Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Nokia Lumia 520

- - - - -
  • Please log in to reply
9398 replies to this topic

#2485
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

 Nightwishh, on 19 ianuarie 2014 - 18:21, said:

Nu ai precizat ca face figura in timpul unei convorbiri. Settings / Touch -> pune pe normal si vezi daca e la fel

din pacate face la fel indiferent daca este setat pe normal sau inalta.
Isi revine doar dupa un reboot dar ma enerveaza la culme sa tot dau restarturi

#2486
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 marius_yo21, on 19 ianuarie 2014 - 17:59, said:

Hai mai ca e culmeeeea....am primit alt telefon, nou sigilat de la vodafone si am aceiasi problema cu senzorul de proximitate. Dupa nici 24 de ore de folosire ramane ecranul aprins chiar daca obturez senzorul. INCREDIBIL. Dau vina pe soft sau ce dreq?....sau am eu ceva aplicatie care face sa pice senzorul?

Softul nu poate fi problema ci defect fizic. Ideea e simplă: când inițiezi un apel, obturezi cu palma (sau altceva) partea de sus a telefonului. Dacă nu se închide automat ecranul > Huston we have a problem.
După un restart tot așa face? Mie mi s-a întâmplat doar 1 dată așa dar 1 dată în câteva luni. Îl frecasem atunci mult cu instalările, era la început când nu făcusem toate update-urile.

Edited by Ouroboros, 19 January 2014 - 18:33.


#2487
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Nasol.. Se întâmplă frecvent? Daca da, iti sugerez să îl trimiți înapoi în service...

#2488
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

 marius_yo21, on 19 ianuarie 2014 - 18:17, said:


Pai tocmai asta este ideea. Cand vorbesc si il duc la ureche nu se inchide ecranul. E acelasi lucru daca il tin pe masa intr-un apel si pun degetul pe senzor. Daca acesta functioneaza trebuie sa stinga ecranul oridecateori obturez senzorul , indiferent ca e obraz, tampla, deget, picior Posted Image
Si daca atingi ecranul cu urechea face o actiune ,ceva ?

#2489
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 marius_yo21, on 19 ianuarie 2014 - 17:59, said:

Hai mai ca e culmeeeea....am primit alt telefon, nou sigilat de la vodafone si am aceiasi problema cu senzorul de proximitate. Dupa nici 24 de ore de folosire ramane ecranul aprins chiar daca obturez senzorul. INCREDIBIL. Dau vina pe soft sau ce dreq?....sau am eu ceva aplicatie care face sa pice senzorul?
E frustrant sa ti se intample asta de 2 ori. Exista un leac la problema: dupa ce raspunzi la apel sau ai initiat unul, apesi butonul de stingere a ecranului.

#2490
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
ceva lamuriri se poate?    L 520 achizitionat de la orange arata asa in seting - suplimente+inf :
  
  Lumia Amber
   Accessories Agent 2.6.2.1
   Feedback to Nokia 2.5.0.17
   Firmware Update Notifier 1.0.1.11
   Glance Pin Boards App Agent 1.0.1.6
   Nokia  Share  2.1.3.2
   Nokia SpamFilter  1.7.3.1
   Silent Installer  1.4.1.2
   Sim Unlock  1.0.0.5
   SMS vCard Receiver  1.2.1.7


pentru L 520 achizitionat la liber de la Quickmobile arata asa in seting - suplimente+inf  :

        Lumia Amber
   Accessories Agent 2.6.2.1
   Feedback to Nokia 2.5.0.17
   Firmware Update Notifier 1.0.1.7
   Nokia First Use Experience  1.6.0.20
   Nokia  Share  2.1.3.2
   Nokia SpamFilter  1.7.0.47
   Silent Installer  1.4.1.2
   Sim Unlock  1.0.0.5
   SMS vCard Receiver  1.2.0.1

helloooo! nu mai este nimeni pe aici?

#2491
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Când apare cineva care să știe, va răspunde sigur.

Eu am unul Germanos cu aceleași date precum Orange.

#2492
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 subsemnatul01, on 19 ianuarie 2014 - 19:35, said:

helloooo! nu mai este nimeni pe aici?
Eu le am pe amândouă. Versiunea internațională care la Manufacter Name scrie RM-914_eu_hungary_422 (tot acolo la „More info”)

Cât despre numere, toate numerele sunt ultimele, cele mai mari pe care le ai în ambele liste. :)

Edited by Ouroboros, 19 January 2014 - 19:44.


#2493
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

 sailor62, on 19 ianuarie 2014 - 18:43, said:

Si daca atingi ecranul cu urechea face o actiune ,ceva ?

pai daca nu sunt atent in timp ce vorbesc iar ecranul este aprins am toate sansele sa ating cu pielea accidental orice functie : mute, difuzor, ....inchidere apel :)

 MembruAnonim, on 19 ianuarie 2014 - 19:17, said:

E frustrant sa ti se intample asta de 2 ori. Exista un leac la problema: dupa ce raspunzi la apel sau ai initiat unul, apesi butonul de stingere a ecranului.

pai mai frustrant este sa trebuiasca sa am in vedere mereu apasarea butonului

si cel mai frustrant ca cei de la Vodafone nu rezolva situatia si ma tot pun sa trimit telefoane in service ....ar fi a 4 oara

#2494
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
mercy! Ouroboros.....

#2495
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
Windows black e tot una cu windows 8.1? Cam cand s-ar priconiza updateul oficial?

Edited by geo_fly, 19 January 2014 - 20:02.


#2496
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Nu, Windows Black e 8.0 gdr3, adică al treilea update adus WP8, actualul Amber fiind de fapt GDR2. Gdr-urile sunt update-urile standard, livrate de Microsoft, in timp ce Amber/Black sunt variantele acestor update-uri, dar customizate de Nokia.

Black, adică GDR3, e disponibil de ceva vreme pentru posesorii de HTC sau Samsung, pentru Nokia a durat puțin mai mult. Săptămâna trecută i-au dat drumul,  au început cu telefoanele mai scumpe (1020, 925, 820), in ordinea asta. Probabil in o săptămână sau două va Ajunge si varianta pentru 520, depinde si de operatori. Dacă telefonul e luat declarat Orange/Vodafone s-ar putea sa dureze extra față de unul la liber, își mai bagă și ei labutele.

8.1 va fi anunțat la conferința anuală a Microsoft, numită //BUILD, care are loc in aprilie. După anunț mai durează vreo juma de an până ajunge efectiv pe telefoane.

#2497
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
@Marius_yo21
Fix asa pateam si eu in ultima vreme,doar dupa un restart isi revenea senzorul.(deci problema e software nu hardware )
Rezolvarea e sa instalezi GDR 3 (Preview) sau sa astepti pana ce apare oficial.
Eu de cand am instalat GDR3,nu am mai avut acea problema,nici cu lagul ala de la ecran cand il blochezi de ramane ecranu aprins inca vreo 2-3 sec dupa care se stinge.

#2498
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 Petran_Marius, on 19 ianuarie 2014 - 20:34, said:

Eu de cand am instalat GDR3,nu am mai avut acea problema,nici cu lagul ala de la ecran cand il blochezi de ramane ecranu aprins inca vreo 2-3 sec dupa care se stinge.

Deci cu Black ar trebui să dispară și lag-ul ăla de 1-3 sec după blocare? Super. Nu știu dacă chiar este un lag, oricum era enervant.

#2499
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
pt cunoscatori: ar trebuii sa mai faca cineva cate o listuta din cand in cand  cu aplicatiile care dau rateuri pe wp8, sau care nu se merita instalate desii pt alta platforma poate nu dezamagesc, asa nu am mai ratacii prin magazin ...

#2500
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 subsemnatul01, on 19 ianuarie 2014 - 22:38, said:

pt cunoscatori: ar trebuii sa mai faca cineva cate o listuta din cand in cand  cu aplicatiile care dau rateuri pe wp8, sau care nu se merita instalate desii pt alta platforma poate nu dezamagesc, asa nu am mai ratacii prin magazin ...

Momentan dă rateuri din când în când MyFitnessPal în sensul că după câteva zile de utilizare nu mai poate accesa baza de date cu haleuri. Se rezolvă doar prin reinstalare. Le-am trimis mail și au luat la cunoștință. App Folder după update pare că e ok. Dacă vroiai Yahoo Mess puteai incerca IM+ sau App Social.

#2501
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
@Ouroboros

Da rezolva si acel lag.

#2502
subsemnatul01

subsemnatul01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.11.2013
ok!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate