Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Storcator de fructe si .. legume

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alpinia

alpinia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 03.03.2007
Buna ziua .. as dorii sa imi achizitionez un storcator de fructe, undeva pana in 350-400 ron :) Nu am mai avut nici unul deci sunt 0 barat in domeni.

Va rog mullt daca ma puteti ajuta cu niste modele, sau macar sfaturi de care sa tin cont cand ma voi duce sa imi cumpar unul.

As vrea sa il cumpar pana de craciun .. nu imi trebuie ceva mega profesional, il voi folosii ocazitional .. o data de doua ori pe zi cred.

O zi faina :)

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
1, Sa aiba min 700w motorul.
2. Cumpara o marca cunoscuta (Phillips, Bosch, Moulinex), pt ca e multa plasticaraie care poate face POC si il arunci.

Eu am acest model Bosch si pare a fi OK.

[ http://www.mediagalaxy.ro/media/catalog/product/cache/5/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/_/1_4_3888.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Ti-am raspuns si la "Storcatoare de fructe":
Daca stii ceva engleza, vezi modelele cele mai vandute in SUA si comentariile alora de acolo. Macar iti faci o impresie despre cele mai bune stoarcatoare.
http://www.howtojuice.org

Acolo, la topicul "Storcatoare de fructe", poti gasi multe informatii, citeste macar ultimele 10 pagini.
Cele mai bune sfaturi vin tot de la cei care le utilizeaza in mod frecvent (vezi Courage, mai sus) si se refera cel putin la rezistenta storcatorului in timp si la faptul ca nu-ti imprastie zeama prin intregul aparat (inclusiv la motoras...)

#4
geticul

geticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.07.2006
eu iti recomand acest strocator de fructe. il am acasa si e foarte bun. isi merita banii chiar daca iesi putin din buget.

#5
alpinia

alpinia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 03.03.2007

View Postgeticul, on 17th December 2011, 08:42, said:

eu iti recomand acest strocator de fructe. il am acasa si e foarte bun. isi merita banii chiar daca iesi putin din buget.
Tocmainasta doresc sa aflu .. opinii de la utilizatori. probabil modelul lui courage va fi cel ales. esti multumit de el ? ii dai multe minusuri ?

#6
alpinia

alpinia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 03.03.2007

View Postalpinia, on 18th December 2011, 01:21, said:

Tocmainasta doresc sa aflu .. opinii de la utilizatori. probabil modelul lui courage va fi cel ales. esti multumit de el ? ii dai multe minusuri ?

Maine am sa merg sa cumpar .. ceva sugestii asa de final ?? Rhonsonul cred ca a iesit din schema .. nu il gasesc decat online si nu cred ca mai e timp sa il iau. Trebuie sa ma decd intre

Philips HR1858

Bosch MES20A0  


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate