Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LTE de la Orange România.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
28890 replies to this topic

#5113
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Acolo e cam mare durerea. Și nici nu se prea grăbesc să repare! Măcar de ar băga Volte și gata!

Edited by vio73, 27 August 2015 - 18:55.


#5114
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postaris86, on 27 august 2015 - 18:53, said:

Cu vocea e praf orange, aseară dacă ma mișcăm intr-o anumită poziție pierdeam semnalul 3G, apoi treceam în 2G și dacă mai făceam un pas pierdeam și legătură pe 2G. Asta în condițiile de semnal outdoor. Să sperăm că vor mai îmbunătății câte ceva și pe unde au mai stricat.

si la mine in apartament (zona Spitalul Bagdasar) e aceeasi problema, nu am semnal foarte mult pe 3G, deci in timpul convorbirilor trece pe 2G , deci pa HD-voice cateodata.

View Postvio73, on 27 august 2015 - 18:55, said:

Acolo e cam mare durerea. Și nici nu se prea grăbesc să repare! Măcar de ar băga Volte și gata!

ar fi bine, oricum nu toate device-urile 4G suporta VoLTE, i9505 al meu nu cred ca suporta.

Edited by dj_cristi, 27 August 2015 - 19:35.


#5115
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postvio73, on 27 august 2015 - 18:06, said:

Acum ne înțelegem bine! Eu de ce ziceam că sunt ok? Au ei și minusuri, dar faptul că am net foarte bun e altceva. Nu pot să le zic decât ... ,,jos pălăria!" și să mai facă îmbunătățiri la 3g (să avem acoperire și pe voce).
Da,cu 3G-ul e o problema. Eu mi-am setat telefonul pe GSM Only si nu mai pierd apeluri (aud si sunt auzit perfect)
O solutie de compromis pana se rezolva semnalul pe 3G.

Edited by popascu, 27 August 2015 - 20:44.


#5116
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postpopascu, on 27 august 2015 - 20:41, said:

Da,cu 3G-ul e o problema. Eu mi-am setat telefonul pe GSM Only si nu mai pierd apeluri (aud si sunt auzit perfect)
O solutie de compromis pana se rezolva semnalul pe 3G.

ce treaba are fall-back to 2G cu pierderea apelurilor? nu prea ai cum sa pierzi apeluri , telefonul (daca functioneaza corect) are mereu semnal indiferent ca e 2G sau 3G , pe 2G din cate tin minte e chiar half-duplex, deci calitate mai mica.

#5117
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Ma bucur daca s-a mai imbunatatit situatia pe la Orange.
Offtopic: parca s-a mai discutat prin alta parte, dar nu mai retin. Cine a venit cu ideea acelui runsharing Orange sau Vodafone? Citisem ca initial se voia cu Telekom dar s-a renuntat.

#5118
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postdj_cristi, on 27 august 2015 - 21:20, said:


ce treaba are fall-back to 2G cu pierderea apelurilor?
De ce vrei sa-mi strici ziua de dimineata ? :)
Pe 3G cu iPhone5 aveam drop calls-uri cu nemiluita.
Pe hTC M8 la fel,iar cand  totusi vorbeam se auzea foarte prost si eram auzit prost.
Prin faptul ca mi-am setat telefoanele doar pe GSM nu mai am drop calls-uri,asta am zis.
Care parte nu ai inteles-o?
(Cand vrei sa completezi ceva,trage aer in piept,numara pana la 10 si apoi [calm] scrie ,astfel nu mai dai impresia ca te erijezi in mama omida
si le vorbesti celorlalti useri de la inaltimea piramidei lui Keops, capisci dom' director ? :) )

#5119
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008
Orange ar putea sa se inspire din Belgia de la providerul Proximus! Sa vedeti ce se intampla dupa ce consumi traficul alocat!

Posted Image



You have a Pack with Internet Start? When you exceed 150 GB, your internet speed will be reduced
to 1 Mbps, until the 1st day of the following month.
If you prefer to continue surfing at your usual speed, you may choose the Volume Pack 5 GB
option,
providing you with an additional 5 GB internet volume at the price of € 5 VAT incl. (€ 4,13 VAT excl.).

You have a Pack with Internet Comfort? When you exceed 300 GB, your internet speed will be
reduced to 3 Mbps, until the 1st day of the following month. If you prefer continue surfing at your usual speed, you may choose the free Volume Pack 20 GB
option, providing you with an additional 20 GB internet volume.

You have a Pack with Internet Maxi? When you exceed 500
GB, your internet speed will be reduced to 5 Mbps, until the 1st day of the following month.
If you prefer continue surfing at your usual speed, you may choose the free Volume Pack 20 GB
option, providing you with an additional 20 GB internet volume.

You have Internet Start? When you exceed 100 GB, your internet speed will be reduced to 1 Mbps,
until the 1st day of the following month.
If you prefer to continue surfing at your usual speed, you may choose the Volume Pack 5 GB option,
providing you with an additional 5 GB internet volume at the price of € 5 VAT incl. (€ 4,13 VAT excl.).

You have Internet Comfort? When you exceed 150 GB, your internet speed will be reduced to 3
Mbps, until the 1st day of the following month.
If you prefer continue surfing at your usual speed, you may choose the Volume Pack 20 GB option,
providing you with an additional 20 GB internet volume at the price of € 5 VAT incl. (€ 4,13 VATexcl.).

You have Internet Maxi? When you exceed 500 GB, your internet speed wil be reduced to 5 Mbps,
until the 1st day of the following month. If you prefer continue surfing at your usual speed, you may choose the free Volume Pack 20 GB
option, providing you with an additional 20 GB internet volume

Sursa: Belgacom
.

Attached Files


Edited by favoritul, 28 August 2015 - 11:05.


#5120
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View Postpopascu, on 28 august 2015 - 08:51, said:

(Cand vrei sa completezi ceva,trage aer in piept,numara pana la 10 si apoi [calm] scrie ,astfel nu mai dai impresia ca te erijezi in mama omida
si le vorbesti celorlalti useri de la inaltimea piramidei lui Keops, capisci dom' director ? Posted Image )

pai lasa tu comentariile astea aiurea.

#5121
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postdj_cristi, on 28 august 2015 - 11:22, said:


pai lasa tu comentariile astea aiurea.

Ai căzut în plasa glumelor lui Cornel (popascu). Și eu am căzut, dar vezi că el face caterincă la greu. E cel mai glumeț de pe aici!Posted Image

#5122
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postfavoritul, on 28 august 2015 - 11:03, said:

.
Ăăă... ăștia-s limite pentru internetul fix. :D

#5123
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View Postaris86, on 27 august 2015 - 18:53, said:

Cu vocea e praf orange, aseară dacă ma mișcăm intr-o anumită poziție pierdeam semnalul 3G, apoi treceam în 2G și dacă mai făceam un pas pierdeam și legătură pe 2G. Asta în condițiile de semnal outdoor. Să sperăm că vor mai îmbunătății câte ceva și pe unde au mai stricat.
Pai seteaza 3g only si merge hd voice.

#5124
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nu chiar, va face drop-call cand nu va mai avea semnal 3G , tu de ce crezi ca trece pe 2G , de nebun?

#5125
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 22.01.2004
Se poate forta telefonul sa stea pe 4g si pentru voce sa foloseasca 2g? A inceput sa fie dezastru la mine in zona cu 3g.ul, 14 apeluri care au intrat in mesageria vocala in ultimele 6 ore. Si abia acum am primit sms.urile de la apeluri, toate odata. Eram pe 3g semnal full si cu toate astea cine ma suna ii intra mesageria. Se intampla din ce in ce mai des in ultimele zile.

#5126
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Nu e posibil ce vrei tu. Telefonul poate prinde o singură frecvență la un moment dat. Eventual poate există vreo aplicație care să facă telefonul să stea doar 2G/4G.

#5127
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View PostAlexis, on 28 august 2015 - 14:24, said:

Se poate forta telefonul sa stea pe 4g si pentru voce sa foloseasca 2g?


poti seta telefonul  in felul urmator:
-GSM only
-WCDMA only
-GSM auto
-CDMA auto
-CDMA only
-EvDo only
-GSM/WCDMA/CDMA si EvDo
-CDMA si LTE auto
-GSM/WCDMA si LTE auto
-CDMA/EvDo/GSM/WCDMA/LTE auto
-LTE only
-LTE/WCDMA
-LTE/CDMA

Edited by popascu, 28 August 2015 - 14:50.


#5128
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 22.01.2004
Ma refeream sa stea pe 4g pt date si sactreaca pe 2g pentru voce in loc de 3g. Din pacate nu am gasit nici o aplicatie de genul asta.

#5129
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Nu cred că se poate. După cum a zis si @popascu modul 2G&4G only fără 3G nu există.

Edited by MoshuXXL, 28 August 2015 - 14:52.


#5130
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Al meu, Samsung Note 3 Neo, are doar așa:

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 2 guests, 0 anonymous users

Cata20004

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate