Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Musulman, evreu, ortodox, catolic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
369 replies to this topic

#1
Qntrix

Qntrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 21.07.2005
Eu, ca roman, si mai ales ca roman ortodox, pot sa zic ca sunt destul de relaxat in ceea ce priveste discriminarea, pe orice latura a ei.
Nu ma deranjeaza persoanele de culoare, asiaticii, pakistanezii, femeile cu sal peste ochi (Mall-ul din Vitan), homosexualii, lesbienele, rromii,etc.

Se pare insa ca ei au o mare problema cu noi: citeam astazi ca a fost concediat un editor din Danemarca pentru ca a iesit la tipar o caricatura cu "Muhammad"...cine o fi asta nu stiu si nici nu ma intereseaza.Mare chestie la musulmani.

http://news.bbc.co.u...ope/4673908.stm

Acum,baietii astia musulmani au inceput sa se dea viteji, cu arma in mana, sa prolifereze amenintari si toate cele.Repet, nu am nimic cu ei si merg pe spiritul american: "Poti sa faci ce vrei atata timp cat nu ma afecteaza".

Cu alte cuvinte, noi ne purtam cu manusile cu ei ("nu-l face negru ca e rusinos","nu rade de tanti ca are val pe cap, ca asa e la ei","nu-ti bate joc de cei ce stau in moschei pentru rugaciune") si ei au devenit din ce in ce mai agresivi.

Pana unde se va ajunge cu chestia asta? Sa inteleg ca ei chiar doresc un razboi religios?

#2
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
bine punctata problema asta...am avut si eu un martorul lui ehova...si cand ne puneau la religie sa zicem rugaciunea ori iesea din clasa izbind usa, ori se uita urat la noi iar noi daca ii ziceam ceva ne ameninta ca stie sa faca vraji cacaturi...nu am crezut niciodata si nici nu o sa cred  :death:

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
poate daca n-ar mai pune copiii sa spuna rugaciuni catre diversi zei care se bat cap in cap, atunci cind ar creste mari oamenii nu s-ar mai privi ca pe niste dusmani :death:

#4
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
uite, cacaturile astea exista de cand a inventat ceva dobitoc religia si va exista pana va dovedi un nene bun ca e doar bullshit. suntem in mileniul 3 si niste cacanari imputit (a se citii musulmani) ameninta cu terorismul doar pentru un nume de cacat, mohamed. religie sucks!

#5
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Da sau nu.

Eu cred ca Da.

#6
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
eu cred ca tu meriti niste advertismente...

http://forum.softped...howtopic=106268

#7
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View Postaolex, on Feb 2 2006, 18:47, said:

niste cacanari imputit (a se citii musulmani) ameninta cu terorismul doar pentru un nume de cacat, mohamed.
Da cruciatii ce &^%%&^& au facut in numele lui Isus? Dar inchizitia cine a facut-o? Dar filmele americane de ce-s pline de evrei? Dar budistii de ce se bat intre ei? Etc, etc, etc.. Religia, coruptia, libertatea, democratia si alti termeni relativi sunt doar niste forme prin care anumite grupuri profita de prostia altora. Nu-s musulmanii mai cu mot ci mai putin dotati mediatic. Si daca nu pot ataca prin CNN si Hollywood atunci riposteaza cu kalashnikovuri, molotovuri si in ultima instanta cu pietre. Nu difera prin ura sau agresivitate deloc de americani ci prin armele pe care le pot folosi.

#8
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Categoric. Dintotdeauna au incercat sa distruga Occidentul.

#9
sorin mok

sorin mok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 05.04.2005
Dar arabii care nu sunt musulmani? Creștinii din Iordania ce vină au?

#10
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
Eu cred ca mai trebuie sa evolueze putin. Nu au ce le trebuie, or sa mai distruga cateva cladiri si or sa mai arunce in aer niste trenuri pana ce se plictiseste lumea de ei si ii dam afara.

A fost dramatic incidentul WTC dar adevarul este ca nu a adus decat o zgarietura Americii si a doua oara nu le mai iese

#11
Neuron

Neuron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 11.09.2002
Toate religiile sunt daunatoare. Va recomand ultimul documentar al lui Richard Dawkins "Root of all evil".
De abia a fost dat la englezi, dar sunt convins ca daca vreti sa il vedeti il gasiti pe net  :) .

#12
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
E discutabil. Intotdeauna o sa ne impartim in "noi" si "ei". Cine nu e cu noi, sigur e impotriva noastra.

#13
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
astor, nu raspund de actiunile urmasilor nostrii, chiar nu ma intereseaza. eu vorbesc de prezent si crede-ma, america nu ataca iraq-ul ca sa ii bless god. pentru mine toate religiile sunt la fel de idioate cum e islamul, crestinismul etc. ...

#14
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Europa s-a cam saturat de musulmani , Islam , mohamed , Allah , Coran  si de tot ce inseamna simbol al acestei religii intolerante si violente.

Adeptii corectitudinii politice au lansat teoria exceptiei .
Adica nu ar fi corect politic sa spunem ca Islamul este o religie cu dogme criminale, pentru ca numai citiva dintre adeptii Islamului ar fi teroristi si violenti.

Un timp, aceasta explicatie a prins si a fost repetata cu obstinatie. A fost o negare a unei evidente.
Musulmanii sint in majoritate de partea acelora care sustin expansionismul islamic prin forta.  Se vede si daca esti orb ca Europa este invadata de o armata de musulamani emigranti ce nu vor sa adopte stilul de viata pasnic si tolerant, tipic democratiilor crestine.
Intentia lor este sa schimbe societatea Europeana si sa o converteasca al stilul lor de viata.

Europenii au tolerat aceste manifestari pina in clipa cind musulmanii au inceput sa omoare cetateni europeni crestini pe baza unor criterii religioase.

http://ro.altermedia.info/?p=1995
http://ro.altermedia...ndex.php?p=1795

Dupa atentatele de la Londra si Madrid , dupa uciderea lui Teo Van Gogh si dupa evenimentele din Paris , rabdarea Europenilor a luat sfirsit.  "Scandalul" caricaturilor este o reactie la amenintarile fatise ale musulmanilor . Aceste amenintari sint din cele mai grave , inclusiv amenintarile cu uciderea celor care "indraznesc" sa publice niste reprezentari ale lui Mahomed .


Un ziar din Danemarca a decis sa ignore acest gen de amenintare si sa nu renunte la libertatea de opinie.

Reactia isterica a unor state din lumea musulmana a culminat cu retragerea ambasadorilor Arabiei Saudite si Siriei din Danemarca , sau de apelul la boicotul produselor daneze.
Isteria a continuat cu amenintari fatise cu atacuri teroriste contra Danemacei .

Pentru mine este clar ca musulmanii nu pot sau nu vor sa inteleaga principiile democratiei. Ei nu pricep ca statul danez nu are nici o putere sa decida ce anume se publica si ce nu . Se folosesc de violenta ca sa impuna ceea ce nu poate fi impus Europei.

Europenii sint comozi , au la activ in istorie razboaie singeroase , au avut experienta dictaturilor fasciste si comuniste Sint satui de dogme si constringeri. Nu mai au chef de comportamente intolerante sau de martiri.

Cele mai mari publicatii europene au decis sa se solidarizeze cu acel mic ziar danez. Este o forma de a spune musulmanilor ca europenii nu mai sint de acord sa le permita comportamente ostile fata de majoritatea crestina.

Europenii crestini se simt din ce in ce mai ofensati de aplicarea "corectitudinii politice " facute in favoarea musulmanilor si in detrimentul traditiilor crestine.  Initial, exprimarea nemultumirilor a fost disparata si nearticulata. Treptat, europenii au devenit mult mai coerenti si au inceput sa nu mai aiba complexe de vinovatie .

http://ro.altermedia...rint.php?p=2331

Ultima bomboana pe coliva a constat in votarea Hamasului si readucerea palestinienilor la stadiul de stat terorist.  Miscarea Fatah reusise in cei citiva ani de stat la putere sa confere o legitimitate mesajelor de pace ale "poporului palestinian" .
Votarea unor teroristi este o palma data tuturor celor care au sprijinit miscarea de afirmare a poporului palestinian. Toti acesti suporteri au fost profund dezamagiti de preferinta majoritatii palestinienilor pentru aceia care promit razboi , atentate si noi varsari de singe.   Acest vot a demonstrat si celor mai optimisti pro-palestinieni ca lorzii razboiului sint mai apreciati decit aceia care isi doresc pacea cu Israelul si lumea civilizata.

Edited by tomaso, 02 February 2006 - 21:19.


#15
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Condu-ne tomaso! Sustin.

#16
Ahava

Ahava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2005

View PostNinja, on Feb 2 2006, 20:50, said:

Categoric. Dintotdeauna au incercat sa distruga Occidentul.

... nu asa tare cum a vrut sa distruga civilizatia occidentala Orientul...

Singura diferenta e ca ei (musulmanii) nu au reusit (inca) :D

Edited by Ahava, 02 February 2006 - 21:31.


#17
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View Postaolex, on Feb 2 2006, 20:59, said:

astor, nu raspund de actiunile urmasilor nostrii, chiar nu ma intereseaza. eu vorbesc de prezent si crede-ma, america nu ataca iraq-ul ca sa ii bless god.

Bineinteles ca nu, o fac pentru bani. Dar pentru a "imblanzi" opinia publica la ce atrocitati fac ei acolo creaza o aura de "muhamed and muslims are ivăl, we are the God kids so what we do is right". Cum spuneam, folosesc religia pentru interese financiare. Cine crede ca musulmanii sunt draci goi ce traiesc doar pentru a distruge civilizatia occidentala probabil nu stie altceva despre arabi decat ce a vazut in filmele americane. Si asta e tragic, face parte din pleaba manata ca o cireada de cateva grupuri obscure. Azi musulmanii-religia sunt dusmanii lumii, ieri erau comunistii-antidemocratii (rusi, coreeni, vietmanezi, cubanezii, etc), maine naiba stie ce tinta mai aleg. Oricum, va fi sigur una fara restaurante McDonalds (statistic si logic demonstrat), pentru ca restaurantele McDonalds sunt ca niste semne mari pentru rachetele americane care le spun "nu picati aici pentru ca in tara asta am pus ce guvern a vrut muchiu nostru".

#18
Viezure-1000

Viezure-1000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 02.02.2006
Nu sunt. Parerea mea. Pur si simplu refuz sa urasc niste alti oameni.

De fapt ce se intimpla? Coranul le interzice musulmanilor sa fie violenti, afara de un caz: cind sunt atacati. Pai s-au dus americanii sa le impuna politica lor? S-au dus. Le-au impus preturi la petrol si le-au acaparat industria petroliera (vazi sahul Iranului)? Acaparat. Si nu s-a subarat, mai, arabul, mai? Ba da, subarat. Americanii se poarta ca un om beat pe intuneric: ajung in pat incaltati, asta dupa ce au calcat pe gradina de zarzavaturi, putina cu lapte si pe ala micu'. N-au pic de finete, de intelepciune ce sa mai spun? Hai noi sa fim mai intelepti (ca tot suntem crestini).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate