Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Ce anunță Digi săptămâna aceasta?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
483 replies to this topic

#1
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Ei vorbesc de cea mai mare viteză de acces la internet. Despre ce viteză să fie vorba? :huh:

#2
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Paidaxa cea mai mare declarata in momentul asta este 200 la upc o sa fie >  200 -)))

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Pai UPC in viitor o sa anunte 240 Mbps, asa ca ma asteptam ca viteza anuntata de RDS sa fie minim 300 Mbps.

Cum ar suna un abonament Fiberlink 3 la 49 de lei cu 500 Mbps ?

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Logic, ceva mult mai sus decat 200.

Cam asa, 300 sau chiar 500 ar fi de bun simt, sa nu-i stresam cu 1.000 ca nu sunt multe PC-uri care duc asa ceva, al meu la 300 are avea maximul maximorum, HDD SATA de 160 GB, 1 Ghz procesor si 1 GB RAM.

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 16:23.


#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
unde anunta? de curiozitate doar, nu mai sunt clientul lor, dar n-am incetat sa-i injur.
ma joc cu 1Gbps in momentul de fata, asa ca orice e sub, nu ma pasioneaza.

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Ah, ai trecut la o retea de cartier. Anunta de saptamana viitoare, vor avea peste 200 mbps in mod sigur.

#7
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
200 Mbps oferă UPC-ul. Eu cred ca vor aduce Gigabit.

#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View Postdygey, on 04 octombrie 2013 - 16:30, said:

unde anunta? de curiozitate doar, nu mai sunt clientul lor, dar n-am incetat sa-i injur.
ma joc cu 1Gbps in momentul de fata, asa ca orice e sub, nu ma pasioneaza.
Si ce daca ? Si eu am acum 1 Gbps la o retea de cartier din Bucuresti, asta nu inseamna ca nu o sa-mi iau si de la RDS abonamentul cel mai mare la internet. :D

#9
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Digey,ce provider?Local?

#10
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Da tari cartiere aveti voi. Unde sint eu e doar rds cel mai mare. Cine are noroc si sta la casa poate opta pentru fiberlink 2, cei de la bloc eoc.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Bun. :)

Sunt convins ca va fi un nou abonament, nu ar avea nimic de castigat daca ar face upgrade-uri gratuite ca pana acum.

"O nouă stea a căzut! www.u p c.ro"

Edited by MembruAnonim, 04 October 2013 - 16:41.


#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 04 octombrie 2013 - 16:38, said:

Da tari cartiere aveti voi. Unde sint eu e doar rds cel mai mare. Cine are noroc si sta la casa poate opta pentru fiberlink 2, cei de la bloc eoc.

La mine GPON la blocuri, GPON la case, ambele by RDS, in rest RTC prin sarmele impuscatului si un dulap la margine de oras, 8 mbps download 0,74 upload ADSL.

Asta tot zic si eu, retelele de cartier sunt nerelevante la nivel urban pe toata tara, RDS insa are o relevanta uriasa. Posted Image

#13
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011
Si eu zic gigabit.

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
O sa pun aici stirea cu anuntul RDS de saptamana viitoare.

Cine intra pe topic si nu a citit articolul nu are idee despre ce discutam noi aici.

http://www.zf.ro/bus...mpania-11455373

RCS&RDS iese din amorţeală: lansăm “cea mai mare viteză la Internet din România” anunţă compania

După mai multe luni de zile în care nu a mai lansat nicio ofertă nouă comercială sau vreo schimbare de tarife în oferta de servicii de voce şi date la nivel naţional, continuând doar sistematic şi în deplină tăcere să-şi extindă infrastructura şi să cumpere jucători mai mici din internet sau TV, compania românească RCS&RDS a convocat pentru săptămâna viitoare o conferinţă de presă care are ca temă anunţarea celei mai mari viteze la internet din România”, potrivit unei invitaţii transmise de operator către media.

“Vă invităm la conferinţa de presă <<Digi Net, cea mai mare viteză la internet din România>>, potrivit mesajului transmis de companie.

Chiar şi simpla convocare a unei conferinţe de presă de către RCS&RDS este un eveniment, compania organizând de regulă una sau două asemenea conferinţe pe an.

RCS&RDS este cel mai mare jucător de pe piaţa locală de servicii prin internet fix (cu peste 1,2 milioane de clienţi) şi un jucător semnificativ şi pe piaţa de servicii de internet mobil (320.000 de conexiuni în martie 2012).

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Pai gigabit sa fie. AMIN.

#16
dento

dento

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 08.02.2013

RCS&RDS a invitat presa la o conferinta in care vrea sa anunte cea mai mare viteza la internet fix din piată.



RCS&RDS, cel mai mare operator  local de comunicatii prin cablu, a transmis presei o invitatie la o conferinta de presa cu titlul: "Digi Net, cea mai mare viteza la internet fix din Romania'', eveniment care va avea loc saptamana viitoare. Totul are loc in contextul in care in luna august UPC, principalul rival pe piata de cablu, a anuntat lansarea serviciilor de internet fix la viteze de descarcare de pana la 200 Mbps, o viteza dubla fata de ceea ce ofereau RCS&RDS si Romtelecom.
In invitatia celor de la RCS&RDS se mai mai spune ca din partea companiei vor fi prezenti Valentin Popoviciu - Director Dezvoltare, Silviu Georgescu - Director Tehnic si Florin Nemes - Marketing Manager.
La data de 28 august, UPC Romania, al doilea mare operator de televiziune prin cablu, a anuntat ca, incepand din 2 septembrie, va pune in vanzare servicii de internet la viteze de descarcare de pana la 200 Mbps, o viteza dubla fata de ceea ce ofera competitia in prezent. Viteza de upload la noile servicii UPC este de pana la 6 Mbps. Noile viteze sunt oferite in noua orase: Bacau, Bucuresti, Cluj-Napoca, Constanta, Galati, Iasi, Ploiesti, Timisoara si Sibiu prin intermediul a doua pachete de servicii la preturi de la 65 de lei/luna.
Pe piata de internet fix, cei mai mari trei jucatori sunt RCS&RDS, Romtelecom si UPC.
Posted Image sursa http://economie.hotn...x-din-piata.htm

--------------------------------------------------------------------------------------------------
RCS&RDS iese din amorţeală: lansăm “cea mai mare viteză la Internet din România” anunţă compania.

RCS&RDS îşi adaugă la obiectul de activitate şi producerea de energie
Poziţia companiei RCS&RDS privind reducerea tarifelor de interconectare pentru telefonia mobilă
Cosmote şi RCS&RDS pun pe masă primele oferte de închiriere a reţelelor mobile
După mai multe luni de zile în care nu a mai lansat nicio ofertă nouă comercială sau vreo schimbare de tarife în oferta de servicii de voce şi date la nivel naţional, continuând doar sistematic şi în deplină tăcere să-şi extindă infrastructura şi să cumpere jucători mai mici din internet sau TV, compania românească RCS&RDS a convocat pentru săptămâna viitoare o conferinţă de presă care are ca temă anunţarea celei mai mari viteze la internet din România”, potrivit unei invitaţii transmise de operator către media.
“Vă invităm la conferinţa de presă <<Digi Net, cea mai mare viteză la internet din România>>, potrivit mesajului transmis de companie.
Chiar şi simpla convocare a unei conferinţe de presă de către RCS&RDS este un eveniment, compania organizând de regulă una sau două asemenea conferinţe pe an.
RCS&RDS este cel mai mare jucător de pe piaţa locală de servicii prin internet fix (cu peste 1,2 milioane de clienţi) şi un jucător semnificativ şi pe piaţa de servicii de internet mobil (320.000 de conexiuni în martie 2012)
Sursa: http://www.zf.ro/bus...mpania-11455373

Edited by megafanro, 04 October 2013 - 17:02.
UPDATE.


#17
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 17.02.2012
Cel mai bine ar fi sa fie fiberlink 3 la un pret mai mare pt ca sa faca fata la echipamente. Nu cred ca va fi ca pana acum cand mareau la toti viteza ,asta ar insemna sa schimbe la toti de pe scarile blocului deodata.

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Pai mor de curiozitate ce vor face la blocuri.Posted Image  Eu pe scara magazinului clar am vazut cu ochii mei ca e ONT Huawei HG 865 cu numai 1 port Gigabit Ethernet, o problema spinoasa pentru ei, switch-uri ZTE 10/100, fiabile nu ce petarde pune AKTA pe la tara.

Uite astea sunt la Brastavatu, se blocheaza la greu dupa ce se ia curentul:

http://www.tehnicb.r...tp/repotec8.htm

Edited by Neaceasca85, 04 October 2013 - 16:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate