Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Schimbare termeni si conditii utilizare cartele preplatite

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#1
2-douazeci

2-douazeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.06.2009
Am primit azi prin SMS,la fel ca si alti utilizatori,probabil,o informare laconica in acest sens!Cica ar fi detalii pe site sau in magazine!Stie cineva ceva mai multe informatii!?E de bine sau de rau,cum ar veni!?Detin cartela de multi ani de zile,de pe vremea Cosmorom!E incarcata periodic si activa momentan,daca conteaza asta!

Atasez 2 poze cu ecranul telefonului si continutul mesajului!

Attached Files



#2
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,536
  • Înscris: 10.04.2009
am primit si eu acest mesaj mai devreme...

nu stiu despre ce este vorba...

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
A inceput faza cu "legarea" datelor de identitate de nr. de prepay?

#4
2-douazeci

2-douazeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.06.2009
Nu cred,ar fi si la altii!La 1234 n-am incercat inca,nu cred sa "sufle" ceva inainte de termen! ;)

#5
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Nu presimt nimic bun din anuntul asta.  :confuzzled:

Nu era pe undeva o lege sau o prevedere care sa-i oblige sa anunte cu 30 de zile inainte orice schimbare importanta a termenilor si conditiilor de utilizare, pentru a da posibilitatea utilizatorilor sa decida daca mai doresc sa utilizeze in continuare respectivul produs? (in cazul de fata cartela Cosmote, cu toate denumirile ei)

#6
2-douazeci

2-douazeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.06.2009
La asta m-am gandit si eu intai!Stiam de termenul respectiv!Acum exista pe site niste conditii de acest gen,inca actuale cred,in format PDF!

#7
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Nu trebuiau oare sa ne anunte cu 30 de zile inainte ? Sau asta e valabil doar cand se modifica tarifele? Ma rog, om mai trai noi pana atunci sa aflam despre ce e vorba.

le: postez greu :)

Edited by degitel, 21 February 2012 - 19:17.


#8
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 degitel, on 21st February 2012, 19:16, said:

Nu trebuiau oare sa ne anunte cu 30 de zile inainte ?

Deci te anunta ca din 24 februarie se schimba conditiile, si poti lua la cunostinta de conditiile noi incepand cu 24, asa direct, fara nici un drept de denunt prealabil al serviciilor? E foarte tare, ce sa zic.
Oricum anuntul asta are un miros tare sulfuros. Nu e de bine deloc.

#9
parfumuk

parfumuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.02.2011
pe cosmote.ro nu vad nici un detaliu , despre ce o fi vorba ?

#10
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010

 gompo, on 21st February 2012, 19:06, said:

Nu presimt nimic bun din anuntul asta.  :confuzzled:

Nu era pe undeva o lege sau o prevedere care sa-i oblige sa anunte cu 30 de zile inainte orice schimbare importanta a termenilor si conditiilor de utilizare, pentru a da posibilitatea utilizatorilor sa decida daca mai doresc sa utilizeze in continuare respectivul produs? (in cazul de fata cartela Cosmote, cu toate denumirile ei)


Nu am legatura cu cosmote dar m-am interesat dupa ce am vazut postul tau: din pacate si-au facut termenii si conditiile in asa fel incat sa nu aiba probleme!


Aveti mai jos un paragraf luat de pe site-ul cosmote!

Quote

15. MODIFICARI ALE SERVICIILOR
15.1. COSMOTE isi rezerva dreptul de a modifica oricand termenii si conditiile de utilizare a
Serviciilor preplatite.
15.2. De asemenea, COSMOTE isi rezerva dreptul de a modifica in mod unilateral Serviciile
preplatite sau tarifele acestora, informand Utilizatorul despre modificarile aduse cu cel putin
30 de zile inainte de data la care acestea vor intra in vigoare.
15.3. COSMOTE va notifica modificarea Serviciilor sau a tarifelor prin orice mijloc prin care se
poate considera, in mod rezonabil, ca aceasta notificare ajunge la cunostinta publicului (de
ex.: SMS, anunturi radio, TV, pagina web).


#11
2-douazeci

2-douazeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.06.2009
Pai nu era la fel si pana acum?Eu cred ca are legatura cu tarifele,valabilitatea sau reincarcarea,chestii economice,ca in fond astea conteaza astazi!

#12
parfumuk

parfumuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.02.2011

 2-douazeci, on 21st February 2012, 19:51, said:

Pai nu era la fel si pana acum?Eu cred ca are legatura cu tarifele,valabilitatea sau reincarcarea,chestii economice,ca in fond astea conteaza astazi!

Si eu cred la fel. Mai taie din minute si valabilitate si mai cred pretul ca doar nu or fi prosti sa il scada

#13
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
si eu am primit acest SMS, cu toate ca eu am cartela frog (tot de la cosmote de fapt)!
eu mi-am portat un numar de prepaid vodafone in cosmote, iar portarea va avea loc pe 23.02.2012, deci cu o zi inainte de aceasta schimbare a termenilor si conditiilor de utilizare a serviciilor preplatite, si mi-a cerut dealerul si copia de pe contractul casei! oare sa aiba legatura cu acest lucru? mentionez ca am optat tot pentru cartela prepaid cosmote!

Edited by planner26, 21 February 2012 - 21:11.


#14
2-douazeci

2-douazeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.06.2009
Il interesa adresa ta sau identitatea!Intelegeam sa iti ceara o copie dupa buletin/CI!

Edited by 2-douazeci, 21 February 2012 - 21:29.


#15
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Si eu am primit acest mesaj pe 2 cartele Cosmote si pe o Cartela de Internet, oare se modifica si la Cartela Internet?

#16
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
O sa gasiti documentul updatat AICI
In orice caz, nu poate fi vorba decāt de ceva negativ. :puke:


Simt ca o sa fie vorba de ceva modificari pentru valabilitate. Sa nu cumva sa le treaca prin cap sa aplice aceleasi conditii ca la cartela VIBE - creditul ramas pe cartela se pierde dupa cele 30 de zile de gratie - ca ar fi absolut CATASTROFIC. A doua prostie ar fi sa introduca regula aceea cu minim un apel sau SMS emis īn fiecare 3 luni, altfel īti īnchid numarul.

Edited by Cosconor, 21 February 2012 - 21:36.


#17
costi322

costi322

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 03.03.2010
ca de obicei "cosmote"  sms,modificari,servicii....etc ,DETALII IOC PE SITE

Edited by costi322, 21 February 2012 - 21:49.


#18
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Ceva de bun augur nu poate fi. Cosmote e oricum intr-un mare....t si vad ca se mentine cu incapatanare pe o traiectorie sinucigasa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate