Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Instructiuni pentru scoaterea Z-tului lunar la o casa de marcat ELKA 743 VF?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vladdeh

vladdeh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 15.12.2009
Sper ca sunt pe aria potrivita...in timpul mutarii am pierdut 'manualul' cu instuctiuni la o casa de marcat si am nevoie sa scot ultimul Z lunar la o casa de marcat si habar nu am cum sa fac sa aflu pasii...am incercat pe google sa caut manual de instructiuni si nimic...daca ma poate ajuta cineva raman dator :) mersi!

#2
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

" in timpul mutarii am pierdut 'manualul' cu instuctiuni la o casa de marcat si am nevoie sa scot ultimul Z lunar... "
Nu ştii pe nimeni care foloseşte aceiaşi casă de marcat ?

Dacă mai ai Cartea de Intervenţii a casei de marcat, vezi că scrie în ea cine este importatorul şi service-antul.
Vorbeşte cu ei, poate îţi pot vinde un exemplar din manualul de utilizare, dacă ştii că găseşti acolo procedura după care se face raportul periodic, nu neapărat Z.
Nu totdeauna raportul periodic este documentat în manual.
Uneori este "ţinut la secret" în ideea de a fi nevoit să faci contract de service lunar la casa de marcat.

Poate era mai bine să fi deschis subiectul pe Money & Business în secţiunea societăţi comerciale sau contabilitate, cod fiscal.

Edited by Mos_Ilie, 08 July 2013 - 20:09.


#3
dariuspopescu

dariuspopescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 11.12.2010
Are dreptate Mos_Ilie , poti incerca la un distribuitor.
Incearca aici:
Val..d Freemex S.r.l.
Persoana de contact:Dimitrov Vladimir
Adresa:Bd. Pompeiu Dimitrie, Prof., Nr. 8, Sect. 2
Localitate:Bucuresti
Judet:Bucuresti
Telefon:021/2420821
Telefon mobil:0726/728541
Fax:021/2420821

Edited by dariuspopescu, 12 July 2013 - 12:31.


#4
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

De obicei distribuitorii ( importatorii ) nu dau detalii, nu agrează contactele directe cu enduser-ii şi te trimit la reprezentanţii lor din teritoriu sau la service-ant.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate