Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Tremur cand mi-e foame

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
deadly123

deadly123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.04.2012
As title says,tremur cand mi-e foame.Nu mereu dar cand mi se intampla,tremur incontrolabil ,si ma simt slabit .
Am zis parintilor si mi-au zis ca am inceput de diabet  :deadtongue:

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Iti fuge glicemia, e posibil sa fie doar atat. Daca atunci cand ti se intampla bei un suc dulce si iti trec simptomele in cateva minute, pana sa mananci, cam aia e.

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Eh,s-ar putea sa zic o prostie,dar,daca ai diabet,nu poti metaboliza zaharurile,asa ca ceva dulce e fie placebo fie ai alta boala.

#4
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
:confuzzled:  pai si eu patesc asa, adica nu tremur, dar ma simt slabit, si simt nevoia sa mananc ceva dulce. Cand fac asta in cateva minute imi recapat fortele.

#5
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010

View Postdeadly123, on 9th May 2012, 21:42, said:

As title says,tremur cand mi-e foame.Nu mereu dar cand mi se intampla,tremur incontrolabil ,si ma simt slabit .
Am zis parintilor si mi-au zis ca am inceput de diabet  :deadtongue:
Acelasi comportament il am si eu cand nu mananc. Mi se pare normal insa avand in vedere ca am 1,95 metri si vreo 90 de kg, trebuie sa fiu cat de cat satul. Situatia devine si  mai aiurea daca atunci cand sunt nemancat, mai stau si in frig/caldura mai mare pentru o perioada de timp, astfel incat incepe sa ma ia ameteala.

Edited by Custom, 09 May 2012 - 21:27.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Diabetul se poate diagnostica extrem de usor, dar nu pe softpedia. Oricum asta cu tremuratul cind iti scade glicemia nu e un semn serios de ingrijorare, mai mare problema poate fi faptul ca crezi ca ai o problema. Du-te la doctor ca sa scapi de o grija.

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Diabetul e fix pe invers, adica in diabet ai glicemia mare.
Insulina e un hormon hipoglicemiant (scoate glucoza din sange si o pune in depozite).

Suna a criza de hipoglicemie.
Verifica si hormonii tiroidieni, s-ar putea sa ai o hipertiroidie (arderi puternice).

#8
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008
Cum au mai zis colegii de mai sus, verifica-ti glicemia.

#9
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011
mare lucru. problema ta este ca esti rau de foame. unii se isterizeaza cand le e foame, altii tremura... iar altii pur si simplu mananca. :D

#10
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Solutia e simpla. Ca sa nu-ti mai fluctueze glicemia nu mai manca doar carbohidrati simpli. Adauga ori fibre, ori si altii mai lenti. Si pune macar o bomboana in portofel s-o ai de prim ajutor.

#11
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Nu mananci si te simti slabit??? Normal
Tremuri incontrorabil??? Mai degraba ai ceva lipste de vitamine, decat diabet... Chiar probleme cu inima, nu ai si transpiratii??? Te albesti la fata???
Nu cumva tu mananci dulciuri si sucuri in prostie, iti creste insulina in corp ca naiba, stai nemancat ca naiba dupa si ulterior te simti ca naiba???
E ceva normal daca bei 2 L de cola intr-o zi fara sa mananci sa tremuri ca naiba, dar partea incontrorabila poate fi doar pshiologica, te-au vazut ai tai cum tremuri vreodata???

Edited by dgamma, 09 May 2012 - 22:00.


#12
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011
Nu e mare lucru sa dai o fuga pana la medicul de familie sa intrebi,,,,,decat sa stai cu frica in tine.Aici fiecare isi da cu parerea si in cateva zile",o sa ai" probabil vre-o 60 de probleme de sanatate.

#13
deadly123

deadly123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 26.04.2012

View Postdgamma, on 9th May 2012, 22:57, said:

Nu mananci si te simti slabit??? Normal
Tremuri incontrorabil??? Mai degraba ai ceva lipste de vitamine, decat diabet... Chiar probleme cu inima, nu ai si transpiratii??? Te albesti la fata???
Nu cumva tu mananci dulciuri si sucuri in prostie, iti creste insulina in corp ca naiba, stai nemancat ca naiba dupa si ulterior te simti ca naiba???
E ceva normal daca bei 2 L de cola intr-o zi fara sa mananci sa tremuri ca naiba, dar partea incontrorabila poate fi doar pshiologica, te-au vazut ai tai cum tremuri vreodata???
Nu am transpiratii,
Nu ma albesc,
Nu mananc dulciuri(decat la ocazii) si beau doar apa plata,
Nu suport Cola.

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009

View Postdeadly123, on 9th May 2012, 21:42, said:

As title says,tremur cand mi-e foame.Nu mereu dar cand mi se intampla,tremur incontrolabil ,si ma simt slabit .
Am zis parintilor si mi-au zis ca am inceput de diabet  :deadtongue:

ce varsta, inaltime si greutate ai ? cat ai crescut in inaltime si greutate in ultimul an ?

care sunt obiceiurile tale alimentare (ce mananci de obicei) si care este programul tau de masa ? faci miscare/sport ? daca da, ce fel si cat timp/zi ?

pentru linistea ta, mergi la medicul de familie, povesteste-i ce simptome ai si cere-i trimitere pentru efectuarea unor analize de rutina, pentru a depista daca ai carente sau probleme hormonale.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate