Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

Cum sa-i conving pe cei de la RDS sa remedieze situatia ?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Nu am TV de la RDS.

#38
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Judecind dupa cum mi-a mers Duminica, Luni, Marti si azi, as putea spune ca problema e REZOLVATA.
Se pare ca acel acumulator a fost de vina.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,787
  • Înscris: 14.10.2008
Alimentator, acumulatori nu au si sper sa nu puna mai ales in Slatina unde nu se mai ia deloc curentul, oricum merge Digi Mobil si celelalte Vodafoame sau Oranj-uri daca ai urgente.

#40
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Alimentator; greseala mea.

#41
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Dă-o-n vulva mă-sii.

Luni seara ajung acasă; net din părți; scot cablul de rețea și îl bag înapoi; se conectează, merge un minut și pică de TOT.
Fac imediat o sesizare, în care specific că pot fi găsit acasă după ora 20. ( băieții de pe teren au program pînă la 22 )

A doua zi, Marți pe la 13.00, sînt sunat și întrebat dacă sînt acasă, răspund că nu și îi rog să vină după 20, așa cum s-a cerut.
Aflu seara cînd ajung acasă ( la ora 20.00 ), ca băieții au fost pe la 18, iar atunci cînd mama le-a spus să revina după 20, nu au schițat niciun gest.
Desigur, nu au revenit în acea seară. Însă eu la ora 22.00 am făcut o sesizare peste sesizare.

Miercuri. Ajung seara acasă, aștept pînă la 22.00 după care fac sesizare peste sesizarea ce avea deja o sesizare peste ea ( am înregistrare telefonică interesantă de 8 minute pe o voi posta in seara asta ).

Joi. Au venit iar degeaba pe la 18, doar era specificat acolo să vină dupa 20; însă au revenit și după 20, așa cum s-a cerut în sesizare..

Cum mi-a rezolvat problema ? M-a mutat în alt switch.

Nu era mai simplu să fi venit de Marți după ora 20 ?

#42
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,787
  • Înscris: 14.10.2008
Am zis eu ca e mai degraba supraaglomerare de switch decat problema de alimentator. Nu le cere organizare sa vina la anumite ore pentru ca dezordinea si dezorganizarea totala explica toate problemele tipice si mai ales pe cele atipice cum este la mine, nimic nu e gandit logic ci la nimereala.

#43
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postpolizei, on 25th October 2011, 14:22, said:

Hopa , ma saboteaza cineva  :lol:

12trei este posibil sa fie fluctuatii din cauza testelor ipv6

Fiberlink2 la ora 15.

[ http://www.speedtest.net/result/1554378826.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si eu patesc la fel  :rolleyes:. am trimis o sesizare la tehnic. la mine dupa reconectare isi revine, dar dupa 5-10 minute , scade la 2 Mb download si upload >2Mb.

Edited by zeus1, 19 November 2011 - 16:16.


#44
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006

View Postzeus1, on 19th November 2011, 16:16, said:

si eu patesc la fel  :rolleyes:. am trimis o sesizare la tehnic. la mine dupa reconectare isi revine, dar dupa 5-10 minute , scade la 2 Mb download si upload >2Mb.

Vezi ce ip iti aloca fara sa conexiunea la internet si router. Daca iti aloca cu 192.168 bla bla , atunci un ciorap pe scara si-a pus cablul de internet intr-un port normal .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate