Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Nu pot descarca nimic ..

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
hongru

hongru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.06.2011
Salutare tuturor..am si eu o problema...am reinstalat windows-ul acum 2 ore si totul era bine,puteam descarca orice program...acuma,cand sa iau orice program sau altceva se opreste la 99-100% si asa ramane.O sa va atasez si o imagine + ce am putut sa scanez cu un antivirus ,poate din cauza lor nu pot face nimic...Ma puteti ajuta ?:D

[ http://img59.imageshack.us/img59/3503/n356.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
ai incercat cu alt browser? gen IE? ai dat restart?

#3
hongru

hongru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.06.2011
Da.Am incercat si cu Internet Explorer,acelasi rezultat,nu pot salva sau sa dau run,adica se blocheaza la 99% :|.Am dat si restart si nimic...

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Ce antivirus e ala  care iti detecteaza toate fisierele .exe drept virusi ? :huh:

Dezactiveaza temporar AV-ul daca ai incredere in sursele alea sau umbla prin setari, trebuie sa fie ceva pe-acolo care iti strica distractia cu .exe-urile

#5
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
Aduţi aminte ce setări de optimizare ai făcut...

#6
hongru

hongru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.06.2011
Malwarebytes se numeste antivirusul....si eu cred ca din cauza acestor virusii nu pot descarca mai nimic de pe net...Nu reusesc sa scap de ei..
Setari de optimizare?

#7
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Sality parca se lua de pe stick-uri infectate. Ai introdus cumva un stick in calculator?

#8
hongru

hongru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.06.2011
Mai atasez 2 imagini...se pare ca am o problema serioasa cu virusii si nu pot scapa de ei x( http://imageshack.us...ges/9/cax8.png/ + aceasta imagine cu aceste 2 fisiere...le sters si dupa 30-60 de secunde reapar inapoi...http://imageshack.us...s/812/um1f.png/

Edit:Da,am introdus...

Edited by hongru, 08 July 2013 - 23:28.


#9
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Regula de baza este sa folosesti un antivirus adevarat, chiar si trial si Panda USB Vaccine si sa ai grija ce iei de pe stick-uri.

#10
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Posthongru, on 08 iulie 2013 - 22:28, said:

am reinstalat windows-ul
dar i-ai dat format sa inteleg? sau nu?

#11
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Scaneaza intai cu Bitdefender Rescue CD... instructiuni aici. Dupa ce boot-ezi trebuie sa ai conexiune la internet, ca sa isi poata face update. Apoi foloseste un antivirus free plus Malwarebytes. Succes!

#12
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Este din cauza virusilor sau a fisierelor deteriorate in partitia windowsului XP:
1.Fa-ti un CD-BOT cu un Antivirus cum ar fi Karpensky-Rescue CD Scaneaza cu el!

2.Ia fa si o scanare la HDD (Cu un program)
3.Incerca acuma pe dekstop sa faci o scanare cu Dr.Web Cureit il descarci de http://www.freedrweb.com/cureit/ (AICI IN JOSU PAGINII DOWLOAD)

4.REinstalezi windowsul si formatezi Format NTFS file 32 in partitia windowsului Dar fara Quick!


Atentie cand scanezi poti scana in Safe Mod! SAU Deconectezi internetul de la pc+inchizi toate aplicatiile care ruleaza pe dekstop si Yahoo mess,Skype etc

Edited by VladutzU2013, 09 July 2013 - 08:09.


#13
hongru

hongru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.06.2011
Da ,i-am dat format. Pana la urma l-am reinstalat din nou ,am urmat pasul 4 al lui VladutzuU2013,pentru ca pasul 3 nu ma lasa sa intru pe acel site si nici sa il descarc accesand alte site-uri,iar celelalte 2 ,ma complicam prea mult ...dar oricum multumesc la toti pentru ajutor. Am formatat si stickul sa nu mai am probleme. As vrea sa imi spuneti ce antivirus sa imi pun pe calculator ,multumesc si se poate inchide topicul:D.

#14
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Incerca karpensky internet securyty trial momentan sau AVG FREE

Sau ESET Dar mai intai stai pe TRIAL Karpensky sati puna sistemul tau la punct

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate