Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Parcare gratuita aeroport Otopeni

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Peste ceva timp, trebuie sa plec din tara, pentru o saptaman. Voi pleca cu avionul si nu are cine sa ma duca la areroport, voi lua masina personala. Intrucat acum 2-3 zile am avut drum la aeroport, ma-m uitat dupa un loc de parcare in zona. Exista mai multe parcari platite, dar cu preturi destul de piperate. Asa ca, la iesirea din aeroporul Otopeni, exact sub pasajul de la DN 1, am vazut multe masini parcate. Am mers in una din acele "parcari", a se vedea si ghilimelele, am astepat vreo 10 minute sa vad daca ma intreaba cineva de sanantate, la 7:30 ertau vreo 10 locuri libere. Nu m-a intrebat nimeni nimic si am plecat.
Intrebarea mea este, a lasat cineva sub pasajul din zona iesirii aeroport Otopeni, masina pentru cateva zile? Daca da, a avut probleme? Stiu, nu este regulamentar sa parchezi pe/sub poduri, dar aici este cumva aparte.
Am vorbit la servici cu cineva despre asta, dar mi-a taiat-o scurt, ca cica noaptea s-ar ridica auto parcate acolo. Nu stiu ce sa spun, daca la 7:30 erau masini, vreo 20-30, alea sigur nu erau din cursul diminetii.

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Poti s-o lasi pe riscul tau bineinteles. Nu mai bine aranjezi sa te duca cineva si apoi sa ia masina inapoi ? Nu fi chitros, mai bine dai acum un sfant in plus decat sa regreti dupa.

P.S. vad ca esti din Pitesti, de ce nu iei un autocar pur si simplu in loc de masina personala ?
http://www.autogari....i/71-16345.aspx

#3
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
E gratuita

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
E optim cu autocarul (care de fapt e probabil un mini-autocar). Aproape de la orice loc decent de parcare iti trece tot cheful sa ajungi pina la "plecari". Asa mergi ok, n-ai probleme cu masina, ba chiar mai poti sa dai si o dusca fara emotii la intoarcere in caz ca termini vacanta cu o petrecere in avion.

#5
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Autogara este in Militari, aeroportul in ... Otopeni. Nu sunt "chitros", cum spunea cineva mia sus, dar ca saplatesc apropae 20 Ron/Zi mi se pare mult.

View Postlawrence38, on 24th August 2012, 23:50, said:

Poti s-o lasi pe riscul tau bineinteles. Nu mai bine aranjezi sa te duca cineva si apoi sa ia masina inapoi ? Nu fi chitros, mai bine dai acum un sfant in plus decat sa regreti dupa.

P.S. vad ca esti din Pitesti, de ce nu iei un autocar pur si simplu in loc de masina personala ?
http://www.autogari....i/71-16345.aspx


#6
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Si daca nu gaseste loc si pierde avionul ? What then ? :huh: O s-o lase la aeroport si o sa plateasca sa-i iasa pe nas ? O lasa intr-un loc nepermis si se trezeste cu ditai amenda ? Ce e asa rau in a lua un autocar, heck , chiar si un taxi nu poate sa te coste incredibil de mult, taxiurile sunt inca foarte ieftine in Romania...

#7
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Daca tii neaparat sa vii cu masina o lasi in oras si vii cu expres/taxi la aeroport. Daca zici ca ai gasit cu 20ron/zi mi se pare ok dar tu iti stii mai bine bugetul.

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postatupi, on 24th August 2012, 23:26, said:

Daca tii neaparat sa vii cu masina o lasi in oras si vii cu expres/taxi la aeroport. Daca zici ca ai gasit cu 20ron/zi mi se pare ok dar tu iti stii mai bine bugetul.

Ai si tu dreptate, numai ca toate zborurile low-cost opereaza numai dimineata la prima ora si seara tarziu.
Trebuie sa fii in aeroport cu o ora sau doua  inainte. Cursele expres catre Otopeni incep de la ora 6:30.  Daca ai avion la 7:00 si tu pleci din Bucuresti la 6 juma, te duci doar ca sa vizionezi decolarea avionului cu care trebuia sa zbori, de la sol.
   De asemenea, o cursa cu taxiul din Bucuresti pana in Otopeni la ora 5 dimineata, costa 200 sau 300 de RON, adica mai mult decat ai plati pentru un bilet de avion pana la Madrid. Ca sa nu mai vorbim ca taxiurile opresc des in padure la Otopeni

Edited by cspot, 25 August 2012 - 00:45.


#9
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postxplozia, on 25th August 2012, 00:01, said:

Autogara este in Militari, aeroportul in ... Otopeni. Nu sunt "chitros", cum spunea cineva mia sus, dar ca saplatesc apropae 20 Ron/Zi mi se pare mult.

Tu te-ai uitat pe link-ul pus de mine ? Posibil sa fie informatiile gresite dar daca nu atunci scrie clar ca e Pitesti (McDonalds Pitesti - Aeroport Otopeni plecari ) au si un nr de tel acolo daca vrei sa suni si sa afli detalii:+4-0743-333.317 Pretul de pe site e 80 RON ceea ce nu e putin dar nici prea mult...

#10
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
sunt o gramada de parcari in otopeni cu preturi de aprox 100 lei pentru 7 zile si includ si transferul pana ala otopeni.
mi se  pare un compromis ok.

#11
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,476
  • Înscris: 23.09.2010
Ramai fara roti sau cu masina zgariata.
Ia un link:
http://www.autogari....i/71-16345.aspx

Si eu bagam drumuri cu masina (ba amea + rude / prieteni, ba baieti care-mi dadeau bon fiscal si il decontam la firma, etc.) dar am descoperit transportul cu autocarul (bine, de la mine, sunt mai multe / zi). Am calatorit super comod....

LE: @lawrence38, Scuza-ma, am vazut tarziu postul tau...

Edited by hamal, 25 August 2012 - 07:50.


#12
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Nu am spus ca nu sunt dispus sa platesc, pretul de 100 Ron mi se pare Ok pentru o saptamana, dar nu l-am gasit pe niciun site. Ma poti ajuta cu un site ceva?

#13
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postcspot, on 25th August 2012, 01:43, said:

De asemenea, o cursa cu taxiul din Bucuresti pana in Otopeni la ora 5 dimineata, costa 200 sau 300 de RON, adica mai mult decat ai plati pentru un bilet de avion pana la Madrid. Ca sa nu mai vorbim ca taxiurile opresc des in padure la Otopeni

O cursa din orice punct al orasului catre Otopeni la orice ora din noate cand circulatia e f libera nu depaseste 50 ron. Colegii mei care fac saptmanala drumul asta din Cartierul Militari sau Titan pana la Otopeni nu platesc mai mult de 35-40 ron pe ceas cu taxi autorizat care sunt o groaza. Povestea asta cu 200-300 ron e ptr cine se urca in primul taxi si nu se uita si el pe usa ce tarife are.

#14
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 03.11.2005

View Postxplozia, on 25th August 2012, 13:54, said:

Nu am spus ca nu sunt dispus sa platesc, pretul de 100 Ron mi se pare Ok pentru o saptamana, dar nu l-am gasit pe niciun site. Ma poti ajuta cu un site ceva?

Poti sa lasi masina pe o strada laterala in apropiere de aeroportul Baneasa si de acolo sa iei expresul 783 pina la aeroport sau iei un taxi (gasesti pe net numere si poti face comanda si din strada); taxiul nu te costa mai mult de 20 lei.

#15
EvilYuri

EvilYuri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 03.11.2011
pentru 100 de lei o poti lasa la mine , in curte. Ti-o iau de la gara si ti-o aduc cand vi.
In banii astia ti-o si spal ;)

#16
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005

View PostEvilYuri, on 26th August 2012, 23:28, said:

pentru 100 de lei o poti lasa la mine , in curte. Ti-o iau de la gara si ti-o aduc cand vi.
In banii astia ti-o si spal ;)


Multumesc de oferta. Prea tarziu. O buna ocazie pentru altii. Dar sper ca nu dai bir cu fugitii dupa aceea ;)
Am gasit o alta solutie, cineva care a lucrat in aeroport imi da cardul lui de acces, platesc 80Ron cat il costa pe respectivul parcarea si am termninat povestea.

#17
EvilYuri

EvilYuri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 03.11.2011

View Postxplozia, on 28 august 2012 - 08:46, said:

Multumesc de oferta. Prea tarziu. O buna ocazie pentru altii. Dar sper ca nu dai bir cu fugitii dupa aceea Posted Image
Nu sunt melc sa-mi iau casa dupa mine -_-

#18
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Ca idee se poate lasa sub podul de la DN1 la Otopeni. Am lasat-o pentru o noapte si a fost ok a doua zi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate