Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#307
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003
i-mi cer scuze pentru poza nu cred ca ai ce alege din ea ...dar nu am avut aparatul la mine si am facut cu telefonul si mai bine de atata chiar nu iasa :( ;( crezi ca poti intelege ceva? eu unu nu :) ...pot sa iti spun ca in mijloc sunt 3 "antene" groase...poate iti dai seama de la ce o fi :)

Attached Files



#308
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,070
  • Înscris: 04.10.2005

 ryady, on Mar 7 2006, 19:00, said:

i-mi cer scuze pentru poza nu cred ca ai ce alege din ea ...dar nu am avut aparatul la mine si am facut cu telefonul si mai bine de atata chiar nu iasa :( ;( crezi ca poti intelege ceva? eu unu nu :) ...pot sa iti spun ca in mijloc sunt 3 "antene" groase...poate iti dai seama de la ce o fi :)
vai ce bloc..... :cursing:  unde-i asta??? :o

#309
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

 ryady, on Mar 7 2006, 19:00, said:

i-mi cer scuze pentru poza nu cred ca ai ce alege din ea ...dar nu am avut aparatul la mine si am facut cu telefonul si mai bine de atata chiar nu iasa :( ;( crezi ca poti intelege ceva? eu unu nu :) ...pot sa iti spun ca in mijloc sunt 3 "antene" groase...poate iti dai seama de la ce o fi :)

Nu e Zapp sigur...e ceva GSM...dar ce-i cu blocul asta...arata ca o bomba! :)

#310
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 Jean Gary Diablo, on Mar 7 2006, 18:03, said:

Nu e Zapp sigur...e ceva GSM...
Exact ! Zapp sigur nu este, e ceva clar 900 only, sau dualband 900/1800. Asa ca poate fi si Cosmo, ori EGSM simplu, ori mai probbail EGSM/1800. Mai multe nu îti putem spune, ca poza nu este prea clara. :)

edit : Desi... poate pot sa-ti mai dau o precizie ; vad ca shelter-ul este alb, deci ori e Orange ori e Cosmo + EGSM. Informatia (cu culoarea shelter-ului) nu este oricum sigura la 100%.

 Jean Gary Diablo, on Mar 7 2006, 18:03, said:

dar ce-i cu blocul asta...arata ca o bomba! :)
:deadtongue:

Edited by Cosconor, 07 March 2006 - 19:10.


#311
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003
Bloc care sta sa pice ;)))
antena este formata din 3 antene mari ;) ce detalii sa va mai dau ...nu-ma sa-mi spuneti ca e de cosmote ;))

#312
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Vezi câte fire intra în fiecare antena ? Vezi daca acele antene au niste busoane albe (si câte) acolo unde se conecteaza firele ?

Edited by Cosconor, 07 March 2006 - 19:18.


#313
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Eu as zice Cosmo,o sa vezi dupa calitatea semnalului. :coolspeak:

#314
Terrorwave

Terrorwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.11.2004
CONCRET nu zice nimeni ce site-uri amplaseaza Cosmota in aceasta perioada ? sau o face in secret? nu avem dealeri cosmo pe aici sa ne zica si noua

#315
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 chriss, on Mar 7 2006, 19:37, said:

Eu as zice Cosmo,o sa vezi dupa calitatea semnalului. :coolspeak:
Pai cum în Rovinari nu este pentru moment semnal mai deloc, o sa vada imediat daca BTS-ul este a lui Cosmo sau nu. Oare va mai dura mult pana îi dau drumu ?

#316
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
N-am vazut cu ochii mei dar mi-a spus sotia mea ca imediat ce ai iesit din Iasi prin Cug s-a gatat semnalul Cosmote. Nimic, zero.

#317
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 raducristin, on Mar 8 2006, 09:15, said:

N-am vazut cu ochii mei dar mi-a spus sotia mea ca imediat ce ai iesit din Iasi prin Cug s-a gatat semnalul Cosmote. Nimic, zero.
Ce este Cug :huh:, e un oras mai mare ? Drumul acela e un drum national, europeean ?

#318
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

 Cosconor, on Mar 8 2006, 11:56, said:

Ce este Cug :huh:, e un oras mai mare ? Drumul acela e un drum national, europeean ?

cartier din Iasi la marginea lui

#319
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 Cosconor, on Mar 8 2006, 09:56, said:

Ce este Cug :huh:, e un oras mai mare ? Drumul acela e un drum national, europeean ?

CUG-ul e un cartier botezat dupa un mamut industrial comunist care se ocupa cu Utilajele Grele (celebru de altfel). Acum nu mai stiu daca drumul e national sau judetean (shame on me) dar Orange si Connex acopera zona f bine (vreo 40 km pana unde merg eu stiu sigur) asta chiar si dupa ce iesi de pe sosea si te afunzi prin catunurile de acolo. Speram ca se vor indrepta lucrurile si la Cosmote.

#320
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.03.2005
nu e vorba numai de CUG. cum ai iesit din oras s-a dus si semnalul, iar apoi exista doar in orase. pe drumul Iasi - Durau exista semnal doar in Iasi, Targu Frumos, Roman, Piatra Neamt. atit!

#321
HFL

HFL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 27.12.2005

 thekat, on Mar 8 2006, 13:34, said:

nu e vorba numai de CUG. cum ai iesit din oras s-a dus si semnalul, iar apoi exista doar in orase. pe drumul Iasi - Durau exista semnal doar in Iasi, Targu Frumos, Roman, Piatra Neamt. atit!
da apropo ; stie cineva daca de la Iasi la Tg Frumos e acoperit drumu? eu am fost  in ianuarie si dupa ce am iesit din Iasi O semnal; s-a schimbat ceva pana acu? :peacefingers:

#322
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.03.2005

 HFL, on Mar 8 2006, 13:48, said:

da apropo ; stie cineva daca de la Iasi la Tg Frumos e acoperit drumu? eu am fost  in ianuarie si dupa ce am iesit din Iasi O semnal; s-a schimbat ceva pana acu? :peacefingers:
nu, e la fel (poate daca s-a schimbat ceva in ultimele 3 zile :) ). rar gasesti zone in care sa ai semnal (nu apare nici o linie ci doar cosmote), insa nu poti suna pt ca daca te-ai miscat 1cm se duce semnalul.

#323
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

 thekat, on Mar 8 2006, 13:06, said:

...rar gasesti zone in care sa ai semnal (nu apare nici o linie ci doar cosmote)...
Asta pentru ca ai tu 3310, ca e el sensibil la semnal. Cu multe telefoane nu vei avea nici pic de semnal pe acolo.

#324
HFL

HFL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 27.12.2005
pot spune ca in iasi pe blocul cu 10 nivele (cel de langa Bazar) se monteaza o antena ; si ce antena frate (cred ca va acoperi tot judentul  :w00t:  glumesc). connex nu are cum sa fie ca ei au antenele in cantemir orange nu, ca tot pe acelasi bloc sunt 2 dualband si cred ca sunt a lor deci e Cosmo . poate se mai uita cineva; sa confirme sau sa infirme cele spuse d mine  :notangel:

Edited by HFL, 08 March 2006 - 15:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate