Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

SkyBet vs. GsBet

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012
Salutare! Nu prea postez pe aici pe la voi, dar din cand in cand mai citesc ce se mai dezbate. Cred ca s-a mai discutat, am mai citit dar vreau sa ne referim strict la aceste 2 case de pariuri. Intentionez in viitorul apropiat sa-mi deschid o casa de pariuri sub forma de franciza, si nu stiu pe care sa o aleg referindu-ma strict la cele de mai sus. Vreau sa aflu de la voi pe care o preferati ca clienti, restul ma ocup eu ;). Cunosc detaliile contractelor,  si de aceea ma intereseaza strict voi ca si pariori ce ati alege. Va multumesc

#2
GabryNane

GabryNane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 24.08.2012
Superbet

#3
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View PostGabryNane, on 14 aprilie 2013 - 14:05, said:

Superbet
Nu functioneaza sub forma de franciza

#4
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postvitaminutza, on 14 aprilie 2013 - 13:59, said:

Va multumesc.
In Craiova sunt deja 4 agentii, iar in Dolj totalul este de 9 agentii la Sky Bets Sport, la ceilalti - GS bet - nu se stie. Ce alte agentii de pariuri se afla in zona aleasa de tine pentru deschiderea noii agentii?

#5
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View Postpoadol, on 14 aprilie 2013 - 15:31, said:

In Craiova sunt deja 4 agentii, iar in Dolj totalul este de 9 agentii la Sky Bets Sport, la ceilalti - GS bet - nu se stie. Ce alte agentii de pariuri se afla in zona aleasa de tine pentru deschiderea noii agentii?
in 50 metri liniar se afla: SUPERBET, MOZZART, PUBLICBET, STANLEY, PARILOTO...de exemplu deasupra SuperBet se afla Pariloto, langa PublicBet, vis-a-vis mozzart. Pe Ispirescu frate ca poate stii tu. Ma gandeam...nu-i o certitudine...ma gandeam la una vis-a-vis de Caminele Studentesti. Daca alea rezista una langa alta, cred ca si a mea ar rezista

#6
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postvitaminutza, on 15 aprilie 2013 - 15:28, said:

in 50 metri liniar se afla: SUPERBET, MOZZART, PUBLICBET, STANLEY, PARILOTO...
Du-te si vezi la fiecare cat este castigul maxim pe care-l ofera in caz de castig al pariorilor si inca ceva studiaza care sunt + si - la fiecare dintre ele..

#7
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View Postpoadol, on 15 aprilie 2013 - 15:47, said:

Du-te si vezi la fiecare cat este castigul maxim pe care-l ofera in caz de castig al pariorilor si inca ceva studiaza care sunt + si - la fiecare dintre ele..
oricum cea mai tare este superbet, sau casa pariurilor dar ultima nu se afla pe strada Posted Image, referitor la castigul maxim, am idee asa

Edited by vitaminutza, 15 April 2013 - 16:28.


#8
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012
helloooo nobody???

#9
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Ai ales sau esti indecis?

#10
multibetclaudiu

multibetclaudiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.04.2013
Salut,

Am intrat aici sa va informez ca a mai aparut pe piata o casa de pariuri sportive care ofera colaborare: Multibet ( www.mbet.ro )
Eu am deschis o agentie cu ei si merge bine. In cote nu se compara cu SKY sau GS BET...........sunt aliniati cu SuperBet.
Oferta de colaborare este buna si avantajoasa pentru ambele parti.

Puteti sa luati in calcul si aceasta varianta.

#11
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View Postmultibetclaudiu, on 25 aprilie 2013 - 10:59, said:

Salut,

Am intrat aici sa va informez ca a mai aparut pe piata o casa de pariuri sportive care ofera colaborare: Multibet ( www.mbet.ro )
Eu am deschis o agentie cu ei si merge bine. In cote nu se compara cu SKY sau GS BET...........sunt aliniati cu SuperBet.
Oferta de colaborare este buna si avantajoasa pentru ambele parti.

Puteti sa luati in calcul si aceasta varianta.
iti multumesc, o sa iau in calcul, nu cunosc deocamdata detaliile dar voi reveni imediat ce voi citi. Va multumesc!!!

View Postpoadol, on 22 aprilie 2013 - 14:55, said:

Ai ales sau esti indecis?
indecis, rau de tot indecis

#12
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Un criteriu folosit la alegere este:
Castigul maxim oferit pariorilor cat este: (asta din start poate asigura mai multi clienti)
- la sky?
- la gs bet?
- la multibet?
Cotele oferite de casele de pariuri pot influenta si ele = alt criteriu.
Avantaje si dezavantaje la fiecare casa de pariuri obtinute prin afiliere = alt criteriu.
Distantele fata de sediile aceleiasi firme de pariuri = alt criteriu.
Distantele fata de sediile altor firme de pariuri = alt criteriu.
Mai sunt o gramada. Trebuie sa decizi care criteriu este cel mai important (ordinea de mai sus este aleatorie sau intamplatoare), apoi urmatorul cel mai important s.a.m.d. Mergi cu puncte plus sau minus la fiecare criteriu de departajare.
Eventual pune si aici plusuri si minusuri asa ne putem da si noi cu parerea, dar pana la urma tot tu esti cel care trebuie sa ia hotararea definitiva.
Succes!

Edited by poadol, 27 April 2013 - 11:11.


#13
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View Postpoadol, on 27 aprilie 2013 - 11:09, said:

Un criteriu folosit la alegere este:
Castigul maxim oferit pariorilor cat este: (asta din start poate asigura mai multi clienti)
- la sky?
- la gs bet?
- la multibet?
   intre sky-bet si gs bet sunt cote apropiate, totusi imi pare mai usor de utilizat softul celor de la gsbet, site-ul parca e facut mai bine...sau cel putin e parerea mea...cei de la sky-bet au momente cand scot taxa de pe bilet, la 7 meciuri ti se acorda in anumite conditii PARIU SANSA.
De multibet nu stiu nimic, am citit aseara ceva un forum care nu suna prea grozav, ba chiar descurajator as putea spune. Am primit o documentatie de la Sky-bet, astept si de la restul. Un avantaj dpdv al francizei as avea la sky-bet in sensul ca:
-eu mobilez tot (tv, pc, mobilier) iar in cazul in care sa zicem treaba nu merge, eu frumos imi iau lucrurile si am plecat.
-ei platesc angajatii, unul din ei putand fi chiar subsemnatul, urmand sa ma ocup doar de administrarea spatiului(chirie, utlilitati)
-partea acordata intre 10-22 % din INCASARI (nu castiguri) in functie de cate castiguri oferim, adica daca avem castiguri aprox 30 % din incasari avem maxim 22 %.
    Am citit o brosura si de la GsBet, o puteti gasi pe site-ul lor...care nu este oricum foarte clara....taxe putin mai mari, comisioane putin mai mici.
Totusi treba cu softul ramane un avantaj dupa parerea mea


#14
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postvitaminutza, on 27 aprilie 2013 - 12:41, said:

Cere cat mai multe detalii si lamuriri de la fiecare.

#15
vitaminutza

vitaminutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.01.2012

View Postpoadol, on 27 aprilie 2013 - 14:35, said:

Cere cat mai multe detalii si lamuriri de la fiecare.
astept raspunsuri

#16
Radaghin

Radaghin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.12.2011
Salutare tuturor.
Am sa scriu aici cateva randuri nu de plictiseala ci doar din prisma faptului sa mai luminez niste minti incuiate care viseaza la cai verzi pe pereti.
Fara ofensa..
Deci sa va explic cum sta treaba cu asa zisele francise cu casele de pariuri.
Avem 2 variante:
1 - suporti tu toata cheltuiala agentiei si anume( minim 2 televizoare LED 82 cm=3000 lei. Cabina de pariuri din lemn sau termopan cu panoul de afisaj minim 4000 lei., calculator cu monitor  minim 2000 lei si am trecut pretul asta ca sunt niste cerinte la ele si nu poti aduce    calculatorl tau din pod sau unul facut din piese sh si spargi internetul. imprimanta termica printat bilete 80 mm latimea hartiei 1100 lei.,imprimanta laser 1000 lei. spun asa de scumpa ca sa cumperi una buna si sa poti face economie la toner si mai ales trebuie sa fie cu toner reincarcabil altfel ti-ai dat foc la portofel la cate hartii sunt de printat.( oferte,clasamente,rezultate),eventual mobilier 3 mese 12 scaune 2500 lei.,seif obligatoriu minim 500 lei,amenajarea spatiului daca vrei si nu ai incotro...ca nu poate fi casa de pariuri intr-o ghena si te mai oblica si francizorul sa il colorezi intr-un fel anume...depinde cu cine vrei sa lucrezi. 3000 lei. colantarea geamurilor 1500 lei,reclama luminoasa 1000 lei., spoturi becuri neoane ce vrea fiecare 200-400 lei,montat alarma care o platesti tu 1500 lei,montat sistem supravechere intre 1500 - 2500 lei depinde de camere cate la numar si calitatea lor.,intretinere:  100 lei internetul si cablul tv, paza 150 lei, chiria depinde de voi...intre 0-500 euro. depinde de spatiu,angajatii 2 la numar minim 16 mil salariul + 800 cartile de munca,curentul depinde..100 de lei, + taxa de franciza intre 1000 - 4000 de lei pt fiecare agentie noua deschisa. birotica 500 de lei ( hartie , pixuri,creioane,suport hartie cub,hartie cub,suport de creioane....etc. 500 lei.
2- Platesti 4000 euro taxa de franciza si se ocupa ei de tot.
Si acum castigurile voastre. :
10% din incasarile pariuri sportive
10% din incasarile de la pariuri pe caini
30% din castigurile nete din pariurile pe numere anual.( loto)
30% din castigurile nete din pariurile live
Si cam asta aveti voi de castigat.
Si acum sa facem calculul
Luna aceasta avem asa:
8000 lei incasari pariuri sportive
7000 lei incasari pariuri pe caini
10000 lei incasari pariuri pe numere dintre care plati au fost 8000 lei.=2000 lei
5000  lei incasari pariuri live dintre care castiguri au fost de 3500 lei = 1500 lei
Foarte simplu:
- 10%  -pariuri sport  =800 lei
- 10%  - pariuri caini = 700 lei -
- 30%  - pariuri pe numere=600 pe care ii primesti la fiecare inceput de an adunate cu celelalte luni care urmeaza pana la sfarsitul anului in functie de incasarile si castigurile pe care le ai-
- 30%  - pariuri live = 450 lei-
Si se calculeaza  cheltuielile:
Salarii = 2400 lei
Chirie=800 lei
Paza =150 le
Intretinerea= 200 lei
Taxa de reclama 400 lei taxa ce o opreste francizorul in fiecare luna pt reclama la tv sau pe diferite site-uri
Hartie pt imprimanta laser plus toner 200 lei
Si avem in continuare incasari - cheltuieli:
Incasari= 1500 lei.
Cheltuieli= 4150 lei
Diferenta = 2650 lei care o aduci de acasa.
Sa ne intelegem este o mare TEAPA!!!
Va spun din proprie experienta. Ca sa iesiti pe profit trebuie sa aveti incasari de peste 50000 de lei lunar. Asta inseamna incasari de minim 1500 -2000 lei pe zi. Ceeace este foarte greu. Va spun sigur.\\Cine nu are bani sa tina casa de pariuri pana intra pe profit cateva luni o inchide in 2 luni.
Pt ca si francizorul greseste. Trebuia pt primele 6 luni sa fie un procent de 15%  si un salariu sa fie platit de el. Dupa care dupa 6 luni dupa ce intra si agentia pe profit putea sa scada procentajul la 10% astfel ajutand si francizatul sa reuseasca sa tina agentia care este teoretic si practic in interesul lui.
Asadar in conditiile de mai sus nu castiga decat francizorul iar francizatului ii raman toate cheltuielile.
Inca un lucru si inchei.
Angajatii sunt platiti de francizat si sunt angajatii francizorului. Practic te obliga prin contract sai platesti angajatii lui. Persoanele care lucreaza in agentia ta.
Eu am fost intr-o astfel de situatie si ma costat ,mult. Nu multe sunt persoanele care au curajul sau cel putin nu le este rusine sa recunoasca cand pierd intr-o afacere . Nu mai spun de bataia de cap pe care o ai,cu acte cu transferul banilor la banca cu  multe si la sfarsit de luna mai si dai bani de la tine din buzunar.
Si inca ceva am ales prima varianta sa cumpar eu tot doar din prsma faptului ca atunci cand voi incheia contractul cu casa de pariuri voi ramane cu ceva din banii investiti.Pe cand daca le dau taxa de franciza 4000 euro practic raman cu degetul in gura ca sa spun asa. Macar pot vinde restul lucrurilor si mai pot recupera o parte din banii investiti.
Asa ca mai ganditiva inainte sa plecati pe un astfel de drum.
Cu respect.

#17
almic

almic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 18.06.2009
ati mai vazut asa ceva ?  imi valideaza pariul apoi , dupa 15 minute , revin cu niste aberatii ...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate