Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nu imi deschide pagina, restul merg!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cosmin_diabolik

cosmin_diabolik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2010
Salut , sper ca am postat unde trebuie . Deci care este problema mea : Am cumparat un host+domeniu la o firma etc... la inceput deschidea cpanel , intra pe site cu index of si tot ok ,  acum pagina nu se mai deschide pur si simplu apare OPS GOOGLE CHROME NU SA PUTUT CONECTA bla bla etc incearca .... alt site , la restul persoanelor merge site=ul le arata cu index of si merge si site/cpanel etc merge tot . Tin sa mentionez ca am internet de la NEXTGEN + Router wireless si ca a mers la inceput. Am vb cu staful de la firma de hosting si a zis ca totul e ok, si le dau dreptate fiindca si altor persoane le merge. Sper s ama ajutati , Multumesc !

#2
krax

krax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 15.05.2012
Nu mai folosi CHROME, e mai ok Mozilla la asa ceva
Si eu am probleme de genul asta cu chrome pe anumite site-uri care de pe mozilla merg perfect iar pe langa asta nu pot scrie userul prin cateva locuri pe unde mai am conturi. Problema este generata nu de internet  ci de aparitia unei probleme de comunicare dintre componentele windows si cele Chrome.

Poti reinstala chrome de cate ori vrei ca la fel o sa-ti faca, sau poti reinstala tot sistemul poate iti va merge (asta daca tii cu dintii de chrome)  :)

#3
cosmin_diabolik

cosmin_diabolik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.02.2010
am instalat si mozila si tot nu merge, am suant la nextgen si am schimbat macul de pe wireless am introdus cablul direct in placa de retea si tot nu merge  , v-am zis la alti merge la mine nu , chiar nu inteleg care e problema ...

#4
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009
Daca bootezi de pe o distributie Linux in mode live tot la fel face?

#5
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006

View Postkrax, on 18th May 2012, 16:09, said:

Problema este generata nu de internet  ci de aparitia unei probleme de comunicare dintre componentele windows si cele Chrome.
Sigur ca da... Chrome se ocupa de rezolvarile dns sau ce mai este scris prin fisierul hosts... -_-

@cosmin_diabolik: Roaga prietenii sa dea ping la siteul tau dupa nume si dupa aceea da si tu ping la siteul tau. Compara ip-urile - daca amandoi dati ping la acelasi ip. Daca rezultatul este ca dati ping ipuri diferite atunci pune aici ce contine fisierul hosts din C:\windows\drivers\etc.
Incearca sa dai si un restart la router si de asemenea pune aici ce dns-uri are trecute la status routerul care-l ai.

Bafta!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate