Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Transpir prea tare. Ce sa fac ?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Nu stiu ce sa mai fac, am incercat pana acuma o gramada de spray-uri antiperspirante, deodorante, cu sportivi pe ele, fara sportivi pe ele, protectie 100%, protectie 200%, pe 24 de ore etc. TOATE fara nici un efect. Pur si simplu cu oricare m-as da de dimineata si pana pe la 12 dupa amiaza asa deja incep sa transpir la subbrat de nu mi se pateaza si bluza pe care o am si de mirosit sigur nu mai miroase a parfum.
Ce sa fac ? Voi de care spray folositi si are efect ? Ce imi recomandati ?


Multumesc !

#2
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008
Ai incercat sa te razi/epilezi?

#3
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Schimba alimentatia, mananci dimineata ceva sau stai lesinat pana la ora 14 fara sa mananci ceva???
Eu folosesc spray de 100 lei+ -  asta se intampla cand sora ta e reprezentant de produse cosmetice, am vreo 4, ma dau cu care-mi vine si-s bune :).
Recomand "Very sexy for him".

Edited by dgamma, 02 March 2012 - 16:00.


#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
1. epilează-te la subțiori
2. în fiecare dimineață: faci duș, dai cu antiperspirant, apoi cu parfum

la 2. s-ar putea să trebuiască să testezi mai multe antiperspirante. nu e musai să fie scumpe, sau să scrie cuvinte mărețe precum "200%". Trebuie să se potrivească cu pielea ta și atât - unele te pot irita, altele te pot face să transpiri mai mult. Încerci până găsești.

Pt mine, deo roll au funcționat întotdeauna cel mai bine.

#5
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Du-te la dermatolog. Ar fi cel mai bine.

#6
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006

Quote

ODABAN SPRAY este primul produs cu 20% Aluminium Chloride, care datorita formulei speciale si flaconului cu pompa intr-un format unic este, de peste 40 de ani, considerat cel mai sigur si mai eficient antiperspirant.

Aluminium Chloride existent in produs, impreuna cu proteinele din piele formeaza un complex aluminiu/proteina care este insolubil, in acest fel neexistand riscul de absorbtie a aluminiului prin piele in sange.

Complexul aluminiu/proteina blocheaza partial canalele sudoripare. Aceasta blocare partiala cauzeaza redirectionarea transpiratiei catre capilarele venoase care realizeaza transportul in zone ale pielii unde evaporarea se produce mai usor si fara disconfort.

Rezultatul este vizibil: pielea tratata ramane uscata fara a exista zone de transpiratie excesiva altundeva pe suprafata corpului!
:).

PS. Acesta este numai un exemplu de produs care conține Aluminium Chloride (Clorură de Aluminiu). Nu e o reclamă la OD**** SPRAY... :).

rsumy

Edited by rsumy, 02 March 2012 - 17:02.


#7
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

 dgamma, on 2nd March 2012, 15:56, said:

Schimba alimentatia, mananci dimineata ceva sau stai lesinat pana la ora 14 fara sa mananci ceva???
conteaza daca nu mananci ?

#8
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Au dreptate toti colegii forumisti ce ti-au raspuns mai sus.
Poti adauga ceva cu rezultate excelente, e verificat in ultimii 5 ani : deo roll-on de la Amway. O sa te convingi! Bafta!

#9
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 red_dog4ever, on 2nd March 2012, 15:56, said:

Ai incercat sa te razi/epilezi?
Intotdeauna ma rad si sunt ras deja.

 dgamma, on 2nd March 2012, 15:56, said:

Schimba alimentatia, mananci dimineata ceva sau stai lesinat pana la ora 14 fara sa mananci ceva???
Eu folosesc spray de 100 lei+ -  asta se intampla cand sora ta e reprezentant de produse cosmetice, am vreo 4, ma dau cu care-mi vine si-s bune :).
Recomand "Very sexy for him".
Mananc cateva felii de pastrama sau salam cu una maxim doua felii de paine ca mai mult nu pot ca imi vine sa vars.

Nu am folosit niciodata spray-uri asa de scumpe ca nici nu imi permit, eu folosesc de astea Rexona, Denime, Axe etc. de maxim 20 RON.

"Very sexy for him" ?! Nu as vrea sa atrag barbatii...  :naughty:

 OriginalCopy, on 2nd March 2012, 16:11, said:

1. epilează-te la subțiori
2. în fiecare dimineață: faci duș, dai cu antiperspirant, apoi cu parfum

la 2. s-ar putea să trebuiască să testezi mai multe antiperspirante. nu e musai să fie scumpe, sau să scrie cuvinte mărețe precum "200%". Trebuie să se potrivească cu pielea ta și atât - unele te pot irita, altele te pot face să transpiri mai mult. Încerci până găsești.

Pt mine, deo roll au funcționat întotdeauna cel mai bine.
1. &  2.  Deja fac aceste lucruri dar FARA nici un efect.
Care sa-l mai incerc ca am incercat pana acuma destule, nu pe toate, dar destule ?
Toate tin maxim 3-4 ore dupa care transpir si tot efectul se pierde.

 BlueHazard, on 2nd March 2012, 16:35, said:

Du-te la dermatolog. Ar fi cel mai bine.
Nu ma mai duc la nici un dermatolog.
Am fost de vreo doua ori cu alte probleme si dintr-o bubitza mica, mi-au dat nu stiu ce creme de am ajuns sa fac cu adevarat o problema serioasa. Transpir doar la subbrat nu pe tot corpul. Unii dermatologi, nu toti, sunt cu adevarat foarte "talentati" incat reusesc sa iti faca dintr-o chestiuta mica, o chestie mare de tot, ca sa te inveti minte. Nu ma mai risc niciodata ca nu as vrea sa fac cine stie ce naiba pe la subbrat din cauza lor.

 rsumy, on 2nd March 2012, 16:50, said:

Complexul aluminiu/proteina blocheaza partial canalele sudoripare. Aceasta blocare partiala cauzeaza redirectionarea transpiratiei catre capilarele venoase care realizeaza transportul in zone ale pielii unde evaporarea se produce mai usor si fara disconfort.

Blocarea canalelor glandelor sudoripare produce o boala numita hidrosadenita care si chiar daca te operezi tot se poate sa nu scapi de ea. Mai bine sa puti ingrozitor decat sa faci hidrosadenita.

#10
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 Socrate1970, on 2nd March 2012, 16:57, said:

Au dreptate toti colegii forumisti ce ti-au raspuns mai sus.
Poti adauga ceva cu rezultate excelente, e verificat in ultimii 5 ani : deo roll-on de la Amway. O sa te convingi! Bafta!
http://forum.softped...howtopic=847835



Cum se pot cumpara produsele Amway si care ar fi preturile ?
Se gasesc la Bila/Metro/Carrefour ?
Cum fac ca sa iau si eu cate un deodorant/spray de la firma asta si cam care ar fi pretul ca pe situl lor vad ca nu zice ?

Multumesc !

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Krisler12, on 3rd March 2012, 11:45, said:

http://forum.softped...howtopic=847835



Cum se pot cumpara produsele Amway si care ar fi preturile ?
Se gasesc la Bila/Metro/Carrefour ?
Cum fac ca sa iau si eu cate un deodorant/spray de la firma asta si cam care ar fi pretul ca pe situl lor vad ca nu zice ?

Multumesc !
Folosește parfum, nu spray.

Edited by OriginalCopy, 03 March 2012 - 11:12.


#12
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
De la parfum nu tot transpiri ?

Edited by Krisler12, 03 March 2012 - 11:15.


#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Krisler12, on 3rd March 2012, 12:15, said:

De la parfum nu tot transpiri ?
Spray-ul are mai multe lucruri sintetice în el decât parfumul, deci mai degrabă te face spray-ul să transpiri, decât parfumul.

#14
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012
Hmm, produsele care contin clorura de aluminiu sunt numai bune de aruncat la gunoi.
De ce? Informati-va, aliuminiul e suspectat ca produce boli nervoase si Alzheimer, chiar.
Blocarea cu antiperspirante a glandelor sudoripare e un lucru nociv, pai toxinele care ar fi trebuit sa iasa prin transpiratie, sunt blocate in corp!!
Solutia sigura e spalatul cu apa si sapun, cat mai des, nu va mai dati cu chimicale pe piele, sunt daunatoare.
A, si este un deodorant natural, se gaseste la noi, nu ii dau numele pentru a nu face reclama. Eficient, fara a contine chimicale de sinteza. Cosmetice=industria chimica!!!!

Edited by anto84, 17 March 2013 - 16:14.


#15
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Si eu am aceeasi problema cu transpiratia si nu stiu ce sa fac. Am folosit o gama cat mai variata de antiperspirante si  nu prea au avut efect. Si cu dus si spalat mereu axilar si ras la sub brat tot put. mi-au zis si niste colegi. Parca as fi Cotabitá. Am inceput sa mananc dimineata si parca problemele s-au mai ameliorat. Am observat ca transpir mult cand sunt nemancat si cand sunt mai stresat. Produsele cu aluminiu nu sunt bune, acest metal se absoarbe sub orice forma in organism. Ceea ce spun firmele de produse de infrumusetare si parfumuri sunt bálárii, marketing. Oricum daca faci Alzeimer nu ai cum sa o demonstrezi si nici s ii dai in judecata, ca nu te mai ia nimeni in seama.
Din cauza perspirantelor, toate camasile mele sunt unsuroase la sub brat si ingalbenite.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate