Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Firma Flash Max Tg. Mureș - cu ce se ocupă?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Ei îți trimit o invitație să îți faci gratuit analizele însă arată clar ca o reclamă pentru ceva produse.

Attached Files



#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
O fi ceva de genu' http://forum.softped...le/page__st__54

#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
mai mult ca sigur is aia cu oalele lor din otel medicinal.
a patit`o si soacra, chiar a pacalit-o si a cumparat un set la 3500 ron.  doar ca le ei le prezentau ca sunt din otel medicinal si prostii de alea de 2 lei.
http://www.evz.ro/de...re-1044770.html

garantez ca e aia. doar ca firma e alta.

in cele din urma nu`i prost cine cere, ii prost cine da.
totusi recomand sa te duci, iti faci un set de analize si ii faci de fahat in fata publicului care va fi prezent.
scoti o hartie s-o ai cu tine la link-ul care ti l-am dat.
il suma de 3500 soacra a primit un set de oale, o plita de aia la curent vitroceramica sau cum s-o numi si un aparat de masaj. dupa ce i-am aratat ce m**e a luat ne-am uitat la preturi
oalele 400 roni, plita 700 ron si aparatul de masaj 250 lei.

in mesajul lor pentru cumparatori prezinta tot setul la undeva 12.000 lei doar ca au o promotie si primii 5 clienti le vor cumpara cu doar 3500 de lei.
eu zic sa te duci si sa vii sa ne zici cum a decurs "prezentarea"

ps : pe hartia aia nu trebuia sa apara si numele firmii si o stampila, ceva ?

Edited by D3an, 29 January 2014 - 11:21.


#4
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 D3an, on 29 ianuarie 2014 - 11:27, said:

a patit`o si soacra, chiar a pacalit-o si a cumparat un set la 3500 ron.  doar ca le ei le prezentau ca sunt din otel medicinal si prostii de alea de 2 lei.
oalele 400 roni, plita 700 ron si aparatul de masaj 250 lei.

Si cica romanii n-au bani, soacra ta, îi avea cash ? sub perna ? Posted Image

#5
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
=))))  " „Sunt din material folosit la staţiile orbitale” aerian tre sa fii sa nu razi la asa ceva. Adevarul e ca unii romani sunt inventivi dar se pare ca si prostia e peste limite si partea amuzanta incepe atunci cand cele doua tabere se intalnesc


http://www.evz.ro/de...re-1044770.html

#6
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

 opop, on 29 ianuarie 2014 - 11:30, said:

Si cica romanii n-au bani, soacra ta, îi avea cash ? sub perna ? Posted Image
ii avea cash dar nu sub perna. ii tine in dulap. mai bine nu ii avea.
cum ziceati prostia e mare. de multe ori i-am spus nu credeti toate prostiile. de la topshop are cumparate vreo 4 produse, ultimul produs : o perna cu ioni de argint....i-auzi...cand ii aud numa fac cu nervii. adevaru e ca astia mai batrani pun repede botul.

#7
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Scrie ca vei beneficia de o analiza alternativa gratuita. Ceva trebuie sa platesti cu siguranta.
Sunt curios in ce consta aceasta analiza.

#8
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011

 D3an, on 29 ianuarie 2014 - 11:27, said:


ps : pe hartia aia nu trebuia sa apara si numele firmii si o stampila, ceva ?
Este pe plic. Invitația nu am primit-o eu, ci o prietenă de familie. E drept, are în jur de 70 de ani.

#9
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
eu i-as zice sa stea acasa si sa-si vada de treaba. astea sunt prostii sa pacaleasca batranii cu fel de fel de "miracole"

#10
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 D3an, on 29 ianuarie 2014 - 12:11, said:

ii avea cash dar nu sub perna. ii tine in dulap. mai bine nu ii avea.
cum ziceati prostia e mare. de multe ori i-am spus nu credeti toate prostiile. de la topshop are cumparate vreo 4 produse, ultimul produs : o perna cu ioni de argint....i-auzi...cand ii aud numa fac cu nervii. adevaru e ca astia mai batrani pun repede botul.

Priveste partea buna, ruleaza banii in economie, probabil aia o sa-si ia ultimul iphone de banii aia, dar macar platesc tva si dau banii mai departe. Probabil jumatate din banii lichizi sunt in dulapurile batranilor.

Decat sa iti tii averea in dulap Posted Image

Edited by opop, 29 January 2014 - 14:16.


#11
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
eu as merge sa ii fac de rahat

#12
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
http://www.listafirm...x-srl-31219397/
inscrisa de mai putin de 1 an la registrul cometrului.

Edited by D3an, 29 January 2014 - 20:32.


#13
WinterS

WinterS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.02.2014
Salutare.
Parintii mei au primit recent 2 astfel de invitatii si se pregateau sa mearga la ''consultatii'', asa ca mi-am alocat putin timp pentru a vedea despre ce este vorba.
In primul rand, invitatiile in sine:
- prima ptr 05.02.2014 ( Locatia: Hotel Carol Str Mihail Kogalniceanu Nr 15, Constanta) Ora 15.00
- a doua ptr 18.02.2014, (Hotel Tineretului, C-ta) Ora 09.30.
In nici una dintre cele doua invitatii nu apare nici un fel de antet sau referire la persoana fizica sau juridica care a emis-o, lucru total atipic pentru orice fel de firma, societate, clinica sau spital de orice fel care pretinde ca se ocupa cu ''analize''' medicale , mai mult sau mai putin ''alternative''.
Singura referire la ''Flash Max''' se afla pe stampila de pe plicuri, unde este mentionata si adresa plus un numar de telefon (0753783879).

In lista de ''analize''' care apare pe fotografia invitatiei prezentata de utilizatorul Benis la inceputul topicului, se pot vedea analize pentru ''Calitatile Fizicii Fundamentale'' (sunt analize de sanatate sau de fizica nucleara? )  iar la punctul 21. analize ptr .....glandele mamare (  Posted Image  ?!? ).
In invitatiile trimise parintilor mei, de data mai recenta, aceasta lista nu mai apare.
In schimb apare mentiunea ca ''Decizia de a participa la eveniment va apartine in totalitate''. Acesta e un mod elegant de a spune ''esti pe barba ta, nu te-am obligat sa vii''..

Am verificat activitatea societatii Flash Max atat cat mi-a fost posibil si am aflat ca:

- A fost inregistrata in Februarie 2013 , iar conducerea este asigurata de un domn L. , cetatean maghiar.  

- Adresa firmei figureaza in orasul Targu Mures, Str. Podeni nr. 13, Mansarda Corp D, Ap. 2 .
Interesanta adresa pentru o firma, clinica, societate sau ce se pretind ei a fi, care se ocupa cu ''analize'' medicale.
Mai stie cineva vre-o clinica medicala care functioneaza in apartamentul 2 de la mansarda ?

- Pe Google Map - Google Streetview  se observa ca adresa mentionata se afla intr-o zona limitrofa a orasului, iar numarul 13 figureaza intr-un imobil de inchiriat.
As adauga aici poza luata cu ''print screen'' dar nu stiu cum se introduce un Thumbnail, dar o poate gasi oricine cu ''Google Street View''.

In concluzie ,fiecare face ce vrea, dar eu personal imi voi informa parintii ca NU este cazul sa se deranjeze ptr a da curs invitatiei.

Tineti minte oricum ca : 1) Nici o oala din lume nu vindeca boli, indiferent din ce este facuta (chiar si din table de pe statii spatiale) si 2) Analizele se fac doar in laboratoare de specialitate, de catre medici care isi tocesc coatele pe bancile facultatilor de Medicina cel putin 6 ani, urmati de alti minim 4 ani de rezidentiat.

Restul sunt prostii (ca sa nu le zic escrocherii).

Edited by WinterS, 16 February 2014 - 22:20.


#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Desigur, nici eu unul nu aș recomanda la nimeni să meargă la tot felul de prezentări dubioase, eu unul m-aș duce la plesneală, doar că nu prea am timp :)

#15
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Protocol se da ? :D au bufet suedez ?

#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Tocmai m-a sunat o domnisorica sa imi trimita o invitatie din asta. Cica mergem 4 persoane si facem o gramada de analize gratuite... Invitatia nu se poate trimite pe mail, ceva, musai sa vina prin posta.

Edited by slai, 09 April 2014 - 13:48.


#17
baubau666

baubau666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.12.2013
O noua firma imparte tepe pensionarilor chemati la prezentari. "Life line promotion srl" M-am uitat pe internet dupa produsele respective, cu care au prostit-o pe soacra mea si pot sa va spun ca le-am gasit pe ebay pentru pretul de cativa dolari. Sunt produse chinezesti care nu au niciun efect benefic pentru sanatate. Invatatura pentru toti,sa nu cumparati de la ei pentru ca doar ii imbogatiti fara sa primiti ceva de calitate in schimbul baniilor grei pe care ii platiti.
Life line promotion srl. Sediu social: Municipiul Braşov,Strada 13 DECEMBRIE, Nr. 209,

#18
avramadrian

avramadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2013
O cunostinta de a mea a fost invitata de Lifeline promotion Braşov. Nu recomand nimanui sa mearga la prezentarile lor. Este o teapa!!! O pacaleala la adresa oamenilor. Nu va lasati sa va pacaleasca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate