Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MARKETS MARKETS.COM

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iuriee

iuriee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 21.04.2007
Am tranzactionat cu MARKETS.COM
Va spun parerea mea, iar voi daca vreti sa o luati in considerare e bine, daca nu, tot e bine.
Impresii dupa o colaborare de 2 luni, sunt urmatoarele:
1. Indivizii de acolo sunt disperati dupa banii d-voastra;
2. Atata timp cat simt ca ai bani si ca esti dispus sa-i pui la bataie, te ajuta sa tranzactionezi pe plus si tot iti zic sa mai pui bani ca sa castigi mai muilt;
3. Daca nu mai contribui cu bani te pun pe pierdere si iti zic ca a intervenit ceva pe piata si trebuie sa mai alimentezi ca sa rezisti si sa fii pe profit dupa ce isi revine piata;
4. Daca nu esti cooperant sunt destul de agresivi, eu am ajuns sa fiu numit nebun, de un super trater pe nume Francis Mihai, care pe banii mei ma si agresa verbal ca sa-i mai transfer mii de dolari;
5. Daca vad ca nu vrei sa mai depui bani, atunci de urgenta te pun pe pierdere si daca nu inchizi tranzactiile atunci cand mai ai in cont macar banii depusi, risti sa pierzi tot.

In concluzie:
a. Nu recomand colaborarea cu acesti indivizi, va riscati banii munciti;
b. Daca incercati, aveti in vedere ce v-am spus mai sus;
c. Castigurile care vi le fac ei de la inceput sunt doar premize sa va mai stoarca ceva banuti, dar cu siguranta ve-ti fi multumiti daca va ve-ti retrage macar banii investiti;
d. Este mult mai usor sa va pierdeti banutii, nu va faceti griji de plata impozitelor, cu siguranta nu o sa aveti pentru ce.

Daca aveti si alte pareri (in afara de la cei de la MARKETS.COM care sunt foarte activi pe acest tiputi de comentarii pe forumuri) va astept aici.

Cu stima.

Edited by iuriee, 09 August 2011 - 19:20.


#2
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
toti de la forex sunt disperati dupa bani.
pentru ca nu multi se okupa cu asa ceva.
a spune insa ca la inceput te ajuta sa faci profit , e un nonsens pentru ca daca ar fi asa ceva adevarat s-ar ajuta pe ei sa faca profit , ce nevoie ar mai avea de tine si de banii tai.
este un fals sa spui ca un broker pe forum poate sa faca profit , e doar un noroc temporar .

#3
prodaytrader

prodaytrader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.05.2011

 lstefanescu14, on 11th August 2011, 21:54, said:

este un fals sa spui ca un broker pe forum poate sa faca profit , e doar un noroc temporar .

Ia uite putin aici ..

Incredibil cum unii pot spune ca nu se castiga pe forex, cand 'unii' doar din asta castiga ! Si inca bine!
Diferenta dintre acestia e doar volumul de munca si cat a trebuit sa invete si sa experimenteze + cate mii de ore a cheltuit ptr a invata ceva ce nu se preda la o scoala anume sau facultate!

Attached Files



#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
In tranzactile astea forex ca sa castige cineva, altcineva trebuie sa piarda.
Deci premiza ca toata lumea castiga este FALSA.

#5
giannygiani

giannygiani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.02.2009
Conteaza si ce strategie folosesti , cu ce companie colaborezi , sa folosesti un management de risc , sa nu te calicesti , recomand personal cateva luni bune sa activati demo si apoi sa incepeti cu ceva banuti.

#6
Nicolae88

Nicolae88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.03.2012

 iuriee, on 9th August 2011, 19:08, said:

Am tranzactionat cu MARKETS.COM
Va spun parerea mea, iar voi daca vreti sa o luati in considerare e bine, daca nu, tot e bine.
Impresii dupa o colaborare de 2 luni, sunt urmatoarele:
1. Indivizii de acolo sunt disperati dupa banii d-voastra;
2. Atata timp cat simt ca ai bani si ca esti dispus sa-i pui la bataie, te ajuta sa tranzactionezi pe plus si tot iti zic sa mai pui bani ca sa castigi mai muilt;
3. Daca nu mai contribui cu bani te pun pe pierdere si iti zic ca a intervenit ceva pe piata si trebuie sa mai alimentezi ca sa rezisti si sa fii pe profit dupa ce isi revine piata;
4. Daca nu esti cooperant sunt destul de agresivi, eu am ajuns sa fiu numit nebun, de un super trater pe nume Francis Mihai, care pe banii mei ma si agresa verbal ca sa-i mai transfer mii de dolari;
5. Daca vad ca nu vrei sa mai depui bani, atunci de urgenta te pun pe pierdere si daca nu inchizi tranzactiile atunci cand mai ai in cont macar banii depusi, risti sa pierzi tot.

In concluzie:
a. Nu recomand colaborarea cu acesti indivizi, va riscati banii munciti;
b. Daca incercati, aveti in vedere ce v-am spus mai sus;
c. Castigurile care vi le fac ei de la inceput sunt doar premize sa va mai stoarca ceva banuti, dar cu siguranta ve-ti fi multumiti daca va ve-ti retrage macar banii investiti;
d. Este mult mai usor sa va pierdeti banutii, nu va faceti griji de plata impozitelor, cu siguranta nu o sa aveti pentru ce.

Daca aveti si alte pareri (in afara de la cei de la MARKETS.COM care sunt foarte activi pe acest tiputi de comentarii pe forumuri) va astept aici.

Cu stima.

1.prin Markets.com,pe platforma MetaTrader4, doar tu ai acces la contul tau si efectuezi tranzactiile
2.poti sa iti retragi banii oricand doresti,banii vor fi virati in contul tau din Romania in 48 de ore
3.platforma MetaTrader4 are un ordin automat de diminuarea riscului numit Stop Loss,sa explic mai simplu,iti poti controla riscul,iti pui 1%,in cazul in care piata se intoarce impotriva ta cu 1%,se vinde automat
4.REPET:doar tu ai acces si iti controlezi tranzactiile,traderul doar iti da indicatii ce trebuie sa faci iar daca esti batut in cap sa vinzi pe minus e problema ta
5.Prima data invata ceva despre pietele de capital si dupa sa investesti pe ele

Edited by Nicolae88, 24 March 2012 - 09:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate