Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Vreau sa cumpar laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005
Vreau sa imi cumpar un laptop si m-am orientat spre magazinele virtuale...
In prezent stiu de existenta a Emag Ro si My Laptop Ro ... de la Emag stiu ca sunt seriosi pentru ca stiu personal ca sunt seriosi, dar de My Laptop nu stiu nimic. Pentru cei care au experienta cu aceste magazine sau stiu altele sunt bineveniti sa isi impartaseasca experienta :D

#2
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005
19 Vizualizari si nici un raspuns? :death:

#3
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
Altex crezi ca e un magazin serios?

http://www.altex.ro/...-uri&subgama=NA

#4
Andreutzu

Andreutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2006

View Postchupakbra_best, on Jun 1 2006, 00:05, said:

Vreau sa imi cumpar un laptop si m-am orientat spre magazinele virtuale...
In prezent stiu de existenta a Emag Ro si My Laptop Ro ... de la Emag stiu ca sunt seriosi pentru ca stiu personal ca sunt seriosi, dar de My Laptop nu stiu nimic. Pentru cei care au experienta cu aceste magazine sau stiu altele sunt bineveniti sa isi impartaseasca experienta :D


am eu un laptop de vanzare daca te intereseaza

YM arniceru_andrei
tel 0726039132

#5
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View PostAndreutzu, on Jun 1 2006, 22:43, said:

am eu un laptop de vanzare daca te intereseaza

YM arniceru_andrei
tel 0726039132
Am uitat sa specific: NOU, din magazin, cu garantie

Edited by chupakbra_best, 01 June 2006 - 21:51.


#6
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
eu cu emag-ul mi-am luat-o... am luat de la ei ceva nou dar sunt 99.99% convins ca nu era nou....

#7
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006
cea mai buna oferta si cei mai rapizi la capitolul asta sunt www.popstore.ro ...   cu emagul este alta poveste ... sunt si buni si rai, dar pentru asta este bine sa vezi topicul dedicat lor special .
de mylaptop.ro nu stiu ca nu ii cunosc ..

in ce bani vrei sa te incadrezi ? poate iti dau un sfat bun ;)

Edited by notebook_man, 01 June 2006 - 21:58.


#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
Eu am lucrat cu http://esal.ro/ si http://www.cel.ro/  si n-am avut probleme cu baietii, + ca preturile sunt cam cele mai mici. Ar mai fi si Emag, dar e discutabila treaba: pentru unii muma pentru altii ciuma. :D

#9
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View Postadd, on Jun 1 2006, 23:45, said:

Eu am lucrat cu http://esal.ro/ si http://www.cel.ro/  si n-am avut probleme cu baietii, + ca preturile sunt cam cele mai mici. Ar mai fi si Emag, dar e discutabila treaba: pentru unii muma pentru altii ciuma. :D

Cand cumperi de pe magazine online, iar eu locuiesc in alt oras decat Bucuresti, pot sa verific produsul inainte de a-l plati pentru a constata ca nu sunt defectiuni "tehnice" (zgraieturi, crapaturi, etc.)?

#10
bdi

bdi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.04.2006
recomand www.evomag.ro. Sunt foarte serioshi.

#11
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View Postbdi, on Jun 4 2006, 04:11, said:

recomand www.evomag.ro. Sunt foarte serioshi.
Da mersi, dar au niste preturi de te sperii in comparatie cu, concurenta  :death:

#12
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Iti recomand cu caldura MyLaptop, nevasta-mea si-o luat acum 2 saptamani un Toshiba M70-131. Suntem din provincie, deci nu am vazut marfa inaintea platii! Coletul a sosit in 24 de ore, plata rambrus, cutia a fost sigilata de producator, factura atasata pe cutie! Totul OK.

Cand am studiat oferta de laptop-uri pe net, am fost putin sceptic la adresa lor, dar aveam o recomandare de la cineva din Bucuresti (cunostita apropiata) care-si luase acelasi model doar cu 1 saptamana inainte tot de la ei! Si acolo totul a decurs fara probleme., a ajuns marfa in aceeasi zi!

Am mai discutat si cu cei de la CEL.ro, mi-au parut seriosi, doar ca era mai ieftin la Mylaptop... practic mi-a iesit transportul moca (fata de Cel)

p.s. Nu poti sa desfaci coletu pana nu platesti! Si oricum curierul nu asteapta atat!

Edited by Berti, 04 June 2006 - 11:43.


#13
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View PostBerti, on Jun 4 2006, 12:42, said:

Iti recomand cu caldura MyLaptop, nevasta-mea si-o luat acum 2 saptamani un Toshiba M70-131. Suntem din provincie, deci nu am vazut marfa inaintea platii! Coletul a sosit in 24 de ore, plata rambrus, cutia a fost sigilata de producator, factura atasata pe cutie! Totul OK.

Cand am studiat oferta de laptop-uri pe net, am fost putin sceptic la adresa lor, dar aveam o recomandare de la cineva din Bucuresti (cunostita apropiata) care-si luase acelasi model doar cu 1 saptamana inainte tot de la ei! Si acolo totul a decurs fara probleme., a ajuns marfa in aceeasi zi!

Am mai discutat si cu cei de la CEL.ro, mi-au parut seriosi, doar ca era mai ieftin la Mylaptop... practic mi-a iesit transportul moca (fata de Cel)

p.s. Nu poti sa desfaci coletu pana nu platesti! Si oricum curierul nu asteapta atat!
Multumesc frumos, acum chiar stateam si ma gandeam daca se merita un drum de Bucuresti ca sa ma duc sa il cumpar din magazin!  :naughty:

#14
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006

View Postchupakbra_best, on Jun 4 2006, 16:05, said:

Multumesc frumos, acum chiar stateam si ma gandeam daca se merita un drum de Bucuresti ca sa ma duc sa il cumpar din magazin!  :naughty:


ar trebui sa mai deschidem un topic special cu urmatorul lucru :

CINE SUNT CEI MAI SERIOSI IN GARANTIE ? Care se dau peste cap pentru client daca are probleme ?

cred ca asta e 1a intrebare pe care trebuie sa si-o puna cineva cand cumpara ... nu ca cutarescu e cu 20 ron mai ieftin si i-a iesit transportul gratuit ! praf in ochi, parerea mea ...

am vazut destule cazuri si drept urmare unii nici nu ar trebui sa mai apara aici ... dar nu sunt eu in masura sa decid, ci o sa dau sfaturi cat pot de bine si o s aimi vad de treaba mea ;)


ps. de oriunde iei, macar ia ceva bun sa nu ajungi cu el prin garantie ca o sa ti se "taie" ...

#15
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005

View Postchupakbra_best, on Jun 4 2006, 16:05, said:

Multumesc frumos, acum chiar stateam si ma gandeam daca se merita un drum de Bucuresti ca sa ma duc sa il cumpar din magazin!  :naughty:

Am cumparat. De la cel.ro . Coletul a ajuns in mai putin de 24h in Bacau. Am dat comanda pe la ora 14 si a doua zi la ora 12 il aveam la usa :). Nu am intampinat nici o problema. Cutia la laptop era sigilata de la firma  mama (Fujitsu Siemens GmbH  :kisstogether: ) ei mi-au strecurat factura printr-o gaurica. Sunt foarte multumit de el si de modul de livrare si cooperare. :) Recomand cu placere!

#16
lucky

lucky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 31.03.2005
[quote name='Berti' date='Jun 4 2006, 12:42' post='1553628']
Iti recomand cu caldura MyLaptop, nevasta-mea si-o luat acum 2 saptamani un Toshiba M70-131. Suntem din provincie, deci nu am vazut marfa inaintea platii! Coletul a sosit in 24 de ore, plata rambrus, cutia a fost sigilata de producator, factura atasata pe cutie! Totul OK.

salut,

Ma tenteaza si pe mine sa cumpar de la un magazin virtual.

Spune-mi si mie te rog cum e cu garantia? Cin e o asigura in cazul tau? Daca o asigura firma de la care ai cumparat s-ar putea sa nu fie prea bine. Firmele astea cu vanzare pe net sunt inca in pionierat la noi si nu prea cred ca investesc pre mult in service de calitate. Nu ca ar face-o cineva ca lumea in tara asta...


multumesc anticipat pt raspuns

#17
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Salut... din pacate nu am certificatul de garantie prin apropiere, da maine il caut si revin cu detalii!

#18
chupakbra_best

chupakbra_best

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 25.02.2005
Odata cu Laptopul am primit Factura, Chitanta si Certificat de garantie in care este specificat un loc unde se efectueaza cererile de garantie, care nu are nici o legatura cu magazinul de unde l-am cumparat. Este un sediu in Bucuresti care se ocupa de service, nu stiu daca au contract cu magazinul care mi-a furnizat marfa. Cert e ca am unde ma duce in caz de probleme.  :worthy:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate