baietelul nostru de 1 an si 3 luni am facut greseala si am poposit la aceasta locatie intr-o duminica de iulie pe la pranz. Propietarul mi-a aratat camera si apoi a plecat linistit sa-si vada de ale lui la terasa cabanei.
Constatand ca toata cabana era aproape pustie iar camera noastra era cea mai mica, intunecata si fara balcon am solicitat frumos propietarului sa ne dea o alta camera cu balcon, eventual mai mare fiindca avem copil, bagaje multe si trebuie sa-l si supraveghem cand doarme (cine are copii stie bine la ce ma refer). Refuzul a venit sec: "Nu avem decat o camera cu pat matrimonial asa cu balcon si aceea este ocupata". Asta in conditiile in care mai aveau o anexa cu 2 camere separata de corpul central, de care intrebasem initial si la care refuzul a fost instantaneu ca nu este terminata (desi in descrierea din site nu reiese acest aspect).
Intre timp singurul turist cu mult bun simt (de al casei) sosit si el cam in acelasi timp si care a auzit solicitarea noastra, a venit din proprie initiativa la noi sa ne ofere camera lui cu balcon si pat matrimonial fiind dispus sa astepte chiar si cateva ore daca era necesar pana ce gazda reuseste sa-i pregateasca (faca curatenie) intr-o alta camera similara dar cu paturi separate. Ne-am dus impreuna la propietar sa-l rugam sa ne faciliteze acest aranjament. Atat el cat si sotia  acestuia nu au vrut sa auda de asa ceva, motivand ca era prea obosita ca sa mai faca curatenie.
Am renuntat sa ne mai rugam de gazde  si presati de faptul ca intarziasem cu pranzul copilului ne-am focusat pe pregatirea mesei micutului fara a ne preocupa de neajunsurile camere repartizate. Sotia ajungand in bucatarie sa incalzeasca mancarea copilului, l-a intalnit din nou pe propietar si a mai facut o incercare de al indupleca exprimandu-si nemultumirea vis a vis de camera foarte mica in care trebuia sa stam. In acel moment Radu, propietarul cabanei Frasin ne-a poftit afara zicand ca ne restitue avansul si ca daca suntem nemultumiti de conditii nu are ce face.

Eu consider ca este nesimtire sa dai afara o familie cu un copil mic care trebui sa si manance numai pentru ca a insistat pentru niste conditii mai bune.
Judecand mai tarziu la rece incidentul de la Frasin am constatat ca gazdele nu au schitat nici cel mai mic efort de a incerca sa ne satisfaca solicitarea noastra. De fapt in acel moment nici nu aveau chef de clienti. Nu stiau cum sa se aseze din nou la terasa si sa nu mai fie deranjati.

Am plecat fara nici o parere de rau dar cu un gust amar si am gasit o pensiune linistita  cu camere spatioase, o curte generoasa pe valea Saticului, gazda deosebit de prietenoasa care m-a facut sa ma gandesc la zicala "Tot raul spre bine".

Vreau sa cred ca "stimabilul" domn Radu (gazda de zero margarete de la Frasin)  o sa aiba candva copii si poate o sa-si schimbe niste puncte de vedere despre ceea ce inseamna nevoile clientilor.

Edited by florrinel, 26 July 2010 - 23:47.


#507
rusty_hawk

rusty_hawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.11.2006
Busteni,vila Orange.Am editat putin mesajul(l-am mai postat undeva):

Sunt dezamagit,sunt multe de zis ,o sa incerc sa scriu scurt
1. Sun si vorbesc cu femeia,toate bune si frumoase.
2. Ajungem la vila ,le zic ca am venit pentru cazare,le zic numele.nu stiau ce caut la ei.
3. Ajungem in camera si  ne cere in plus 25 de lei fata de cat ne-a zis la telefon,cer explicatii pe care le primesc automat,isi invatase replica,probabil a exersat cu multi clienti,5 lei cica este taxa de stationare si 20 de lei pt ca e alt tarif saptamana asta ...desi eu discutasem cu 2 zile inainte.
4. Ne cazam(greseala noastra) peretii murdari,trec cu vederea,se mai intampla,ma duc la frigiderul care era murdar,il deschid cu scarba si in interior descopar par si multa mizerie (am postat si pozele ca dovada)
5.Cand ne-am intors de pe munte un miros de mucegai si ceva amar era prezent in camera desi geamurile au fost deschise toata ziua si in zilele urmatoare dar degeaba DE EVITAT CASA ORANGE !!!!

Attached Files



#508
florrinel

florrinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.02.2006

View Postflorrinel, on 27th July 2010, 00:44, said:

Trebuie sa va povestesc patania pe care am avut-o la cabana Frasin din Rucar.

Dupa ce am citit cu interes mai multe review-uri pozitive pe site-ul lor si dupa o rezervare prealabila, eu sotia si baietelul nostru de 1 an si 3 luni am facut greseala si am poposit la aceasta locatie intr-o duminica de iulie pe la pranz. Propietarul mi-a aratat camera si apoi a plecat linistit sa-si vada de ale lui la terasa cabanei.
Constatand ca toata cabana era aproape pustie iar camera noastra era cea mai mica, intunecata si fara balcon am solicitat frumos propietarului sa ne dea o alta camera cu balcon, eventual mai mare fiindca avem copil, bagaje multe si trebuie sa-l si supraveghem cand doarme (cine are copii stie bine la ce ma refer). Refuzul a venit sec: "Nu avem decat o camera cu pat matrimonial asa cu balcon si aceea este ocupata". Asta in conditiile in care mai aveau o anexa cu 2 camere separata de corpul central, de care intrebasem initial si la care refuzul a fost instantaneu ca nu este terminata (desi in descrierea din site nu reiese acest aspect).
Intre timp singurul turist cu mult bun simt (de al casei) sosit si el cam in acelasi timp si care a auzit solicitarea noastra, a venit din proprie initiativa la noi sa ne ofere camera lui cu balcon si pat matrimonial fiind dispus sa astepte chiar si cateva ore daca era necesar pana ce gazda reuseste sa-i pregateasca (faca curatenie) intr-o alta camera similara dar cu paturi separate. Ne-am dus impreuna la propietar sa-l rugam sa ne faciliteze acest aranjament. Atat el cat si sotia  acestuia nu au vrut sa auda de asa ceva, motivand ca era prea obosita ca sa mai faca curatenie.
Am renuntat sa ne mai rugam de gazde  si presati de faptul ca intarziasem cu pranzul copilului ne-am focusat pe pregatirea mesei micutului fara a ne preocupa de neajunsurile camere repartizate. Sotia ajungand in bucatarie sa incalzeasca mancarea copilului, l-a intalnit din nou pe propietar si a mai facut o incercare de al indupleca exprimandu-si nemultumirea vis a vis de camera foarte mica in care trebuia sa stam. In acel moment Radu, propietarul cabanei Frasin ne-a poftit afara zicand ca ne restitue avansul si ca daca suntem nemultumiti de conditii nu are ce face.

Eu consider ca este nesimtire sa dai afara o familie cu un copil mic care trebui sa si manance numai pentru ca a insistat pentru niste conditii mai bune.
Judecand mai tarziu la rece incidentul de la Frasin am constatat ca gazdele nu au schitat nici cel mai mic efort de a incerca sa ne satisfaca solicitarea noastra. De fapt in acel moment nici nu aveau chef de clienti. Nu stiau cum sa se aseze din nou la terasa si sa nu mai fie deranjati.

Am plecat fara nici o parere de rau dar cu un gust amar si am gasit o pensiune linistita  cu camere spatioase, o curte generoasa pe valea Saticului, gazda deosebit de prietenoasa care m-a facut sa ma gandesc la zicala "Tot raul spre bine".

Vreau sa cred ca "stimabilul" domn Radu (gazda de zero margarete de la Frasin)  o sa aiba candva copii si poate o sa-si schimbe niste puncte de vedere despre ceea ce inseamna nevoile clientilor.

Epilog
Am postat in paralel ceea ce am scris mai sus si pe site-ul lor la rubrica de comentarii. Evident ca dupa cateva ore mesajul a fost sters.
Cu acest prilej m-am lamurit definitiv cum este la aceasta locatie cu selectarea clientilor si a comentariilor acestora.

In urma cu trei ani am fost cazat la un hotel de 4 stele in insula Rhodos (Grecia) cu rezervare prealabila la garden view. Dupa prima noapte petrecuta am solicitat la receptie in mod politicos o alta camera fiindca la cea repartizata ne deranja faptul ca dimineata auzim masina care vine sa ridice gunoiul si e putin neplacut. Receptionera foarte amabila, auzind ca suntem si in luna de miere ne-a rugat sa revenim cateva ore mai tarziu sa vada ce poate face!
Surpriza a fost imensa, ne-a dat cea mai buna camera din hotel cu sea view fara nici un fel de plata suplimentara. Balconul acestei camere avea suprafata putin mai mare decat camera oferita cu atata "amabilitate" la cabana Frasin :thumbup:

#509
George2210

George2210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 02.04.2010
Atentie la Cabana Balea Cascada de pe Transfagarasan. Pretul camerei duble e 160 lei  si nu prea merita, poate doar pentru amplasare, caci camerele sunt simple, iar personalul nu cel mai amabil.
   Si e de evitat sa mancati la restaurantul lor, preturile sunt mari si practica metoda "tepuire la suta de grame". Un pastrav si un suc au facut 42 de lei. Plus ca in loc de mamaliguta mi-a adus cartofi prajiti. Si sa zicem ca viermele de pe frunza de verdeata poate fi trecut cu vederea.

#510
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007

View Postflorrinel, on 28th July 2010, 00:58, said:

Epilog
Am postat in paralel ceea ce am scris mai sus si pe site-ul lor la rubrica de comentarii. Evident ca dupa cateva ore mesajul a fost sters.
Cu acest prilej m-am lamurit definitiv cum este la aceasta locatie cu selectarea clientilor si a comentariilor acestora.


Bine ca exista Softpedia. Mai avem de invatat cu turismul...prin alte locuri, daca lasi un feedback negativ pe site-ul lor iti si raspund, se chinuie sa imbunatateasca ceva.
Ce nu pricep e de ce sa te apuci de o activitate (turism) daca nu iti place? Daca te enerveaza oamenii care iti calca pragul?

#511
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
Am simtit nevoia sa va scriu despre mini-sejurul meu din Miercurea Ciuc. Fiind in delegatie cu serviciul, am cautat pe net cu 2-3 zile inainte unhotel decent. Nu am gasit nimic de 4*, prin urmare m-am ghidat dupa poze (din nefericire) si am ales H. Flamingo. Fiind cu masina nu m-a interesat ca era chiar la iesirea din oras, la circa 3 km de centru. Are piscina, gandeam ca o sa ma relaxez putin seara. Toate bune si frumoase, pana am ajuns la receptie. Ma intampina chiar patronul, cu o grimasa nefericita la auzul graiului romanesc. Rezultat: nu a dorit sa-mi dea camera pe spate, caci hotelul e la strada si am auzit tirurile toata noaptea. A motivat ca sunt ocupate, cu toate ca erau doar 2 masini in parcare. Am fost nevoit sa eliberez camera la ora 8. 45, deoarece am avut 2 intalniri de business in prima parte a zilei si domnul patron nu a putut sa-mi ofere o plaja de 1 ora dupa ora 12 de eliberare a camerei. Nu era o obligatie expresa, dar un gest de ospitalitate putea fi, asa cum am intalnit la 99% dintre hotelurile unde am cerut 1-2 ore intarziere la eliberarea camerei. Repet, hotelul era gol. In general, tipul parea un tiran, angajatii actionand speriati la ordinele sale. De altfel si imaginea lui era de tip cu maxim 7-8 clase, cu Mercedes la mana a doua pentru a-si certifica bunastarea. Cred ca majoritatea turistilor sunt romani, asa ca nu pun atitudinea lui pe seama diferentei de etnii, ci pur si simplu asa intelege el sa practice servicii. Despre hotel: investiti facute anapoda (termopane albe cu mobilier de lemn maro si mocheta albastra), gresie dizgratioasa pe holuri si in restaurant, curatenie relativa, paturi mici (evident in single trebuia sa am pat matrimonial, asa cum e prezentat pe site, dar nu am avut chef sa ma cert cu el), mic dejun slab. Dupa toate cele intamplate, nu am dorit sa-i mai dau bani si pe centrul Spa, adica piscina si jacuzzi; am tras o privire si aratau acceptabil.

Concluzie: conditii mediocre, locatie la marginea orasului, servicii slabe, ospitalitate ZERO, PATRON BADARAN. Poate pretul de 140 lei/noaptre/single sa fie acceptabil.
Nu va cazati la H. Flamingo - Miercurea Ciuc.

#512
aural

aural

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.03.2010
PENSIUNEA MADALINA PUTNA !

Ne-am cazat  in aceasta pensiune dupa ce in prealabil stabilisem pretul pentru camera:120Ron cu mic dejun.

Camera mica, cu o baie si mai mica, cu pereti de rigips prin care se auzea TOT din camerele vecine. In baie rezervorul la WC stricat, nu curgea apa(l-a reparat sotul meu).

Fiindu-ne foame am zis sa mancam la ei. Ne-au prezentat oferta lor verbal ( nu aveau un meniu tiparit) si nu am avut inspiratia de a cere detalii despre pret. Furculitele care ne-au fost aduse erau murdare, ni le-au schimbat fara prea multe scuze sau explicatii. Mancarea banala, nu deosebit de gustoasa sau savuroasa. La sfarsitul mesei surpriza : trei portii de mancare ( doua cu  piept de pui si cartofi, si o tochitura) o apa plata mica si o apa minerala: 97 RON. Nimic nu justifica pretul atat de mare.

A doua zi dimineta cand coboram la micul dejun , domnisoara care servea ne-a anuntat ca avem inclus  micul dejun doar pentru doua persoane, iar pentru copil trebuie sa platesc!!!!!!!! Avem un baietel de 7 ani, care va-nchipuiti cat putea sa manance ! M-a deranjat foarte tare gestul lor, lipsit de orice ospitalitate si bun simt. Nicaieri in lumea asta (si am calatorit destul de mult ) n-am mai pomenit asa ceva. Puteau eventual sa-mi fi spus de la inceput. Nu m-a deranjat suma, ci GESTUL.

#513
Ruxgab

Ruxgab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2010
Eu va recomand calduros sa nu faceti prostia sa alegeti ca destinatie de vacanta hotel Felix-Eforie Nord;are o camera minuscula(nu seamana nici pe departe cu ce arata ei pe net),la baie scurgerea lasa de dorit,cameristele sunt nesimtite,iar la restaurant, innebunesti de foame pana iti aduc de mancare; mancare care este de altfel scumpa si nu nu isi justifica banii pe care ii cer ei.

#514
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005
Pensiunea ELI - Sibiu
Ce nu mi-a placut:

- pe site scria 1.5 km distanta de la pensiune pana in centru, dar ceea ce nu se specifica e ca trebuia sa treci peste un mare pod peste calea ferata si prin cateva strazi neasfaltate si pline de caini. Daca nu ai masina, e trist.
- cainele vecinului care urla toata noaptea
- cocosul vecinului care canta toata noaptea
- lipsa unei bucatarii: asa zisa bucatarie era un fel de nisa pe hol cu un frigider, cuptor cu microunde, un dulap si 2 masute. Mai faceai si tu un sandvich si n-aveai unde sa speli o farfurie si o furculita. Trebuia sa te duci la baie sa dai cu sapun lichid.
- nu mergea lumina in camera  :)

#515
cosminadiana

cosminadiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2008
acum o sapt am rezervat pe net 3 camere in aceast complex.dupa ce am depus avansul am aflat ca eram cazati in vile diferite desi noi...am fost un grup de 7 persoane. n-a fost nimic..am ajuns acolo si surpriza...7 vile(nu 3 cum apar in anunturile lor) la 2 m una de cealalta (spatiu ce era considerat parcare) a cate 10 camere fiecare. deci...de parcat nu aveai unde..o singura bucatarie minuscula pentru toata capacitatea, un singur gratar si 3 foisoare. probabil trebuia sa faci programare si daca stateai mai multe zile, cu putin noroc apucai sa faci o friptura. cand i-am zis administratorului ca nu este ceea ce ne-a promis la telefon (gratar, parcare, foisor) ne-a spus ca ne da avansul inapoi. a doua zii cand ne-am dus dupa bani, cum ne spusese, a mintit cu nerusinare ca nu ne-am prezentat in ziua precedenta si de-aia am pierdut rezervarile...din cauza teparilor de acest fel pierde turismul romanesc si sper ca nimeni sa nu treaca prin ce am trecut noi, am pierdut o zii cautand cazare si nu ne-am vazut nici avansul inapoi. evitati aceasta locatie ca sa evitati surprizele neplacute. am fost peste tot in tara si asa ceva nu ni s-a mai intamplat.

#516
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007
Am fost o saptamana in plimbare prin tara(Bucovina,Maramures).Toate bune si frumoase pana...la pensiunea VANATOARE SI TURISM(asa scrie pe chitanta,asa spun si eu)probabil ca nu asta este numele dar asa scrie.Nevoiti dupa un drum destul de obositor am oprit la aceasta ...locatie.Am fost un pic mirati ca nu am vazut pe altcineva cazat dar am pus-o pe seama faptului ca este o pensiune de trafic sa zic asa .nu este pensiune,cred ca este cartierul general al vanatorilor din zona.miros de mucegai,baia cu un dus atarnat de la bateria de chiuveta.cazare...65 RON.sub orice critica.nu inteleg cum se acorda autorizatii pentru asemenea locuri.un lucru bun este ospitalitatea fetei de la bar.sarmana ea preia comanda,ea aduce tacamuri,ea incaseaza si nu m-ar mira ca tot ea sa faca si mancare.asa zisa pensiune este pe undeva pe linga BISTRITA-NASAUD.   ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbdown:

Edited by viocom, 17 August 2010 - 19:12.


#517
bogdandelon

bogdandelon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.05.2008
In perioada 10.08-15.08 am facut o rezervare telefonica la pensiunea Teleptean din Ocna Sugatag. Am vorbit la telefon cu managerul pensiunii dl. Teleptean care m-a asigurat ca are o camera dubla disponibila in aceasta perioada si m-a rugat sa-l sun cu o zi inainte de a ajunge pt a confirma venirea la pensiune. Am sunat conform intelegerii si surprise !!!!! acelasi domn Teleptean imi spune foarte nonsalant ca nu mai e camera libera deoarece a venit altcineva si i-a dat-o. Mentionez ca dumnealui avea numarul meu de telefon si putea macar sa ma sune inainte de a da camera pt a intreba daca mai vin sau nu.
Asa ca feriti-va de rezervarea facut la acest tip deoarece puteti avea surprize neplacute. Oricum a dat dovada totala de neprofesionism si sa fie sigur ca il voi "populariza" pe toate site-urile si forumurile de turism.

#518
chelie_d

chelie_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 664
  • Înscris: 01.04.2008

View Postcosminadiana, on 17th August 2010, 15:39, said:

acum o sapt am rezervat pe net 3 camere in aceast complex.dupa ce am depus avansul am aflat ca eram cazati in vile diferite desi noi...am fost un grup de 7 persoane. n-a fost nimic..am ajuns acolo si surpriza...7 vile(nu 3 cum apar in anunturile lor) la 2 m una de cealalta (spatiu ce era considerat parcare) a cate 10 camere fiecare. deci...de parcat nu aveai unde..o singura bucatarie minuscula pentru toata capacitatea, un singur gratar si 3 foisoare. probabil trebuia sa faci programare si daca stateai mai multe zile, cu putin noroc apucai sa faci o friptura. cand i-am zis administratorului ca nu este ceea ce ne-a promis la telefon (gratar, parcare, foisor) ne-a spus ca ne da avansul inapoi. a doua zii cand ne-am dus dupa bani, cum ne spusese, a mintit cu nerusinare ca nu ne-am prezentat in ziua precedenta si de-aia am pierdut rezervarile...din cauza teparilor de acest fel pierde turismul romanesc si sper ca nimeni sa nu treaca prin ce am trecut noi, am pierdut o zii cautand cazare si nu ne-am vazut nici avansul inapoi. evitati aceasta locatie ca sa evitati surprizele neplacute. am fost peste tot in tara si asa ceva nu ni s-a mai intamplat.
care complex ?

#519
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004

View Postbogdandelon, on 17th August 2010, 23:30, said:

In perioada 10.08-15.08 am facut o rezervare telefonica la pensiunea Teleptean din Ocna Sugatag. Am vorbit la telefon cu managerul pensiunii dl. Teleptean care m-a asigurat ca are o camera dubla disponibila in aceasta perioada si m-a rugat sa-l sun cu o zi inainte de a ajunge pt a confirma venirea la pensiune. Am sunat conform intelegerii si surprise !!!!! acelasi domn Teleptean imi spune foarte nonsalant ca nu mai e camera libera deoarece a venit altcineva si i-a dat-o. Mentionez ca dumnealui avea numarul meu de telefon si putea macar sa ma sune inainte de a da camera pt a intreba daca mai vin sau nu.
Asa ca feriti-va de rezervarea facut la acest tip deoarece puteti avea surprize neplacute. Oricum a dat dovada totala de neprofesionism si sa fie sigur ca il voi "populariza" pe toate site-urile si forumurile de turism.
anul trecut am stat la aceeasi pensiune si intr-adevar au fost cateva aspecte care m-au nemultumit printre care si faptul ca la plecare a omis ca micul dejul era deja inclus in pretul cazarii drept pentru care a trebuit sa-l platim din nou pentru cele cateva zile de cazare (si s-a adunat o suma considerabila).
dar in mare totul a fost ok desi niciodata acelasi fel de mancare, comandat in zile diferite nu era preparat dupa aceeasi reteta si implicit avea gust si calitate diferita.

#520
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postcibo, on 18th August 2010, 18:19, said:

anul trecut am stat la aceeasi pensiune si intr-adevar au fost cateva aspecte care m-au nemultumit printre care si faptul ca la plecare a omis ca micul dejul era deja inclus in pretul cazarii drept pentru care a trebuit sa-l platim din nou pentru cele cateva zile de cazare (si s-a adunat o suma considerabila).
dar in mare totul a fost ok desi niciodata acelasi fel de mancare, comandat in zile diferite nu era preparat dupa aceeasi reteta si implicit avea gust si calitate diferita.
In 2 sapt ajung la pensiunea In deal la Ancuta, care e detinuta tot de fam Teleptean. A mai fost cineva?
Ceva experiente nefericite?

#521
marieta_antohi

marieta_antohi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2010
Nu va recomandam sa va trimiteti copiii in tabara la pensiunea "In Poiana" din localitatea Glod, judetul Maramures. Suntem un grup de cadre didactice din Bucuresti care tocmai ne-am intors de acolo. Dupa 2 zile jumatate din numarul copiilor si al adultilor au facut indigestie datorita mancarii oferite. Una dintre fetite a trebuit dusa la spital iar 4 familii au venit din Bucuresti sa-si ia copiii bolnavi acasa. La sesizarile noastre proprietarii ne-au invinuit pe noi ca i-am obligat pe copii sa manance fara sa ia insa nici o masura in privinta igienei alimentelor. In ultima seara cand i-am anuntat ca vom face sesizare la OPC au spus ca nu-i intereseaza dandu-ne de inteles ca,in localitate, au destule relatii ca sa nu li se intample nimic.

#522
Daniela33

Daniela33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.07.2010
Nu va recomand Casa Voicu din Ocna Sibiului. Dupa lungi cautari pe net, acum 2 saptamani am rezervat prin telefon o camera la aceasta pensiune chiar daca am aflat ca  pretul afisat pe site nu era cel real, ci majorat dessigur cum se practica in Romania. Cu o zi inainte de a ne caza am fost contactata telefonic pentru a confirma ca mergem. L-am linistit pe proprietar si m-am linistit si eu..totul era ok cu rezervarea. .sau asa am crezut eu! A doua zi am ajuns la pensiune pentru a fi instiintati ca nu mai are nici o camera libera,  cica niste italieni nu mai vreau sa plece. Ne-a spus ca ne duce la altcineva, am acceptat, prietenul meu e baut drumul din Timisoara, nu prea aveam alternativa....sub cerul liber nu aveam chef sa dorm si nici in masina..oricat de romantic li s-ar parea unora:P
Ne-a dus la o casa care insa nu era pregatita pentru a primii turisti, camera pe care am primit-o era folosita pe post de cabinet cosmetic-dormitor si mai stiu eu ce. Am intrebat-o pe proprietara casei daca baia e proprie, a zis ca da si ca nu vom fi deranjati..isi muta produsele cosmetice si nu avem probleme. Mi s-a parut ok, camera era curata, patul confortabil, baia mare, aveam acces la bucatarie, suna bine. Din pacate pe parcurs am fost deranjati de anumite probleme: pana la urma am aflat ca  baia aia era  singura din casa respectiva, asta dupa ce au facut dus proprietarii si alte 2 persoane cazate acolo, camera a mai fost folosita pt un pensat in timp ce noi eram la  lacuri, atitudinea morocanoasa a proprietarului, chiar si atitudinea fetitei care isi intreba tatal ca de ce sunt persoane straine in casa ei?? si alte lucruri .
Nu pot sa spun ca a fost foarte rau dar nu pentru astfel de conditii am dat noi bani! Consider ca a fost vina proprietarului Casa Voicu, pana la urma la el aveam rezervare, macar sa ne fi spus la telefon inainte  ca sa stim daca mai mergem sau nu, nu sa ne puna in fata faptului implinit!
Daca nu l-as fi avut pe iubitul meu alaturi, posibil m-ar fi deranjat mult mai mult, ne-am consolat cu ideea ca macar n-au intrat peste noi in timp ce eram in pat sau faceam un dus:))
Dar daca altii doresc mai mult de la o cazare, nu va sfatuiesc sa mergeti la Casa Voicu, noi sigur nu vom mai merge acolo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate