Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Silueta dupa nastere

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#19
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

Quote

Norwegian soccer player's wife criticized for post birth body
Lol!
Normal ca s-au scandalizat gogosile care mergeau la sala doar sa ii arate lu iubi ca ele se straduiesc, dar pur si simplu nu pot slabi.
"Stii tu ca si mama are cu tiroida. Mananc ca o vrabiuta, dar nu stiu cum dreq se pun munti de osanza pe solduri. Si jur ca la sala fac cardio cu 80 puls."

#20
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View PostThair, on 04 ianuarie 2014 - 16:30, said:


"Stii tu ca si mama are cu tiroida. Mananc ca o vrabiuta, dar nu stiu cum dreq se pun munti de osanza pe solduri. Si jur ca la sala fac cardio cu 80 puls."

:D

#21
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
http://proxtu.ro/softpedia/asthma.jpg

#22
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postproxtu, on 05 ianuarie 2014 - 01:53, said:

http://proxtu.ro/softpedia/asthma.jpg

:lol:

#23
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postcorina_geo, on 03 ianuarie 2014 - 18:37, said:

Nu stiu cati dintre voi ati citit stirea asta:
http://www.nydailyne...ticle-1.1533715
http://www.dailymail...ody-selfie.html


[ http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1533711.1385856232!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/wag1n-4-web.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Este vorba despre sotia unui fotbalist norvegian, in varsta de 26 de ani, pasionata de fitness, cu un corp demn de invidie. Ceea ce a starnit o mare furtuna mediatica este ca poza de mai sus a fost facuta la 3-4 zile dupa ce a nascut o fetita frumoasa si sanatoasa. O multime de tabloide, televiziuni, etc. au vorbit despre gestul ei, covarsitor negativ, ca si cum ar fi comis un mare pacat ca a postat poza si mai ales ca nu arata ca o balena esuata, asa cum arata multe mame la cateva zile dupa nastere.

Mie mi se pare o ipocrizie fara margini, mai ales cand mesajele vin din partea unora care nu pot sa-ti tina sub control apetitul si ajung obeze la varsta ei sau chiar inainte. Atata timp cat doctorii nu au avut nicio problema cu regimul ei de viata si fatul nu a avut nimic de suferit, ba din contra, probabil ca s-a nascut mai sanatos decat copilul uneia care se imbuiba ca o vaca profitand de povestea comoda cum ca o gravida poata , chiar trebuie sa manance orice si oricat, ca un fel de "destrabalare" culinara ca mai apoi sa se vaita ca are varice, ca nu poate sa slabeasca etc.

Blogul Carolinei il gasiti aici:

http://fotballfrue.no/

Sau in varianta tradusa aici:
http://translate.goo...fotballfrue.no/

Voi ce parere aveti ? Mie mi se pare o femeie/acum mamica foarte draguta si o admir pentru corpul pe care il are, nicidecum nu m-as gandi sa arunc cu noroi ca vai e prea slaba, ca e anormal sau mai stiu eu ce. Cred ca o ajuta mult si genetica si bineinteles , faptul ca a continuat sa faca exercitii sa traiasca foarte activ si pe termenul sarcinii (care nu e nicidecum periculos ba din contra) a ajutat-o sa nu ia mai multa greutate decat trebuia. (poza de mai jos e facuta cu cateva zile inainte de nastere)

[ http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/11/30/article-2515971-19B9CC7B00000578-253_634x469.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


ca sa iti spun sincer, aia nu e burta de 9 luni cu copil la 3 kile (aka asa cum ar trebui sa se nasca)

daaar, pe mine nu ma agita sub nicio forma cate kile a luat una sau alta in timpul sarcinii, ca nu e treaba mea, ci doar a ei :)

#24
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

View Postanknic, on 08 ianuarie 2014 - 20:30, said:



ca sa iti spun sincer, aia nu e burta de 9 luni cu copil la 3 kile (aka asa cum ar trebui sa se nasca)

daaar, pe mine nu ma agita sub nicio forma cate kile a luat una sau alta in timpul sarcinii, ca nu e treaba mea, ci doar a ei Posted Image

2700 grame cica ar fi avut fetita ei la nastere...

#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar mai e si lichidul amniotic.

#26
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005
Multe femei o dau p'aia cu "cere copilul". Neah...vrajeala...cauta o scuza ca sa se indoape. Si e normal ca in timpul sarcinii sa ia 20kg....literally. Dupa care tre sa manance la fel...ca deh, tre sa alapteze.
Cu nevasta-mea a fost altfel. Da, a avut pofte now and then. Dar atat. A luat max 10kg in timpul sarcinii (de la 54 la max 64). La 2 ani dupa nastere era la 53kg. Cum? Simplu....alimentatie controlata (nu dieta) si sala. Bine...simplu pt unii (unele)...caci altii (altele) gasesc 1000 scuze ca sa stea la tv si sa bage shaorme cu de toate.

#27
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
in sarcina doar plodu cu toate lichidele si retentia de apa aferenta ajung pe la 7 kg.(mai mult daca e un fat mare sau sarcina gemelara)

ceea ce mi se pare mie putin anormal e dimensiunea burticii ei la 38 de saptamani. dar na, poate e genetica afacerea. oricum, daca ea asa a putut sa faca excelent. dar hai sa fim totusi rezonabili. parerea mea e ca da, o femeie se poate ingrasa in sarcina pt ca isi da voie si intr-un fel e normal. e ca un cheat la o viata de dieta atent supravegheata pt a arata bine. DAR, parerea mea e ca, in urmatoarele 6 luni-1 an trebuie sa revina la greutatea normala. cat timp alaptezi consumi enorm de multe calorii(mai multe ca in sarcina) si daca stii sa mananci cu cap vei reveni la greutatea anterioara fara sa faci mari eforturi. daca nu revii inseamna ca ceva nu faci cum trebuie si atunci chiar nici empatia mea de pofticioasa nu poate intelege.

#28
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007
Cu fi`mea m-am ingrasat+28 dar nu se pune,a fost o lupta intre viata si moarte.
Acum am 47 de kile.

#29
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postjeffy86able, on 03 ianuarie 2014 - 18:43, said:

Pai ce te asteptai la toate balenele revarsate dupa nastere ?
Nu era de asteptat sa arunce cu noroi in aia mai supla si mai frumoasa ca n-a stat in pat si nu s-a indopat cu ciocolata ?
Credeam ca la straini e mai putin intalnita mentalitatea asta .

Pe mine nu m-ar deranja sa fiu o balena revarsata dupa nastere. N-am antrenor personal, nici dietetician, nu sunt nevasta de fotbalist, nici madam Luciu sa merg la shopping toata ziua. Sofia Vergara nici nu s-a mai deranjat cu sarcina, a folosit mama purtatoare direct.

Eu imi imaginez ca la nici o saptamana dupa nastere o sa fiu inca fascinata de plod, nu c-o sa-mi pun poze pe net in chiloti.

View PostWuR, on 09 ianuarie 2014 - 11:14, said:

Multe femei o dau p'aia cu "cere copilul". Neah...vrajeala...cauta o scuza ca sa se indoape. Si e normal ca in timpul sarcinii sa ia 20kg....literally. Dupa care tre sa manance la fel...ca deh, tre sa alapteze.
Cu nevasta-mea a fost altfel. Da, a avut pofte now and then. Dar atat. A luat max 10kg in timpul sarcinii (de la 54 la max 64). La 2 ani dupa nastere era la 53kg. Cum? Simplu....alimentatie controlata (nu dieta) si sala. Bine...simplu pt unii (unele)...caci altii (altele) gasesc 1000 scuze ca sa stea la tv si sa bage shaorme cu de toate.

Si ce se intampla daca lua in timpul sarcinii 20 kg literally?

Si tanti asta care mananca numai banane o sa fie gazela dupa nastere:
http://shine.yahoo.c...-194918045.html

Ce conteaza de ce are nevoie copilul ca sa se dezvolte sanatos, important e sa fie ea svelta.

Ma intreb de unde rezerve sa-l alapeze.

Nu ma intelegeti gresit, bravo femeilor care-si revin la 6 luni- 1 an dupa nastere si care nu se ingrasa mai mult decat e sanatos in timpul sarcinii.

Dar fetitele astea care sunt atat de obsedate de cum arata mi se par egoiste.

#30
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
In legatura cu egoismul: pana ea arata ca o balena esuata, sotul are voie sa dea pe la fetitele obsedate de cum arata, sau trebuie sa stranga din dinti si sa inghita besinile balenei ?
Stia asta dinainte, sau i s-au spus doar povesti cu cat de minunat e sa isi futa 20 de ani din viata pentru damblaua ei ?

Quote

Ce conteaza de ce are nevoie copilul ca sa se dezvolte sanatos, important e sa fie ea svelta.
Daca nu ai cunostinte despre nutritie, nu-i vei putea asigura cele necesare, iar daca ai, vei sti sa o faci in asa fel incat sa nu te ingrasi.

#31
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostRiver_Song, on 16 ianuarie 2014 - 07:34, said:

N-am antrenor personal, nici dietetician, nu sunt nevasta de fotbalist, nici madam Luciu sa merg la shopping toata ziua. Sofia Vergara nici nu s-a mai deranjat cu sarcina, a folosit mama purtatoare direct.
Mno. Ma uitam la o colega (ca tot a nascut recent, deci mi-e proaspata amintirea), n-a pus pe ea nimic vizibil in afara de o burta mare. :D La nici una din cele doua sarcini. La cateva zile dupa nastere arata normal, ca inainte. Nici nu cred ca si-a cumparat haine de gravida, blugii inca i se inchideau sub burta si in sus a purtat mai mult bluze elastice.
A mancat absolut normal, n-a facut sport sa dea pe afara si nici nu-i vedeta :lol:. Doar ca e de la mama natura destul de slaba deci a ajutat-o si genetica in privinta asta.

Cat despre tanti din prima postare, poza in rochia neagra mi s-a parut normala. Totusi acum am deschis si eu articolul si intradevar, poza in pijamale cu burta la 38 de saptamani e scary, acolo chiar are burta mica. Totusi nici copilul n-a fost foarte mare si poate e unghiul dubios. Sau poate e modificata :habarnam:.

View PostThair, on 16 ianuarie 2014 - 08:22, said:

In legatura cu egoismul: pana ea arata ca o balena esuata, sotul are voie sa dea pe la fetitele obsedate de cum arata, sau trebuie sa stranga din dinti si sa inghita besinile balenei ?
Stia asta dinainte, sau i s-au spus doar povesti cu cat de minunat e sa isi futa 20 de ani din viata pentru damblaua ei ?
Trecand peste (ceea ce ar trebui sa fie putine) exceptii, presupun ca majoritatea barbatilor care se hotarasc sa aiba un copil cu gagica sunt constienti ca duamna n-o sa mai fie la aceeasi silueta cel putin in urmatoarele 9 luni si ca macar cateva saptamani dupa nastere sexul intre ei e no-no. Oh, da, si ca flatulenta mai mult sau mai putin controlata e la ordinea zilei :roflmao:.
Daca e numai damblaua ei atunci n-au fost suficient de barbati ca sa zica ca ei nu vor copchil. :lol:

Mai exact, io's de acord ca nu-i de dorit sa ajungi balenuta da' hai sa nu o dam in extreme. :D

#32
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010

View PostRiver_Song, on 16 ianuarie 2014 - 07:34, said:




Si tanti asta care mananca numai banane o sa fie gazela dupa nastere:
http://shine.yahoo.c...-194918045.html

Ce conteaza de ce are nevoie copilul ca sa se dezvolte sanatos, important e sa fie ea svelta.

Ma intreb de unde rezerve sa-l alapeze.

Nu ma intelegeti gresit, bravo femeilor care-si revin la 6 luni- 1 an dupa nastere si care nu se ingrasa mai mult decat e sanatos in timpul sarcinii.

Dar fetitele astea care sunt atat de obsedate de cum arata mi se par egoiste.

Eu nu stiu cum dracu se face ca 'curvele astea uscate' care stau pe verzituri, mananca atent in  general, se duc la sala, iau chiar suplimente! Posted Image Posted Image Posted Image   sunt mai sanatoase, arata mai bine la 40 de ani decat altele la 20, plozii lor la fel....
AR PUTEA FI O COINCIDENTA, AR PUTEA FI..DAR CINE MAI CREDE IN COINCIDENTE ?! TREZITI-VA FEMEILOR !!! Posted Image

#33
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostDev, on 16 ianuarie 2014 - 08:56, said:

Trecand peste (ceea ce ar trebui sa fie putine) exceptii, presupun ca majoritatea barbatilor care se hotarasc sa aiba un copil cu gagica sunt constienti ca duamna n-o sa mai fie la aceeasi silueta cel putin in urmatoarele 9 luni si ca macar cateva saptamani dupa nastere sexul intre ei e no-no. Oh, da, si ca flatulenta mai mult sau mai putin controlata e la ordinea zilei Posted Image.

Daca e numai damblaua ei atunci n-au fost suficient de barbati ca sa zica ca ei nu vor copchil. Posted Image
M-am gandit cu o mutare in avans. Ar fi trebuit sa specific.
Evident ca, insarcinata fiind, femeia nu va mai arata la fel, dar nu despre asta e vorba ci despre faptul ca o data ce te-ai obezit sunt sanse mari sa ramai acolo.
Procentul persoanelor supraponderale care slabesc si se mentin este infim.
Din timp trebuie sa se gandeasca la asta, nu sa rumege baliverne cum ca e bine pentru copil, ca are o scuza pentru ca dpdv hormonal e data peste cap & shit.

Copilul este sacrificiul suprem pe care un barbat il face pentru femeia iubita.
Nu are nici un sens sa te inhami la jug pentru o duduie cu mentalitate de tarancuta descurcareata, castrata emotional.
Femeile capabile de iubire pot fi numarate pe degetele de la o mana ciunga.
Daca nu esti iubit, ca barbat, practic nu te alegi cu absolut nimic din toata treaba asta.
Ti-e mult mai bine singur.
Pana la copil, primesti un demo cosmetizat.
Pentru un cacacios, femeia e in stare sa joace de Oscar rolul de femeie iubitoare.
Urasc @izdele!
Pe de alta parte ma bucur pentru specia noastra.
Suntem in siguranta!Posted Image

#34
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View PostThair, on 16 ianuarie 2014 - 12:04, said:

Copilul este sacrificiul suprem pe care un barbat il face pentru femeia iubita.
Nu are nici un sens sa te inhami la jug pentru o duduie cu mentalitate de tarancuta descurcareata, castrata emotional.
Femeile capabile de iubire pot fi numarate pe degetele de la o mana ciunga.
Cumva cred ca depinde si de cercurile prin care te invarti, da'  e trist intradevar sa dai numai peste tarancute castrate emotional.
Cat despre sacrificiul suprem, am prin preajma destule cupluri de cunoscuti la care barbatii erau/sunt mai nerabdatori sa aiba un copil decat femeile :lol:.

View PostThair, on 16 ianuarie 2014 - 12:04, said:

Pentru un cacacios, femeia e in stare sa joace de Oscar rolul de femeie iubitoare.
Si asta mi se pare trist. Un copil facut intr-un cuplu de oameni care se iubesc pare o continuare fireasca a relatiei, dar o relatie inceputa/mentinuta cu scopul de a face un copil... No comprendo. :habarnam:

#35
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostDev, on 16 ianuarie 2014 - 13:35, said:

Cat despre sacrificiul suprem, am prin preajma destule cupluri de cunoscuti la care barbatii erau/sunt mai nerabdatori sa aiba un copil decat femeile .

Un copil facut intr-un cuplu de oameni care se iubesc pare o continuare fireasca a relatiei, dar o relatie inceputa/mentinuta cu scopul de a face un copil... No comprendo.
Evident!
Au primit demo-ul ala cosmetizat.
Urmareste-i si poveste peste zece ani cum merg lucrurile.

Pai asta din cauza ca eu traiesc in lumea plina de tarancute pe interes, iar tu intr-o lume plina de iubire, cu curcubee si privighetori.
Genul asta de povesti sunt bagate mereu la inaintare, dar cand privesti in jur, vezi cu totul si cu totul altceva.

Edited by Thair, 16 January 2014 - 13:56.


#36
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Mai e cineva care se intreaba cum poti avea tonusul ala muscular la 4 zile dupa nastere si dupa o sarcina in care e evident pentru toata lumea (sper) ca nu se pot face 200 de abdomene pe zi pana in ultima zi a sarcinii? :yawn:

Nu, nu-s o balena esuata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate