Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Motosapa -partea a-II-a

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8782 replies to this topic

#1261
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 gubi_dutu, on 01 ianuarie 2014 - 12:50, said:

Ce înseamnă motosapă profesională? Să înțeleg că cel care o manevrează este motosăpător profesionist, cu studii și licență?!!!!

Nu prietene inseamna ca motosapa aia poate functiona 10-12 ore pe zi mai multe zile fara sa crape ceva la ea....
Motorul nu e limitat ca ore de functionare zilnica ca de ex: Honda GCV 160 are o incarcare de ore de functionare maxima zilnica sau saptamanala sau anuala daca vrei.... .daca citesti cate ceva despre motoare vei constata ca fiecare firma incepand cu Honda si terminand cu cine vrei tu... are o serie profesionala care se poate folosi intens....
Apoi transmisia e proiectata sa reziste pentru sarcini mai mari si sa functioneze durate mai mari ....
O firma de spatii verzi foloseste o scula profesionala 10 ore pe zi pe cand o scula hobby o folosesti de cateva ori pe an....si orcum nu e proiectata sa reziste pentru suprafete mari....

#1262
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Alin ag 2003 , eu personal tin sa i-ti multumesc caci datorita tie m-am hotarat sa cumpar si o motosapa cu cutie de viteza si transmisie pe pinioane . Am si de aceia pe curea , si e buna dar acu o zic sincer ,,,,nu se compara cu asta cu transmisie cu pinioane si ambreiaj in baie de ulei ,chiar daca si asta e tot chinezeasca . La acelasi motor de 7 cai ,pus pe ambele motosape , asta pe pinioane , plus greutatea ei de peste 100 kg e vreo doua clase peste cea mica pe care o am { si nu o dau , hihihi } . Iar ca limita de ore de functionare e de peste 100 de ore la luna . Acu sa fie intrun ceas bun si ,,,,LA MULTI ANI DRAGI COLEGI DE FORUM ,,,mie personal i-mi sunteti dragi toti caci va implcati aici cu suflet .

#1263
gubi_dutu

gubi_dutu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 05.05.2009

 alin_ag2003, on 01 ianuarie 2014 - 13:42, said:

Nu prietene inseamna ca motosapa aia poate functiona 10-12 ore pe zi mai multe zile fara sa crape ceva la ea....
Motorul nu e limitat ca ore de functionare zilnica ca de ex: Honda GCV 160 are o incarcare de ore de functionare maxima zilnica sau saptamanala sau anuala daca vrei.... .daca citesti cate ceva despre motoare vei constata ca fiecare firma incepand cu Honda si terminand cu cine vrei tu... are o serie profesionala care se poate folosi intens....
Apoi transmisia e proiectata sa reziste pentru sarcini mai mari si sa functioneze durate mai mari ....
O firma de spatii verzi foloseste o scula profesionala 10 ore pe zi pe cand o scula hobby o folosesti de cateva ori pe an....si orcum nu e proiectata sa reziste pentru suprafete mari....

Te rog să nu mai folosești americănisme de astea idioate de marketing! Aia care rezistă mai mult este mai bună, mai fiabilă, mai... cum vrei tu, dar nu profesională, pentru că nu există școli pentru calificarea asta. Chestia asta am văzut că se aplică de la detergenți, șampoane, tampax-uri (a propos: săraca purtătoare profesionistă de tampon), până la guma de mestecat; e o prostie! Ce urmează după? poate expert, spațial, galactic, intergalactic, iar apoi vuuuuuuuuuuum... The Space - The Final Frontier!

Edited by gubi_dutu, 01 January 2014 - 15:03.


#1264
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 nelucroitoru, on 01 ianuarie 2014 - 13:58, said:

Alin ag 2003 , eu personal tin sa i-ti multumesc caci datorita tie m-am hotarat sa cumpar si o motosapa cu cutie de viteza si transmisie pe pinioane . Am si de aceia pe curea , si e buna dar acu o zic sincer ,,,,nu se compara cu asta cu transmisie cu pinioane si ambreiaj in baie de ulei ,chiar daca si asta e tot chinezeasca . La acelasi motor de 7 cai ,pus pe ambele motosape , asta pe pinioane , plus greutatea ei de peste 100 kg e vreo doua clase peste cea mica pe care o am { si nu o dau , hihihi } . Iar ca limita de ore de functionare e de peste 100 de ore la luna . Acu sa fie intrun ceas bun si ,,,,LA MULTI ANI DRAGI COLEGI DE FORUM ,,,mie personal i-mi sunteti dragi toti caci va implcati aici cu suflet .

S-o stapanesti sanatos Nelule...o sa faci multa treaba cu ea....diferenta fata de cea pe curele e mare...o sa vezi ce inseamna productivitate....spor la treaba...am si eu la fel ca a ta dar are motor diesel...

#1265
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 gubi_dutu, on 01 ianuarie 2014 - 15:01, said:

Te rog să nu mai folosești americănisme de astea idioate de marketing! Aia care rezistă mai mult este mai bună, mai fiabilă, mai... cum vrei tu, dar nu profesională, pentru că nu există școli pentru calificarea asta. Chestia asta am văzut că se aplică de la detergenți, șampoane, tampax-uri (a propos: săraca purtătoare profesionistă de tampon), până la guma de mestecat; e o prostie! Ce urmează după? poate expert, spațial, galactic, intergalactic, iar apoi vuuuuuuuuuuum... The Space - The Final Frontier!


Si totusi pui foarte prost problema...nu se face facultate sa lucrezi cu motocultorul....dar profesia de agricultor exista...apoi pentru aceasta profesie unii mai fac si facultate(Agronomie) care ne spun noua care nu am studiat asta  cum sa folosim si alegem aceste unelte:

http://www.fermierul...article&sid=438

Eu nu sant agricultor de profesie dar sa presupunem ca sant..si lucrez cu o anumita gama de utilaje care sant fiabile, puternice..etc cum vrei tu ...oare acea gama oare nu e profesionala ???? pentru mine e....si nu e vorba aici numai  de marketing....in orce profesie poti lucra numai cu scule profesionale...ca altfel ai sta numai la reparat cu cele din clasa hobby....

#1266
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
Marketingul asta gretos si insistent este badaranie pe fata. Tu vrei sa acreditezi idea ca sculele tale furate de la japonezi si impachetate de chinezi  in aliaje ieftine, de proasta caliatate, sunt cele mai bune. De ce nu te intrebi daca un CAT de 50 tone nu este fiabil in gradina. De ce au fost atat de prosti sa puna curele la combinele de cereale? Fiecare tip de transmisie are avantaje si dezavantaje atat la costuri de productie cat si ca intretinere.
Ceva adevarat este motocultorul lui Gabi nu jucariile tale. Daca vrei sa faci diferenta de fiabilitate axeazate pe Honda, Goldoni, BCS marci adevarate nu chestii facute la norma si schimbata eticheta dupa cum vrea dealerul sa se numeasca ( BSR, Ruris, Wiema, ).
Uitate cat costa o Honda adevarata si dupa aceea cat costa o petarda Made in China. Chelului tichie de margaritar ii lipseste. Toti care vand scule cu abtipilduri lipite pe vapor se lauda ca a lor este mai mare si duce cat sapte. Unele unelte au un pret bun si isi fac treaba cinstit de banii pe care iai dat ( personal am o chinezarie brenduita local ), dar sa le bagi in aceasi oala cu cei care chiar fac lucruri de calitate este nesimtire curata.
Arata un test in care se lucreaza de dimineata pana seara comparativ cu o unealta adevarata echivalenta ( Honda, Goldoni, BCS) si care pica prima.

#1267
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 IdI1, on 01 ianuarie 2014 - 18:55, said:

Marketingul asta gretos si insistent este badaranie pe fata. Tu vrei sa acreditezi idea ca sculele tale furate de la japonezi si impachetate de chinezi  in aliaje ieftine, de proasta caliatate, sunt cele mai bune. De ce nu te intrebi daca un CAT de 50 tone nu este fiabil in gradina. De ce au fost atat de prosti sa puna curele la combinele de cereale? Fiecare tip de transmisie are avantaje si dezavantaje atat la costuri de productie cat si ca intretinere.
Ceva adevarat este motocultorul lui Gabi nu jucariile tale. Daca vrei sa faci diferenta de fiabilitate axeazate pe Honda, Goldoni, BCS marci adevarate nu chestii facute la norma si schimbata eticheta dupa cum vrea dealerul sa se numeasca ( BSR, Ruris, Wiema, ).
Uitate cat costa o Honda adevarata si dupa aceea cat costa o petarda Made in China. Chelului tichie de margaritar ii lipseste. Toti care vand scule cu abtipilduri lipite pe vapor se lauda ca a lor este mai mare si duce cat sapte. Unele unelte au un pret bun si isi fac treaba cinstit de banii pe care iai dat ( personal am o chinezarie brenduita local ), dar sa le bagi in aceasi oala cu cei care chiar fac lucruri de calitate este nesimtire curata.
Arata un test in care se lucreaza de dimineata pana seara comparativ cu o unealta adevarata echivalenta ( Honda, Goldoni, BCS) si care pica prima.

Matale habar nu ai ce scrii...eu am investit in scule profesionale si stiu si cat costa si stiu si ce pot sa faci cu ele spre exemplu asta costa aproape 5000 de euro:
Attached File  Fotografie0176.jpg   296.99K   112 downloads
Attached File  Fotografie0161.jpg   228.36K   114 downloads
apropo ti se pare chinezarie?????

iar daca tot insisti pe curele ma faci sa zambesc........

In alta ordine de idei pe mine nu ma intereseaza motocultorul cu freza in spate ca nu-l pot folosi la activitatea mea...terenurile la mine sant dealuri subcarpatice cu rampe si pante accentuate...iar aici cel cu freza in spate are un grad mic de utilizare...

#1268
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
Vad ca insisti sa freci in continuare la piciorul ala de lemn cu profesionalizmul din dotare . 5000 de iepuroi !!! Dar ce ma bag eu.  Banii tai, distractia ta, la banii aia probabil dealerul ti-a cumparat cea mai ieftina chinezarie cu tot cu utilaje. Vezi ca a gasit si niste spoitori si ia pus sa ti-o haureasca sa poti sa te lauzi mai departe ca e mult profesionalism in ea.

#1269
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 IdI1, on 01 ianuarie 2014 - 22:28, said:

Vad ca insisti sa freci in continuare la piciorul ala de lemn cu profesionalizmul din dotare . 5000 de iepuroi !!! Dar ce ma bag eu.  Banii tai, distractia ta, la banii aia probabil dealerul ti-a cumparat cea mai ieftina chinezarie cu tot cu utilaje. Vezi ca a gasit si niste spoitori si ia pus sa ti-o haureasca sa poti sa te lauzi mai departe ca e mult profesionalism in ea.

Pentru cultura ta generala eu am fost in fabrica la astia care-l produc....te poti duce sa vezi cu ochii tai....unii mai muncesc in tara asta nu doar lipesc abtipilduri....
Cred ca matale nici n-ai pus mana vreodata pe un utilaj...doar scrii povesti interesante despre transmisii pe curele...oare de ce???? vinzi chinezul pe curele??
Auzi matale mie nu mi se pare mult investitia asta ca stiu sa produc bani cu ea....adica muncesc iar munca scoate roade....de propaganda comunista santem satui...folosesti utilaje? produci ceva cu ele?.....daca faceai asta probabil ca prezentai realitatea nu povesti....

#1270
nicu_gh

nicu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.12.2013

 alin_ag2003, on 01 ianuarie 2014 - 22:12, said:

Matale habar nu ai ce scrii...eu am investit in scule profesionale si stiu si cat costa si stiu si ce pot sa faci cu ele spre exemplu asta costa aproape 5000 de euro:
PROFESIONÁL, -Ă, profesionali, -e, adj. Care ține de o profesiune, privitor la o profesiune; care este legat de o profesiune. ◊ Secret profesional = informație pe care o deține cineva grație profesiunii sale și pe care nu are dreptul să o divulge nimănui. Învățământ profesional = învățământ pentru pregătirea și pentru specializarea muncitorilor calificați. Boală profesională = boală specifică unei profesiuni sau provocată de o anumită profesiune. ♦ (Adverbial) Cu obișnuința unui profesionist. [Pr.: -si-o-] – Din fr. professionnel.   Sursa: DEX '98 (1998)


p.s. vand karte de gramatica ka eu miam fakt treaba cu i-a

#1271
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
Despre care tara vorbesti matale ca produce? Despre Romania? Inteleg ca nu este motosapa haurita local la 5000 de iepuroi. Matale ai fost pe la galbejiti sa le mananci cainii cu covrigii in coada si cand te-a intrebat nevasta ce ai facut cu 5000 de iepuroiPosted Image  ai bagat faza cu motosapa haurita Posted Image

P.S.
Realitatea o gasesti pe topicul vechi ( la sapat gropi de pomi, santuri pentru apa, remorcuta, reparatii si alte chestii )

#1272
robuadr

robuadr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2011
nicu_gh

p.s. vand karte de gramatica ka eu miam fakt treaba cu i-a


Mai citeste-o inainte de a o vinde.

#1273
bogdanhbc

bogdanhbc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 23.05.2013

 robuadr, on 02 ianuarie 2014 - 00:01, said:

nicu_gh

p.s. vand karte de gramatica ka eu miam fakt treaba cu i-a


Mai citeste-o inainte de a o vinde.


omul a zis-o la misto in forma respectiva si agramaticala :)

#1274
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 IdI1, on 01 ianuarie 2014 - 23:20, said:

Despre care tara vorbesti matale ca produce? Despre Romania? Inteleg ca nu este motosapa haurita local la 5000 de iepuroi. Matale ai fost pe la galbejiti sa le mananci cainii cu covrigii in coada si cand te-a intrebat nevasta ce ai facut cu 5000 de iepuroiPosted Image  ai bagat faza cu motosapa haurita Posted Image

P.S.
Realitatea o gasesti pe topicul vechi ( la sapat gropi de pomi, santuri pentru apa, remorcuta, reparatii si alte chestii )

Pentru cultura ta generala documenteaza-te inainte sa faci teorie cam cat costa un ansamblu motosapa+ remorca cu punte motrica:
http://emtools.ro/mo...mt-400-f-2.html
-motosapa 16000
-remorca 8999
cam cat face asta in euro??????????????

alt exemplu de la SICILZAPPA identica cu a mea..... aceiasi licenta de productie pe care o au si romanii de la Magrit (Pasbo):
-7030.82euro
Attached File  CatalogoListino.rar   7.61MB   15 downloads

http://www.pasbo.it/

....hai sa vezi ca se mai produce in Romania:
Attached File  DSCN0868.JPG   176.09K   83 downloads
Attached File  DSCN0871.JPG   199.81K   84 downloads

chiar daca cu subansamble produse in Italia:
Attached File  DSCN0887.JPG   204.96K   75 downloads
Attached File  DSCN0876.JPG   172.92K   90 downloads
Attached File  DSCN0880.JPG   334.19K   89 downloads
Parerea mea e ca matale esti bun la teorie....unde ai vazut ansamblu motosapa+remorca tractata produsa in China???????????????? arata-mi un exemplu????? unul singur?????  e clar ca nu prea stii ce scrii pe aici.....dar esti un foarte arogant profesor....

#1275
bogdanhbc

bogdanhbc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 23.05.2013
hmmm..prea multi bani!

sincer daca dispui de 5000 de euro, iti iei un tractoras 4x4 ( pasquali, valpadana, goldoni) in doua pistoane cu 30 de cai frumosi, utilat cu toate accesoriile posibile ( plug, freza, bilon, cositoare si in banii astia iti iei si remorca).

Ce am scris mai sus, sunt sh, insa calitativ la data cand au fost facute aceste tractorase si accesoriile lor, bat orice chinezarie produsa in Romania.  Si fac din nou referire la plugusorul produs de ruris la Craiova, care e din fier mort cu un sistem de prindere si reglaj de 2 lei...

P.S. Lucrurile facute acum, nu mai au calitatea celor facute inainte de 90-2000, deoarece acesti producatori nu pot oferi calitate maxima la preturi bune si nu pot concura cu cele facute in RPC datorita costurilor.


De exemplu la Bacau, era fabrica de suruburi si se faceau suruburi foarte bune pentru piata din Ro si in special pentru export, acu nu se mai face nimic, caci ne-au dat-o chinezii in mufa. E mai ieftin sa importi suruburi din china decat sa le produci la noi... nu mai poti exporta, caci nu poti concura la costuri cu chinezii... samd

#1276
alin_ag2003

alin_ag2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 27.02.2010

 bogdanhbc, on 02 ianuarie 2014 - 08:13, said:

hmmm..prea multi bani!

sincer daca dispui de 5000 de euro, iti iei un tractoras 4x4 ( pasquali, valpadana, goldoni) in doua pistoane cu 30 de cai frumosi, utilat cu toate accesoriile posibile ( plug, freza, bilon, cositoare si in banii astia iti iei si remorca).

Ce am scris mai sus, sunt sh, insa calitativ la data cand au fost facute aceste tractorase si accesoriile lor, bat orice chinezarie produsa in Romania.  Si fac din nou referire la plugusorul produs de ruris la Craiova, care e din fier mort cu un sistem de prindere si reglaj de 2 lei...

P.S. Lucrurile facute acum, nu mai au calitatea celor facute inainte de 90-2000, deoarece acesti producatori nu pot oferi calitate maxima la preturi bune si nu pot concura cu cele facute in RPC datorita costurilor.


De exemplu la Bacau, era fabrica de suruburi si se faceau suruburi foarte bune pentru piata din Ro si in special pentru export, acu nu se mai face nimic, caci ne-au dat-o chinezii in mufa. E mai ieftin sa importi suruburi din china decat sa le produci la noi... nu mai poti exporta, caci nu poti concura la costuri cu chinezii... samd


Bogdane am avut tractor....la mana a doua....stii cat costau reparatiile????extrem de mult....stii cat costa o anvelopa mare de tractor????? 4 anvelope de tractor mare costa o gramada de bani....iar datorita specificului culturii mele si terenului meu cu pante si rampe mari nu prea il foloseam pentru ca il rasturnam, nu veam spatii mari de intoarcere etc...iar consumul nu mai vorbesc....apoi ola tractor san impozite taxe locale...etc

Aici multora le face mare placere sa distorsioneze realitatea laudandu-si fiecare utilajul cu care lucreaza ….altii pe care-l vand  (se stiu ei) …..Eu nu vand utilaje ci doar le folosesc….am plecat de la cele pe curele cu care nu poti face mare treaba pe suprafete mai mari si am ajuns la cele pe pinioane…..diferenta e mare…nici nu se poate compara si cine are si una si alta stie ce vorbesc…….pot impartasi  di experinta mea celor interesati in utilizarea motosapelor performante…. stiu avantajele cat si dezavantajele  acestora …asta pentru a nu face investitii inutile….
Un utilaj ideal nu exista fiecare are puncte forte si slabe in functie de teren si cultura la care-l utilizezi…
Credeam ca aici se discuta problem reale in utilizatrea motosapelor dar nu prea e asa…aici se face multa teorie imginara de multi pseudocunoscatori….
O problema reala este buruianul mare care se infasoara pe sape..la acest exemplu unii mai ingeniosi au gasit rezolvarea :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LkIEX6PWf2Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0azSpHjqgwc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta e doar o problema…..dar sant foarte multe…..si ar fi indicat pe acest forum sa se discute constructiv   pentru utilizarea eficienta a motosapelor….numai ca daca nu ai nimic de spus te apuci sa ai o atitudine zeflemista sa fii atotstiutor si sa dai lectii altora …..
Lipseste cu desavarsire o atitudine pozitiva la acest forum….reala…sa rezolve problem reale cu care cei mai multi dintre noi ne confrutam in utilizarea motosapelor…

 bogdanhbc, on 02 ianuarie 2014 - 08:13, said:

hmmm..prea multi bani!

sincer daca dispui de 5000 de euro, iti iei un tractoras 4x4 ( pasquali, valpadana, goldoni) in doua pistoane cu 30 de cai frumosi, utilat cu toate accesoriile posibile ( plug, freza, bilon, cositoare si in banii astia iti iei si remorca).

Ce am scris mai sus, sunt sh, insa calitativ la data cand au fost facute aceste tractorase si accesoriile lor, bat orice chinezarie produsa in Romania.  Si fac din nou referire la plugusorul produs de ruris la Craiova, care e din fier mort cu un sistem de prindere si reglaj de 2 lei...

P.S. Lucrurile facute acum, nu mai au calitatea celor facute inainte de 90-2000, deoarece acesti producatori nu pot oferi calitate maxima la preturi bune si nu pot concura cu cele facute in RPC datorita costurilor.


De exemplu la Bacau, era fabrica de suruburi si se faceau suruburi foarte bune pentru piata din Ro si in special pentru export, acu nu se mai face nimic, caci ne-au dat-o chinezii in mufa. E mai ieftin sa importi suruburi din china decat sa le produci la noi... nu mai poti exporta, caci nu poti concura la costuri cu chinezii... samd

Apropo pompa de apa de la motocultorul meu e facuta la UPSS Botosani....daca-ti spune ceva numele...
Am vecini care au tractorase italiene numai ca atuci cand se rupe ceva mai serios nu scapa fara 1000 de euro dati pe piese...stii cat costa o pompa de injectie pentru un asemenea tractoras?????sau un pinion cu coroana? o pompa hidraulica?????

#1277
nicu_gh

nicu_gh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.12.2013

 alin_ag2003, on 02 ianuarie 2014 - 07:54, said:

....unde ai vazut ansamblu motosapa+remorca tractata produsa in China???????????????? arata-mi un exemplu????? unul singur?????  e clar ca nu prea stii ce scrii pe aici.....dar esti un foarte arogant profesor....

Uite aici: http://www.alibaba.c...esel_power.html
sau: http://www.alibaba.c...iller_with.html
si daca insist mai gasesc inca cel putin 100

Ce te  face sa crezi ca "SICILZAPPA", "LOMBARDIN" sau mai stiu eu care brand italian, german, spaniol... nu sunt produse in China...

Iar despre http://emtools.ro sunt de toata jena, ma interesa un accesoriu care l-am vazut doar la ei si vroiam sa stiu ce diametru de ax are,ca sa vad daca e compatibila cu motoscarpinatoarea mea, in momentul cand le-am spus ca eu deja am motosapa si vreau doar accesoriul s-a intrerupt orice comunicare ca de nu mai sunt un client important (bun de prostit) pentru ei...

Edited by nicu_gh, 02 January 2014 - 09:20.


#1278
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007
Daca un tractor nu merge pe acolo ca soferul nu are dexteritatea necesara sau chiar ii depaseste limitele este partea a doua ..Daca un tractor ajunge sa se rastoarne inseamna ca nici nu isi face ungerea la motor cum trebuie, iar la chinezaria ta nu vad sistem autonivelant sau manual pentru a corecta inclinatia motorului. Ce unghiuri maxime de inclinare suporta  copia ta de motor si sa nu zici ca il tii drept din servomuschi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate