Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Fsn-ul si membrii fondatori

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Stiu ca au fost 39 de personaje da nu reusesc sa gasesc o lista completa a lor. chiar sunt curios pe la ce partide is membrii aia fondatori. Unul din ei e iliescu. Al doilea e ala de a murit in rusia ca un caine (doamne ajuta!) dan iosif. Ar mai fi noua presedinta a PC-ului. Cine sunt restul?

#2
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Cred că asta e ce cauți tu.  Citat:

"In mod provizoriu, in componența consiliului intră următorii: Doina Cornea, Ana Blandiana, Mircea Dinescu, Laszlo Tőkes, Dumitru Mazilu, Dan Deșliu, general Ștefan Gușă, general Victor Stănculescu, Aurel Dragoș Munteanu, Corneliu Mănescu, Alexandru Bărlădeanu, Silviu Brucan, Petre Roman, Ion Caramitru, Sergiu Nicolaescu, Mihai Montanu, Mihai Ispas, Gelu Voican Voiculescu, Dan Marțian, căpitan Lupoiu Mihai, general Voinea, căpitan de rangul I Dumitrescu Emil, Neacșa Vasile, Ciontu Cristina, Baciu Marian, Bogdan Teodoriu, Eugenia Iorga, Negrițiu Paul, Manole Gheorghe, Cazimir Ionescu, Adrian Sărbu, Cărjan Constantin, Domokos Geza, Magdalena Ionescu, Marian Mierlă, Constantin Ivanovici, Ovidiu Vlad, Bucurescu Valeriu, Ion Iliescu."

Oricum, mă îndoiesc că ăștia sînt membrii fondatori.  Cred că mai degrabă i-au luat cu japca și i-au pus pe listă; nu cred că li s-a cerut măcar acordul.  Membrii fondatori reali îi găsești probabil pe saiturile cu teoria conspirației.

#3
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Nu, gresit, astia sunt membrii fondatori ai CFSN
Membrii fondatori ai FSN ca partid sunt altii.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai cine is membrii fondatori ca partid ai FSN-ului? ca am batut google-ul si nu am gasit informatia asta. mai ales ca printre membrii fondatori e si presedinta PC, Daniela Popa, care nu e in lista de mai sus

#5
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Pai nu stiu nici eu.  Stiu doar 2 : Ilici si Petrica  :lol:
Ilici s-a desprins in 92 si a creat propriul partid. Petrica a schimbat denumirea FSN-ului in PD in 93

#6
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Ilici - comunist, Petre Roman, adept al economiei de piata libera ( si cu cateva clase mai sus privind pregatirea generala decat Ilici - mai putin cea politica )

Petre Roman - adept al teoriei de soc de trecere la economia de piata.

Normal, a castigat cel care a stiut sa traga sforile mai bine, cel care era infipt mai bine printre tovarasi - adica Ilici. Si de aici ramanerea in urma a Romaniei cu toate zvarcolirile care au durat - si mai dureaza - nepermis de mult. Pentru ca s-a vrut liniste.

Tin minte ce spunea Roman in 90. "Tara are nevoie in primul rand de manageri" - Cati l-or fi inteles atunci ?

Iar cei 322 nu  duc mai departe ideile lui Petre Roman. Dar ale lui Iliescu, da.

#7
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

 hobbysat, on Jan 30 2008, 10:11, said:

Ilici - comunist, Petre Roman, adept al economiei de piata libera ( si cu cateva clase mai sus privind pregatirea generala decat Ilici - mai putin cea politica )

Petre Roman - adept al teoriei de soc de trecere la economia de piata.

Tin minte ce spunea Roman in 90. "Tara are nevoie in primul rand de manageri" - Cati l-or fi inteles atunci ?
Probabil ca Basescu a fost unul dintre cei care l-au "inteles" pe Roman, de-aia l-a tradat :lol:

#8
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Observ că deja din postul 7 a fost pomenit Băsescu.  Cred că o să-mi fac o listă cu cei care deturnează orice discuție către Băsescu.

#9
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

 Strict, on Jan 30 2008, 10:19, said:

Observ că deja din postul 7 a fost pomenit Băsescu.  Cred că o să-mi fac o listă cu cei care deturnează orice discuție către Băsescu.

Unii au ajuns ca si Crin Antonescu, nici o propozitie fara Traian Basescu :lol:

Cred ca-l viseaza si noaptea, fara el ar soma.

#10
marlowe

marlowe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 03.05.2007

 jihadu, on Jan 30 2008, 10:23, said:

Unii au ajuns ca si Crin Antonescu, nici o propozitie fara Traian Basescu :lol:

Cred ca-l viseaza si noaptea, fara el ar soma.

gresesti, aici conduce de departe Traian Boc

#11
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Postul meu se voia o invitație politicoasă să vă întoarceți la fondarea FSN.  Îmi cer scuze că am deviat subiectul.

#12
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004

 hobbysat, on Jan 30 2008, 10:11, said:

Ilici - comunist, Petre Roman, adept al economiei de piata libera ( si cu cateva clase mai sus privind pregatirea generala decat Ilici - mai putin cea politica )

Petre Roman - adept al teoriei de soc de trecere la economia de piata.

Normal, a castigat cel care a stiut sa traga sforile mai bine, cel care era infipt mai bine printre tovarasi - adica Ilici. Si de aici ramanerea in urma a Romaniei cu toate zvarcolirile care au durat - si mai dureaza - nepermis de mult. Pentru ca s-a vrut liniste.

Tin minte ce spunea Roman in 90. "Tara are nevoie in primul rand de manageri" - Cati l-or fi inteles atunci ?

Iar cei 322 nu  duc mai departe ideile lui Petre Roman. Dar ale lui Iliescu, da.

Nu pot sa cred ce scrii aici... Esti oarecum admirativ la adresa lui Petrica.  OK. Dar stii care e parerea lui petrica despre basel ??
Daca ai sti-o ai incepe desigur o campanie de demolare a lui don pedro, asa cum faci cu toti cei carora nu li se pare ca basel e soarele...

Asa ca mai bine ca nu prea cunosti, stii tu cum e cu chestia aia care aduce fericire ...

#13
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,187
  • Înscris: 05.11.2006

 Strict, on Jan 30 2008, 10:19, said:

Observ că deja din postul 7 a fost pomenit Băsescu.  Cred că o să-mi fac o listă cu cei care deturnează orice discuție către Băsescu.
Mea culpa, dar ce sa-i faci, nu poti sa nu zici nimic despre el, doar face parte din guvernarea tarii inca din anii FSN-ului. Daca romaximus deschide thread-uri din astea ...:lol:

Edited by Delano, 30 January 2008 - 10:41.


#14
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Corect.
Romux deschide topicuri cu FSN si nu ar vrea sa vorbim de unul din misnistrii cei mai apropiati ai FSN-ului.
Le-o fi zis la sedinta ca Basel a luptat cu feseneu ?  :coolspeak:

#15
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 Strict, on Jan 30 2008, 10:32, said:

Postul meu se voia o invitație politicoasă să vă întoarceți la fondarea FSN.  Îmi cer scuze că am deviat subiectul.
Ca sa vezi cat de repede ma conformez dorintei moderatorilor de a fi ontopic si de a ajuta userii cu informatii exacte.... :D

La urmatoarea adresa http://ioniliescu.wo...rii-4/#comments :clapping:
puteti gasi informatii despre ce va intereseaza, precum si comentariile unuia extrem de retardat, pe numele lui "cirlovacristian", care intamplator sau nu seamana extrem de mult cu limbajul lui maximus portocalius.

"Domnule Ion Iliescu
Am rugamintea sa cautati in ”arhivele” PSD-ului numele L.Mindruta,S.Ciornei,etc….. si sa ne comunicati si noua,cetatenilor Romaniei cum este posibil sa se ajunga ”ASA”.
Va multumesc
PS
Daca doriti in mod expres pot sa continui cu asemenea ”exemple”

Cam aceeasi marota, nu ?! Ciornei tot la PC, Mandruta clara tot acolo, ca e de la Antene, bla-bla-bla... :lol:

Edited by fanariotul, 30 January 2008 - 11:14.


#16
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Partidul Democrat a luat fiinta la 6 februarie 1990.

Partidul Democrat este un partid modern, de cuprindere nationala, fiind succesorul Frontului Salvarii Nationale, al Partidului Democrat, al fuziunii prin absorbtie cu Partidul Democrat al Muncii, Partidul Unitatii Social Democrate, Frontul Democrat Roman, Partidul Alianta Nationala si Partidul Pensionarilor si al Protectiei Sociale.

Prin vocatia sa nationala, Partidul Democrat este partidul intereselor actuale si de perspectiva ale natiunii romane, ale fiecarui cetatean al Romaniei.

Sigla Partidului Democrat este trandafirul, sub care se afla prescurtarea PD, ansamblul fiind incadrat intr-un patrat cu colturile rotunjite.

DOCTRINA SI PROGRAM

#17
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Mda, ei cam uitasera ca au doctrina si program si uitasera deci ca se revendica succesori ai FSN.
La astia mai mici la sedinte le-au spus ca ei de fapt nu au nici o legatura    :lol:

Edited by kopu, 30 January 2008 - 13:01.


#18
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
deci vad ca nimeni nu stie cine sunt membrii fondatori ai partidului fsn. Ce dracu, e o informatie asa de secreta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate