Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#1909
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Nu-ți pune speranțele în asta. În fond tot ce contează e să ai un telefon în parametrii de funcționare.

#1910
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

View PostOrange_helper, on 03 mai 2015 - 16:13, said:


Salut,

Am verificat aceasta situatie si ti-am raspuns prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper
pe orange.ro eu nu gasesc diferente intre EUROPA si UE... toate tarifele sunt date pt EUROPA...

Tarifele pentru apelurile internationale depind doar de zona de tarifare în care apelezi. Este simplu sã stii cât costã un apel deoarece sunt doar 4 zone tarifare, fiecare cu un tarif unic.
zona destinatia tarif (EUR /minut)
abonamente de voce
pentru mobil
zona 0 Europa (retele fixe),
SUA si Canada 0.372
zona 1 Europa - numai retelele mobile si Israel 0.558

imi poti spune unde scrie ca este vb de UE?

#1911
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Da, ceea ce găsești pe site-ul Orange sunt tarife (deci costuri) pentru diferite țări din Europa.
Pe de cealaltă parte, acele 200 minute de care vorbești tu, în actul adițional primit de la Orange, sunt cu adresabilitate directă pentru Uniunea Europeană. Vezi aici un exemplu în acest sens...
Verifică-ți și tu contractul (sau actul adițional) primit de la Orange, acolo trebuie să fie specificat clar ce și cum...

#1912
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postiulian93, on 03 mai 2015 - 19:22, said:

@Orange_Helper ce frecvente de 4G folosește Orange in București /Ilfov si localitățile din jurul acestuia sau in interiorul altor orașe !
Întreb pentru ca doresc sa schimb telefonul cu unul 4G si vrea sa stiu daca lipsa uneia din frecvente ( 800/1800/2600) ar încurca așa mult !
Nu ma interesează artificiile de marketing cu viteze maxime pana la X Mbps ci strict frecventa preponderenta sau pe care se pune accent !
Mersi !

Salut,

Orange Romania ofera serviciul 4G pe frecventele 800/1800/2600 MHz. Daca doresti achiztionarea unui Iphone 5, poti folosi serviciile 4G Orange in orasele Brasov, Bucuresti, Cluj Napoca, Galati, Iasi si Timisoara. Detalii suplimentare legate de fiecare zona in parte nu sunt disponibile.

Cu prietenie,
Orange Helper

#1913
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postwrc2007, on 04 mai 2015 - 08:02, said:

pe orange.ro eu nu gasesc diferente intre EUROPA si UE... toate tarifele sunt date pt EUROPA...

Tarifele pentru apelurile internationale depind doar de zona de tarifare în care apelezi. Este simplu sã stii cât costã un apel deoarece sunt doar 4 zone tarifare, fiecare cu un tarif unic.
zona destinatia tarif (EUR /minut)
abonamente de voce
pentru mobil
zona 0 Europa (retele fixe),
SUA si Canada 0.372
zona 1 Europa - numai retelele mobile si Israel 0.558

imi poti spune unde scrie ca este vb de UE?

Salut,

In urma situatiei sesizate am inregistrat o solicitare catre colegii nostri. Gasesti numarul de referinta din baza noastra de date, prin sectiunea de mesaje private.

O zi buna,
Orange Helper

#1914
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014
Daca vreau sa schimb o cartela prepay normala intr-un microsim, ma costa ceva?
Unde se schimba , in orice Orange store sau doar in Orange Shop?
Cartela e portata de putin timp din alta retea pe Orange. Cum e?

#1915
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 16.08.2007
As dori sa iau legatura cu un consultant orange dar nu pot deoarece mi-am portat numarul.Exista un numar de telefon la relatii cu clientii orange pentru cei ce sunt din alte retele?

#1916
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Da trebe sa existe. Intra pe orange.ro sectiunea contact.

#1917
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 16.08.2007

View PostVladutzU2013, on 04 mai 2015 - 17:50, said:

Da trebe sa existe. Intra pe orange.ro sectiunea contact.
este un numar 021 2033033 dar robotelul imi cere un numar valid de telefon si odata ce numarul meu e din alta retea nu pot sa iau legatura cu cei de la relatii clienti orange.

#1918
serpe66

serpe66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 28.03.2006
multumesc Orange Helper...problema cu tableta s-a rezolvat chiar mai bine decat speram...a fost schimbata cu alt model...ms mult...

#1919
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postdany23ro, on 04 mai 2015 - 17:32, said:

As dori sa iau legatura cu un consultant orange dar nu pot deoarece mi-am portat numarul.Exista un numar de telefon la relatii cu clientii orange pentru cei ce sunt din alte retele?

Salut,

Poti intra in legatura cu unul dintre colegii mei atunci cand suni de pe un numar dinafara retelei, daca apelezi numarul 021 203 33 33 - Serviciul Orange - Informatii Generale (apel cu tarif standard din orice retea).

O zi buna,
Orange Helper

#1920
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 08.12.2001
Buna.

Actualizarea la Android 5.0 Lollipop pentru Samsung Galaxy S4 i9505 se spunea ca va fi la sfarsitul lunii aprilie. Cand e termenul exact, ca inca nu a aparut?

#1921
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013

View PostOrange_helper, on 02 mai 2015 - 08:22, said:



Salut,

Iti multumim pentru interesul manifestat fata de produsele achizitionate din magazinele Orange.
In momentul in care actualizarea va putea fi realizata, informatia va aparea pe site-ul Orange la sectiunea corespunzatoare. Te asiguram ca o usoara intarziere a actualizarii la versiunea Android 5.0, pentru telefonul mentionat, are ca singur scop testarea cat mai amanuntita a noului soft.

Cu prietenie,
Orange Helper
Uite si raspunsul. Era pe pagina anterioara.

#1922
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 08.12.2001
Imi asum vina, mersi de atentionare :)

Deci raspunsul este "candva".

#1923
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
ce bonus se ofera la incarcarea cu 7 euro credit?

#1924
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postpartyman, on 06 mai 2015 - 14:07, said:

ce bonus se ofera la incarcarea cu 7 euro credit?


Salut,

Daca reincarci contul tau cu 7 Eur,o vei primit 0.90 Eurocenti pentru programul Phone Credit. Pentru reincarcarea cu aceeasi valoare efectuata din contul online, vei primi 1.35 Euro. Mai multe detalii poti afla aici: https://www.orange.r...epay/bonus.html

O zi buna,
Orange Helper

#1925
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View PostOrange_helper, on 06 mai 2015 - 14:48, said:



Salut,

Daca reincarci contul tau cu 7 Eur,o vei primit 0.90 Eurocenti pentru programul Phone Credit. Pentru reincarcarea cu aceeasi valoare efectuata din contul online, vei primi 1.35 Euro. Mai multe detalii poti afla aici: https://www.orange.r...epay/bonus.html

O zi buna,
Orange Helper
nu despre asta era vorba.

#1926
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postpartyman, on 06 mai 2015 - 19:03, said:

nu despre asta era vorba.


Salut,

Daca nu ai facut referire la programul Phone Credit, te rugam sa ne oferi printr-un mesaj privat mai multe detalii despre informatia solicitata pentru a-ti putea raspunde punctual.

O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate