Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

BCR vrea sa faca o hotie, baga mana in banii clientilor

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
avizat

avizat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.01.2006
BCR vrea sa faca o hotie, baga mana in banii clientilor,  vrea sa ia din conturile curente care nu au miscare in ultimile 3 luni, si de parca nu ar fi de ajuns o va face si retroactiv.
Si asa BCR-ul care avea pretentia de cea mai buna banca din Romania ne dovedeste cat isi respecta clientii. Banii depusi in orice banca sunt banii titularului, el a muncit pentru ei, si a hotarat sa foloseasca serviciile unei banci, a depus banii, a semnat o conventie, un contract, Acolo sunt specificate dobanzile, comisioanele, etc, Dupa ce BCR-ul s-a vazut cu banii s-a gandit "cum sa le iau fraierilor mai mult de juma' de milion? de fiecare cont...sa sa ii fac chiar datornici ca sa aiba probleme mari daca vor vrea sa ia credite..." Orice depozit care nu-i cu capitalizare, isi varsa dobanda intr-un cont curent atasat, daca aete un depozit la termen de peste 3 luni, va avea dobanda bonificata (depuna intr-un cont curent atasat.
Aceste conturi curente nu au miscare decat la scadenta (o data la 6, 12, sau 18 luni), asa ca vor fi taxate cu mai mult de jumatate de milion, si asta lunar, La fel orice cont curent care nu are miscare in ultimile 3 luni. Inventia asta au facut-o la safarsitul lunii, pentru ca oamenii sa nu isi poata lua banii in timp util. Unde este respectul cuvenit clientilor din banii carora se iau comisioanele si dobanzile din care traieste orice banca? Cati pensionari vor afla in timp util de hotia asta?
In cat timp strang ei juma de milion? Dar dumneavoastra cat munciti ca sa strangeti banii acestia? Dumneavoastra munciti (ca si mine de altfel) mai multe zile, iar hotii astia se gandesc sa ii ia in cateva secunde... Stiti ca presedintele BCR-ului ia in mana mai mult de 2 miliarde? pentru el juma de milion e nesemnificativ... isi bat joc de noi, clientii lor, de noi din banii caroraa ei traiesc. Si vina e a presedintelui si a conducerii.
Merita sa ne luam toti banii si sa se spele pe cap cu inventiile lor, iar de urat le uram un crah bancar, sa vina austrieci si sa ii gaseasca faliti. Trebuie sa luam atitudine, sa inteleaga ca nu suntem atat de prosti cum ne cred ei si nu trebuie sa le lasam banii sa ii fure. Luni eu ma duc si imi scot banii din BCR, va recomand sa vedeti si voi ce va avantajeaza.

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Esti nou si suparat vad.

http://forum.softped...howtopic=104295

#3
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
si recomdam si citirea regulamentului si utilitatea functiei SEARCH

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Bai, omule, calmeaza-te ma! Nu stiu de unde ai mai scos si tampenia asta... lucru pe care il neg cu toata puterea de raspundere...!

P.S. Ce-a mai ras mama cand a citit:)) Sursa sigura care a negat acest lucru!

#5
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
E la primul post, facut ca urmare a supararii provocate de BCR... Nu il atacati (de la primul post) ca se sperie si nu mai posteaza...

Si alte banci sint "bandite". Eu am avut experiente neplacute cu BRD. Mi-au anulat un card ca nu avea "activitate", am primit scrisoarea de informare in ultima zi de valabilitate, as fi piedut vreo 700,000 lasati de saminta pe acel card. Aceeasi banca mi-a anulat contul bancar la o firma fara activitate...

In schimb Bancpost nu s-a suparat ca am avut un card fara tranzactii timp de 2 ani...

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 ripper, on Jan 29 2006, 23:39, said:

P.S. Ce-a mai ras mama cand a citit:)) Sursa sigura care a negat acest lucru!
Adica asta e un fals?

Attached Files



#7
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Sa isi schimbe numele in Letze Bank!

Edited by H725, 30 January 2006 - 01:24.


#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 don_dannielo, on Jan 30 2006, 00:18, said:

Adica asta e un fals?

Asa si? NU ti se pare ceva normal? Asta probabil ca le-a fost impusa de Erste Bank... la asta nu v-ati gandit?

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pai logic, este o miscare noua. Dar sursa aceea sigura de ce nu era la curent?

Edited by don_dannielo, 30 January 2006 - 09:43.


#10
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 ripper, on Jan 29 2006, 23:39, said:

Bai, omule, calmeaza-te ma! Nu stiu de unde ai mai scos si tampenia asta... lucru pe care il neg cu toata puterea de raspundere...!

P.S. Ce-a mai ras mama cand a citit:)) Sursa sigura care a negat acest lucru!


 ripper, on Jan 30 2006, 09:39, said:

Asa si? NU ti se pare ceva normal? Asta probabil ca le-a fost impusa de Erste Bank... la asta nu v-ati gandit?

O "sursa sigur neaga" apoi ne dam seama ca tot noi am gresit ca "nu ne-am gandit"... Bine ca n-am cont in euro. :D... sau e valabil si pentru alea in lei? (sau numai la persoane juridice?)

Edited by Andrei, 30 January 2006 - 09:57.


#11
avizat

avizat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.01.2006
.... daca ai un cont curent(ron,eur,usd) in care 3 luni nu ai
operatii este transformat in cont curent inactiv care se taxeaza cu
15EUR/luna/cont (sau echivalentul a 15 EUR, chiar daca contul este in alta valuta).
Noua "regula" este introdusa retroactiv incepind cu
03.01.2006. Deci daca sunteti clienti BCR e foarte probabil sa fiti deja
datori ceva zeci de eur :). Dupa vreo 3 luni de neplata poate va
regasiti si pe lista datornicilor deci interdictie la credite.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
N-am inteles nici din threadul celalalt daca e valabil si pt conturile de card. Am un Maestro studentesc pe care nu l-am mai folosit de vreun an.

#13
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 don_dannielo, on Jan 30 2006, 11:51, said:

N-am inteles nici din threadul celalalt daca e valabil si pt conturile de card. Am un Maestro studentesc pe care nu l-am mai folosit de vreun an.

contul de card este cont curent. (sub rezerva textului "parerea mea")

eu am alta intrebare. daca cardul e pe numele unei persoane care a murit. si banca nu a vrut sa inchida contul... cine e dator?

#14
voinageo

voinageo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 20.09.2005

 ripper, on Jan 29 2006, 23:39, said:

Bai, omule, calmeaza-te ma! Nu stiu de unde ai mai scos si tampenia asta... lucru pe care il neg cu toata puterea de raspundere...!

P.S. Ce-a mai ras mama cand a citit:)) Sursa sigura care a negat acest lucru!

  Ete si desteptu. Ce vrei mah sa i-ti trimit foaia. Dute si tu la BCR si intreaba sau esti vreun mucos de 12 ani care nu poate avea cont daca nu il face mamica si a desoperit si el forumul si se crede tare in organ :)

#15
avizat

avizat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.01.2006
precizare venita de la un angajat BCR, conturile curente inactive vor fi diminuate cu cate 15 EUR pana ajung la zero, nu vor deveni conturi de credit, asta e primul lucru normal in toata povestea asta

#16
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004

 avizat, on Jan 31 2006, 19:39, said:

precizare venita de la un angajat BCR, conturile curente inactive vor fi diminuate cu cate 15 EUR pana ajung la zero, nu vor deveni conturi de credit, asta e primul lucru normal in toata povestea asta

daaaaaaaaa....e foarte normal sa iti ia din bani ca ii ti la ei si ei ii pot folosi s rula. asta nu mai ajunge, acum vor sa fie a lor :death:

#17
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
-celor care au conturi sub 100 ron li se trimit notificari
-celor care au peste 100 ron li se ia taxa aia
-sub zero nu se trece
-un cont cu zero se inchide

[am vorbit la banca]

#18
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 voinageo, on Jan 31 2006, 19:39, said:

Ete si desteptu. Ce vrei mah sa i-ti trimit foaia. Dute si tu la BCR si intreaba sau esti vreun mucos de 12 ani care nu poate avea cont daca nu il face mamica si a desoperit si el forumul si se crede tare in organ :)

Auzi,"MUCOSULE"... dute si adreseaza-te asa pe alt forum, nu pe SP! Cred ca tu esti nevrednicul care a descoperit forumul asta si te "CREZI TARE IN ORGAN"...?!!!Daca te-ai uita un pic mai atent ai observa spre marea ta prostie ca l-am descoperit cu vreo 4 ani inaintea ta... asa ca ciocu mic!
Cat despre contul meu... pe care mi-l face mama ca eu am 12 ani... BRAVOS! M-ai nimerit!

P.S. Nu-mi sta in fire sa polemizez cu "mucosii" ca tine pe forum, dar la cat de esti de papagal chiar m-ai calcat pe sinapse!

Edited by ripper, 01 February 2006 - 17:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate