Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Acte necesare viza Rusia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Salut

Ce acte sunt necesare pentru a obtine viza pentru Rusia in scop turistic? O sa merg in Sankt Petersburg de pe 11 pana pe 14 iulie. In Sankt Petersburg o sa ajung cu autocarul din Tallin si la intoarcere tot cu autocarul o sa plec cu destinatia Riga. Am cumparat de pe https://www.russianvisaguide.com invitatia necesara obtinerii vizei. In afara de invitatia primita pe e-mail si taxa pentru viza, de ce documente mai am nevoie. Am vazut ca pe site la ei scrie ca este nevoie de Voucher turistic (de la partea rusa) si de Confirmarea despre primirea cetatean strain
(de la partea rusa). Care este diferenta intre ele? Multumesc frumos

#2
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009
salut. o sa plec si eu in Rusia in august. tot in sankt petersburg. ai facut rost de viza? scrie aici daca a fost ok cu voucherul turistic.

#3
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012
eu va sfatuiesc sa va luati cazare prin intermediul unei agentii, agentia va poate spune mai exact ce trebuie de facut.
Bafta!

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Un sfat pentru cei care vor sa mearga in Federatia Rusa. Cand va alegeti hotelul si nu-l aveti printr-o agentie spuneti-le sa va ajute si pe partea cu voucher-ul turistic. Cam toate hotelurile au si o agentie pe de laturi pentru a lucra cu turistii care vor sa vina de capul lor in Rusia.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate