Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Apa Nova scumpeste apa cu 13%, presa din Romānia tace.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

#37
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 babalaul, on 22 februarie 2013 - 18:21, said:

problema e, cum au ajuns sa aibe la dispozitie rezerverele de apa ale unui oras de anvergura Bucurestiului/

pe sfanta spaga

#38
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 Valmont43, on 22 februarie 2013 - 19:57, said:

pe sfanta spaga

o fi sfanta. dar o platesc pentru confortul meu, nu pentru buzunarul cuiva.
asta ne doare.
as plati, sa am confort. si nu as comenta.
dar in momentul cand strazile se inunda, refuleaza tot, in majoritatea oraselor ... case distruse ... inundate .

nu e un partid de vina. pararea mea. ci oamenii din ele. ca ideologia unui partid, indiferent  care este el, nu-ti spune sa-ti bati joc de oameni.

noi cu oamenii trebuie sa ne luptam. la modul de a le aminti de ce sunt pusi acolo.
si ei ne dau muje, la drept vorbind.
avem borduri, dar nu canalizare.
avem parcari, dar nu mai avem trotuare.
avem parculete intre blocuri, dar nu mai avem parcurile mari de agrement, ca sunt pline numai de carciumi si cluburi.
avem lacuri in orase pentru barci cu motor private, si debarcaderele aferente.

platesti vara secetoasa la pret de inundatie. si la inundatie iti fuge casa sub torent.

Edited by babalaul, 22 February 2013 - 20:09.


#39
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 bogdan_popescu, on 22 februarie 2013 - 18:28, said:

Eu am ajuns sa platesc la apa mai mult decat la curent, dau 150-200 de lei pe luna la apa, fara sa ud si in gradina sau sa umplu piscina, asta o fac din fantana, asa ca din primavara fantana forata si hidrofor ca cu hotii astia nu e de gluma.
Eu cand am turnat caminul am facut ocolitoare la contor ingropata in beton, cred ca consum apa de zeci de milioane la irigat toata gradina, si mai platesc si eu, asa, 50 lei cand imi aduc aminte!

#40
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 babalaul, on 22 februarie 2013 - 20:01, said:

o fi sfanta. dar o platesc pentru confortul meu, nu pentru buzunarul cuiva.
din pacate dragul meu coleg NU traim intr-o societate normala....
in conditiile in care se fura si din mancarea bolnavilor din spitale nu ma mai mira absolut nimic...

#41
Vali29

Vali29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.02.2004

 Valmont43, on 22 februarie 2013 - 20:04, said:

din pacate dragul meu coleg NU traim intr-o societate normala....
in conditiile in care se fura si din mancarea bolnavilor din spitale nu ma mai mira absolut nimic...
Mai ales ca apa este o resursa strategica, pazita militar. Gandeste-te daca un terchea-berchea scapa un butoi cu cianuara...
Cum sa privatizezi asa ceva?

In Romania, protejarea resurselor de apa, atat la nivel calitativ, cat si cantitativ, este un punct critic. Problema necesita cu atat mai multa atentie cu cat resursele de apa ale Romaniei sunt structura de rezistenta a economiei, intre 35 si 40% din energia electrica a tarii provenind din hidrocentralele existente pe Dunare. Rezervele de apa sunt, de asemenea, importante pentru a sustine agricultura, 30% din terenurile fertile avand nevoie de irigare, se mai arata in comunicat.
http://www.ziare.com...-de-apa-1205157

#42
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

 britishpub, on 22 februarie 2013 - 19:48, said:

nu puiut, mai bine sa ramana presa la certurile dintre X si Y si la meciurile lui Steaua. Posted Image ca la alea puneti botul instant, la stiri despre scumpirea unei resurse naturale sau despre coruptia din sistem ziceti pas Posted Image
Tu mai crezi inca ca PDL a taiat salarii si ajutoare sociale de placere. Treaba ta.
Alegatorii au iesit la vot, i-au vrut, ii au acum.
Poporul nu greseste niciodata.
De ce presa s-ar pune impotriva poporului? Ii da ce-i place.

#43
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 Vali29, on 22 februarie 2013 - 20:09, said:

Mai ales ca apa este o resursa strategica, pazita militar. Gandeste-te daca un terchea-berchea scapa un butoi cu cianuara...
Cum sa privatizezi asa ceva?

In Romania, protejarea resurselor de apa, atat la nivel calitativ, cat si cantitativ, este un punct critic. Problema necesita cu atat mai multa atentie cu cat resursele de apa ale Romaniei sunt structura de rezistenta a economiei, intre 35 si 40% din energia electrica a tarii provenind din hidrocentralele existente pe Dunare. Rezervele de apa sunt, de asemenea, importante pentru a sustine agricultura, 30% din terenurile fertile avand nevoie de irigare, se mai arata in comunicat.
http://www.ziare.com...-de-apa-1205157

apa - straini
gaz - straini
petrol - straini
hidrolectrcia si termocentralele - in privatizare

mai ramane aerul ...

si mai ramane ca, rezervist, sa ma cheme intr-un razboi care nu e al meu ...

Edited by babalaul, 22 February 2013 - 20:17.


#44
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 babalaul, on 22 februarie 2013 - 20:01, said:


nu e un partid de vina. pararea mea. ci oamenii din ele. ca ideologia unui partid, indiferent  care este el, nu-ti spune sa-ti bati joc de oameni.

clasa politica per ansamblu este un sistem putred indiferent cine este la putere cu totii provin din acelasi sistem stalinist
majortatea privatizarilor din romanica s-au facut pe spaga nu ma indoiesc de asta, dar totodata ii condamn si pe occidentali ca au perpetuat aceasta anomalie

#45
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 babalaul, on 22 februarie 2013 - 20:16, said:

apa - straini
gaz - straini
petrol - straini
hidrolectrcia si termocentralele - in privatizare

mai ramane aerul ...

Deja-l platim si pe ala, taxa de mediu care e colosala.

#46
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,586
  • Înscris: 01.10.2010

 Farrell, on 22 februarie 2013 - 20:12, said:

Tu mai crezi inca ca PDL

eu nu cred nici caca si nici nu vorbeam de PDL. dar ai sarit tu repede sa ne spui ce buni au fost. Posted Image

 Farrell, on 22 februarie 2013 - 20:12, said:

De ce presa s-ar pune impotriva poporului? Ii da ce-i place.
obviously tu fiind un mare servitor de EVZ si Antena3. pofta buna. Posted Image

Edited by britishpub, 22 February 2013 - 21:33.


#47
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Contractul cu "Apa Nova" a fost făcut în aşa fel încât dacă ei greşesc, să nu fie traşi la răspundere, dar dacă Primăria greşeşte să fie vai şi amar. Ar trebui să le trimitem nişte oameni ai străzii la sediu, ca să vadă cum e să nu ai bani de apă! Posted Image Jos mafia P.U.C.S (P.U.C.S. = Partidul Unic al Clasei Hoţitoare).

Edited by djl, 22 February 2013 - 22:12.


#48
dura-

dura-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 30.04.2009

 Josef_Mengele, on 22 februarie 2013 - 20:01, said:

Eu cand am turnat caminul am facut ocolitoare la contor ingropata in beton, cred ca consum apa de zeci de milioane la irigat toata gradina, si mai platesc si eu, asa, 50 lei cand imi aduc aminte!
Chiar crezi ca trebuie sa te lauzi pe forum ca TU FURI ?

#49
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Nu eu, ca nu am facut eu caminul, am factura pt constructori! Cum sa fur eu, eu nu fur!

Sa tepuiesti bancile si sa furi de la hoti este o bravada, si e normal sa te lauzi cu asta! Sunt unii din pacate care fura la contoare pausale, si isi pacalesc vecinii!
Eu repet, am contor montat de Apa Nova, contract individual, etc! Din cauza mea nu isi mai face Veolia planul la profit! Pai pe francezi i-as talhari in plina strada, dar sa-i tepuiesc la contor!

Edited by Josef_Mengele, 24 February 2013 - 01:14.


#50
Bu_hu_huuu

Bu_hu_huuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 26.12.2012
Daca nu ati observat, din noiembrie pana acum nu a fost pic de nor pe cerul Bucurestiului si nu a cazut nici macar o picatura de apa de ploaie (exceptand cele provenite din discursurile politicienilor).
De-aia scumpesc pretul, pentru ca sapa mai adans dupa ea, nu ca noi suntem niste dobitoci care inghitim nemestecate toate scumpirile nesimtite.
Uitati-va la vecinii bulgari, prin ce mod au reusit ei sa obtina si reduceri la facturi, nu numai scumpiri.

La capitolul asta sunt prostii Caii Lactee.


App, scumpirea apei reci o sa puna RADET-ul pe jar.

Edited by Bu_hu_huuu, 24 February 2013 - 01:17.


#51
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Are  voie , ei e franceji si are de recuperat banii care ii da la tiganii nostrii , cum ar fi isi scoate paguba.

Edited by LILDEBUL, 24 February 2013 - 04:22.


#52
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 Digix, on 22 februarie 2013 - 18:55, said:

Tocmai m-am branșat la rețeaua de apă, din decembrie. Până acum eram doar cu canalizarea la rețea, iar apa de la hidrofor, dar aceasta era cam dură și nici debitul și presiunea nu era prea grozave.

La intrarea în casă am ambele rețele. Mă uit să văd ce facturi o să vină și dacă mă supăr, trec iar pe hidrofor.
Si eu am hidrofor si apa dura (19 grade germane). am rezolvat problema cu o statie de dedurizare, doua filtre si o lampa cu UV. Am apa mai buna decat cea de la bidoane din magazin (conform Buletinelor de analiza facute la 2 companii de apa din orase diferite). Nu-mi bag retea de apa nici batut. Canalizarea la mine e inca ieftina (185 ron/an 2 persoane). Si eu platesc apa de ploaie desi am doar canalizare pentru ape uzate nu si pentru ape pluviale.

 dura-, on 24 februarie 2013 - 01:07, said:

Chiar crezi ca trebuie sa te lauzi pe forum ca TU FURI ?
Si in tara asta ce cacat in care toate companiile si toti alesii isi bat joc de popor nu merita sa-i furi?

Edited by Clovis, 24 February 2013 - 09:34.


#53
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Cu alte cuvinte, cine a ''privatizat'' apa in tara asta? Cine a luat-o de la statul roman si a dat-o statului francez? Nu cumva Nastase?
Asta ar trebui sa putrezeasca in puscarie!

#54
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 nico123, on 24 februarie 2013 - 09:40, said:

Cu alte cuvinte, cine a ''privatizat'' apa in tara asta? Cine a luat-o de la statul roman si a dat-o statului francez? Nu cumva Nastase?
Asta ar trebui sa putrezeasca in puscarie!
Conform "intilictualilor " din tara asta guvernul Nastase a fost cel mai bun guvern cu cea mai mare crestere economica.
PS: Nastase dupa parerea mea la ce distrugeri a facut in tara trebuie impuscat nu intemnitat. Nu intru in amanunte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate