Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Cum aflu numarul meu de telefon in perioada de gratie?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Salut! Am cardul in mana, si nu reusesc sa aflu ce numar de rahat am pe o cartela Vodafone aflata in perioada de gratie, am trimis doua mesaje suna-ma catre Orange si nu le-am primit, la *222 nu pot suna, si la 444 imi raspunde Andreea, imi zice sa incarc, dar e prea proasta sa-mi spuna si ce numar, iar vechiu *9922# sau *9999# nu merge.

Cum fac ba VODAFONE sa-ti dau niste bani gramada?
Repede pana nu ma urc in masina, fac 30 de km si iau alta cartela, si cu BONUS!

Inca ceva, ca n-am inteles niciodata, de ce la incarcarea online cu cardul, daca bag cardul atasat unui cont in euro, plata se face tot in lei? Practic imi iau teapa dubla, odata de la banca ca-mi schimba in lei, si odata de la operatorul de plati ca schimba iar in Euro.

Edited by Josef_Mengele, 28 June 2013 - 12:57.


#2
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
*100# si foloseste serviciul "Suna-ma!" catre un alt numar tot al tau. Alta varianta la Vodafone(excluzand reincarcarea), nu exista!
P.S. Suna la un telverde si intreaba operatoarea ce numar ai. :)

Edited by Getodacul, 28 June 2013 - 12:59.


#3
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 Getodacul, on 28 iunie 2013 - 12:58, said:

*100# si foloseste serviciul "Suna-ma!" catre un alt numar tot al tau.
Am trimis de doua ori, nu am primit de juma de ora nici un SMS, si nu mai pot trimite, ca s-au terminat trimiterile gratuite!
Vodafone vad ca nu are obiceiul de a si expedia mesajele trimise.

Doar de la Cosmote mi s-a intamplat sa primesc azi mesaj trimis de ieri.

LE: Nici credit in avans nu pot sa cer, ca sunt in perioada de gratie.

Edited by Josef_Mengele, 28 June 2013 - 13:07.


#4
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 Getodacul, on 28 iunie 2013 - 12:58, said:

*100# si foloseste serviciul "Suna-ma!" catre un alt numar tot al tau. Alta varianta la Vodafone(excluzand reincarcarea), nu exista!
P.S. Suna la un telverde si intreaba operatoarea ce numar ai. Posted Image

Poate sa sune la 112 si sa intrebe ce numar are Posted Image e si netaxabil

#5
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Atat de incompetenti sunt cei de la VODAFONE incat nici numarul de telefon nu ti-l poti afla, sau asta e metoda folosita pt a te determina sa iei cartele noi, sa poata raporta mai multi clienti?
Reincarcati baieti, sa nu ajungeti in gratie, ca mesajele SUNA-MA se pierd in eter, si daca uiti numarul, esti pierdut!

La ORANGE afli numarul din acelasi meniu cu reincarcarea, ca e logic daca reincarci, sa stii si ce numar!
ANDREEA se pare ca sufera de retard mintal, ea incarca, dar nu stie ce! E o vorba, daca te asemeni, te aduni. De aici reclamele cu acei 3 oligofreni, asta e targhetul Vodafone, astia ii sunt angajatii, asta e politica!

LE: Am plecat sa-mi cumpar cartela, va multumesc pt timpul acordat. Se poate inchide!

 eugeniusro, on 28 iunie 2013 - 13:13, said:

Poate sa sune la 112 si sa intrebe ce numar are Posted Image e si netaxabil
E intre 500 si 5000 de lei amenda, mi-o plateste Vodafoamea?

Edited by Josef_Mengele, 28 June 2013 - 13:22.


#6
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
daca suni la NSA ai viza gratuit pana in america!

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
###9999#

#8
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 Josef_Mengele, on 28 iunie 2013 - 13:20, said:

Atat de incompetenti sunt cei de la VODAFONE incat nici numarul de telefon nu ti-l poti afla...
Si io care ma gandeam cum o fi ala care nu-si stie nici macar numarul de telefon...

#9
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
ce greu e.. la orange suni la 444 si gata:)))) ti-l dicteaza.

#10
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
#9999# pentru vodafone

#11
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

 Josef_Mengele, on 28 iunie 2013 - 13:20, said:

Atat de incompetenti sunt cei de la VODAFONE incat nici numarul de telefon nu ti-l poti afla, sau asta e metoda folosita pt a te determina sa iei cartele noi, sa poata raporta mai multi clienti?
Reincarcati baieti, sa nu ajungeti in gratie, ca mesajele SUNA-MA se pierd in eter, si daca uiti numarul, esti pierdut!

La ORANGE afli numarul din acelasi meniu cu reincarcarea, ca e logic daca reincarci, sa stii si ce numar!
ANDREEA se pare ca sufera de retard mintal, ea incarca, dar nu stie ce! E o vorba, daca te asemeni, te aduni. De aici reclamele cu acei 3 oligofreni, asta e targhetul Vodafone, astia ii sunt angajatii, asta e politica!

LE: Am plecat sa-mi cumpar cartela, va multumesc pt timpul acordat. Se poate inchide!

E intre 500 si 5000 de lei amenda, mi-o plateste Vodafoamea?

e greu de notat numarul undeva nu??? incompetentule! daca memorai numarul undeva cand l-ai cumparat nu mai ajungeai aici!!!

#12
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Suni un prieten si i spui sa ti-l zica.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,537
  • Înscris: 15.06.2004
Chiar haios - ai un nr de telefon si nu stii ce nr ai...
Ai gasit SIM-ul pe undeva si vrei sa-l folosesti ?

#14
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 teapavoua, on 28 iunie 2013 - 13:53, said:

Suni un prieten si i spui sa ti-l zica.

cred ca nu are credit pe cartela respectiva, de asta si dorea sa afle nr ca sa poata sa incarce.

#15
cypris

cypris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 31.01.2009
Ce sariti asa pe bietul om? Poate ca n-a mai folosit cartela de mult timp, iar acum are nevoie de ea si a scos-o de la naftalina, dar nu-si mai aminteste numarul. I se poate intampla oricui.

#16
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006

 Josef_Mengele, on 28 iunie 2013 - 12:54, said:

Inca ceva, ca n-am inteles niciodata, de ce la incarcarea online cu cardul, daca bag cardul atasat unui cont in euro, plata se face tot in lei? Practic imi iau teapa dubla, odata de la banca ca-mi schimba in lei, si odata de la operatorul de plati ca schimba iar in Euro.
O vreme era optiune si de plata direct in euro la www.activare.ro

#17
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 eiffel, on 28 iunie 2013 - 13:56, said:

Chiar haios - ai un nr de telefon si nu stii ce nr ai...
Ai gasit SIM-ul pe undeva si vrei sa-l folosesti ?
Eu folosesc Orange, rar am nevoie de Vodafone, si cand am avut pauza. De ce as sti un numar pe care il folosesc pt net, sau pt altceva, cand n-am semnal la orange, etc?
Nu l-am mai folosit din iarna. Problema e ca nici nu am avut de unde cumpara alta cu numar.

 bietu, on 28 iunie 2013 - 13:46, said:

e greu de notat numarul undeva nu??? incompetentule! daca memorai numarul undeva cand l-ai cumparat nu mai ajungeai aici!!!
Daca stiam ca Vodafone sunt atat de idioti incat sa nu poti afla ce numar sa incarci... Il notam eu undeva.

Numarul ca numarul, dar de ce nu am primit mesajele SUNA-MA trimise?
Culmea e ca am intrat in detaliu in meniul de reincarcare, poate imi zice acolo, si imi cerea codul de reincarcare. Din pacate nu exista servicii de reincarcat online sa-ti dea cod reincarcabil, doar plata directa.
Dupa ce am oprit apelul, primesc mesaj ca de ce am renuntat la incarcare, sa incerc din nou! Pai ce numar ma idiotilor?

#18
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
La http://www.activare.ro primesti cod daca asta ceri, nu e doar incarcare directa. La fel si la alte servicii care nu tin de operatori direct.

Edited by LunaCrystal, 28 June 2013 - 16:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate