Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

[URGENT]Flagrant mita la profesor

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Un profesor de-al unui prieten cere mita in bautura elevilor iar el a vorbit cu diriginta lui sa il prinda in flagrant, pentru ca nu e prima oara. Problema e ca eu cred ca acea profesoara nu prea are nicio putere de una singura, cum ar trebui sa procedeze? Eu ma gandeam ca ar trebui sesizata politia si inspectoratul scolar.

PS: Flagrantul are loc chiar astazi, deci ar prinde bine cateva sfaturi inainte de ora 2.

#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Diriginta să vorbească cu directorul. Are puterea asta, că doar nu e plantă.

#3
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View PostOriginalCopy, on 27th June 2012, 10:06, said:

Diriginta să vorbească cu directorul. Are puterea asta, că doar nu e plantă.
Directorul e si el un corupt.

#4
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
uite ce am gasit - TelVerde 0800801100 pentru facilitarea sesizării și înregistrării în timp real a faptelor cu risc de vulnerabilitate la corupție din sistemul național de învățământ.

#5
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Inca ceva. Prietenul meu vrea sa fie anonim, stie numai diriga lui de el. Nu stiu daca se poate prin telefon.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Post-DAMON-, on 27th June 2012, 09:15, said:

Inca ceva. Prietenul meu vrea sa fie anonim, stie numai diriga lui de el. Nu stiu daca se poate prin telefon.
A ajuns să ne fie frică de corupți, auzi.

Ce atâta frică? Iete d-aia n-are țara viitor. Și nici prietenul tău într-însa.

#7
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View PostOriginalCopy, on 27th June 2012, 10:31, said:

A ajuns să ne fie frică de corupți, auzi.

Ce atâta frică? Iete d-aia n-are țara viitor. Și nici prietenul tău într-însa.
Nu e vorba de corupti, ca omul ala e un distrus banuiesc. Problema e cu restul colegilor prosti care le place sa dea mita, si s-ar razbuna.

#8
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Post-DAMON-, on 27th June 2012, 09:35, said:

Nu e vorba de corupti, ca omul ala e un distrus banuiesc. Problema e cu restul colegilor prosti care le place sa dea mita, si s-ar razbuna.
Altfel spus, niște dobitoci care se complac în dobitocenia lor.

Încă un motiv să le faci un bine și să participi la flagrant. Nu trebuie să le spui lor dinainte, își vor da seama după că tu ai fost.

(mă rog, "prietenul" tău)

#9
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
@originalcopy - ce usor e sa vorbesti de pe margine, cand n-ai nicio treaba cu evenimentele.
e ca si cand te uiti la tsunami pe internet.

fuc* off...

#10
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Post-DAMON-, on 27th June 2012, 10:00, said:

Un profesor de-al unui prieten cere mita in bautura elevilor...  
PS: Flagrantul are loc chiar astazi, deci ar prinde bine cateva sfaturi inainte de ora 2.
De curiozitate... in ce zona a tarii are loc flagrantul?

#11
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Arges.

#12
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Foarte bine, sa-l prinda si sa-l dea afara.

Iar in locul lui sa trimita un profesor, pe care inspectoratul sa-l lase sa lase repetenti pe toti care merita asta - si probabil ca sunt extrem de multi.
Repetenti nu un an, ci atat cat merita, inclusiv pe viata daca este cazul.

Edited by loock, 27 June 2012 - 10:42.


#13
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View Postloock, on 27th June 2012, 11:41, said:


Foarte bine, sa-l prinda si sa-l dea afara.
Iar in locul lui sa trimita un profesor, pe care inspectoratul sa-l lase sa lase repetenti pe toti care merita asta - si probabil ca sunt extrem de multi.
Repetenti nu un an, ci atat cat merita, inclusiv pe viata daca este cazul.
aparent asa e, dar sa stii ca ordinele vin chiar de la inspectorat sa nu se lase prea multi.
gandeste-te ca si asa sunt o gramada care abia calca pe la scoala. daca sunt si lasati repetenti, nu mai au nicio tragere de inima sa mearga la scoala. statul se gandeste si la astia. de aceea, ei sunt trecuti, ca macar sa aiba 12 clase. nu zic de bac, ci doar 12 clase. da bine in statistici ;)

#14
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Postloock, on 27th June 2012, 11:41, said:

Foarte bine, sa-l prinda si sa-l dea afara.

Iar in locul lui sa trimita un profesor, pe care inspectoratul sa-l lase sa lase repetenti pe toti care merita asta - si probabil ca sunt extrem de multi.
Repetenti nu un an, ci atat cat merita, inclusiv pe viata daca este cazul.
repetenti o sa ramana prostii. vrei sa beneficiezi de serviciile unui om care trebuia sa fie repetent in liceu?

#15
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009

View PostOriginalCopy, on 27th June 2012, 10:31, said:

A ajuns să ne fie frică de corupți, auzi.

Ce atâta frică?


Eu nu as reclama nimic pentru ca:

-profesorul corupt stie adresa/datele mele fiind elevul sau , un om care-si pierde jobul + dosar penal e in stare de multe...

-nu stim daca directorul fiind si el corupt nu va cauta sa-i influenteze pe ceilalti profesori (care nu stim sigur daca sunt sau nu de partea profesorlului/directorului) sa-mi faca mai mult rau - note mici , as pierde un an ramanand repetent = reputatie oarecum distrusa la varsta asta , cauzeaza mai mult rau decat crezi , an din viata pierdut degeaba.

Eu i-as da acolo 100 lei si o sticla de vin si as trece cu 7 :) toata lumea-i fericita.

Sistemul nu ma ajuta sa lupt impotriva coruptiei , sistemul ma face o victima deoare ce nu are parghiile necesare sa-mi asigure protectia si anonimatul. De aia "atata frica".

Recomandarea mea , nu va complicati cu paratul coruptilor , nu se merita sa va distrugeti o parte mai mica sau mai mare din viata pentru niste jigodii.

#16
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007

View Postuser033, on 27th June 2012, 12:29, said:

Eu nu as reclama nimic pentru ca:

-profesorul corupt stie adresa/datele mele fiind elevul sau , un om care-si pierde jobul + dosar penal e in stare de multe...

-nu stim daca directorul fiind si el corupt nu va cauta sa-i influenteze pe ceilalti profesori (care nu stim sigur daca sunt sau nu de partea profesorlului/directorului) sa-mi faca mai mult rau - note mici , as pierde un an ramanand repetent = reputatie oarecum distrusa la varsta asta , cauzeaza mai mult rau decat crezi , an din viata pierdut degeaba.

Eu i-as da acolo 100 lei si o sticla de vin si as trece cu 7 :) toata lumea-i fericita.

Sistemul nu ma ajuta sa lupt impotriva coruptiei , sistemul ma face o victima deoare ce nu are parghiile necesare sa-mi asigure protectia si anonimatul. De aia "atata frica".

Recomandarea mea , nu va complicati cu paratul coruptilor , nu se merita sa va distrugeti o parte mai mica sau mai mare din viata pentru niste jigodii.
Uite de asta o avut Polonia sindicatul Solidaritatea si noi nu, de lasi ce suntem. Viata nu consta doar in a avea scoala si functii, ci si in a te simti bine in pielea ta, in urma deciziilor pe care le-ai luat.

Edit: Reputatie la nici 18 ani? Despre ce reputatie vorbim? Reputatie ai la 40-50, si ti-o pierzi cand esti gasit c-ai plagiat la doctorat ca Mang/Ponta. Eventual la 18 ani castigi respectul oamenilor care conteaza, dovedind ca ai coaie.

Edited by daimon', 27 June 2012 - 12:03.


#17
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View PostOriginalCopy, on 27th June 2012, 10:06, said:

Diriginta să vorbească cu directorul. Are puterea asta, că doar nu e plantă.
Tare imi e ca aia stiu bine care e situatia dar ii doare in c*r, dovada este si faptul ca diriga este pasiva si dupa ce a fost instiintata.
Nene, astia sunt colegi, prieteni, se duc impreuna la curve, in plus cam toti au aceleasi naravuri. Coirb la corb nu isi scoate ochii.

@DAMON daca tipul e vita si proful ii cere o sticla ca sa ii dea o nota mai calumea eu zic sa taca din gura si sa dea. Daca tipul are ceva in cap si proful are pretentii, ba mai mult ameninta ca ii daca o nota mica daca nu da mita atunci eu zic sa il arda.
Dar sa se astepte pe viitor la nedreptati din cauza profului in culpa (sa nu crezi ca va fi data afara, mutat, arestat, etc. va fi cel mult sanctionat verbal), a celorlalti profesori, chiar si a colegilor de clasa. Multi sunt prea boi si se complac in astfel de cacaturi din frica prosteasca, obisnuinta, linguseala, etc.

#18
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
ca sa stiti: pana la urma flagrantul nu a mai avut loc pentru ca elevii nu i-au mai dus tuica, asa ca nu s-a mai aflat nimic despre intentiile dirigintei si prietenului meu. poate e mai bine asa, oricum ala la anul cica pleaca din invatamant de 'buna voie'.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate